Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Gość endriu_1000
poniewaz jest to topic w ktoym komentuje sie morowinda napisze co mi sie w nim podoba:

1 Jak zobaczylem ta grafe zaliczylem szczekopad

2 podoba mi sie perspektywa rpg w fpp

ad. 1. Jak grafa w morku zrobiłą na Tobie takie wrażenie, to nie graj w Far Cry'a, a już pod żadnym pozorem nie graj w Half Life'a 2 bo Ci dożywotnio opadną jeszcze inne części ciała, a dzieci przecież chcesz mieć, nie :P?

ad.2 FPP z perspektywą RPG... ciekawe... Czyli kamerkę mamy na wyrzutni rakiet, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i po prostu padłem ;). Nie no, ludzie czasami mają takie pomysły... ;) Hehe, przecież on nawet nie bawił się w szukanie rękawiczek - tylko młot, sztylet i na Dagotha ;). A wyobraźcie sobie, jak on to sobie musiał zaplanować - musiał mieć niezłą znajomość świata, wiedzieć co mają kupcy na sprzedaż itd. Bo co jak co - ale ta akcja była wręcz genialna ;). I przy okazji mamy odpowiedź, dlaczego w tak niewielu grach mamy dostępne zaklęcie lewitacji :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie widziałem tego filmiku, ale z tego co tu piszecie mogę powiedzieć jedno... Nie można nazywać tego wyczynu przejściem głównego wątku, bo ten kto to robił nie wykonał wszystkich zadań należących do głównej osi fabuły. Z tego co napisałeś wynika, że zabił po prostu Dagoth Ura, a to na pewno nie przejście gry. No chyba, że się mylę, bo filmiku nie widziałem.

To było przejście gry, ponieważ pokazała się końcowa animacja.

Chociaż tej gry tak naprawdę się nie da przejść, no ale zwykle zakłada się, że finałowa cutscenka = ukończenie gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajmy się - koleś uczciwie (prawie ;)) wypełnił podstawowe zadanie głównego wątku - zabił Dagoth Ura. Był filmik "końcowy" (teraz Nerevarine wypełnił swoje przeznaczenie, bla bla bla :D) - nie jest to może ostateczny koniec gry, ale można go uznać za takowy z racji tego, że tej gry praktycznie nie da się ukończyć. A trzeba przyznać, że patent miał niezły ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. Jak grafa w morku zrobiłą na Tobie takie wrażenie, to nie graj w Far Cry'a, a już pod żadnym pozorem nie graj w Half Life'a 2 bo Ci dożywotnio opadną jeszcze inne części ciała, a dzieci przecież chcesz mieć, nie :P?

ad.2 FPP z perspektywą RPG... ciekawe... Czyli kamerkę mamy na wyrzutni rakiet, tak?

1 ta gralem w Far Cry - podobny szczekopad

2 o ten widok to mi chodzilo ze z ozu bohatera no

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ta gralem w Far Cry - podobny szczekopad

2 o ten widok to mi chodzilo ze z ozu bohatera no

1. Poczekaj na Obliviona 8)

2. To się nazywa cRPG z widokiem FPP, tak gwoli ścisłości :P

Co do filmiku z rekordowego przejścia gry, to faktycznie wymiata. Jednak mikstury w Morrowindzie rządzą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to może ostateczny koniec gry, ale można go uznać za takowy z racji tego, że tej gry praktycznie nie da się ukończyć. A trzeba przyznać, że patent miał niezły ;).

Cała gra dąży do zabicia Dagoth Ura i on go zabił więc można powiedzieć śmiało, że On przeszedł główny wątek w niecałe 15min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...co to za przejscie Morrowinda skoro kolo nie był szefem zadnej z gildii , nie miał reputacji w swiecie i nie zdobył znaczących przedmiotów

Morrowid jest to bardzo złozona gra i daje nieskonczone mozliwosci zabawy , choc cda narzekało na powolne tempo rozgrywki i bitew , i ja musze sie z tym niestety zgodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...co to za przejscie Morrowinda skoro kolo nie był szefem zadnej z gildii , nie miał reputacji w swiecie i nie zdobył znaczących przedmiotów

Morrowid jest to bardzo złozona gra i daje nieskonczone mozliwosci zabawy , choc cda narzekało na powolne tempo rozgrywki i bitew , i ja musze sie z tym niestety zgodzić.

ehhh....ale celem nie bylo "przejscie" gry ze swietnymi statsami itp tylko samo ukonczenie wątku w najkrotszym czasie wiec nie widze sensu czepaiania sie, ponadto pewnie tworca filmu przeszedl gre za 100x i zaczelo mu sie to nudzic :P

...koles to prawdziy weteran i respect dla niego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dzieciaczki, dzieciaczki, siedzieć tyle co ja na forum Morrowinda to byście wiedzieli że wynik już przebito jakiś czas temu. Kolo w czasie 10 minut zdążył rozwalić Dagoth Ura.

Przetoczę tu słowa o przejściu towarzysza Iry z innego forum

Koleżka ułożył Bretonkę assasina, spod znaku steed. Już w BSiO ukradł kamionkową tackę, a po wyjściu z BSiO pogadał z Fargothem (czyli polepszył sobie stosunki z Arille'm), następnie sprzedał ją Arille'owi i kupił bodajże lewitację, podatność na zimno i interwencję Almsivi. Poszedł następnie do zwłok Tarhiela i zabrał mu wiadomo co. Następnie przeniósł się IA do Balmory, użył Zwoju Lotu Ikara i wylądował (lewitując na końcu) w okolicach handlarki Pemenie. Zabił ją czarami, a potem migiem wrócił do Caldery. Tam ukradł w Posiadłości Ghorak rzeczy Dumie gro-Lag i sprzedał je Pełzaczowi. Następnie znów IA do Balmory i tam kupił trochę miksturek Premii do Zdrowia, może lewitacji. Potem w gildii magów w Ald'ruhn kupił podatność na zimno, przywrócenie many, włamanie Ondusi i chyba mark i recall.

Użył ZLI i wylądował w okolicach Odrosalu. Rzucił mark, potem włamał się do wieży i ukradł Brzytwę. Rzucił recall i znów mark. Potem pobiegł do Vemynalu i szybciorkiem zatłukł Dagotha Vemyna (chyba walnął w niego kilka podatności na zimno, a resztę dokończył zimnem). Miał już Czerpak, rzucił Recall i spod Odrosalu podleciał do Dagoth Ur. Kiedy był już przy samym Złotomaskim, znów kilka podatności na mróz, a potem pięknie wykończył go zimnem. Zażył wszystkie premie do zdrowia i chyba lewitację, podleciał do Serca Lorkhana, najpierw Czerpakiem, a potem Brzytwą. (chyba nawet nie dostał Krytycznych Obrażeń). Podlewitował do Azury i koniec

podobno jakość ściągania jest beznadziejna, ale jak ktoś chce, to ściągnie film pod tym adresem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnal bym ale u mnie 404.. a szkoda ;)

U mnie podobbnie :( Fajnie byłoby to zobaczyc, bo niestety sam opis trudno jest jakoś odnieśc czasowo. Ale gościu miał niezły pomysł, żeby korzystac z Lotu Ikara. No, ciekawym, czy ktoś ten rekord pobije.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejść może i przeszedł, ale chyba nie do końca uczciwie, może niektórzy zauważyli że już na samym początku miał ponad 3000 złota. Jeżeli to sie myle to mnie oświećcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejść może i przeszedł, ale chyba nie do końca uczciwie, może niektórzy zauważyli że już na samym początku miał ponad 3000 złota. Jeżeli to sie myle to mnie oświećcie.

Nie wiem, o którym filmie mówisz, bo jeśli o tym pierwszym (15 min) to się mylisz. Przed chwilą sprawdzałem i na początku miał 87 szt. W celu zarobienia kasy ukradł orkową zbroję w Calderze i sprzedał ją Młokosowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja sie pochwale moja postacia:

Rasa: Mroczny Elf

Poziom-100 (dzieki bugowi pozwalajacemu szkolic sie u nauczyciela nawet po uzyskaniu w umiejetnosci 100)

Wszystkie wspolczynniki(sila itp.) na 100 oprocz szczescia (85)

Umiejetnosci-no tu juz szczegolowo nie pamietam (dawno nie gralem) ale na pewno wszystkie typy broni, i zniszczenie, akrobatyka, atletyka, przywolanie na 100

Poza tym zostalem przywódca wszystkich gildii oprocz gildii magów (przez buga) i zlodziei (przez wykonywanie misji dla gildii wojowników), przeszedlem Trójce, Przepowiednie, a takze mase dodatków, modów, plug-in-ów (oprócz tego najwiekszego-wizards island, ale zamierzam zrobic to w najblizszym czasie), odkrylem cala mape i zgromadzilem wszystkie artefakty. Ufff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bu, topic o Morrowindzie zszedł na drugą podstronę :cry: To może tak: nadal w to gracie? :) U mnie cały czas siedzi na dysku, z baterią fajnych modów... Czasem włączę :) Bo bardzo przyjemnie jest znowu się zagłębić w tę krainę. Wprawdzie nadal odbudowywuję moją postać, którą kiedyś straciłem :( Ale mody, dodatki, nowe przygody... umilają oczekiwanie na Obliviona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal w to gracie?

Oczywiście, że tak! Morrowind jest u mnie na dysku od niepamiętnych czasów... Ze dwa lata już będzie (nie licząc formatów) :) Oczywiście oba dodatki również. Podobnie jak Mariusz ściągam od czasu do czasu mody i pogrywam sobie (ostatnio taki ze smokami ;) ). A poza tym to po prostu lubię powrócić na Vvardefell, tylko żeby sobie pochodzić, podziwiać piękną wodę i niebo nocą, wschody słońca na Wybrzeżu Azury, daedryczne ruiny ukryte wśród drzew i bagien Gorzkiego Wybrzeża, zaśnieżoną wyspę Solstheim, Twierdzę Smutku wieczorem i jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. Prócz tego czasem bawię się edytorem, no i czekam na Obliviona, powoli zbierając kasę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na Obliviona, powoli zbierając kasę... ;)

No właśnie - w Pewnym Polskim Sklepie Wysyłkowym można już zrobić sobie pre-order za... 89 PLN :shock: Oczywiście nie wiadomo dokładnie kiedy gra wyjdzie ani jaki sprzęt będzie potrzebny do jej odpalenia oprócz tego, że mocarny ;) Jeśli znałbym wymagania gry - to skusiłbym się za tę cenę. Jeśli by były podane... to wtedy pre-order nie kosztowałby 89 PLN? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 2005. Oto termin podany przez twórców. I wiele czynników wskazuje na to że słowa dotrzymają. Kto wie, może wkrótce ogłoszą otwarte beta-testy? I wreszcie podadzą wymagania sprzętowe. Pewnie mój kompuś- 1800 mgh, 512 Ram i Radek 9000 się zakrztusi, chrypnie i padnie :). A że topic "przeszedł do podziemia" to wskazuje na jeden czynnik. Adamantowa wieża przyciąga forumowiczów stąd na stabilniejszy serwer i na konkretny vortal. Oraz to że na tym forum widać morek ustąpił "gotikowi" jak napisał pan krzyżowiec kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: nadal w to gracie?

Hmm...wiecie co...właśnie ostatnio mój kolega z GG kupił sobie Morka i gra w niego teraz. Prawdę mówiąc grę tą polecałem mu od bardzo dawna no i wkońcu się do niej dorwał ;). No własnie jak tak sobie z nim gadam ostatnio to często wspomina jaka to gra jest wspaniałą :) i no właśnie przez te jego gadanie samemu mam chęć zainstalowania gry i znów pobiegać swoim herosem :]. Ale tak zastanawiając się za 18 dni będzie premiere innej przezemnie wyczekiwanej gry (Black & White 2 ;) ), a poza tym pod koniec roku ma być kolejna część Elder of Scrolls (dobrze napisałem?) i jakoś tak trochę dziwnie czuć się będę grając w tym okresie morka :/. No cóż muszę się zastanowić jeszcze bo jednak bardzo miło wspominam grę (nigdy nie zapomne kiedy pogrywało się w grę w niedzielne zimowe popołudnie, lub przed szkołą sobie wstawałem i grałem bo miałem na 11:30 :) ).

A co do wymagan nowej cześsi gry to czytałem jeden komentarz na stronie sklepu wysyłkowego. Mówił on, że ma jakiegoś znajomego w stanach co testuje grę i gadał, że grę testował nawet na słabym kompie i nawet dobrze działała. No cóż nie wiem czy można w to wierzyć bo każdy może powiedzieć, że zna osobićie Benedytka :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania... No właśnie i tu jest problem, który nie daje spać wielu graczom oczekujęcym na premierę Obliviona. Osobiście to trochę się tego obawiam, acz myślę, że na moim sprzęcie gra ruszy, jednak bez wielkich fajerwerków graficznych, tak jak to było ongi z Morrowindem. Jednak lepiej faktycznie nie kupować w ciemno, no chyba że ma się zamiar kupić nowego kompa w dniu premiery gry :D

A druga rzecz to spolszczenie, na które będzie trzeba jednak trochę poczekać, bo przełożenie takiej ilości tekstu na język rodzimy zajmie na pewno trochę czasu, więc opóźnienie w stosunku do premier wersji angielskiej będzie (mam nadzieję, że jak najmniejsze...). Oczywiście zakładam, że gra zostanie zlokalizowana, a jeśli nie... to trudno, trzeba będzie sprawdzić i podszlifować znajomość angielskiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...