Skocz do zawartości

Free Sesja - dyskusje


Gość Radyan

Polecane posty

Wojne trudno opisać ale nie jest to nie mozliwe. Chetnie bym podjal to wyzwanie. Alternatywny świat jest juz na NS i na te chwile nie chcialbym grac w dwie sesje o podobnej tematyce. Nie wiem co to jest Chtulhu wiec sie nie wypowiadam. Jesli FS miał by opiewac na akcje z ubieglego wieku to zamiast lat prochibicji (o korych nie mam pojecia) proponował bym... (zgadnijcie :D ) lata 40 8) (powiedzmy rok 1942) a terenem działań miały by być Niemcy (III Rzesza.) Zawsze mnie zastanawiało zagadnienie "dobra" i "zła" (pomysł zainspirowany przeszłościa naszego nowego papieża) Dla odmiany bądzmy zwykłymi ludźmi narodowości niemieckiej (do wyboru sa rowniez Włochy, Rumunia, Bułgaria, Austria lub "nie wolni" Francuzi) z ich fanatyczno-moralnymi wartosciami i skonfrontujmy ich wizje swiata z tymi "dobrymi" czyli powiedzmy rosjanami (to może boleć :wink: ) czy amerykanami a nawet polakami.

P.S.

Do tej wizji musielibyscie wzbogacic waszą tworczość o nowe uczucia (moze byc ciezko dla niektorych) tj. fanatyzm (o dziwo bardzo trudno jest zagrac fanatyka, mnie na FS nie udało sie tego chodz sie starałem) a takze rasizm i nienawiść (kulturową, wyznaniową, etniczną i orientacyjną) wiec jesli sadzicie ze jeszcze nie jestescie gotowi do tak skrajnych uczuc to pomysl nie wypali ( nie musza to byc niemcy w 1942, pomysl ma nawiazywac do tych skrajnych uczuc wiec moze to byc rowniez średniowieczna Europa w czasch Wielkich Inkwizycji. A swoją drogą Rosja w momecie upadku Caratu i jej rewolucja [towarzysz Lenin sie kłania] rowniez by sie dobrze zapowiadała)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przyznaje wam racje, co do wielkiej wojny galaktycznej (ha, P_aul zmienia zdanie, trzeba to oprawic...), ze ciezko byloby to utrzymac w ryzach na FS. Z drugiej strony zadna space opera nie moze sie obyc bez wielkiego konfliktu w tle (no wlasnie, w tle, nie na glownym planie...) Ale jezeli postanowicie grac w fatnasy, to niechetnie, krecac nosem i wyrazajac wszystkimi sposobami niezadowlenie przylacze sie do nowej sesji. Jednak Chtulu mowie stanowcze... TAK ale tylko w formie potrawki z osmiornicy. Mysle, ze najlepsza forma sprawdzenia nowej koncepcji bedzie po prostu proba czasu. Jezeli FSF (Free Sesja Fantasy) przetrwa tyle samo co FSC (no zgadnijcie ;p) to znaczy, ze jest dobre. Jak zobacze ze za dwa miechy nikt nie bedzie pisal to nie pytajac nikogo o zdanie sciagne Eda z emerytury w Azylu i najpierw kaze mu wystrzelac to cale elfo-krasnoludzkie talatajstwo, a potem poleciec w kosmos w poszukiwaniu starych (i nowych) kumpli :D

niziolko - :P Swoja droga szkoda tylko, ze NS nie stalo sie takie jak ja chcialem i zamiast tajemniczych bestii kryjaych sie w mroku mam wojne na magiczne karabiny, a zamiast w zwyklych ludzi gracze wcielaja sie w krasnoludow... Nie zeby mi to przeszkadzalo ofkoz :D Prowadzi mi sie niezwykle przyjemnie (a w innych dyskusjach chyba w koncu napisze pare slow do paru osob :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych imperiow to bardziej bylbym sklonny zeby byly to bloki polityczne takie jak np. Ententa i Państwa Centralne w I wojnie swiatowej.

Np. Androidy mozemy "upchnac" do jednego kotla z Ellanami itp.

Wszystko da sie umowic zapraszam na gg.

Co do wersji Gandalfa to z calym szacunkiem jestem calkowicie przeciw :P. Mam dosc ogladania wiadomosci i nie po to pisze na sesji.

Popieram Spellcastera bo tez jakos nie kreci mnie Lovercraft i Ctulhu.

Co do fantasy to jestem PRZECIW bo to tak jakby zrobic z "Gwiezdnych Wojen" "Wladce Piescieni".

Niby oba te dziela sa swietne ale ich mieszanie moze sie okazac niestrawne.

Optuje wiec za "starwarsowa" wersja FS w ktorej nie zabraknie mrocznego klimatu i jednoczesnie humoru ala Han Solo.

PS. Jak sobie wyobrazam naszych bohaterow wymachujacych mieczami i toporami to mi sie jakos nie usmiecha :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face:

Co do fantasy to jestem PRZECIW bo to tak jakby zrobic z "Gwiezdnych Wojen" "Wladce Piescieni"

Ale my chcemy utworzyć nową sesję - więc taki argument jest stanowczo nietrafiony. Rozdział FreeSesji Classic (o to chodziło P_aul? :) ) pozostanie wtedy prawdopodobnie zamknięty.

Zresztą - jeśli mielibyśmy zostać w niemal identycznej konwencji - po co wtedy robić rewolucję? Jeśli chcemy zrobić reaktywację sesji w innej wersji - niech to będzie wersja odmienna, abyśmy nie ulegli rutynie, aby ona nas nie nudziła.

Rev:

Wojne trudno opisać ale nie jest to nie mozliwe.

Ale jak ty to sobie wyobrażasz bez MG? Każdy szedł by na pałę, wycinałby seriami z erkaemu rzesze wroga, a w momencie konfrontacji wszyscy gracze wybiliby się wzajemnie - bo są w przeciwnych obozach.

Jeśli chodzi o Chtulhu - myślę, że ktoś musiałby udzielić korepetycji z tematu, ale wydaje mi się, że to może być to, o co mi chodzi.

Do pomysłu pseudorzeczywistości jestem ustosunkowany na NIE. Też nie lubię oglądać wiadomości. Ta sesja jest dla mnie swojego rodzaju odskocznią od realiów świata dzisiejszego, nie chcę przeżywać jeszcze bardziej urozmaiconej wersji 'dzisiaj'. Nie chcę walczyć z III Rzeszą, bo Niemcy wygrali wojnę, ani nie chcę być członkiem francuskiego ruchu oporu przeciw komunizmowi.

Dobrym pomysłem jest zbieranina ludzi o osobnych celach (z osobnych cel? :) ), których jednak coś łączy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... może pare słówek o tym jak widzę nasze łódeczki? Skoro nikt inny nie zechce tego zrobić...

FSF - Klasyczny świat fantasy, magia, żebracy, rycerze, wielkie miasta, bitwy, gildie itp. Wszyscy się chyba zgodzą, że fantasy to taki rodzaj średniowiecza z magią, elfami i innymi dziwami. Możemy wpleść również kościół (ot, takie zakony działające obok gildii i innych tajnych stowarzyszeń). Na swojej karcie naszkicuję pobieżny wygląd skrawka świata (widzianego oczyma mojej postaci - ale to po przegłosowaniu na FSF).

FSC - Wojnę, wbrew pozorom, nie tak łatwo wykreować na sesji ale każdy kto grał w takiego CoD albo oglądał "Szeregowca Rayana" wie jak to wygląda. Wielki międzygalaktyczny konflikt? Jestem za wszelką walką, chociażby jak nasz statek wpada w wir jakiejś bitwy (oczywiście przypadkiem). Proponowałbym obok wielkich "bloków" małe, tajne grupki "komandosów" którzy mają swoje własne cele i wykorzystują wojnę i dziejący się wokoło chaos do realizowania ich. Ale o tym jak już przegłosujemy FSC.

Ustalcie teraz - którą drogą podążacie, Wybrańcy? (O ile dobrze się orientuję: 4 [spell, Niziołka, vysoki, Gandalf] za FSF, 3 [P_aul, FD, Revotur] za FSC. 1 [HD] wstrzymał się. Nie głosowali: Darek_91, Hawk (CYPHERA nie liczę).

P.S. Czy ktoś wie cokolwiek na temat darka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achh, nawet nie wiecie, jak tego mi brakowało! Yorr wrócił, i znów jest gotów oddać resztki swego wraku za życie pięknej i dzielnej panienki! Yeach :D...

A co do jego przygód na czas mej nieobecności...załóżmy, że baterie wyczerpały mu się szybciej niż u Ethain (w końcu staruśki już jest). Wyczerpały mu się w drodze do pustelnika, dzień po wybudowaniu mostu. Od tego czasu targaliście mnie za sobą :)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiecie, na czym polega świat Zewu Ctulhu[bo tak się to nazywa] to tutaj macie link do sesji prowadzonej już w tym systemie, tylko że 'On-line' http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php...908&start=0. Poza tym zawsze możecie poszukać czegoś na necie :P

Czas kiedy to się będzie działo zależy tylko i wyłącznie od nas, jednak co do reszty -znając życie jednak to jednak pewnie będzie story-telling, bo ja w ogóle nie mam pojęcia, jak działa ten system :P

Ustalcie teraz - którą drogą podążacie, Wybrańcy? (O ile dobrze się orientuję: 4 [spell, Niziołka, vysoki, Gandalf] za FSF, 3 [P_aul, FD, Revotur] za FSC. 1 [HD] wstrzymał się. Nie głosowali: Darek_91, Hawk (CYPHERA nie liczę).
Zawsze w razie czego - jeżeli będzie np. równo głosów po każdej ze stron - po prostu zrobić dwa tematy, z czego już istniejącemu FS'owi zrobi się dopisek #1-cyberpunk a drugiemu "#2 fantasy" - i tyle będzie sprawy :P
P.S. Czy ktoś wie cokolwiek na temat darka?
Niestety- od dawien dawna nie widziałam go na Gadu - na odpowiedź na sesji Wampira też nie zareagował :P
Co do tych imperiow to bardziej bylbym sklonny zeby byly to bloki polityczne takie jak np. Ententa i Państwa Centralne w I wojnie swiatowej.
Moje zdanie jest takie jak Vysokiego - mam trochę dość realnego świata, po to się gra w sesje, aby wcielić się w inną postać, w innym świecie, którym rządzą inne zasady - a nie cofanie się do tego, co już było. Przetrwałam już fragment takiej sesji - niejaki Ksiądz666 prowadził tu sesję historyczną, w roku 1492- ale żeby takie sesje miały rację bytu potrzebna jest:

a)naprawdę wielka znajomość realiów historycznych u WSZYSTKICH graczy

B)świetny MG który pokierowałby postaciami i pozwolił im dojść do jakiegoś wspólnego celu

niziolko - Swoja droga szkoda tylko, ze NS nie stalo sie takie jak ja chcialem i zamiast tajemniczych bestii kryjaych sie w mroku mam wojne na magiczne karabiny, a zamiast w zwyklych ludzi gracze wcielaja sie w krasnoludow... Nie zeby mi to przeszkadzalo ofkoz Prowadzi mi sie niezwykle przyjemnie (a w innych dyskusjach chyba w koncu napisze pare slow do paru osob )
Ja wiedziałam że tak będzie! :D

A co do tego, jak wygląda sesja - to ty jesteś Mistrzem Gry, zawsze możesz nagle odmienić konwencję...muesesesese :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomośc z ostatniej chwili!

Holego nie bedzie od dzisiaj, do za miesiąc. Jego postac przez ten czas mozemy ciagnąć ze sobą. W sprawach glosowania to ciagle zajmuje stanowisko neutralne z tym, ze z przechylem na FSC wiec gdyby doszło do remisu to ta przechyłośc bedzie sie liczyc. na korzysc naszego obozu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomośc z ostatniej chwili!

Holego nie bedzie od dzisiaj, do za miesiąc. Jego postac przez ten czas mozemy ciagnąć ze sobą. W sprawach glosowania to ciagle zajmuje stanowisko neutralne z tym, ze z przechylem na FSC wiec gdyby doszło do remisu to ta przechyłośc bedzie sie liczyc. na korzysc naszego obozu

No właśnie - czas i nieobecności, to jest sprawa, którą trzeba rozwiązać - mianowicie musimy ustalić termin, do którego będzie głosowanie, która sesja ma zaistnieć - mój głos jest za tym, żeby się wstrzymać przynajmniej do środy/czwartku. Dlaczego? ponieważ wtedy się dowiem o pewnej sprawie - w razie zaistnienia której może mnie nie być przez bardzo długi okres czasu na forum... :?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, na razie proponuje wiec kontynuowac sesje. Nawet bym z checia odpisal, ale post Face'a jest zupelnie bez sensu. Skoro mamy konczyc gre na Azylu, to gdzie do wszystkich swietych polecielismy? I po jakiego grzyba on sledzi swoich kumpli - Novian. Umyka to mojej zdolnosci do pojmowania...

Co do Ethain, to chyba niestety juz sie nie obudzi. Kolejne zabezpieczenie wymyslone przez korporacyjnych. Jak wymysle jak unieszkodliwic Holy'ego, gdzie wlasciwie lecimy i o czym beda z nami chcieli pogadac przywodcy Novian, napisze posta. Teraz jakos nie mam weny.

Co do nieobecnosci, to wielokrotnie spotykalismy sie z tym problemem na FS, ale zawsze byl ktos chetny ciagnac dalej ten wozek... Mam nadzieje, ze nic sie w tej kwestji nie zmienilo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszony przez niziołkę zaglądam :) Mi też jakoś się baterie wyczerpały, jak już pisuję to artykuły (i to zupelnie inne - tematycznie - niż zawsze. Sam nie wiem co ze mną), a nie posty w Sesji. Mimo wszystko powoli się baterie ładują i chętnie wrócę do zabawy. Może by tak spróbować nowego świata, nowej fabuły? Mogłoby być ciekawie. Tyle, że trzeba ustalić jaki świat, realia wybieramy, a to może być trudne. No i nie każdy chce zmian ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul--->Nie sledze Novian tylko WAS! Wydaje mi sie ze mozecie byc jakimis lowcami nagrod, a odlatujecie z planety bo sobie pomyslalem ze ladnie to zakonczy sesje i da nam punkt wyjscia do kolejnej.

Poza tym pisalem ci o tym na gg i jakos nie wyrazales sprzeciwu:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odlatujecie z planety bo sobie pomyslalem ze ladnie to zakonczy sesje i da nam punkt wyjscia do kolejnej

A oto podręcznikowy przykład jak NIE ROBIĆ. Było to już tyle razy przerabiane i stoi jak wół w regulaminie, że nie można sterować poczynaniami innego gracza (chyba, że obgada się to nim), ale ty przekroczyłeś wszelkie granice i od tak sobie, jednym postem, wywaliłeś nas z planety. A to, że Paul nie wyraził sprzeciwu nie jest ważne, bo nie tylko on, jak zapewne się zorientowałeś, gra na tej sesji.

Co do punktu zaczepienia dla kolejnej sesji...to z tego co wiem, chwilowo jeszcze jakoś, jakoś ciągniemy obecną. Głosowania jeszcze nie było i chwilowo nie wiadomo kiedy będzie, więc proszę, wstrzymaj się przed akcjami zamykającymi sesję, co? Każdy zżył się ze swoim bochaterem i to ON (lub ONA :]) decyduje, jak zakończą się jego losy.

Co do samego głosowania...mi pasuje każdy dzień, nie mam żadnych planów "wyjazdowych" itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto podręcznikowy przykład jak NIE ROBIĆ. Było to już tyle razy przerabiane i stoi jak wół w regulaminie, że nie można sterować poczynaniami innego gracza (chyba, że obgada się to nim), ale ty przekroczyłeś wszelkie granice i od tak sobie, jednym postem, wywaliłeś nas z planety. A to, że Paul nie wyraził sprzeciwu nie jest ważne, bo nie tylko on, jak zapewne się zorientowałeś, gra na tej sesji.
To może zastanówmy się, kto będzie grał na tej sesji dalej? Bo jak widzę, nie tylko mnie podpadł Face Dancer- za sposób, w jaki pisze i za to, że nie liczy się z innymi - w związku z tym jest jedna sprawa, o której chciałabym przypomnieć:
6. Kto zacznie przeginać i psuć zabawę dostaje ostrzeżenie (nieoficjalne). Kolor karty jego postaci zmienia sie na zielony. Po kolejnej wpadce, na pomarańczowy, a po trzeciej na czerwony i klient wylatuje z sesji i dostaje ostrzeżenie na forum (oficjalne). Jeżeli wyrazi skruchę to po jakimś czasie może na sesję wrócić, ale konsultuje to ze mną i innymi graczami w tym wątku.
Oczywiście głosu na ten temat nie podejmę sama - jeżeli jednak znajdzie się dość głosu, żeby Face wyleciał z sesji- tak się też stanie -.-"

Ja już mój daję :evil:

Mimo wszystko powoli się baterie ładują i chętnie wrócę do zabawy. Może by tak spróbować nowego świata, nowej fabuły? Mogłoby być ciekawie. Tyle, że trzeba ustalić jaki świat, realia wybieramy, a to może być trudne.
To może coś nowego zaproponujesz? :twisted: :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście głosu na ten temat nie podejmę sama - jeżeli jednak znajdzie się dość głosu, żeby Face wyleciał z sesji- tak się też stanie -.-"

Ja już mój daję :evil:

Ja swój też. Nie potrzebny nam gracz, który robi wszystko za innych. Ja wiem, że to dopiero jego początki u nas, ale ktoś powiedział, że "mężczyzny nie poznaje się po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy". I skończył jeszcze marniej niż zaczął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta praktycznie nielegalnie, jest to mój ostatni post - następnego, i wielu innych, spodziewajcie się za ok. 3 tygodnie. (wtedy też znów będę miał internetowy czas)

Oto właściwa treść posta: jak sama niziołka zauważyła:

6. Kto zacznie przeginać i psuć zabawę dostaje ostrzeżenie (nieoficjalne). Kolor karty jego postaci zmienia sie na zielony. Po kolejnej wpadce, na pomarańczowy, a po trzeciej na czerwony i klient wylatuje z sesji i dostaje ostrzeżenie na forum (oficjalne). Jeżeli wyrazi skruchę to po jakimś czasie może na sesję wrócić, ale konsultuje to ze mną i innymi graczami w tym wątku.

Czy nie należy teraz zmienić koloru jego karty na zieloną i dać nieoficjalne ostrzeżenie? potem żółty i czerwony i dajecie mu ostrzeżenie oficjalne z wyrzuceniem z sesji włącznie.

Tu podam cały regulamin FS:

1. Limit postów to 2 dziennie.

2. Trzymamy klimat za wszeklą cenę, nawet jeżeli gramy na wesoło.

3. Jeżeli robimy coś z postacią innego z graczy, konsultujemy z nim nasze zagranie na gg lub w inny sposób.

4. Jeżeli ktoś chce dołączyć, pyta się o pozwolenie w tym wątku, a jeżeli otrzyma je od co najmniej trzech graczy postuje tu swoją kartę postaci według wzoru i wchodzi do gry.

5. Sesja NIE MA mistrza gry. Weźcie to pod uwagę.

6. Kto zacznie przeginać i psuć zabawę dostaje ostrzeżenie (nieoficjalne). Kolor karty jego postaci zmienia sie na zielony. Po kolejnej wpadce, na pomarańczowy, a po trzeciej na czerwony i klient wylatuje z sesji i dostaje ostrzeżenie na forum (oficjalne). Jeżeli wyrazi skruchę to po jakimś czasie może na sesję wrócić, ale konsultuje to ze mną i innymi graczami w tym wątku.

7. Dobra zabawa przede wszystkim.

8. Zastrzegam sobie prawo do zmian w regulaminie, o których będę w tym wątku informował.

Może się mylę, ale czy jest napisane, że gracze mogą wywalić innego gracza? On ma jeszcze dwie szanse, wiem ze zrobił źle (sam się mocno zdenerwowałem), ale jeżeli chcecie go wywalić przy pomocy regulaminu to sami go musicie przestrzegać. "Kto ma strzec tych, którzy strzegą?".

Jeżeli coś źle zrozumiałem to mnie oświeccie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie należy teraz zmienić koloru jego karty na zieloną i dać nieoficjalne ostrzeżenie? potem żółty i czerwony i dajecie mu ostrzeżenie oficjalne z wyrzuceniem z sesji włącznie.(...)Czy nie należy teraz zmienić koloru jego karty na zieloną i dać nieoficjalne ostrzeżenie? potem żółty i czerwony i dajecie mu ostrzeżenie oficjalne z wyrzuceniem z sesji włącznie.
Może i trzeba to zrobić na karcie postaci, ale ona jest x stron wcześniej -nie ma sensu jej szukać, bo przecież nikt nie będzie tam zaglądał.
On ma jeszcze dwie szanse, wiem ze zrobił źle (sam się mocno zdenerwowałem), ale jeżeli chcecie go wywalić przy pomocy regulaminu to sami go musicie przestrzegać. "Kto ma strzec tych, którzy strzegą?".

Jeżeli coś źle zrozumiałem to mnie oświeccie.

Pamiętaj jednak, że to zwykle dotyczy sesji trwającej. Teraz chyli się ku końcowi[a nawet już się skończyła], a z tego co mi się wydaje, sami dochodziliśmy do wniosku, że wiele trzeba zmienić; bo skoro jak widać już złamany został regulamin, a 2/3 osoby są za odejściem, to coś w tym chyba jest? Nie wspominając już o tym, że już wcześniej złamał regulamin, o czym mu pisałam - wy mogliście tego nie zauważyć, i nie będę tego wyciągać.

Swoją drogą FD stwierdził, że on jednak głosuje za wersją fantasy...

Może się mylę, ale czy jest napisane, że gracze mogą wywalić innego gracza?
A kto inny ma zająć się wyrzucaniem graczy, jeżeli nie sami oni, czyli też ci, którzy mają prawo przyjmować do sesji? Nie ma specjalnego skryptu, któryby szukał niezgodności z regulaminem i sam zmieniał kolor karty. Także nie wiem jak dla was, ale ja interpretuję to tak: gracze za każdym razem jak inny coś przeskrobie, piszą o tym i mówią moderatorowi, a on zgodnie z ich uwagą zmienia kolor karty - a że ja, tak jak Radyan jestem naraz moderatorem i uczestnikiem sesji, sprawa jest uproszczona.

Żeby już nikomu nie pozostawiać wątpliwości:

Karta Face Dancera

:P

Użytkownik Face DancerNie jest już uczestnikiem Free Sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwykle jestem przeciwny drastycznym srodkom, ale... Jestem na NIE dla dalszego grania z FaceDancerem. I prosze cie, nie obrazaj sie na mnie za to i nie wypisuj glupot na gg. Po prostu od poczatku nie pokazales niczego nadzwyczajnego (a potrzebujemy nadzwyczajnych ludzi, aby sesja odzyla), to jeszcze nie wykorzystales danej ci szansy. Zamiast tego zwiekszasz i tak juz spore zamieszanie.

Sam Face stwierdzil na gg, ze moze lepiej wykasowac ta czesc jego posta, w ktorej pisze o naszym odlocie. Nawet jezeli ta czesc nie zostanie fizycznie usunieta (hi niziolko ;) ) to udawajmy, ze jej nie ma. Moze doprowadzimy choc jedna sesje do szczesliwego (lub mniej...) konca.

Co do kolorowych oznaczen, to pomysl sam w sobie jest niezly, ale jak zwykle duza ilosc dyskusji uniemozliwia wprowadzenie go. Moze wiec kolory beda zmieniac ksywy na liscie graczy w "niezbedniku"? System jest na tyle ciekawy, ze mozna go wprowadzic dla calej "sesji rpg" (tzn. mam pare osob, ktore za frekwencje zasluguja na zielona, lub pomaranczowa ksywe na NS :twisted: ) Co ty na to niziolko?

Jeżeli kogokolwiek interesuje ciąg dalszy tej rozmowy, zapraszam do "Dyskusji po Sesji" - nzk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czas i nieobecności, to jest sprawa, którą trzeba rozwiązać - mianowicie musimy ustalić termin, do którego będzie głosowanie, która sesja ma zaistnieć - mój głos jest za tym, żeby się wstrzymać przynajmniej do środy/czwartku. Dlaczego? ponieważ wtedy się dowiem o pewnej sprawie - w razie zaistnienia której może mnie nie być przez bardzo długi okres czasu na forum...
Hm, teraz wypadałoby, żebym się wytłumaczyła- prawdopodobnie na przełomie października i listopada zostaną mi zafundowane specjalne wczasy w szpitalu -operacja+rehabilitacja(co razem zabierze mi jakieś 3 miesiące) w trakcie których nie będę miała oczywiście żadnego dostępu do internetu- także jeżeli FFS(fantasy FS) dojdzie do skutku, prawdopodobnie w którymś momencie będę musiała zniknąć - trzeba więc sobie zadać pytanie, czy w razie czego będzie dość graczy, by to jakoś poprowadzili. Póki co głosy wyglądają tak:

FS#1(ciąg dalszy): P_aul, Revotur

FS#2(czyli od nowa): Vysoki, Spell_Caster, Gandalf z Valinoru, niziołka, CYPHER

Bez głosu: Holy.Death, Hawk, Darek91

Z prostych kalkulacji wynika, że FS#2 zdobyło więcej głosów :P Wobec czego pozostaje wybrać tylko dokładniej realia, w których gramy i stworzyć karty :)

Jeżeli jednak niektórym bardzo zależy na tym, żeby FS#1 przetrwało, to nie trzeba przecież tego zamykać- można postąpić tak, jak kiedyś z NS, gdy było zbyt wielu graczy - po prostu każda sesja pisałaby innym kolorem(np.FS#1 niebieskim, a FS#2 zielonym)- żeby wilki były syte i owieczki całe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, FS#1 sie skonczylo. I to definitywnie... Byc moze za jakis czas bedziemy gotowi na wskrzeszenie, teraz trzeba zajac sie tworzeniem nowej sesji. Mysle, ze o realiach napisano juz wszystko. Swiat fantasy, ale raczej mlotkowy "dark" niz dedekowy "heroic". Duzy nacisk na psychike postaci (to powoli staje sie standardem w FS), moze nawet jakies tam dylemaciki w stylu "Czy wszyscy orkowie to barbarzyncy pragnacy jedynie zabijania?". Mroczny klimat - zadnych dzielnych herosow zwiedzajacych kolejne podziemia i wybijajacych tlumy maszkar. Zamiast tego zwykli ludzie (i nieludzie), o pewnych uzdolneiniach, ale krwawiacy, placzacy i czasem umierajacy jak kazdy inny. Odczuwajacy strach i niepewnosc. I na pewno nie zbawiajacy swiata! Raczej probujacy przezyc, czasem za wszelka cene...

Jezeli taka konwencja sie podoba to czas na karty postaci, jezeli nie - proponujcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinniśmy dać sobie jeszcze tak około tydzień na zakończenie wszystkich wątków w FS, a potem otworzyć nowy topic z nowiuśką, pachnącą sesją :]. Jak już mówiłem, jestem za fantasy o ciężkim klimacie (via poprzedni post P_aula). Tak nawiasem mówiąc, już mam ogólny zarys mojej postaci 8) . Będzie to...ale to już temat na inną bajkę...eee...posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku byłem za cięzkim klimatem, i przy tym zostanę. W zasadzie to mógłbym przepisać cały post Paula, tylko ze swoim nickiem...

Z innej beczki:

po prostu każda sesja pisałaby innym kolorem(np.FS#1 niebieskim, a FS#2 zielonym)

A nie łatwiej by było otworzyć osobny topic dla FFS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:
po prostu każda sesja pisałaby innym kolorem(np.FS#1 niebieskim, a FS#2 zielonym)

A nie łatwiej by było otworzyć osobny topic dla FFS?

Mam do was prośbę - takie 'z innej beczki' piszcie proszę w Dyskusjach po Sesji - bo m.in. po to ten wątek został stworzony :?

A co do samego pytania - oczywiście, można by zrobić - tylko że wtedy stare FS wylądowałoby w archiwum- bo w CFS jak widać nikt nie będzie grał, a w tym dziale jest już wystarczająco wiele nieużywanych wątków, by zostawiać jeszcze jeden. Wiem, że pomysł ze zrobieniem nowego tematu wyszedł na początku ode mnie, ale po co tworzyć jeszcze jeden, skoro to jest kontynuacja tego typu systemu gry, tylko w innym świecie i z innymi postaciami :?

Ja od początku byłem za cięzkim klimatem, i przy tym zostanę.
Ale oczywiście znajdzie się w razie czego miejsce dla humoru, chociaż takiego trochę wypaczonego, prawda? :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli JUŻ postujemy tu karty postaci, czy jeszcze się wstrzymujemy do końca tygonia? Bo sobie karte już stworzyłem.

Rozumiem, że możemy dowolnie kreować świat swojej postaci (byle fantasy) i na poważnie.

Ale oczywiście znajdzie się w razie czego miejsce dla humoru, chociaż takiego trochę wypaczonego, prawda?

Czarny humor? Jestem za. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...