Skocz do zawartości

CDA 02/2010


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
+brak reklam!!!!!

Jest to niewątpliwie plus, ale jak na tym wyjdą pełniaki zamieszczane w następnych numerach? Wszak kasa z reklam to kasa na pełniaki, a jak teraz jest tak mało reklam....???

A tu widzę, że sporo osób narzeka na GameWalkera... Dla mnie jest to zmiana na plus, bo IMO lepiej jest poczytać naprawdę opinie o grze, o tym co myślą inni redaktorzy, niż czytać brednie, i bezsensowną wymianę zdań zawierających 1-2 wyrazy...

Jeszcze jedno: wielce ucieszył mnie fakt, ponieważ mój screen znalazł się w ActionPLUS! :) Ten z dwoma pannami Alyx z Half-Life 2 jest mój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stałym czytelnikiem od 11 lat i nie zamierzam przerzucać się na inne pismo. To prawda, nie mam jeszcze w ręku nowego CDA, ale jak wyjdę z pracy to lecę kupić;) Prawda jest taka, że recenzje, teksty itd. piszą Ci sami ludzie! Ci, których od lat uwielbiamy. Przecież nie zmienił się skład redakcji, ludzie! Nie rozumiem tego całego zamieszania... I co jest dla was ważne? Sprzęt czy gry? Moim zdaniem prawdziwy gracz wręcz powinien wiedzieć co się dzieje w światku konsolowym. W ogóle prawdziwy gracz gra w GRY, nie ważne czy na PC, PS3 czy Pegasusie;) Dajcie CDA lekki kredyt zaufania... no chyba, że jesteście ludźmi, którzy rzucają swoją kobietę gdy ta lekko zmieni swój makijaż;)

EDIT: to oczywiście do ludzi strasznie marudzących na zmiany w CDA;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i mam kilka pierwszych wrażeń:

Plusy

+ładniejsze i ciekawsze Na Lużie

+ładniejsze Action Redaction

+lepszy dział newsów

+powiększony dział konsolowy

+ciekawa publicystyka okołogrowe

+odświeżony ActionPlus w PDF

+komiks

a teraz minusy

-zmniejszone Action Redaction

-Gamewalker R.I.P. why???

+wstępniak nie wrócił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak osobno- niezła reklama w TV :) co numer będą takie?

Kto się zajął zrobieniem jej? Ile kosztowała?

Nie co numer, zrobienie kosztowalo duzo, a emisja BARDZO duzo. A zrobil to czlowiek, ktory zawsze nam robi reklamy. Jak ci powiem, ze to Hipolit Kowalski, to cos ci to da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Nie ma GW... Był to jeden z najlepszych działów, jaki był. Śmieszny, różnorodny(za sprawą waszych wpisów :)), nie ma felietonów. No nic, jak jeszcze wyrzucicie następny dział typu NL to pismo będzie sztywne jak decha. W GW można było się sporo dowiedzieć o grach i pośmiać. Nie ukrywam, że od tego właśnie działu(nie licząc Wstępniaka) zaczynałem lekturę. Potem szło AR, Magazyn, Na luzie, recki i zapowiedzi/bety. Niedługo skróci się to pewnie do AR i recenzje, newsy. Szkoda...

Nowy layout może być, ale to nie zastąpi GW. :(

Czuję się jak emo, który nie ma po co żyć... :)

3-raz- jest GW! ale jak sie wstepu czytac nie chce to tak jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i mam kilka pierwszych wrażeń:

Plusy

+ładniejsze i ciekawsze Na Lużie

+ładniejsze Action Redaction

+lepszy dział newsów

+powiększony dział konsolowy

+ciekawa publicystyka okołogrowe

+odświeżony ActionPlus w PDF

+komiks

a teraz minusy

-zmniejszone Action Redaction

>>>Dawno obiecywalem, pretensje miej DO CZYTELNIKOW i do siebie, jesli nie pisales listow. Mam je wymyslac?

-Gamewalker R.I.P. why???

It's alive!

+wstępniak nie wrócił...

Nikt nie obiecywal, ze wroci. Ale ale - a czym jest pierwszy duuuzy news w tym numerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak osobno- niezła reklama w TV :) co numer będą takie?

Kto się zajął zrobieniem jej? Ile kosztowała?

Nie co numer, zrobienie kosztowalo duzo, a emisja BARDZO duzo. A zrobil to czlowiek, ktory zawsze nam robi reklamy. Jak ci powiem, ze to Hipolit Kowalski, to cos ci to da?

Szkoda, wolałbym wieczorami wlepiac galki oczne w TV- a tam co? reklama mojego ulubionego pisma <juhuu> jedna z reklam ktore nie zasmiecają tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są z tymi quotami i ograniczeniami forum. Oboje wiem kto co pisze więc nie będę dalej używał quotów bo za dużo już ich.

Mówisz? Może daj linka bo ja nie znalazłem, ale poszperałem trochę po stronie (żeby nie było) i znalazłem 3 sondy w których wyraźnie wynika że czytelnicy nie są zainteresowani konsolami

>>>GOtow ci jestem zrobic linki do sond, pokazuacych, ze 95% sondujacych woli seks z osoba tej samej plci. Czego to dowodzi? :)

Oj no wymigujesz się :P Nie daj się prosić, moje trzy sondy przeciwko twojej jednej i się więcej nie odezwę na ten temat ;) Wiem do czego zmierzasz, że ankiety nie zawsze ukazują prawdę, ale jednak dalej jestem za ankietą na stronie głównej magazynu (bo na forum i tak dużo mniej osób wchodzi, w ten sposób więcej osób zagłosuje). Wyniki będą jakie będą, jak będzie że większość chce konsole to mój problem, jak odwrotnie to już wasza sprawa co z tym zrobicie.

Z tą wiernością to jest teraz jak w małżeństwie gdy mąż bije żonę, a ona mu pozostaje wierna. Teraz to ja jestem żoną, która jest bita przez was,

>>>Ostatnio dalismy ci w pape DMC4 i Ninja Blade oraz duzo wieksza porcja tekstow okologrowych... Co za bydlaki z nas...

Nie kupuje CDa dla pełnych wersji, ale też nigdzie nie napisałem, że są złe. Ale mam kontrargument. Nawet mąż bijący żonę może czasami ją przytulić czy kupić kwiaty, nie mam racji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko (tak, wbrew pozorom to jest krótko) :icon_mrgreen: - resztę uwag dopiszę, jak przeczytam cały numer. Może.

Gamewalker - mam mieszane uczucia. Sam jakiś czas temu postulowałem, by przybrał bardziej merytoryczną formę opinii innych recenzentów, którzy z daną grą mieli do czynienia. I to się moim zdaniem sprawdza znakomicie. Tylko dlaczego tak rzadko?? Komentarze tylko do dwóch tytułów (chyba że coś przeoczyłem) to tylko szkielet dawnego GW. Ok, rozumiem, że recenzenci nie mają czasu by zagrać choćby w 1/3 gier, które oceniacie co miesiąc, ale przydałoby się publikować odmienne od głównego recenzenta opinie trochę częściej, nioe tylko dla najgłośniejszych tytułów. Niech to będzie choćby jeden tylko dodatkowy recenzent do każdej gry, niech to będą okrojone choćby opinie na podstawie pierwszego wrażenia z paru godzin rozgrywki. Ale niech w ogóle będą. Każdej grze posłuży spojrzenie z kilku stron. I każdemu graczowi łatwiej będzie stwierdzić, na ile się z odczuciami głównego recenzenta może zgodzić. Poruszaną kwestię braku rozgraniczenia między zapowiedziami, a recenzjami pominę, bo nie ma sensu się powtarzać. Fakt, że "opener" ME2 sprawdza się w tej roli średnio - nie jest zbyt wizualnie czytelny pod tym względem. Brakuje mi przede wszystkim jakiegoś wstępu, krótkiego zestawienia recenzowanych gier, może krótkiego podsumowania miesiąca? Cokolwiek nie powiedzieć o wodolejnym i minionym GW, taką funkcję również spełniał. I trochę mi jej brakuje.

Dodam tylko, że okładka wbrew malkontentom mi się podoba. Lubię taką markerową pomarańcz. Na pewno wygląda lepiej, niż na screenie. I moim zdaniem całościowo okładka jest lepsza od styczniowej.

Cieszy mnie duża ilość publicystyki, ale tutaj za jakiś czas pewnie opiszę bardziej szczegółowo.

Ogólnie zmiany mi się podobają. Mam wrażenie, że są robione pod mój gust i potrzeby. Wrażenie czysto subiektywne, ale jak najbardziej pozytywne. Co nie oznacza, że w szczegółach nie ma i nie będę miał zastrzeżeń.

No i na pogięte skrzydła Lucyfera, czym jest "epickość"??? Rozumiem, że gracze w ferworze słowotoku popełniają różne potworki językowe, ale od redakcji znaczącego w branży pisma chyba można wymagać używania poprawnej polszczyzny? EDYT - Może i SJP to słowo uwzględnia, ale jak ono koszmarnie brzmi. Zęby mi zazgrzytały, jak to zobaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Nie ma GW...

Jak nie ma, jak jest. Tu i tam porozrzucany ale jest.

Dla mnie to nie jest GW, tylko "swobodnie porozrzucane gadki bardzo sztywne pod najlepszymi grami tudzież ciekawymi". SPGBSPNGTC<<<<<<<Game Walker. A na zasadzie "Tu i tam porozrzucany ale jest" to my mamy autostrady, proszę ja ciebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są z tymi quotami i ograniczeniami forum. Oboje wiem kto co pisze więc nie będę dalej używał quotów bo za dużo już ich.

Mówisz? Może daj linka bo ja nie znalazłem, ale poszperałem trochę po stronie (żeby nie było) i znalazłem 3 sondy w których wyraźnie wynika że czytelnicy nie są zainteresowani konsolami

>>>GOtow ci jestem zrobic linki do sond, pokazuacych, ze 95% sondujacych woli seks z osoba tej samej plci. Czego to dowodzi? :)

Oj no wymigujesz się :P Nie daj się prosić, moje trzy sondy przeciwko twojej jednej i się więcej nie odezwę na ten temat ;) Wiem do czego zmierzasz, że ankiety nie zawsze ukazują prawdę, ale jednak dalej jestem za ankietą na stronie głównej magazynu (bo na forum i tak dużo mniej osób wchodzi, w ten sposób więcej osób zagłosuje). Wyniki będą jakie będą, jak będzie że większość chce konsole to mój problem, jak odwrotnie to już wasza sprawa co z tym zrobicie.

>>>>>>Kazda teze mozna udowodnic odpowiednia sonda... :)

Z tą wiernością to jest teraz jak w małżeństwie gdy mąż bije żonę, a ona mu pozostaje wierna. Teraz to ja jestem żoną, która jest bita przez was,

>>>Ostatnio dalismy ci w pape DMC4 i Ninja Blade oraz duzo wieksza porcja tekstow okologrowych... Co za bydlaki z nas...

Nie kupuje CDa dla pełnych wersji, ale też nigdzie nie napisałem, że są złe. Ale mam kontrargument. Nawet mąż bijący żonę może czasami ją przytulić czy kupić kwiaty, nie mam racji?

>>>>Dlatego zona musi sama ocenic czy warto z nim zyc, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe CD -A, oj, naprawdę nowe. Wrócił wstępniak..... kosztem Gamewalkera. Rozpaćkanie i "rozankietowanie" GW oraz całego czasopisma to najgorsza wada i.... jedyna. Jednakże boli (niech ankiety wrócą na forum, bo tutaj są one sztucznym zapychaczem.

Ale... Odświeżone AR i NL nie są złe (AR, poza wyglądem, nie zmieniło się nic, a małe jest z wiadomych przyczyn)

Natomiast recenzje konsolowych gier... tak! Ja się cieszę bardzo, ja widzę Bayonettę na równi z takim Dark Voidem na przykład.

A standardowo:

- w ME2 patrzymy z oczu na 10 (ech... red bull)

- Runaway 3 i Monkey Island to kolejne dobre przygodówki

- Bayonetta wymiata butami

- A Wolverine, zasłużenie, wbił się pazurami do najlepszych gier tego roku (nie rozumiem za to boleści Siekiery nad Prototype'm), reszty nie wymieniłem, bo po co

Jedna sprawa: layout jest OK, ale w następnym darujcie sobie takie miotanie ankietami, bo po co? To tylko sztuczna zapchajdziura i coś, co nie jest potrzebne. Zamiast tego lepsze byłyby komentarze redaktorów pod newsami, oooo, takie coś jak najbardziej! I wtedy wszystko byłoby na swoim miejscu, ale inaczej :D!

Na lekkie pójście w kierunku konsol, oby takie zostało i nie rosło, się cieszę, a na AR i NL nie narzekam. I dobrze, że wrócił Wstępniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko (tak, wbrew pozorom to jest krótko) :icon_mrgreen: - resztę uwag dopiszę, jak przeczytam cały numer. Może.

Gamewalker - mam mieszane uczucia. Sam jakiś czas temu postulowałem, by przybrał bardziej merytoryczną formę opinii innych recenzentów, którzy z daną grą mieli do czynienia. I to się moim zdaniem sprawdza znakomicie. Tylko dlaczego tak rzadko?? Komentarze tylko do dwóch tytułów (chyba że coś przeoczyłem) to tylko szkielet dawnego GW.

>>>Moze byc wiecej, nie widze problemow. W tym numerze chcielismy, zeby kazdy kto sie wypowiada w dana gierke autentycznie pogral i to nie kwadrans.

Ok, rozumiem, że recenzenci nie mają czasu by zagrać choćby w 1/3 gier, które oceniacie co miesiąc, ale przydałoby się publikować odmienne od głównego recenzenta opinie trochę częściej, nioe tylko dla najgłośniejszych tytułów. Niech to będzie choćby jeden tylko dodatkowy recenzent do każdej gry, niech to będą okrojone choćby opinie na podstawie pierwszego wrażenia z paru godzin rozgrywki. Ale niech w ogóle będą.

>>>To jest postulat do zrealizowania. Przyjeto do wiadomosci.

Każdej grze posłuży spojrzenie z kilku stron. I każdemu graczowi łatwiej będzie stwierdzić, na ile się z odczuciami głównego recenzenta może zgodzić. Poruszaną kwestię braku rozgraniczenia między zapowiedziami, a recenzjami pominę, bo nie ma sensu się powtarzać. Fakt, że "opener" ME2 sprawdza się w tej roli średnio - nie jest zbyt wizualnie czytelny pod tym względem. Brakuje mi przede wszystkim jakiegoś wstępu, krótkiego zestawienia recenzowanych gier, może krótkiego podsumowania miesiąca? Cokolwiek nie powiedzieć o wodolejnym i minionym GW, taką funkcję również spełniał. I trochę mi jej brakuje.

>>>Zgadza sie, tez tak kombinowalismy. To tez do rozwazenia.

No i na pogięte skrzydła Lucyfera, czym jest "epickość"??? Rozumiem, że gracze w ferworze słowotoku popełniają różne potworki językowe, ale od redakcji znaczącego w branży pisma chyba można wymagać używania poprawnej polszczyzny? Może i SJP to słowo uwzględnia, al;e jak ono koszmarnie brzmi. Zęby mi zazgrzytały, jak to zobaczyłem.

>>>Eeeee... ale ossochozii? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe CDA zacząłem od lektury działu recenzje, i prawde mówiąc... zmiany akurat tam są tak małe że praktycznie się ich nie zauważa :) spodobały mi się bardzo estetyczne belki na górze strony dot. platform na których gra jest wydana

Rozrzucenie gamewalkera... z jednej strony przy każdej ważniejszej grze jest obecny, z drugiej lubiłem go czytać, nawet przy pozycjach które mnie nie interesowały. Tutaj mam mieszane uczucia

Negatywnie zaskoczyło mnie na luzie. strasznie chaotyczne, jakoś screenshot mi tam nie pasuje, ciężko się czyta. Może to kwestia przyzwyczajenia

Sprzęt - w końcu nie ma rozdzielania ocen(eco, dodatki) - za to plus, bo było to niepotrzebne

AR - zobaczymy po kilku numerach, napewno źle to nie wygląda

Ogólnie dobra robota, oby tak dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Nie ma GW...

Jak nie ma, jak jest. Tu i tam porozrzucany ale jest.

Dla mnie to nie jest GW, tylko "swobodnie porozrzucane gadki bardzo sztywne pod najlepszymi grami tudzież ciekawymi". SPGBSPNGTC<<<<<<<Game Walker. A na zasadzie "Tu i tam porozrzucany ale jest" to my mamy autostrady, proszę ja ciebie...

Bez urazy ale nie mozemy robic GW tak, zeby kazdemu pasowal. Stara formula sie nam znudzila, pitu-pitu o d... Maryni tez, bo ilez mozna... wiec wahadelko sie nieco odchylilo w druga strone. Ale to normalne i mysle, ze nastepne beda juz luzniejsze i nie az tak bardzo srodze merytoryczne. Troszke cierpliwosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba pomysl GW nie musze juz po przeczytaniu recenzji "leciec" do innego dzialu zeby zobaczyc co o grze mysli reszta redakcji

A, to wacpan, co na ktoryms blogu tak troszke nieladnie o redakcji pisal... dobrze pamietam?

Taa, dobrze, a co? Po prostu EGM tak to ujal ze myslalem ze to prawda. No ale po tym jak postawiles mu ultimatum ze albo daje dowody albo przeprasza - to znowu zmienilem zdanie. No i w koncu wylecial z FA co bylo argumentem korronym ze to nie prawda tylko oszczertstwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe CDA!! Woow szaleństwo! - tak sobie myślałem jeszcze miesiąc temu czekając na ten numer, miałem nadzieję na miłą niespodziankę. Bardzo się nie zawiodłem(przeczytałem całe w ponad godzinę od kupna a w sklepie byłem już o 9 rano), ale parę szczegółów mnie zasmuciło, a mianowicie tak jak kolega wyżej wspomniał - BRAK Wstępniaka, tylko jakaś niesatysfakcjonująca mini notka. NL zrobiło się bardziej ponure :(. No i oczywiście jako gracz nie preferujący next-genów zdziwiłem się tymi reckami na gry konsolowe, nie przeszkadzają mi one tak bardzo (a przynajmniej w tym numerze gdzie przy reckach na PC byłem w niebo wzięty) tylko boje się czy to aby w przyszłości nie zaważy nad ilością stron poświęconych PeCetom (Łeee...!).

Natomiast bardzo mnie rozbawił ranking gier "piraconych" - widać tam po tych wielkich liczbach nie tylko lekceważenie pracy producentów przez piratów ale także skłonność ludzi do uploadowania. Co sobie taki koleś myśli? - "Wow ale fajnie byłem w Empiku kupiłem CoDa: MW2 już w pierwszy dzień od wydania, no to teraz do domu i szybko wrzucam na serwer jeszcze przed zainstalowaniem i będe miał szacun u pijawek na torrentowni, ale fajnie!"

Patrząc na to z góry stwierdzam, iż CDA jest OK, przyjemnie się czytało, ale na forum powinna się znaleźć solidna ankieta "co się ludziom nie podoba w nowej odsłonie czasopisma" - a z tą ankietą powinni się liczyć redaktorzy. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wziąłem do ręki nowe CDA czułem już, że coś jest z nim nie tak. Większość wad i błędów nowego CDA już została w tym temacie opisana, ale ja muszę dopisać coś od siebie:

Proszę - błagam na kolanach - oddajcie nam starego Game Walkera! Wszystkie zmiany jestem w stanie znieść, każdą metamorfozę, ale takie pociachanie starego dobrego GW to po prostu zbrodnia. GW, który był ostatnią mocno stojącą i trwającą niezmiennie ostoją epickości i humoru na łamach CDA, przestał istnieć. BŁAGAM - wróćcie do starej formy GW, bo to co jest teraz nie ma z nim nic wspólnego (oprócz nazwy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...