Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Trudno powiedzieć na ile autor może kojarzyć Ryszarda Lwie Serce z pustynią. Zaryzykuje taką prostą odp.

Może jakaś podpowiedź bo Lwów w historii pełno- od imion przez przydomki. Królów pełno. A szmat czasu ogromny? DOWN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - NAPOLEON

Znaczenie tego imienia po egipsku-LEW PUSTYNI

Podczas kampanii Egipskiej wdzięczni Egipcjanie za zrzucenie z nich jarzma Mameluków nadali mu również tytuł sułtan

EL KEBIR.

...AAA... zadajesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy po egipsku??? O jakim języku konkretnie mówimy? Leo- jest wyrazem indoeuropejskim- greckim i łacińskim.

Jeśli już opracowania wspominają to chodzi o grekę. Jakkolwiek nie znalazłem jednoznacznego potwierdzenia. Być może była to tylko propagandowa zagrywka środowiska przyszłego cesarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już opracowania wspominają to chodzi o grekę. Jakkolwiek nie znalazłem jednoznacznego potwierdzenia. Być może była to tylko propagandowa zagrywka środowiska przyszłego cesarza.

Jak jednak widać, taki przydomek w historii zaistniał - w angielskojęzycznej części internetu można znaleźć dość sporo takich odwołań. Dla mnie sprawa jest zamknięta.

A zagadka:

zagadkai.png

Kim jest ta pani i jakiego polskiego pana uwiodła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak widać, taki przydomek w historii zaistniał - w angielskojęzycznej części internetu można znaleźć dość sporo takich odwołań. Dla mnie sprawa jest zamknięta.

Ależ ja nigdzie nie negowałem, że przejmujesz zagadkę. Zafrapował mnie tylko ów przydomek. Naples- jako pustynia. Wybaczcie, taka już historyczna żyłka, że chcę zweryfikować to co nie do końca jasne.

Rezerwuję.

Jako, że odpowiedz nie budzi wątpliwości pozwolę sobie już zadać.

trojca1.gif

product.jpg

Pewna koncepcja pewnej postaci. Swego czasu bardzo wpływowa- niespodziewanie powróciła w XX wieku.

Nie, niko, ale dobrze kombinujesz. Jednak wspomniana przez ciebie koncepcja nie miała wpływu na rozwój społ. i polit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...