Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Sesja RPG - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Temat ten przeznaczony jest dla wszystkich, którzy mają jakieś pytania dotyczące naszej Jamy, która jest miejscem dosyć szczególnym i rządzącym się swoimi, czasem dziwnymi prawami. FAQ jest na razie w budowie i na pewno nie obejmuje wszystkiego, czego początkujący chciałby się dowiedzieć, więc ten temat posłuży także rozbudowie naszych "Najczęściej zadawanych pytań". Oczywiście prosimy nie zadawać pytań, na które już odpowiedzieliśmy w FAQ, bo możecie się na takie pytania spodziewać odpowiedzi "RTF (przeczytaj, motyla noga) FAQ".

Prosimy nie pytać, jakie skarpetki, czy inne części garderoby noszą tutejsi modkowie, bo od tego jest zupełnie inny temat ;)

EDIT: Oczywiście nie będziemy źli, jeśli ktoś nam przyśle opracowane pytania do FAQ. Nagrodą będzie nasza dozgonna wdzięczność i uścisk ręki Prezesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie obrazimy się, jeśli oprócz propozycji pytań będą się też pojawiały propozycje odpowiedzi ;)

Po drugie - dobre brylant, sam bym na to nie wpadł ;] Dodam to pytanie jak będę miał wenę na jakąś ładną odpowiedź, bo jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to "wracaj do gimnazjum na lekcje polskiego" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu MG mnie ochrzanił? I o co chodzi z tym trybem niedokonanym? Przecież piszę, co zrobiłem!
Mistrz Gry zwraca uwagę, jeśli łamiesz jakieś punkty regulaminu sesji(dostępnego w dziale Niezbędnik). Jeśli nie wiesz, czemu zwraca ci uwagę, przeczytaj ponownie jego wypowiedź, w wypadku dalszych wątpliwości - poproś go o wskazanie ci błędu.

Tryb niedokonany, to forma gramatyczna, w której mówi się o akcji, jakiej się dokonuje, jednak bez zakładania jej sukcesu, najprościej mówiąc

Tryb dokonany: Trafiłem przeciwnika. Zabiłem przeciwnika.

Tryb niedokonany: Atakuję przeciwnika. Próbuję trafić przeciwnika.

Czemu stosuje się to na sesji? Ponieważ odpowiadasz tylko za akcje, które podejmujesz, a nie za ich efekt - decyzja o tym, czy ci się udało, czy nie, zależy od MG, który reprezentuje w grach RPG los.

Oczywiście, niektórzy MG dają większe szanse na dokonanie jakiejś akcji, jeśli przyłożycie się do opisania czynności, którą wykonujecie*

Np: [prosty sposób]Szukam pułapki w drzwiach i próbuję je otworzyć.

[sposób trudniejszy]Ostrożnie zbliżam się do zamka, szukając jakichś znanych mi oznak pułapek - np. otworu na igłę na sprężynie.

(obowiązuje to tylko na sesjach z Mistrzem Gry. Na Free Sesjach możliwe jest wykorzystywanie trybu dokonanego względem wykonanych przez siebie czynności, o ile nie wpływają na postacie innych graczy - chyba, że jest to wcześniej uzgodnione).

* jednak bez przesady. Tłumaczenie na pół strony tego, w jaki sposób próbujecie zabić przeciwnika może być tak irytujące, że skończy się efektem przeciwnym do zamierzonego(np. wymienianiem wszystkich znanych sobie pułapek możecie poddać jakieś paskudne pomysły MG :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcemy z kilkoma kolegami wziąć udział w lipcu w larpie. Tylko trzeba sobie sklecić zbroję, broń itd.

Miałby ktoś jakieś linki do poradników jak coś takiego wykonać? Chodzi mi o zbroje z kartonu, taśmy i innych takich, łatwo dostępnych materiałów. Broń z rurek PCV i maty ociepleniowej. Oraz nieśmiertelnej taśmy srebrnej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...