Skocz do zawartości

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.


Black Shadow

Polecane posty

@Poor_Leno: Jesli Ci sie chce, mozesz obczaic jeszcze Moth Equals i- choc zapewne go znasz- Amona Tobina. Dalej to probuj szukac na wlasna reke po rpopzycjach na Jubutubu, bo raczej taki efekt jakiego szukasz, nie wiaze sie z konkretnym wykonawca a raczej z szeroko pojetym ambientem i trip-hopem. Tu kierowal bym sie w strone takich artystow jak RJD2, czy Tricky, choc- jak juz mowilem- nie gwarantuje, iz znajdziesz, to czego szukasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam muzyki rokowej/metalowej o tematyce piłkarskiej o ile coś takiego istnieje :).

bardziej rockowe, i to polskie :P z tych co znam najlepiej - Wilki - Idziemy na mecz, Golden Life - Blok brygada, Grabaż, Nosowska - Prosta rzecz. zagranicznych nie kojarzę niestety...

------------------

@ Foonkie - w trip hopie akurat sporo siedzę, i jedyne co pasuje to ta piosenka Terranovy. mogę jeszcze dla przykładu zarzucić inną ich piosenką - midnight melodic. no i przecież jest jeszcze Dirge od Death in Vegas. takie klimaty :)

być może w ambiencie znajdzie się tego więcej, ale wykonawców tworzących ten gatunek jest od groma, dlatego właśnie w tej sprawie piszę, z nadzieją że ktoś zna takie utwory, żebym nie musiał szukać godzinami :)

Amona Tobina znam i gdzieś mi jego styl po prostu nie podchodzi. jest kilka jego piosenek, które mi się nawet podobają, ba -

utwór trochę wpisuje się w to, czego szukam, ale niestety pozostałe utwory zniechęcają mnie do poznania wszystkich jego piosenek.

Moth Equals - a tu dosyć ciekawy ciekawy artysta, spodobał mi się :) jednak nie do końca jest to styl utworów, które podałem jako przykłady.

proponujemy dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tym może być ciężko - przyjemna pioseneczka z dziecięcym chórem, parę lat temu zasłyszana w radiu BIS. gatunek - lajtowy indie rock, rok produkcji - można założyć że okolice 05-06.

(...)

to dobra, znana wszem i wobec piosenka

Nie uwierzę, że to coś tak banalnego, ale zaryzykuję: Another Brick in the Wall part 2? Tylko rok produkcji i indie rock mocno nie pasuje...

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz pytanko z innego gatunku muzycznego. Jakiś czas temu odkryłem zespół Doomtree (underground hip - hop) a następnie jak po sznurku trafiłem na wykonawczynie o ksywce Dessa (była członkini Doomtree) bardzo zaciekawiła mnie jej twórczość, swoją droga polecam. I teraz wracając do pytania: czy ktoś zna jakieś undergroundowe, hip - hopowe wykonawczynie (nie wykonawców bo tego jest na kopy) w stylu Dessy? Nie koniecznie muszą "śpiewać" :) po angielsku. I nie rzucać mi linkami czy tekstami w stylu "sprawdź w podobne na last.fm" bo poszczuje Wanią :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Diex: o tak, Pink Floyd to "przyjemny, lajtowy indie rock". niech no tylko Smuggler to zobaczy :D

Wizja PF jako indie rocka bardzo mi się podoba - poproszę więcej takich smaczków. :P

Pozwólcie, że zacytuję samego siebie:

Tylko rok produkcji i indie rock mocno nie pasuje...

I zabijcie mnie, ale dla mnie ABitW w przeciwieństwie do reszty twórczości PF nieco mi podchodzi pod taki właśnie lajtowy indie rock. Chociaż z drugiej strony, nigdy nie byłem dobry w szufladkowaniu, ja po prostu słucham muzyki, która mi się podoba :)

#niżej

W takim razie najmocniej przepraszam, zrobiłem to zupełnie niechcący. =]

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale to ty mi zainsynuowałeś, jakobym uznawał PF za współczesny lajtowy indie rock :P

@ UncleKane - Arcade Fire na pewno nie, 30STM na pewno nie, Good Charlotte - małe szanse (a jeśli ci chodzi o piosenkę "I just wanna live" - to nie ona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. piosenki z takimi... nie wiem jak to nazwać... "fałszami"? jak w tych dwóch piosenkach:
i Terranova - Bombing bastards. bardzo mi się spodobały takie dźwięki i chcę wiedzieć, kto ich używa w swojej muzyce :)

Może solowe płyty Komendarka, The Diogenes Club, Squarepusher, Burial, Caribou, może Air (ale patrząc na nick uznam, że raczej znasz), jakoś mimowolnie nasuwa mi się, że polubiłbyś też The Avalanches,

z nowszych rzeczy Oneohtrix Point Never, Teen Daze i Toro y Moi w sumie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, spora porcja, dziękuję :) z góry mogę powiedzieć, że Air za bardzo smuci i ich nie słucham (choć nie wątpię, że mają takie piosenki jakich szukam, a jak są to na pewno są za wolne) :P BTW w ogóle nie lubię takich sytuacji - pierwsza piosenka z pierwszej płyty jest najlepsza w całym dorobku (u Air - naturalnie All I need). człowiek sobie robi nadzieję, że w pozostałej twórczości znajdzie coś równie ciekawego, a tu guzik...

wracając do tematu: The Avalanches? spójrz tylko na to, punkt 9 :)

z tego co na razie odsłuchałem - widać, że wiesz o co mi chodziło, za co chwała tobie ;) Diogenes Club pasuje, Burial pasuje, Caribou jak najbardziej (ciekawe jak wypadną podobni do niego na laście). Komendarek - ciekawy artysta ale dosyć trudny, i brzmi latami 80. ale można się zainteresować :) Squarepusher - obawiam się, że będzie ta sama sytuacja co z Air, do tego dochodzi fakt, że często idzie w stronę d'n'b, za którym nie przepadam. OPN - na pewno się znajdą utwory, jakich szukam; TD i Toro y Moi - jeśli się trzymać lastowego nazewnictwa, to "gatunek" chillwave znam (od nie dawna) i lubię aż nad to :) póki co poznaję Washed Out i Toro właśnie, na kolejne przyjdzie czas :)

jakbyś mógł Blazkowicz, to podaj jeszcze parę nazw :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dwóch utworów. Zapamiętałem jak zagrać najbardziej rozpoznawalne fragmenty na gitarze. Poniżej wrzucam linki z tymi fragmentami, mam nadzieję że mi pomożecie.

http://w21.wrzuta.pl/audio/1xsvjCPPa3B/1

(podobne do Santany ale nie mogłem znaleźć)

http://w21.wrzuta.pl/audio/9ReMNKFycVx/2

(a to motyw jakiegoś westernu)

Za pomoc z góry dziękuje :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawono znowu obejrzałem sobie American pie 2 i wpadła mi w ucho pewna piosenka. Niestety nie pamiętam jej tytulu. Jest ona odtwarzana w scenie, gdzie Jim przykleił się superklejem do kasety i do tego ekhmm..., a potem szuka rozpuszczalnika. To jest taki szybki kwałek i bardzo znany utwór tylko po prostu wypadł mi z głowy.

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...