Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alexiej

Dyskusja o: FAQ Instalacja windows se7en

Polecane posty

UWAGA! Najlepiej jest dokonać podziału (jeśli mamy jeden dysk) na 2 partycje. Jedną około 25 GB na System a drugą przeznaczyć na inne dane - gry itd. Umożliwi to minimalne straty danych ważnych dla nas w razie reinstalacji systemu Aby dokonać tego podziału należy kliknąć myszą na "Opcje Dysku". Po odpowiadającemu nam przygotowaniu dysku do instalacji klikamy [NEXT]

alexiej - na poważnie to napisałeś? czy tylko dla jaj?

Nie piszesz jak spowodować żeby windows po instalacji używał partycji (d: / e:) na foldery użytkownika, więc Twój sposób podziału na partycje jest zły i prowadzi do bardzo szybkiego spadku wydajności systemu (brak miejsca na dysku C: = problem). Sorry, programy (gry) instalują się w "domyślnych" folderach, czyli na dysku C: ... a nawet jak nie, to na dysku systemowym przechowują np. pliki save i profile użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistek - Sprawdzałem, że se7en zajmuje około 16gb więc 9gb na partycji systemowej wystarczy w zupełności.

Nie mów tylko że lepiej jest przeznaczyć cały dysk na system ... Wolisz stracić dane przy reinstalce to proszę bardzo. Jeśli ci chodzi tylko o wielkość partycji systemowej to zmienię to w poradniku na wielkość jaką TY uznasz za stosowną. Wg. mnie 25/30gb wystarczy max.

Jeśli to ma być poradnik typu FAQ to powinien być prosty do przyswojenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistek - Sprawdzałem, że se7en zajmuje około 16gb więc 9gb na partycji systemowej wystarczy w zupełności.

Tak, wystarczy w zupełności. Na zainstalowanie jednej gry.

Brak podziału jest zły, ale podział proponowany przez Ciebie w zasadzie uniemożliwia długoterminowe użytkowanie systemu.

FAQ ma być kompleksowe, ale opisane przystępnym językiem. No chyba, że piszemy poradnik do pani domu czy innego czasopisma kobiecego, wtedy faktycznie nie ma co dbać o detale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli wszystkie pliki domowe i zapiski z gier są trzymane na partycji systemowej to w zastraszającym tempie topnieje nam miejsce. Więc 25 Gb na system to marny pomysł, chyba że robisz format co miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was. Przecież partycja systemowa to partycja systemowa - jest na niej tylko system i pliki tymczasowe. Reszte typu gry, programy i inne można instalować na innej partycji NIE systemowej.

Skoro źle podzieliłem, to jak mam podzielić?

Ps. Nie trzeba robić formatu co miesiąc - wystarczy oczyszczanie dysku robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XP spokojnie 25GB starczy, na Windowsa 7 około 55. Wystarczy tylko czasem sprzątać ;)

Podział 320GB (najczsciej spotykany)

3 partcyje (windows 7)

1. ~50GB

2. ~120GB

3. ~120GB

I po kłopocie.

Oczywiście doc & settigns przenosimy na partycje nie systemowa.

Dodac ten link do faqu wystarczy.

http://support.microsoft.com/kb/322014/pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistek - Sprawdzałem, że se7en zajmuje około 16gb więc 9gb na partycji systemowej wystarczy w zupełności.

LOL

Zainstaluj DMC4 + Empire: Total War + ... no powiedzmy World in Conflict (z dodatkiem), bez zmiany lokalizacji folderów systemowych! pograj tydzień, przejdź kampanie w singlu, i potem powiedz jeszcze raz ""9GB wystarczy" :P

Nie mów tylko że lepiej jest przeznaczyć cały dysk na system ...

... sie zdziwisz. W jednym (swoim, własnym, prywatnym) kompie mam system na tym dysku, i jest za mały. Cały przeznaczony tylko na system i zainstalowane programy (w tym gry).

Wolisz stracić dane przy reinstalce to proszę bardzo.

Tzw. "normalny użyszkodnik" i tak straci dane, bo utraci uprawnienia do niektórych plików (również np. dokumentów) i sam nie będzie w stanie ich zmienić.

Jeśli ci chodzi tylko o wielkość partycji systemowej to zmienię to w poradniku na wielkość jaką TY uznasz za stosowną. Wg. mnie 25/30gb wystarczy max.

www.foch.pl? LOL

80-120 GB to dla "normalnego użyszkodnika" rozsądne wielkości partycji systemowej.

Sevard & M@TH3V - wasze propozycje mają sens tylko przy założeniu że poradnik zawiera również opis przeniesienia niektórych folderów systemowych, i porady dotyczące konserwacji systemu.

Jeśli to ma być poradnik typu FAQ to powinien być prosty do przyswojenia

... ale nie "za prosty", czyli sprowadzający się do "tu kliknij".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja przeniesienia katalogów użytkowników to jest jeden link do strony MS (M@TH3W już go podał). Jeśli zaś chodzi o konserwację systemu, to zadanie polega na napisaniu poradnika o instalacji systemu i przygotowania go do sprawnej pracy, więc nie wyobrażam sobie, żeby nie było w nim słowa o konserwacji.

[edit]

Mam jednak jeszcze jedną uwagę do dotychczasowej części, tzn. jednak zrezygnowałbym z dopisku, że z hasła możemy zrezygnować, bo ktoś może to wziąć za sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - poprawię to. Co do hasła - sądzę, że jest to jednak zależne od chęci posiadania takowego - dlatego napisałem, że można to "olać". Jeśli jednak brzmi to jak sugestia to może napiszę iż nie jest to obligatoryjne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwnie zabrzmi, ale zamiast "se7en" wolałbym Seven, Siódemka lub 7 (z doświadczenia wiem, że dla ludzi mogą to być 4 różne systemy, więc w FAQ trzymałbym się cały czas jednego sformułowania :)). Poza tym napisałbym, kiedy sens ma instalacja systemu w wersji 64-bitowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie

Zadanie to polega na opisaniu krok po kroku instalacji systemu z rodziny Windows. Nie chodzi jednak o sam proces instalacji (chociaż to też), ale głównie o to, żeby zainstalować system w sposób optymalny.

FAQ ma zawierać pełny opis instalacji systemu, czyli opis podziału dysku na partycje (z poradnikiem jaki podział jest optymalny), formatowanie partycji i wreszcie opis samego procesu instalacji. Ponadto FAQ powinno zawierać opis konfiguracji systemu już po instalacji, czyli poradnik skąd wziąć sterowniki, w jakiej kolejności je instalować, jak zaktulizować system (service packi, DirectX oraz konfiguracja aktualizacji automatycznych) i wreszcie jak przyśpieszyć system, czyli opisać jak wyłączyć zbędne usługi, jak wyrzucić zbędne programy z autostartu oraz co zmienić w rejestrze, by wszystko działało sprawniej. Mało kto instaluje jednak system tylko po to, żeby sobie stał, a więc należy również napisać w jaki sposób zabezpieczyć system (tu można się odwołać do FAQ, które jest przypięte w Programach) oraz napisać jakie czynności należy wykonać, by system stał się centrum multimedialnym, czyli stworzyć listę programów niezbędnych i przydatnych takich jak: kodeki, odtwarzacze muzyki i filmów, przeglądarki internetowe, programy do nagrywania płyt itp.

W powyższym cytacie zaznaczyłem to, czego mi brakuje.

Przydałaby się jeszcze instrukcja przeniesienia katalogów z plikami użytkownika i TMP w inne miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ładnych 13 lat (tyle korzystam z komputerów) mam tylko 1 partycję - może nie jest to w 100% bezpieczne, ale zwykle mam najwyżej 2-3 gry na dysku, więc tak jest mi wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel to na posty i zrób spis treści (możesz tworzyć posty jako osobne tematy w tym dziale, ja później to połączę), poza tym przeczytaj treść zadania jeszcze raz i zobacz, czy o czymś nie zapomniałeś.

Warto by było np. napisać jak wyłączyć zbędne usługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...