Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

java

Co wybrać PS3 czy PC

Polecane posty

Ja posiadam i kompa i PS3 i uważam że najlepiej jest mieć obydwa :happy: Kupujesz gry na kompa w normalnych cenach, a jak wychodzi jakis super hicior na konsole (jak np. God of War III :smile: ) to można te kilka razy w roku zapłacić więcej :D Ale jeżeli miałbym zdecydować się na jedno to chyba wybrałbym PC. Grafika nie jest dużo gorsza od PS3 a lepiej wygląda sytuacja z grami. Można kupić dobrą grę za 30, 40, może 50zł, a nie jak na konsole za 100 lub 200zł. Na pieciu można też porządnie pograć w FPSy. No i pecetowcy mają CD-Action :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konsola jest tylko niewielkim bonusem, jeżeli chodzi o rozrywkę multimedialną. Wątpię, aby kiedykolwiek konsole dogoniły użytecznością PCty, a granie w FPSy na owych konsolach można porównać do samo okaleczania się marchewką. Wole wydać 3-4 tys. na kompa niżeli 1,5 tys. na konsole (nie licząc zawrotnej ceny gier) na której zagram w trzy tytuły i odstawie ją w kont bo do niczego innego się nie nadaje. Poza tym nadal mam staruszka PSone i masę gier w które tniemy z kumplami popijając miedzy rundami Tekken'a 3 lub Crash Team Racing spore ilości piwa ;) Najciekawsze jest to że taki stary PSone budzi w nas większe emocje niżeli PS3 czy Xbox360...

Czy na dzień dzisiejszy kupiłbym PS3 dla najnowszego FF lub Tekken'a? . . . tylko jeżeli nie miał bym co robić z wygraną w Lotka ;) Słaba grywalność nowych tytułów, astronomiczne ceny gier i mała użyteczność samej konsoli nie zachęca do zostania konsolowcem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodzę się że żadna konsola nie da Ci tyle frajdy co granie na PC:)

Jaką masz konsolę i do jakiego TV (lub monitora) podłączoną?

Co do grafiki - zagrałem w Uncharted 2 i jestem pod NIESAMOWITYM wrażaniem jakości tekstur

True, są świetne. Mi rzuciło się to w oczy w tybetańskiej wiosce (tekstury ścian).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodzę się że żadna konsola nie da Ci tyle frajdy co granie na PC:)

Jeśli chodzi o frajdę będę polemizować.

Takie gry jak Guitar Hero i Rock Band gra się znacznie lepiej na TV niż na ekranie komputera (choćby miał 26 cali).

Znacznie wygodniej gra się bezprzewodowym padem leżąc w fotelu/łóżku i grając we wszelkie ścigałki/zręcznościówki TPP niż na PC z myszką i "na sztywno", ale FPSy mimo wszystko wolę grać z myszką, strategie też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przygody z konoslami są ...

Ujmijmy to tak:

Czasami na sutym melanżu ktoś wpadnie na pomysł, żeby przytargać playa i zrobić turniej w pro evo.

Piłek kopanych nie lubie, ale za to namiętnie trzaskam przy takich okazjach w tekkena :)

Choćby z tego powodu mam w planach "kiedyś" jakąś konsole.

Tego typu operacja przy moim blaszaku - porażka.

Pomijająć zagrożenie, jakie stwarza dla mojego wraka kilku dorosłych mężczyzn + %, to nie byłoby za bardzo w co pograć..

MAME + puzzle bubble :)

Zgadzam się więć z danilosem:

- jeśli masz dobrych kumpli i wyrozumiałych starych (NIE ZAPOMINAJCIE O TYM :) żeby nie było zdziwka jak po kilku miesiącach dostaniecie Bana na zbliżanie się do TV..) to brać konsole.

Ale PC musi stac w pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest dużo gorsza od PS3 a lepiej wygląda sytuacja z grami

Co ? Grafika na PC jest o wiele lepsza a nie gorsza. Co do frajdy z grania to obie platformy mogą dać Ci tyle samo frajdy. To głównie zależy w co grasz. Jak wolisz gry typu: Guitar Hero, Teken, Little Big Planet, to wybierasz PS# a jak wolisz popykać w strategie czy FPSy to śmiało bierz PC. Bardzo często, ceny gier używanych lub nieco starych na PS3 są o wiele większe od cen gier nowych na PC (np: UT3). Ale PC powinien być w każdym domy ze względu na internet i programy typu: Word, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem 90%-tową MMOwcą więc na dzień dzisiejszy konsola jest dla mnie totalnie bezużyteczna :E Photoshopa i Corela raczej nie po używam na konsoli, a i jakiejś strony www też nie sklecę, nie wspominając już o programach do obróbki audio & wideo ;/ Chyba szybciej kupie nowego kompa... niestety zawsze jest jakieś ALE xD

ALE zagrało by się w Uncharted 2 :D Poza tym jeszcze pozostaje dylemat PS3 czy Xbox360 bo jak by nie było Centrum Multimedialne Xbox'a imponuje, a Natal się chowa za biurkiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnego rodzaju programy graficzne, audio/wideo, itd. są często dodawane jako bonus do sprzętu. Np: Photoshop do Tabletów, etc. Znam kilka osób które zdobyły w ten sposób profesjonalne programy, które nie raz kosztują kilka tysięcy. Swego czasu bodajże Photoshop można było przeinstalowywać co 30dni, a funkcjonalność pozostawała taka sama jak wersji zarejestrowanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja edukacyjne photoshopa cs4 kosztuje do tysiaka, komercyjne ok 2,5.

w granicach 6k to kosztują pakiety design, zawierające m.in. photoshopa.

z kombinowaniem z 30 dniowym trialem - nie skomentuje :)

prezent do tableta? może raczej odwrotnie ... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał o rynku gier używanych. Jeśli chodzi o nowe gry na PC to sprawa z używkami jest utrudniona, gry które wspierają Steam są do konta przypisane i trudno je odsprzedać (można założyć konto oddzielne dla danej gry jeśli planujemy jej sprzedaż(. W ogóle czy ktoś się zajmuję się sprzedażą gier używanych na PC na masową skale? Nie. W województwie Śląskim spotkałem się z paroma sklepami które się specjalizują się w sprzedaży używanych gier konsolowych i skupem ich.

Konsole mają przewagę ogromną przewagę nad PC (wyobrażacie sobie grupkę osób mieszczących się w małym pomieszczeniu przy PC i graniu w jakieś gry "imprezowe") w jednym z gatunków- party games (Singstar, Guitar Hero, Buzz, LBP) przy których każdy może się bawić niesamowicie.

Każdy gra na tym co chce i nie powinno się obrażać za to, że gra na konsoli czy na PC.

4 czerwca wychodzi Uncharted 2 w wersji Platynowej. Jedna z najlepszych gier roku 2009 do kupienia za mniej niż 100 złotych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda, ale ja osobiście jestem za PC bo nie urządzam w moim domu takich party... (starzy by mi nie pozwolili).

PC jest bardziej wszechstronny i też można zaprosić kilku kumpli na np. FIFE. W moim pokoju miejsca jest dosyć a i monitor jest dosyć duży. Mam dwa pady więc jest okej i na razie nie potrzebuje żadnej konsoli. Może kiedyś sobie kupie PS3, ale kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda, ale ja osobiście jestem za PC bo nie urządzam w moim domu takich party... (starzy by mi nie pozwolili).

PC jest bardziej wszechstronny i też można zaprosić kilku kumpli na np. FIFE. W moim pokoju miejsca jest dosyć a i monitor jest dosyć duży. Mam dwa pady więc jest okej i na razie nie potrzebuje żadnej konsoli. Może kiedyś sobie kupie PS3, ale kiedyś...

Dziewczyny to sobie FIFE nie pograją :P Sesyjka w Buzza na wielkim telewizorze w 8 osób to dopiero coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam PC, najlepiej zrobić głosowanie, a z wyniku wyłonić zwycięzce.

A co do simsów, ja jestem facetem ale od czasu do czasu w nie gram jako przerwa od innych tytułów.

Rewelacyjny pomysł. Robić głosowanie na forum stricte pecetowym. Przypomina mi to żałosne głosowanie na Gry-online na grę roku 2009. Najwięcej głosów zebrał Assassin's Creed 2 mimo, że gra nie wyszła w tamtym roku na PC(ciekawe na jakiej podstawie gracze PeCetowi udzielali głosów dla AC2. Przecież nie mieli jak zagrać), że najwięcej osób udzielających się na tym serwisie to pecetowcy... Te głosowanie dla mnie to było porażką tamtego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny lubią grać w Simsy, a tej gry na PS3, jak i na Xklocku nie ma.

hehe ja znam takie które tej gry nie trawią, zresztą jeśli jakaś laska do Ciebie przychodzi to chyba jednak jest trochę innych zajęć niż granie na konsoli czy tam kompie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wnioskuje to na pewno chodzi ci o granie. :gra:

Ja wybrałbym super wypasiony komputer, dlaczego

  1. Choć jeżeli masz PS3 nie musisz się martwić o procesor, kartę graficzną itp. To jeżeli masz dobry komp to też nie musisz się o to martwić
  2. Gry na kompa są tańsze, a jeżeli będziesz miał w dodatku dobry komp to każda gra pójdzie.
  3. Na kompie możesz też przeglądać net, w razie kłopotów w grze szybko wejść na yt wejść i posiadać steam, a na nim gry.
:icon_biggrin:

  1. Co do PS3 to plusy są takie:
  2. Przenośne
  3. Wygodniejsze od PC.
  4. Nie musisz się martwić o to że np.: procesor za słaby.
  5. PS3 ma odtwarzacz Blu Ray !
  6. Nie jestem pewien, ale chyba jest tańsze od super mega PC (chyba).

Lecz wybór należy do ciebie :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...