Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

java

Co wybrać PS3 czy PC

Polecane posty

Co do tego, ze powinienem poprosic o przyklady - skoro nie podales (ani on nie podal) zadnego przykladu to chyba znaczy, ze ich nie ma, co? Zadziwiajace.

Grafike jakosci GoW lub Uncharted 2? Tych gier nie ma na PC wiec nie wiem jaki musialby byc sprzet zeby te gry w full detalach na kompie odpalic. Za to BC2, Dead Space, CoD4, WaW, MW2, Burnout: Paradise, Gears of War, DMC4, ktore sa zarowno na konsolach jak i kompie chodza na moim kompie na full detalach przy super plynnosci. A moj komp to cos ponizej 2k. Jak widac sie da, prawda?

EDIT: Jak znam zycie to zaraz mnie poprosza o pelna specyfikacje wiec prosze cos za ~3K

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2010?page=0,6

Do konca obecnej generacji PS3 wystarczy z zapasem do wszystkich tytulow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, ze powinienem poprosic o przyklady - skoro nie podales (ani on nie podal) zadnego przykladu to chyba znaczy, ze ich nie ma, co? Zadziwiajace.

>>>nie wiem czy ich nie ma. Ja nie mogę bo nie próbowałem nawet, ale skoro Ty twierdzisz tak kategorycznie to zakładam że masz większe niż ja doświadczenie. A właśnie dlatego że nie podał przykładów powinieneś spróbować je z niego wydusić. :)

Grafike jakosci GoW lub Uncharted 2? Tych gier nie ma na PC wiec nie wiem jaki musialby byc sprzet zeby te gry w full detalach na kompie odpalic. Za to BC2, Dead Space, CoD4, WaW, MW2, Burnout: Paradise, Gears of War, DMC4, ktore sa zarowno na konsolach jak i kompie chodza na moim kompie na full detalach przy super plynnosci. A moj komp to cos ponizej 2k. Jak widac sie da, prawda?

>>>Z porównywalną jakością! Liczba detali, framerate. Przy czym nie chodzi o porównywanie zrzutów piksel po pikselu bo nie o to chodzi. Tego w czasie gry nie zauważysz. Nie wiem... Crisis z detalami ustawiony na porównywalną jakość (bo że potrafił by wyglądać lepiej to nie wątpię).

EDIT: Jak znam zycie to zaraz mnie poprosza o pelna specyfikacje wiec prosze cos za ~3K

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2010?page=0,6

>>>I uważasz że to wystarczy? Jak rozumiem całość zwalisz na stół i będziesz tym sterował za pomocą siły woli przekazując polecanie bezpośrednio do procesora w kodzie binarnym. Dolicz budę, peryferia ze średniej półki i OS a cena podjedzie pod 4k.

Do konca obecnej generacji PS3 wystarczy z zapasem do wszystkich tytulow.

>>>No pewnie... tak samo jak X0 bo konsole to jednak główny target developerów więc pod ich wydajność tworzy się gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2010?page=0,2

Do tego (ceny z esc.pl):

Windows 7 64BIT 359zl

Antec Three Hundred 239zl

Wired Desktop 600 Black 79zl

Razem 2377zl. Jest taniej niz poprzednio a rownie dobrze. Mam podobna konfiguracje i sprawdza sie swietnie. Mam tylko zlabsza karte graficzna, ale wszystko i tak chodzi (plynnie zebys nie wyjechal, ze mam 20 klatek na sekunde) na full detalach w rozdzialce natywnej. Co prawda moje 1280x1024 nie jest zbyt wymagajace, ale moja karta graficzna ma 512MB ram wiec to oczywiste, ze sobie z FULLHD nie poradzi (acz w niektorych tytulach wciaz bylo niezle). W kazdym razie ten Radeon ma 1GB ramu i takich problemow byc nie powinno. Taka cena wychodzi zakladajac, ze nie mamy windowsa, myszki i klawiatury (aha czyli jak pisalismy na forum?). Glupie zalozenie, ale klient nasz pan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No da się :) Tylko trzeba ambicje odpowiednio obniżyć więc z tym "równie dobrze" to bym nie przesadzał. Gry na PC można mocno skalować więc taki zestaw przez 3-4 lata powinien dać radę... potem wyjdą nowe konsole i będzie trzeba w zasadzie wszystko wymienić :) To już bym wolał jeszcze 400 z takiego konfigu spuścić bo w większość gier i tak dało by się na sensownych ustawieniach grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, ze gry sa na PC duzo tansze. To zas oznacza, ze jesli za 3-4 lata wyjdzie nowa generacja konsol to zaoszczedzimy wystarczajaco kasy na grach zeby zrobic upgrade (a w zasadzie wymienic kompa na nowy). Tak jak juz sam pisales - kupujac gre PCowa oszczedzamy 50-100zl. Czyli kupujac 10 gier rocznie oszczedzamy co najmniej 500zl. Po 3 latach jest to kwota co najmniej 1500zl (w rzeczywistosci wiecej, bo malo ktora gra ma tylko 50zl roznicy), a w najlepszym przypadku 3000zl co jest kasa wystarczajaca do zrobienia sensownego upgradu. Obudowy, systemu, myszki i klawiatury kupowac juz nie trzeba. Wystarczy nowy procek, i karta graficzna. Jak w dlugoterminowych wyliczeniach komp staje sie bardziej oplacalna konstrukcja pod wzgledem finansowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale to zależy głównie od tego kto ile i w jakie gry gra. Jeśli założymy że kupujemy kompa w konfigu sprzed dwóch lat i mniej wiecej w gry z takiego okresu gramy wspomagając się tylko od czasu do czasu jakąś nowością to takie rozważania nie mają w ogóle sensu bo PC będzie bezkonkurencyjny.

Taka argumentacja zbacza jednak od punktu wyjściowego gdzie było założenie że za 3k składamy komputer oferujący podobne doznania estetyczne jak PS3. Zwróć też uwagę na to że przyszłe produkcje będą wyglądały jeszcze ładniej, a z zaproponowanego konfigu to już dużo więcej wyciągnąć się nie da.

PS No i mam poważne wątpliwości czy po 2-3 latach w tym konfigu który zaproponowałeś wystarczy tylko zmiana procka i GPU . Prędzej jeszcze MoBo, RAM i zasilacz (może) - chyba że z DX11 się zrezygnuje. Inna rzecz, że z komputerem jest zawsze taki problem - jak się już go ma to się chce coś powoli zmieniać... :). No i taka natywna rozdzielczość jaka zaproponowałeś za dwa lata będzie już w komórkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponowalem zadnej rozdzielczosci cos ci sie pomylilo.

Po 2 latach nic nie trzeba bedzie wymieniac, bo wtedy jeszcze rzadzic beda obecne konsole i gry na PC rowniez beda zredukowane do ich mozliwosci. Oszczedzajac na tanszych grach (a oszczedza sie kupe kasy nawet kupujac same premierowki) za 3 lata (i to watpie zeby po takim czasie wydano nowego xboxa) bedzie mozna kupic calkowicie nowy komputer. Trzeba pamietac, ze jesli mamy zaoszczedzone - powiedzmy - 2000zl (moze byc mniej lub wiecej ciezko przewidziec) to nowego kompa bedzie mozna bez problemu kupic. Jak? Dodajac np. 1.5K do tych 2K. Dlaczego? Bo konsola kolejnej generacji tez bedzie co najmniej te 1.5K kosztowac. Czyli razem (dodajac zaoszczedzona kase i to ile kosztowaloby nas kupno nowej konsoli) mamy juz 3.5K. Za takie pieniadze mozna kupic komputer marzenie zakladajac, ze nie musimy kupowac windowsa, peryferii i monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ceny gier konsolowych to temat rzeka. Od premiery minęło już 5 lat a koszty developingu nawet nie drygnęły i wahają się od 15 mln do 50 mln dolarów w przypadku gier na konsole X360 i PS3, gry i jak kosztowały 200 złotych za nową to nadal kosztują tyle samo. Warto tu pochwalić Microsoft i Sony które zainwestowały w Polskie oddziały i możemy liczyć na lokalizację tytułów od frist party developerów (na X360 jest mniej ich, ale to logiczne- X360 ma mało eksluziwów od frist party), marketnig, szybciej taniejące gry. Przynajmniej jesteśmy tratktowani jak normalny kilent (nie licząć X360 i braku Live). To tak w formie sprostowania. Każdy gra na czym chcę więc nie powinno się go przekonywać do "lepszej platformy" ważne, że czerpię z tego radość.

Jeszcze jedno CDA powinno ograniczyć liczbę plotek w newsach bo niezłe głupoty piszą. Dwa razy w przeciągu kilku numerów trafiłem na newsa o "Złamaniu PS3" oczywiście to jedna wielka nieprawda ponieważ gdyby to było prawdą to już dawno by tą platformę zalała fala piractwa. Jakie tego są konsekwencje? Teraz więcej ludzi twierdzi, że na PS3 można piracić bo tak pisali w CDA(przejawia się to na komentarzach na stronie)- teraz tłumacz im przez kilka godzin, że tak nie jest.

Co do tematu konsol ogólnie w CDA to jak mają robić na takim żałosnym poziomie to ja dziękuje, niech zajmą się tylko PeCetem i przy okazji nie wyjeżdżają fanboyskim tekstem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponowalem zadnej rozdzielczosci cos ci sie pomylilo.

>>>Mój błąd w takim razie. Jaką rozdzielczość miałeś zatem na myśl pisząc:

Mam tylko zlabsza karte graficzna, ale wszystko i tak chodzi (plynnie zebys nie wyjechal, ze mam 20 klatek na sekunde) na full detalach w rozdzialce natywnej. Co prawda moje 1280x1024 nie jest zbyt wymagajace,

Po 2 latach nic nie trzeba bedzie wymieniac, bo wtedy jeszcze rzadzic beda obecne konsole i gry na PC rowniez beda zredukowane do ich mozliwosci.

>>>Proponuję zatem poczekać te dwa lata i się przekonamy... o ile jeszcze na forum będziesz się udzielał.

Oszczedzajac na tanszych grach (a oszczedza sie kupe kasy nawet kupujac same premierowki) za 3 lata (i to watpie zeby po takim czasie wydano nowego xboxa) bedzie mozna kupic calkowicie nowy komputer.

>>>Na X0 gry ładniejsze już nie będą... a jak wejdzie natal to będą jeszcze prostsze. Co innego z PS3 które właśnie zdaje się rozkręcać.

Za takie pieniadze mozna kupic komputer marzenie zakladajac, ze nie musimy kupowac windowsa, peryferii i monitora.

>>>To zależy do jakiej rozdzielczości ten konfig zaproponowałeś. Z resztą w sumie bez znaczenia. Sa ludzie którzy grają jeszcze w 800x600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was wie kiedy będzie PS4 ? Bardzo na to czekam, jestem ciekaw jakie będą parametry tej konsolki i jej cena.

Co do wymiany części w kompie, to wiadomo że świeży sprzęt wystarcza na maksimum 2 lata. Później wychodzą coraz to nowsze gry a sprzęt wymieniać trzeba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was wie kiedy będzie PS4 ? Bardzo na to czekam, jestem ciekaw jakie będą parametry tej konsolki i jej cena.

Co do wymiany części w kompie, to wiadomo że świeży sprzęt wystarcza na maksimum 2 lata. Później wychodzą coraz to nowsze gry a sprzęt wymieniać trzeba...

Na PS4 pewnie jeszcze poczekamy patrząc na to ile czasu mineło między wydaniem 2 a 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy - to podalem tylko jako przyklad. Ogolnie wiekszosc z tego co pisalem tyczyla sie rozdzielczosci fullHD. Latwo jest wybrac kawalek i na nim opierac odpowiedz do calego posta. Jak juz pisalem - Radeon z proponowanej przeze mnie konfiguracji ma 1GB RAMu. Wiec w czym problem? FullHD i full detale i gra bedzie chodzic plynnie i blyszczec.

To, ze PS3 zaczelo sie rozkrecac... I co z tego? Oczywiscie beda sie na ta konsole pojawiac exclusivy z piekna grafika, ale wiekszsc gier bedzie sie pojawiac na x'a i PS3 w tym samym czasie. Tworcy nie bede robic ladniejszej grafiki w PS3 tylko dla samej ideii tworzenia super gier - taka idea skonczyla sie juz dawno.

Co do grania w rozdzielczosci 800x600 - nie ironizuj. Tak jak juz pisalem nie podalem zadnego monitora, bo zakladalem, ze kazdy gracz bierze rozdzialke, ktora mu odpowiada. Proste - jesli wystarczy 1280x1024 to mozna brac tansza karte z 512MB RAM. Jesli cos w FullHD to trzeba troszke drozsza wersje 1GB. Napisalem o tym, ale co tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdrowy69 - Świeży sprzęt starczy na 2 lata?! Coś cię chyba boli. Ja mam GF9800GTX+ i Intel core 2 duo @2.2_2.2. Ten sprzęt kupiłem w 2008, chociaż mój komp jest dużo starszy, bo dostałem go na komunię i chyba już wszystko w nim wymieniłem to i tak do dziś się nieźle trzyma. W większość gier gram na max. detalach, a i tak jakichś wielkich rewolucji graficznych nie zapowiadają, więc mogę być pewien, że do następnej generacji konsol mój komputer wytrzyma, gdyż na konsolach grafa też nie będzie co raz lepsza z racji tego, że to coś w PS3 co jest podobne do GF7900 (chodzi mi o procesor graficzny) nie uciągnie tych nowszych technologii.

Uznajmy, że jak masz mało kasy i wisi ci grafika to kup sobie konsole, ale gry są drogie, nowe od 170 do 250zł (no MAGa itp. można kupić za 115 zł) wersje platinum 70 - 100zł, a jeśli masz więcej kasy i bez pożądnej grafy ani rusz to kup PC, gry są dużo tańsze, nowe kosztują 100 - 140zł, (no Simsy i GTA 160) a wersje clasic od 70 do nawet 20zł. OK?

Można zamknąć temat(?????), bo i tak już na pierwszej stronie gościu napisał, że wybrał PS3. A my się tylko bez sensu kłócimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by było tak kolorowo z PCtami jak piszecie to ja bym dziś kasy na nowe mobo+cepa+ram nie wydał ;] a Rozy nie kupił by sobie nowej obudowy, oprócz tego, że są to po części nasze zachcianki to jest też jednak chęć grania w rozdzielczości FulHD na wszystkich ustawieniach na max ;] (mój przypadek) u Roziego pewnie chodzi o rozbudowę LC i zwiększenie estetyki.

wlosek& reszta jeśli wasze piece są faktycznie tak mocne to odpalcie sobie GTA IV z patchami jakie tam potrzebujecie na full detalach i nigdy(podczas przechodzenia gry) nie miejcie spadku poniżej 35 FPS ( granica płynności gry), najnowszy BF na full i inne nowe gry wtedy wam uwierzę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlosek

W moim przypadku to jest maximum 4 lata ( minimum 2 ), ale ja niestety muszę grać na full detalach, bo po prostu lubię, więc wymieniam se na przykład grafę i procka co dwa lata. Potem reszta, i tak co mniej więcej 4 lata mam prawie całkowicie nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przeglądać całego tematu, ale np. Profesor nie uwzględnił w zestawach dosyć ważnej rzeczy - Blu-Ray!

Bez tego PS3 musiałoby wydawać niektóre gry na 3DVD, bo dużo gry zajmują.

Co do grafiki - zagrałem w Uncharted 2 i jestem pod NIESAMOWITYM wrażaniem jakości tekstur (szczególnie ubrań), choć zdarzają się błędy.

Żeby nie było, że jestem "PS3 fan boy" - pod ten sam TV mam podłączony komp (w profilu konfig) i grafika również świetna (za kompa dałem w sumie 1300zł). Różnica 200zł. Grafika na podobnym poziomie. Tylko na PC mogę kilka rzeczy jednocześnie odpalić.

Cena gier - na PC nowy tytuł (premiera) 80-120zł (140 górna granica), a na konsole używka 130 - jakaś nowość.

PCty bardziej się opłacają, ale większości gier nie możesz wymienić w różnych punktach co mogę zrobić z PS3 i za 15-20 mieć inny tytuł ;).

Nie potrafię jednocześnie rozstrzygnąć. Oba sprzęty mają wady i zalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna konsola nie da Ci tyle frajdy co PC. Takie jest moje zdanie. Wolałbym swojego starego gruchota niż PS3. Nie twierdze, że PS3 jest złe.

Ale gry po pewnym czasie się nudzą, więc PS3 można traktować jako .. (nie bijcie) zabawkę dla (nie bijcie, proszę) dzieci.

Sorka, ale tak jest. Każdy, kto bawi się już kompem z 10 lat powie to samo. Zaczynałem od Dune 2 i Dooma (czasów mydelniczki - c64 - nawet nie wspominam :) ) i nie wyobrażam sobie kompa jako zabawkę tylko do gier. A Play niewątpliwie taką zabawką jest. Howgh! Powiedziałem.

PS.Alex - fajny opis, uwielbiam Pulp Fiction .. i nurtuje mnie pytanie - co było w walizce? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, z tym, że ja PS3 dostałem okazyjnie (nie chce przytaczać całych okoliczności), ale przy okazji zakupu innego towaru.

I jako taka właśnie maszynka dawana przy czymś PS3 jest fajna, ale kasę z własnej kieszeni bym nie wyłożył.

Wiadomo PC jest uniwersalniejszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexie, drogi alexie

Na xboxa360 uzywki NOWOSCI stoja mniej wiecej 100zl za gre stricte single playerowa.

Natomiast za gry multi placi sie wiecej bo ludzie trudniej sie ich pozbywaja.

Tylko, ze na PC kupisz nieuzywana gre za taka kase jak na konsole uzywke. Poza tym od kiedy to na PC nie mozna uzywanych gier kupowac? A jakbym za gry do multi mialbym placic jeszcze wiecej to tym bardziej nie jest tak rozowo jak to opisujesz.

Co do wczesiejszej dyskusji o sprzecie. Nie bede sie powtarzal. Juz wczesniej podawalem konfiga i wszystko chodzilo na full detalach. Co prawda sam nie gram na FullHD, ale wystarczyloby zmienic moja karte graficzna na cos z 1GB RAM i juz. Poza tym jak porownujecie takie rzeczy to dziwnym trafem piszecie, ze sprzet PC powinien byc w stanie odpalac gry na FullHD, a gry na konsole zazwyczaj obsluguja tylko HDReady. Gdzie tu logika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...