Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera


Zap

Polecane posty

A może lepiej jest poczekać jeszcze jakieś miesiąc-dwa... Co wy na to??

Sam sobie odpowiedziałeś. Poczekaj aż ATI i AMD wypuszczą nowe "dzieci", wtedy ceny pójdą w dół, a kto wie czy wydajność nie pójdzie w górę! Teraz to raczej lichy moment na kupno kompa, w końcu premiery nowych układów tuż tuż!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
dobra apropos modernizacji kompa teraz zawiesilem oko na radiatorze do procesora Asus Silent Square i w opisie ma Kompatybilność: Socket 939 / 940 / 754 / LGA775 / 478 tylka ja akurat kupuje procka AMD Athlona 64 pod socket 939 i radiatory mnie troche klopoca bo nie wiem czy mam kupic radiator zgodny z socketem 939 czy AMD 64 poniewaz procek ma socket 939 a niektore radiatory kompatybilnosc z AMD 64 i naprawde nie wiem juz na co patrzec przy kupnie xD

Jak cooler jest zgodny z socket 939 to z Athlonem 64 na to złącze też musi być zgodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmodernizować swojego kompa, oczywisce nie odrazy wszytko ale po jedenj częsci co kilka miechów. Narazie chce kupić Procka i Płyte główną. I pytam was radoe co radzicice kupić, plytę chce taka aby pasowało do tej karty którą mam ale i zarazem by pasowała do jakejś dobrej nowej karty graficznej która kupię za jakiś czas (1rok). Na procka i Płyt chce wydać max 600zł Oto mój sprzęt:

Płyta główna

Typ procesora AMD Duron, 1400 MHz (10.5 x 133)

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (09/22/03)

Ekran

Karta wideo RADEON 9550 Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9550 (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9550 (RV350)

Monitor LG StudioWorks 775N [17" CRT]

Multimedia

Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00ETA0 (74 GB, IDE)

Dysk fizyczny IBM-DTLA-305040 (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmodernizować swojego kompa, oczywisce nie odrazy wszytko ale po jedenj częsci co kilka miechów. Narazie chce kupić Procka i Płyte główną. I pytam was radoe co radzicice kupić, plytę chce taka aby pasowało do tej karty którą mam ale i zarazem by pasowała do jakejś dobrej nowej karty graficznej która kupię za jakiś czas (1rok). Na procka i Płyt chce wydać max 600zł Oto mój sprzęt:

Płyta główna

Typ procesora AMD Duron, 1400 MHz (10.5 x 133)

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (09/22/03)

Ekran

Karta wideo RADEON 9550 Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9550 (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9550 (RV350)

Monitor LG StudioWorks 775N [17" CRT]

Multimedia

Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00ETA0 (74 GB, IDE)

Dysk fizyczny IBM-DTLA-305040 (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Nie kupuj po czesci tylko kup wszytsko razem za te pare miechow wszystko do tego czasu stanieje. Pod AGP za rok niekupisz zadnej karty bo AGP to przestarzale lacze. Lepiej za te kilka miechow kup pozadnego calego kompa. Pozatym pod socket A (o ile dobrze kojarze to durony pod takim sa) niekupisz plyty glownej nowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmodernizować swojego kompa, oczywisce nie odrazy wszytko ale po jedenj częsci co kilka miechów
ja bym nie polecał takiej metody (zależy ile to kilka miechów 2 czy 6?) jak skończyś składac kompa to częsci które kupowałes na początku będa już do wymiany i tak wpadniesz w nieustające kółko upgrade'u :wink: no lae to zależy ile to kilka miechów
plytę chce taka aby pasowało do tej karty którą mam ale i zarazem by pasowała do jakejś dobrej nowej karty graficznej która kupię za jakiś czas (1rok)
nie ma takiej opcji teraz masz radeona 9550 pod AGP więc albo kupisz płyte główna do której za rok dokupisz jakąś porządną karte DX10 (PCI-E) albo kupisz płyte główna z AGP tak aby radek w niej chodził ale za to za rok już nic do niej sensownego nie kupisz
Na procka i Płyt chce wydać max 600zł
za 6stów to jakaś tania płyta główna z AM2(npAsus M2N-E NForce 500 SLI S AM2) i do tego jakiś athlon 64(npAthlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX )ogólnie to poczekaj i pozbieraj a nie kupuj co kilka miechów podzespołów bo takim sposobem teraz kupisz płyte główną z może i dobrym ale jednordzeniowym prockiem niczym dozbierasz np na twardziela i ram to zanim jeszce zdązyśz zmienic grafike to gry nie beda chodzić ze wzgeledu na slabego procka dodaj do tego jeszcze zasilke a kompa uzbierasz za półtorej roku tej metody nie polecam gdyż już w tym momencie prcoek nie zachwyca a wątpie żeby dotrwał aż do końca składania kompa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka płyta główna pod procesory Athlona, która ma i gniazdo AGP i Pci-Ex, najprawdopodobniej Microstar, jakaś taniocha. Osobiście nie polecam takiego sposobu skladania, ale jest taka możliwość. Ta płyta to Microstar K8N Neo3. Inną opcją jest płyta ze zintegrowana grafiką i wolnym gniazdem Pci-Ex, ale do grania to to sie za bardzo nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po co nam to do wiadomości?????

Mam 3 Pytania.....

1 co myslicie o karcie graficznej GeForce7950GT Galaxy 512MB??

myśle że to dobra karta ale mało opłacalna (podaj ile masz kasy a to pomożemy)
2 jaka pamiec ram kupic 1GB Geil Dual(667) czy Kingston(667)???
ja bym brał geila bardziej zaufana firma
3 jaka plytkie glowna wybrac pod Intel Core 2 Duo????

a ile masz kasy??????(rozpiętość cen jest dośc duża )( możę taka Asus P5LD2 SE/C I945P S. 775 DDR2-667 Sata2 GBLan za 330zł albo jesli masz wiecej kasy to Asus P5WD2 2xPCI-E DDR2 550zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbor chyba najlepiej jak byś zmienił na socket 939 od AMD.

Płytę i procek nowy a ram przekładasz.

Z tanich grafik to weź jakiś x1300XT.

Ale będzie potem problem z wymianą proca bo już ich nie produkują.

Za tą kwotę chyba i tak nic lepszego nie kupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam bardzo dziwną sytuację:

Zakupiłem ostatnio kartę TV, wpiąłem ją w wolne miejsce między kartą grafiki a kartą dzwiękową. Wszystko działało ok, jednak pod linuxem były pewne problemy. Ktoś mi poradził ze karta TV nie powinna być koło graficznej więc zmieniłem je miejscami z kartą dziekową. I tutaj zaczyna się problem. Po wykonaniu tej opercaji komputer sie mi nie włącza. Zamiast krótkiego dzwieku piip jak towarzyszy uruchomieniu komputera, teraz dostaje taki dzwięk który sie caly czas powtarza: piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Cały czas w ten sposób, szukalem co oznaczają komunikaty dzwiękowe biosu, jednak nic tego nie wyjasnia. Moje poderzenia padly na karte grafiki i na RAM, jednak sprawdzalem czy sa dobrze wpiete etc i wszystko jest ok. Mało tego, wypiąlem wszystko dyski napedy wszystkie karty łacznie z graficzną zostawiając tylko procesor i jedną kość RAM i dalej ten sam dzwięk.

Ja juz nie wiem co robic........ wygląda na to ze plyta główna by się spalila? Moze mi ktos coś poradzić

****************

Wiecie co..... meczylem sie kilka godzin z tymi kartami i przepinalem je do slotów na rózne mozliwe sposoby i teraz jest inaczej. Zmienil się dzwiek. Juz nie ma piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii , tylko jest krótki pip, wlącza sie na krótką chwilke, a nastepnie sam sie restarrtuje, na ekranie wyswietla sie tylko jaki jest procesor i dalej sie zatrzymuje bootowanie, nie mozna tez wejsc do biosu poprzez klawsz DEL. Dziwną tez rzeczą jest ze jak wlączam zasilanie listwy to komp sam sie wlącza bez naiskania przcisku power. Czyzby to byl jednk bios?

********************

Znalazlem tez na płycie zworkę ClearCMOS i przepiąłem ją wpozycji zwierania jednak to nic nie pomoglo.

Aha zeby nie bylo, wszystkie operacje na sprzecie wykonywalem przy calkowiecie odcietym zasilaniu więc nie mogło byc jakiegos spięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy komp. Kupiłem go w przerwie między świętami, a nowym rokiem. Wcześniej miałem procek chyba athlona 1,8 gHz, 512 MB RAM i GeForce 4. Teraz mam Pentium 4 3.0gHz, 1024 MB RAM i GeForce 7600GT. :D

Niewielka różnica. Oprócz większej ilości ramu to nie wiem co ci ten upgrejd dał no chyba że miałeś AGP na płycie. Proc jeżeli w ogóle to niewiele szybszy. Grafa lepsza ale nie opłacało się na nią wymieniac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak kupiłem tą płytę główną:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=MSI+K9N+NEO-F

(wiem że w testach i na forach dobrze o niej nie piszą ale tylko od strony podkręcania [ a ja nie mam zamiaru bawić się w takie rzeczy],po prostu dobra płytka z małymi możliwościami overclokingu.

Dokupuję do niej proca i już są wątpliwości na pudełku pisze że obsługuje procki x2 ,jednak na stronie producenta są tylko X2 3800+ wzwyż (mój model athlon x2 3600+)

Z pamięciami to samo nie wiem czy wejdą te i czy zakup ich nie zakończy się zwiechami systemu i blue screenami :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+667+K4

Proszę o pomoc ,bo naprawdę od strony technicznej jestem bardzo słaby :evil: :x :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie msi nie widzę żadnego tekstu o ograniczeniach co do procesora - http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=733, http://www.msi.com.tw/program/products/mai...=733&kind=1 - wg tego Twój pasuje.

pamięci moim zdaniem bardzo fajne, ostatnio montowałem takie same prawie, tylko że 800MHz i żadnych problemów nie ma :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.msicomputer.com/product/p_spec....-F&class=mb

Zobacz CPU i Supports Athlon 64 X2 :/

Nie było żadnych problemów tzn. kupiłeś ,wsadziłeś i wszystko cykało czy musiałeś aktualke biosu robić ? (u mnie na płycie na biało pisze ver. 1.0 a podobno trzeba zaktualizować do 1.3 by pamięci działały w trybie Dual Channel ). :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, możliwe że na tamtej stronie są nieaktualne informacje. spojrzałem na biosy (http://www.msi.com.tw/program/support/bios...=733&kind=1) i w 1.3 i 1.4 była aktualizacja CPU ID, czyli prawdopodobnie dodali obsługę / wykrywanie procków (w linku który wcześniej podałem, te testy są dla najnowszego).

Chyba najlepszą opcją byłoby się poradzić sprzedawcy i ustalić, że w razie problemów będziesz mógł zwrócić sprzęt, albo wymienić.

Inna opcja to kontakt z polskim przedstawicielem MSI, i spytanie "jak to w końcu jest".

tak, wsadziłem, odpaliłem i działało. inna rzecz, że była to płyta główna asus P5B-E :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...