Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Mam pytanie. Opłacało by mi się zakupić w najbliższym miesiącu Athlona X2 6000+? Obecnie posiadam X2 4200+. A chyba nie ma szybszego procesora pod AM2 jak 6000+. Zwłaszcza, że wyszła nowa wersja, która potrzebuje tylko 89 wat, więc odbyło by się bez wymiany zasilacza, przynajmniej na razie, póki nie zakupię nowej grafiki. Głównie chodzi mi oto by przygotować się na GTA IV, mój procek nie spełnia nawet minimalnych wymagań. Wiem, że gra mi pewnie pójdzie, ale komfortowo raczej nie pogram. Więc zastanawiam się nad tym Athlonem 6000. Mam pamięci GoodRam 667 Mhz, pójdzie na nich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... czy zmiana z athlona x2 5000+ na 6000+ da jakieś duże, odczuwalne różnice oprócz zegara? czy już lepiej w phenoma zainwestować? W sumie to z 5000+ da się chyba wycisnąć osiągi 6000+ (jeśli chodzi o taktowanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie w biosie mam na 1,4125 a szynę 223 to nie jest jakieś extremalne podkręcenie ale na więcej chyba nie pozwala mi ram. http://img530.imageshack.us/my.php?image=proc3ghzft6.jpg Orthosa puściłem żeby było widać zegar bo mam C&Q włączone.

A temperatura max 52 stopnie pod obciążeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzban na twoim miejscu pozmieniałbym kilka rzeczy. Na początek HT Link można spokojnie dać mnożnik 4x. 665,9MHz to jednak trochę mało. A szybkość HT też ma wpływ na wydajność. Dopiero powyżej nominalnych 1000MHz może być niestabilnie aczkolwiek też nie zawsze musi tak być. Drugie, mnożnik zmniejsz do 13x. To da też zmniejszenie taktowania pamięci do 742MHz przy nominalnym HTT 200. HTT możesz wtedy zwiększyć do 231MHz co da 3003MHz na procu, rozsądnego i na pewno wydajniejszego 924MHz HT

PS spróbuj skorzystać z miniporadnika który kiedyś pisałem.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=665840

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam sie do kupienia radeona 4870x2 odrazu z jakimś dobrym zadsilaczem,ale wiem ze moj procesor core2duo e6600 2.4GHz obciązy radka mocno bo on potrzebuje ok 3.2GHz wiec prosze o odpowiedz jak moge go rozsadnie i bezpiecznie pozostajac na podstawowym chłodzeniu podkrecic-i do ilu GHz?

a reszta sprzetu to

plyta: gigabyte GA-965P-DS3P

Ram: kingston 2x1GB kingson 667MHz+2x2GB kingson 667MHz

dodam ze teraz mam gf8600gts i dobrze wentylowana(z dwoma wentylatorkami)obudowe max tempratura to 42/44stopnie-jesli wyswietlacz nie klamie?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...