Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

użyłem arctic silver 5... chyba że źle nałożyłem ;] aa tak wogóle to mi ta temperatura nierośnie dobiłem do 1.7 i wzrosło moze o 1 stopien

EDIT

i niewiem czy everest dobrze pokazuje... bo dziwne ze w nim temp podchodzi pod 60 stopni a w biosie pokazuje max 45

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skoro procesor nominalnie pracuje z częstotliwością 2,6GHz to dlaczego niby chłodzenie miało by być niewystarczające? No chyba, że jest to naprawdę mały coolerek nieprzystosowany do P4. To raz. Dwa, jeśli rzeczywiście chłodzenie jest zbyt słabe to może warto zaopatrzyć się w coś przeznaczonego do tego procesora. Wtedy już można spokojnie w biosie ustawić nominalną FSB dla tego procesora czyli 200. Według Intela 800. Warto też wgrać na płytę najnowszy bios. Możliwe, że wtedy od razu poprawnie rozpozna procesor.

A na koniec warto pamiętać, że P4 to straszny kaloryfer i po prostu takie temperatury są normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Athlona X2 3800+ razem z GF 8800 GTS G92. Na takim sprzęcie chodzą mi wszystkie gierki na max w 1280x1024 oprócz Crysis (20 fps). Wiem, że mam za słaby procek do karty i mam zamiar kupić X2 6000+, ale czy opłaca się go kupic, czy będzie duża różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z prockiem: Podkręcałem Athlona(sygnaturka) do 2,8Ghz i po jakimś czasie komputer po włączeniu(tak 2-3min) pokazywał "ekran śmierci" i sam się resetował. W końcu wszedłem do BIOS-a i przywróciłem domyślne ustawienia. I jak włączyłem dziś kompa to CPU-Z i EastTune 5 pokazuje że częstotlowiść taktowania procka wynosi 1,082Ghz z mnożnikiem 5x!! Wiecie co mogło się stać? ;]

tutaj jest screen : klik

i nieraz CPU-Z pokazuje że procek ma mnożnik 11x i taktowanie takie jak trzeba czyli 2.356Ghz(na tyle ustawiłem FSB w BIOS-ie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w normie o ile jest włączona opcja C&Q. To takie oszczędzanie energii wg AMD. To samo co SpeedStep Intela. Jeśli cię to drażni to zawsze można wyłączyć. panel sterowania>Opcje zasilania>Schematy zasilania i zmienić z "Minimalne zarządzanie energią" na "Stacjonarny w domu/biurze". W biosie też jest opcja włączenia/wyłączenia Cool&Quiet. Tylko, że jak procesor jest niepodkręcany to właściwie nie ma potrzeby tego wyłączać. Procek pobiera wtedy mniej energii, mniej się grzeje.

A tak poza tym to czy przy podkręcaniu ustawiałeś odpowiednio dzielnik HT? Bo przy nieznacznym podniesieniu FSB tak jak na screenie do 216 to te 1083MHz jeszcze wytrzyma, ale potem to właśnie magistrala HT może blokować podkręcanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego jak próbuje podkręcić CPU bardziej (sygnaturka) choćby o 1MHz komp mi się wiesza po góra 2-3 min pracy w windzie.... :angry: mam wymienione chłodzenie na SCYTHE Ninja 2 ( z wentylatorem 1000Rpm) pasta na procku była w zestawie z coolerem. można coś z tym zrobić?? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wartość jak najbardziej bezpieczna choć trochę to faktycznie dużo jak na "tylko" 2,5GHz. Obstawiałbym na niemożność chipsetu. W końcu na porządnej płycie z porządnym chipem da się uzyskać o wiele więcej. No i zasilacz też do choćby tych dobrych (bo już nie mówię o górnej półce) nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 12-nastolatek wpisze sobie w np. ,,google'' taki przykładowy tekst: jak podkręcić core 2 duo

forów poświęconych takim rzeczom jest multum i opis się też znajdzie. a jak nie to i w cda był artykuł na ten temat.

O podkręcaniu też. To jest temat zbiorczy o procesorach.

[wies.niak]

Dobra sry... mój błąd i jeszcze jedno pytanie czy to napięcie (patrz parę postów wyżej) może uszkodzić proc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem gdy przekładałem procesor (intel pentium d ) do nowej płyty głównej to przypadkowo otarłem palcem te złote styki w gnieździe procesora pod tą klapką bo wleciał tam włos mojego kudłacza i teraz boje się włożyć procesor bo nie wiem czy się spali czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w przyszłości (prawdopodobnie bardzo niedalekiej) kupić nowy komputer głównie z myślą o graniu. Zainteresować się bardziej procesorem typu Intel Core 2 Quad czy może AMD Phenom X4 ?

Wstyd się przyznać, ale mam ogrooomne zaległości jeśli chodzi o wiedzę sprzętową :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...