Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Mogę ustawić 13 ale i tak to ustawienie "nie działa". CnQ nie będą wyłączać bo to oszczędza energię. HTx3 chciałem zostawić i kręcić więcej szynę ale pamięci mi blokują dalsze OC. Temperatury mam przyzwoite. NA razie nie planuję się tym bawić bo jest wszystko stabilne. A do 9600GT raczej nie potrzeba dalej kręcić. No chyba żebym miał w Crysisa zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pamięci blokują mocniejszy OC to tym bardziej można podnieść HT. Nawet przy 250MHz HTT 4x daje nominalny 1000MHz. Poradnikowe 3x odnosi się tylko do początkowej fazy podkręcania. Daje się tak "na wszelki wypadek". A jak wszystko chodzi stabilnie to się podnosi potem. Zauważ, że standardowe taktowanie to 1000MHz a u ciebie jest tylko 666MHz. Przy 4x będziesz miał 888MHz więc i tak ogromny zapas na wypadek dalszego podkręcania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Za kilka dni będę składał nowy komputer, który ma służyć do gier przez co najmniej przez 3 lata.

Mam dylemat: Który procesor będzie lepszy i wystarczy na dłużej:

INTEL CORE 2 DUO E7400 - 2.8 GHz czy AMD PHENOM X4 9550 / 2.2 GHz?

Proszę o odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core2 Duo E8400 3GHz @ 4GHz

Wiem, że coś z OC, tylko nie kapuję tego zapisu..

Droga dedukcji ciężko dojść ze chodzi o zegar po przetaktowaniu : )) ? Czyli zegar na jakim pracuje dany uklad ;]

E8400 3GHz @ 4GHz (S775) BOX @ 3,75HGz ?

Juz bez

BOX @ 3,75HGz

Czyli poprawnie np: C2D E8400 BOX 3GHz @ 4GHz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale do mnie jak do osła trzeba..

Czyli w sklepie mam poprosić o C2D E8400 BOX 3GHz przetaktowany na 4GHz (o ile podkręcają), tak?

Jeszcze jedno.. BOX, czyli edycja pudełkowa, czy co? o.O I czy ma to jakieś znaczenie, przy wybieraniu komponentów, które oni (Ci z Komputronika) i tak w siedzibie składają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOX - pudełko, czyli wersja z pudełkiem. Bez opakowania (OEM), maja krótsza gwarancje i moga byc uszkodzone ;)

Czyli w sklepie mam poprosić o C2D E8400 BOX 3GHz przetaktowany na 4GHz (o ile podkręcają), tak?

1. Nie trzeba podawac częstotliwości pracy cpu, dany model, np 8400 zawsze ma 3GHz.

2. W sklepie nie podkręcają, to musisz zrobić sam, łamiesz jednak przy tym warunku gwarancji, jak spalisz cpu, raczej go nie wymienia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Za kilka dni będę składał nowy komputer, który ma służyć do gier przez co najmniej przez 3 lata.

Mam dylemat: Który procesor będzie lepszy i wystarczy na dłużej:

INTEL CORE 2 DUO E7400 - 2.8 GHz czy AMD PHENOM X4 9550 / 2.2 GHz?

Proszę o odpowiedź!

Jak na conajmniej 3 lata to raczej ten drugi bo ma 4 rdzenie a coraz więcej programowania i gier je wykorzystuje chociaż jeśli chodzi o wydajność tylko 1 czy 2 rdzeni to będzie nieco słabiej niż 7400. Ja bym nie kupił zresztą ani jednego ani drugiego bo w styczniu wychodzi Phenom II i pewnie obniżki wcześniejszych modeli. Zapewne ceny spadną po już będzie po świętach. No i $ może stanieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo oryginalne pytanie, zapewne nikt wczesniej w google go nie zadal. Fakt po to jest forum zeby pytac, ale troszke wlasnej inwencji... Poprzednie strony, wyszukiwarka forumowa, i manual wszystko Tobie wyjasnia, i potem juz bedziesz mogl zadac precyzyjne pytanie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad wymiana procesora w moim leciwym juz komputerze, ale nie mam zamiaru wymieniac plyty glownej. Mam AMD 3200+ na s939, zastanawiam sie czy uzyskałbym duzy przyplyw mocy gdybym zmienil go na cos takiego ATHLON X2 64 4200+ lub cos takiego Athlon64 X2 4400+ Toledo 2,4GHz 2x1MB i jak duza jest roznica miedzy tymi procesorami. Czy wystarcza one zeby przy karcie graf. typu 9600 GT pograc w nowe produkcje?

Tak jak zaznaczalem, nie jesem zainteresowany zmiana plyty glownej, bo po prostu nie mam na to kasy. Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0g129

Athlon64 X2 4400+ - do bardzo dobry cpu, ktory pokazuje jak genialna architektura bylo K8 ;] Jak najbardziej zobaczysz realny wzrost wydajnosci ;)

Czy wystarcza one zeby przy karcie graf. typu 9600 GT pograc w nowe produkcje?

Tak, ale na rozsądnych detalach. Duzy zobaczysz za to w wielu aplikacjach, typu photoshop, soundbooth itp... Dodatkowo jest to procesor w miare podatny na OC, wiec mozesz z niego wycisnąć rozsądna wydajnośc, pytanie tylko, czy nie lepiej dopłacić paru złociszy do X2 5200?

v1r00z

Trole sio? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative95, nie da się dokładnie określić, jak uda Ci się podkręcić proca. Zależy to od wielu czynników (obudowa, temperatura w pokoju itp.). Poza tym każdy proc jest inny.

A więc na Twoje pytanie odpowiedzieć się nie da.

Ewentualnie można podać przybliżoną wartość, ale tego już nie zrobię (coś ponad 3.0 ?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...