Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Jako że jestem zielony no teraz tak:

aktualnie tak to wygląda:

http://img148.imageshack.us/img148/3142/sprawdzanie2ll6.jpg

Za co sie najpierw brać ? O ile to coś przestawić ? Gdzie to coś znaleźć ?

Aha W orthosie w pewnym momencie jeden rdzeń wyprzedzał drugiego (widać po testach) [chodzi o to że na jednym rdzeniu był nadal test 3 a na drugim już 5 test] Czy to coś niepokojącego ?

Aha 2 Po jakiś 20 min temp rdzeni ustawiła się na 55 st Celsjusza i tak skakała o 1-2 st C w dół (nie było nigdy 56 st C ), wiec test przerwałem tak szybko.

Pomoże ktoś noobowi ?

I odpowie na mojego pierwszego "ach`a" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej po włożeniu starego procka,wyświetliło mi się te okienko i aktualizowało Bios,ale po dłuższym czasie nic się nie działo,więc sądziłem,że zwiecha...Spróbuję jeszcze,ale za pomoc dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

No mam easy tune 5 i jak podkrecę robię save on coś tam zamuli i jest oki wszędzie pokazuje podkręcone takty a po restarcie znowu są standardowe czy to normalne czy ten program to badziewie a może w opcjach coś muszę poustawiać????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebojów z O/C ciąg dalszy...

Dziś stwierdziłem, że podniosę zegar mojego Core2Duo E4600 do 3 GHz (wcześniej uzyskałem 2,8 GHz i nie było żadnych problemów). Jak pomyślałem - tak zrobiłem, myk do BIOSu, zmiana ustawień FSB i napięcia, restart, system się ładnie uruchamia, wszystko cacy... Przystępuję do testów. Jak zwykle: Orthos, SpeedFan, hop i jedziemy. Po około minucie temperatura procesora sięgnęła 63 C (czyli wszystko w porządku, na 2,8 GHz też do tylu dochodził) i nagle... BAM. Niebieski ekran i komp się resetuje, pozostawiając jednak ustawione 3 GHz.

Widocznie muszę mu poprawić stabilność działania. Tu pojawia się moje pytanie - w jaki sposób? Podnieść napięcie jeszcze trochę? Obecnie na 2,8 GHz mam 1,296 V, do 3 GHz podniosłem o jeden próg w BIOSie - podnosić dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam sobie kompa i nie wiem czy lepiej wziąć ten intel e8400 czy jakiegos qłada w tej cenie... Na przykład ntel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz Może ktoś doradzic?? Od niedawna sie tym interesuje a ciągle słysze "lepszy dual core" a inni ze "lepszy qład". MOże mi to ktos przyblizyc??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ileż razy to już było wałkowane...

Większość gier wykorzystuje tylko jeden rdzeń, nowsze (nieliczne) gry korzystają z dwóch lub więcej rdzeni.

Co za tym idzie, jeśli gra wykorzystuje 2 rdzenie, to w tej samej cenie, procesor 2-rdzeniowy będzie lepszy, bo ma wyżej taktowany pojedynczy rdzeń. W takim wypadku, połowa procesora 4-rdzeniowego się zwyczajnie nudzi, bo nie jest wykorzystywana.

Natomiast jeśli masz czym zająć wszystkie 4 rdzenie, to oczywiście quad będzie wydajniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według was przy moim kompie?;

Pentium Dual Core E2180,2.0GHz RAM-2GB(800Mhz,)GoodRAM,grafika Gigabyte 9600GT(512MB),płyta główna ASRock 939Dual-SATA2: First Retail ULi PCIe/AGP wystarczy wymienić procek na lepszy i szybszy i będzie wszystko bardziej szybciej pracowało czy to przy grach czy przy innych pracach wykonywanych na komputerze.

A jeżeli tak to, jaka będzie w tym zakresie różnica mała duża czy taka wymiana coś zmieni?.

Czy najlepiej jak zmienię płytę główną na leprze np.; Gigabyte GA EP31 DS3L,Gigabyte GA EP35 DS3,Asus P5QL Pro lub MSI oczywiście konkretny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił płyte i karte jeszcze, ale to zależy jak kto z kasa stoi:) karta to niecałe 600zł a płyta 300-400 zależy do modelu, ten DS3L jest tani a stosunkowo dobry, gdzieniegdzie mozna przeczytać ze ludzie na nim OC wyciagaja ładne, ale ja jednak polecam to Asus P5Q Pro jest juz na P45, troche wiecej kosztuje ale cały czas poniżej 400(z niższego przdziału cenowego, oczywiscie:)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzi

A nie myślałeś o tym żeby wycisnąć trochę więcej z tego procka co masz? Jak wykręcisz na 3.0GHz to jednak będzie spora różnica w wydajności. Ja mam 2180 na 3.2GHz i nie mam co narzekać bo sprawuje się świetnie.

Co do MoBo to wymiana płyty nie daje jakichś większych różnic w wydajności. Fakt, że wymiana płyty może dać większą stabilność i możliwości OC, ale jeżeli nie zamierzasz szarżować na 3.5GHz to nie widzę większego sensu w jej wymianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...