Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Dziennie odpowiadam na kilkanaście postów więc raczej nie pamiętam konfiguracji wszystkich user'ów na których posty odpowiadałem.

Podkręcić go możesz, ale raczej dużo już z niego nie wyciśniesz tak gdzieś ~ 3.5 GHz. Napisz typ BIOS'u, chociaż wydaje mi się, że na tej płycie nie podkręcisz procesora.

Jeśli boisz się podkręcania z poziomu BIOS to możesz też podkręcać ale tylko FSB za pomocą programu CPUFSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wszystko zalezy od plyty glownej i pamieci, podaj wiecej informacji na ich temat, na wszelki wypadek daj informacje o zasilaczu zeby sie nie okazalo ze to jakis Mustang czy inny Merkury, jezeli wspomniane podzespoly sie nadaja do OC to jak najbardziej warto, powinno sie udac podniesc czestotliwosc do 2,5-2,8GHz co da ci wydajnosc rowna lub lepsza niz dla standardowo taktowanych drozszych modeli jak 9850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie zapytanko .... podkręciłem sobie proca tak jak w podpisie E2140 na 2.4 Ghz ... i przy odpalaniu kompa ten włancza sie na jakoś sekunde i gasnie po chwili jakieś 5 sekund odpala sam ???? jest to normalny objaw po podkreceniu ??dodam że dzieje sie tak gdy odłącze go całkowicie z prądu ... jezeli jest podłaczny cały czas do prądu uruchamia sie normalnie bez gasnięcia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da sie co nieco zrobic przy tym konfigu, choc zasilacz warto wymienic jezeli masz jakas ekstra kase, Tracer z jakosci i niezawodnosci nie slynie, sciagnij tez najnowszy BIOS, K9 sporo zyskal z kolejnymi wersjami, ponizej masz link do prostego poradnika OC tych procesorow

http://www.ocia.net/articles/k10overclock/page1.shtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politan -> Jak nie, jak tak? :-) Jeśli procek i pamięć są wspólną szyną taktowane, to oczywistym jest, że podkręcając procek podkręca się też pamięć. Jak myślisz, od czego są dzielniki CPU:DRAM?

pinio27 -> Prawda, choć żeby być ścisłym, zależy to od płyty głównej. Jak się nei mylę, te bardziej wypasione modele posiadają rozdzielnone taktowania procka i pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyt pod proce Intela to na razie we wszystkich modelach taktowanie ramu zależy od fsb, nawet na tych lepszych modelach (może w przypadku Nehalemów się coś zmieni). Przy podkręcaniu A64 też trzeba się dzielnikami bawić (wyjątek: mamy jakiegoś BE i tylko mnożnik zwiekszamy :) ), a z Phenomem, z tego co czytałem (bo tego jedynego jeszcze w łapach nie miałem), jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...