Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

@UP: Raczej nie, z tego co mi wiadomo, to steam, jak i inne takie sklepy, przyjmują głównie Visa i MasterCard (sprawdź to dla własnego spokoju ;)). Tymi kartami można płacić prawie wszędzie w Europie i Ameryce. Problem jest tylko taki, że te karty mają straszną prowizję (nie wiem jak z MC, ale Visa ma kolosalną prowizję). Mówię, tu oczywiście o kartach czystych, bo czasami są jakieś mieszaniny karta+bank.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekk90:

A z ciekawości, w jakiej walucie zagranicznej masz rozliczaną tę kartę? Kiedyś wszystkie Visy byłty w USD, a MC w EUR, ale teraz o ile mi wiadomo jest wolny wybór - miałeś na początku opcję wyboru waluty?

O co mi chodzi - zastanawiam się, jak bardzo wirtualną kartę ma ING - u mnie (eKarta mBank, na identycznej zasadzie to działa, tylko dostaję plastik do domu - z tym, że to taki plastik raczej informacyjny, bo z karty pozostał tylko kształt) przy zakładaniu karty musiałem się zadeklarować, w jakiej walucie będę rozliczał. A jest to istotne w przypadku zakupów (w moim przypadku) w USD, bo występuje podwójne przewalutowanie (PLN-EUR-USD). Tak BTW to warto o tym pamiętać, bo to przy trochę większych kwotach potrafi zjeść parę złotych. A ponieważ na stronce ING nie znalazłem info na ten temat, to przyszło mi do głowy, że może w tym banku na wirtualnych nie ma waluty rozliczeniowej.

Pozdrawiam,

W dolcach biorą 3,3 zł i później oddają? Nie czaję tego systemu...

Może to być właśnie jakiś bufor na istotne wahania kursowe przy podwójnym przewalutowaniu, choć szczerze mówiąc się z tym nie spotkałem jeszcze, lub nie zwróciłem uwagi...

@down:

dokładnie na odwrót ;) to raz. Dwa, że w większości banków można teraz wybierać walutę, to nie jest już tak mocno powiązane z wystawcą karty

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbym mieć 2 karty, żeby zakupy były opłacalne? :I

I dalej, jeżeli bardziej mnie dolar interesuje, to mam brać kartę VISA'?

Wszędzie tak jest? Tj. ze zwykłą umową z bankiem, konto bankowe + karta, też mnie tak naciągną?

@Edit

Ruszył

http://www.indieroyale.com/#upcoming

A w nim:

1. Nuclear Dawn

2. Max & The Magic Marker

3. Fractal

4. Super Crossfire (nie ma wersji STEAM).

Edytowano przez dzikipytonzlasudeszczowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bundle, którego od dawna nie kupię, bo jakoś gry w nim umieszczone nie są tego warte - może dlatego, że rozpuścił mnie ostatni HiB. ^^

Wiem, że parę osób kupowało w ostatnim czasie na amazonie. Co robiliście by obejść system "no USA, no buy"? Podanie innego adresu billingowego w przypadku mojej karty odpada. Czy prepaidy, o których piszecie wyżej, rozwiązują ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już kupiłem IR... a co do hib 4 - też kupiłem i praktycznie nie rozumiem tego szału - co prawda warto było kupić, ale jakoś specjalnie nie był to najlepszy pack - gry były dobre - ale co z tego skoro każda z nich zasługuje na miano "mini-gry"... przynajmniej kilka lat temu część z nich od razu wpadła by w "freeware"

przynajmniej teraz mamy pierwszy bundle od jakiegoś czasu z "normalną grą"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co mi chodzi - zastanawiam się, jak bardzo wirtualną kartę ma ING - u mnie (eKarta mBank, na identycznej zasadzie to działa, tylko dostaję plastik do domu - z tym, że to taki plastik raczej informacyjny, bo z karty pozostał tylko kształt) przy zakładaniu karty musiałem się zadeklarować, w jakiej walucie będę rozliczał.

Jak bardzo wirtualna? Na koncie ING pojawil mi sie nowy rachunek z numerem konta do ktorego przypisana jest ta wirtualna karta. A kod cvv2 (czy jak on sie tam zwie) dostalem poprzez SMS. Zero plastikow itp. Nie mialem na poczatku wyboru waluty. Nie znam sie na tym, ale wydaje mi sie ze rozlicza w EUR ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Steamie gratka dla fanów X-Com - X-COM: Complete Pack za 5,09?. Sam bym wziął, ale jakoś nie bardzo interesują mnie gry tego pokroju (trzy najstarsze gry z pakietu), Enforcerer ponoć jest "taki se" a Interceptor to totalnie nie moja bajka (jedyny "symulator", w jaki grałem, to Earthsiege 2 :)).

Choć może jednak się skuszę, na świątecznej wyprzedaży prawie nic nie kupiłem (DLC do DNF i Perimeter 2), trzeba to nadrobić ;). Zwłaszcza, jak uda mi się skombinować kupon -50% na 2K Games :).

Edytowano przez Blackhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbym mieć 2 karty, żeby zakupy były opłacalne? :I

I dalej, jeżeli bardziej mnie dolar interesuje, to mam brać kartę VISA'?

Wszędzie tak jest? Tj. ze zwykłą umową z bankiem, konto bankowe + karta, też mnie tak naciągną?

No to oczywiście zależy, jak definiujesz słowo 'opłacalne' - generalnie przy zakupach o niskiej wartości, to nie będzie jakiejś dramatycznej różnicy. Ale jeżeli mówimy o ogólnej zasadzie, to tak.

Jeżeli interesuje Cię dolar, to powinieneś się przede wszystkim dowiedzieć, jak to jest w danym przypadku - jak pisałem wcześniej, ten sztywny podział Visa-$ MC-? jest archaizmem i występuje raczej rzadko - ja np. w mBanku mam Visę, ale rozliczaną w euro (wybiera się to na początku).

W przypadku zwykłej umowy to zależy głównie od tego, jak dany bank rozlicza swoje transakcje, może być tak, że zarówno przy zakupach w EUR i USD przewalutowanie jest bezpośrednie.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cię dolar, to powinieneś się przede wszystkim dowiedzieć, jak to jest w danym przypadku - jak pisałem wcześniej, ten sztywny podział Visa-$ MC-? jest archaizmem i występuje raczej rzadko - ja np. w mBanku mam Visę, ale rozliczaną w euro (wybiera się to na początku).

W przypadku zwykłej umowy to zależy głównie od tego, jak dany bank rozlicza swoje transakcje, może być tak, że zarówno przy zakupach w EUR i USD przewalutowanie jest bezpośrednie.

Pozdrawiam,

Przy BZWBK jest taka notka:

"UWAGA: w przypadku transakcji zagranicznych w walucie innej niż EUR do wartości transakcji doliczana jest automatycznie prowizja za przewalutowanie transakcji w wysokości 3 %."

Pytanie brzmi, od jakiej wartości są pobierane te prowizje...?

Niestety w ING nie mogę znaleźć noty dotyczącej podstawowej waluty.

F3AR ciągle za 7 dolców, mam nadzieję, że zdążę z tą kartą ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zwiększać koszty "ich robocizny", czyli dodatkowe 3% do różnicy cena euro - cena kupna euro. Ale wtedy to by musieli dodać dziesiąte części grosza...

3 zł za każde 100.. no nie wiem ;D

Dobra, zamówię ten szajs, będę testować ;)

Podobno kiedyś w CDA była ta karta, w którym numerze, pamięta ktoś?

@Edit

Już wiem - listopad 2009... chyba już nieważna :P

Edytowano przez dzikipytonzlasudeszczowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia (2008) w dobrej cenie - IMO warto za taką cenę, bo gra jest wyjątkowa. Tylko jak to wygląda po zakupie? Jakaś aplikacja Cenegi, bo widzę tylko DRM: Tages (dość uciążliwy DRM, podobny był w nowym Riddicku)? Przypominam, że pierwotnie gra nie miała żadnych zabezpieczeń (nawet płytki w napędzie), co jest swego rodzaju ewenementem.

Chociaż mam przeczucie, że będzie w najbliższym CD-A (wiele na to wskazuje). Więc jak kupię, to pewnie będzie, a jak nie kupię, to los zrobi mi na złość i NIE będzie. :P

@ UP - widzę, że już odpowiedź mam. Czyli swego rodzaju program podobny do Origin?

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...