Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

JAkieś argumrnty? Może czymś poprzyj? (żebym mógłznów z tym polemizować :twisted: ) A- dla mnie dyszka dla Syberii II była by zasłużona. To tak bogata, piękna i wspaniale udźwiękowiona gra, która zmusza do refleksji i porusza, że 10/10 dąłbym bez wachania. Pełna barwnych postaci, w wykreowanym przez Sokala świecie pozostaje najpiękniejszą grą zarówno wizualnie, jak i emocjonalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Z taką grafiką? Heh.. wiem, że nieraz już zdarzały się gry, które nie we wszystkich ocenach szczątkowych dostawały 10 czy choćby 9 punktów ( zresztą takich tytułów też było mało), a mimo to dostawały maksymalną ocenę. Ale w przypadku SA przestarzała grafika i "jedynie" rozwinięte pomysły to IMO za mało. W poprzedniej części można to było przeboleć, ale teraz niet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TLJ- Zasłużona dycha.

Zdecydowanie tak. Z większości powodów, które podałeś. Choć, jak na mój gust, Olszówka była niezbyt ironiczna :]. Ale głos ma całkiem fajny.

Tak mówię ja :)

No to ja sobie tylko głową pokiwam ;).

A wszyscy wiedzą, że gdyby nie ta grafa to GTA:SA dostałoby 10 i jeszcze więcej!!!!!

Najbardziej rozbijają mnie właśnie tego typu "argumenty":

'Gdyby nie _coś tam_, to gra dostałaby 10!!!'.

10 daje się grom wielkim, które nie mogą sobie pozwolić na duże błędy. A niedopracowana grafika właśnie jest takim błędem. Błędem, niepozwalającym przyznać najwyższej oceny.

(ech... yle razy ten temat był poruszany i nadal znajdują się indywidua, które nie są w stanie tego pojąć... :?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Z taką grafiką? Heh.. wiem, że nieraz już zdarzały się gry, które nie we wszystkich ocenach szczątkowych dostawały 10 czy choćby 9 punktów ( zresztą takich tytułów też było mało), a mimo to dostawały maksymalną ocenę. Ale w przypadku SA przestarzała grafika i "jedynie" rozwinięte pomysły to IMO za mało. W poprzedniej części można to było przeboleć, ale teraz niet.

Patrząc z perspektywy czasu, to dychę dla SA można by przeboleć spoglądając na VC. Dla mnie klimat, fabuła, audio, Ak-47 i Obrzyn, elementy RPG i multum pojazdów to wystarczająco wiele na dychę. To, że grafika jest przestarzała to dla mnie nic( swoją drogą, widziałem wiele gier z duuuużo gorszą grafiką na minimalnych ustawieniach, np. SW Battlefront ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... tylko czy Battlefront dostał dychę? A SA dostało najwyższą ocenę jaką mogło dostać... Zresztą pytanie do Huta: Czy on proponował GTA SA dychę? Jeśli tak to zapewne nie uzyskał poparcia innych redaktorów, a zatem taka a nie inna ocena jest uzasadniona. Zresztą chyba nie ma w redakcji osoby, która nie trawi GTA, tak jak to miało pewnie miejsce przy Syberii II, przez co ta nie dostała 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klimat w Vice City jest rewelacyjny. Lata 80 to jest to!!. Grafa nadal jest dobra , solidna , a muzyka jest ponadczasowa. Jest to jedna z najwazniejszych gier reckowanych w Cda. 10/10 DLA TAKIEJ GRY RO JEST TO! YEA TERAZ TYLK O CZEKAC GTA W LATACH 70 -GTA NIGHT FEVER

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... tylko czy Battlefront dostał dychę? A SA dostało najwyższą ocenę jaką mogło dostać... Zresztą pytanie do Huta: Czy on proponował GTA SA dychę? Jeśli tak to zapewne nie uzyskał poparcia innych redaktorów, a zatem taka a nie inna ocena jest uzasadniona. Zresztą chyba nie ma w redakcji osoby, która nie trawi GTA, tak jak to miało pewnie miejsce przy Syberii II, przez co ta nie dostała 10.

Mnie chodzi o to, że nie zawsze grafika jest najważniesza. Dla mnie, jeśli gra jest na dychę i ma kiepską grafikę, to tak czy owak powinna dychę dostać, chyba, że grafika jest naprawdę zła. Od grania w SA oczy nie bolą, więc...

Z tych samych powodów uważam, że FarCry w 100% zasłużył na dychę, ale wspominam o tym tylko po to byście o nim nie zapomnieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi na początek gratuluję wyczerpania tematu :)

A następnie skomentuję:

Wiesz gdyby tak mowić o Unrealu i Splinter Cell jako gry na jego silniku, to musiał byś przyznać również koronę wielkiemu Quake'owi, bo Call of Duty i jego dodatek jest na jego "silniku", a gra jest stosunkowo młoda (mówię oczywiście o silniku Q3, a nie 1 :) )

Alez owszem! Zupelnie to samo sadze o Quaku, jednak jest pare malych drobnych spraw, ktore nie pozwalaja o przyznanie 10. Jednak sam silnik mocno wybija gre - przyznacie ze gdyby nie wspanialy engine Quakow to gra nie byla by tak wciagajaca (no moze 1... ale tez dzieki pierwszemu w pelni 3d silnikowi sie tak wybila). Wracajac do niesmiertelnosci - kariera silnika quake 3 skonczyla sie wraz z COD:UO (wiem zes fanem tej gry, bo widze co chwile Twoj profil na xfire :P). A koniec silnika U, nie zapowiada sie na SC3 czy Pariahu... i jest dalej rozwijany. Nie zebym negowal Q3, sam wolalem ten silnik bardziej od U (latwiej mi sie na nim tworzylo mapy, modele, skiny itd) jednak czas weryfikuje poglady. Probe czasu zdecydowanie wygral silnik Unreala, co przewidzieli dawno redaktorzy z Cd-Action, czego wtedy nie chcialem i przyznac. Teraz czolo chyle nisko i ze lzami w oczach blagam o przebaczenie :twisted:

Pozdry

Ps. musze sie w koncu nauczyc kozystac z polskich krzaczkow :P (zle przyzwyczajenie z irca - alt parzy ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klimat w Vice City jest rewelacyjny. Lata 80 to jest to!!. Grafa nadal jest dobra10/10 DLA TAKIEJ GRY TO JEST TO!

ekhm... jestem wielkim fanem serii GTA ale vice city bylo moim zdaniem słabe!!!

ba gorsze od GTA3 bo klimat który był w VC był mizerny w porównaniu do GTA3. Moim zdaniem 50% czaru GTA polega na klimacie który w GTA vice city został przekolorowany. Ta ta słyszałem gatki typu muzyka i ubiór z lat 80 to jest to. Ale czy tak naprawdę wyglądała przestępczość w USA?? Faceci w białych i różowych garniturach zabijający ludzi na ulicy?!.

Co do inowacji w VC typu helikoptery i samoloty i motocykle to GTA3 wychodziło blado. Pamiętajmy jednak że te inowacje vice city były podane w małych ilościach.

A co do grafiki- San Anreas ma o wiele poprawioną grafę w porównaniu do VC więc skoro ma lepszą grafikę która cytuje: "nadal jest dobra" to czemu głównym argumentem na nie dla SA była grafa????????????????

Jak już wspomniałem 50% magii GTA to klimat więc moim zdaniem Vc na dychę nie zasługiwało! A przelomem Vc nie było co wytyka się San Andreas. Przełomem była trójka i to ona najbardziej zasługiwala na dyszkę z czystym sumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( swoją drogą, widziałem wiele gier z duuuużo gorszą grafiką na minimalnych ustawieniach, np. SW Battlefront ).

Co mają minimalne detale do porównania grafiki :?:

weź GTA na max i SW na max i wtedy powiedz jaka różnica ;]

Grafa jest dajna na lata 2000-2003, ale nie 2005, daj sobie looz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam o tym ze nie tak wygladal klimat w prawdziwych latach 80

Heh, kolejny gangster :) Fakt, dzialania przedstawione w Vice City nie do konca pokrywaja sie z prawda na temat dzialania 'Mob' na Florydzie w tamych czasach... jednak (pewnie Cie zaskocze) nie mialy tego pokazywac! Gra jest z gory nie tyle odwzorowaniem tamtych lat co popkultura zwiazana z nimi, sama gra glownie bazuje na hiciorowym (w pewnych kregach) Miami Vice (Policjanci z Maiami? chyba tak to bylo po Polsku). Zreszta juz sam tytul sie troche pokrywa... w kazdym razie jest to (poniekad) parodia wielu seriali, albumow i ludzi z tamtych lat a nie odwzorowywanie rzeczywistosci. Lubisz realizm? To pograj w symulator pociagow :) Nawet tak wielce wychwalana Mafia, jest tak 'realna' w odwzorowywaniu dzialan mafii w latach 30' mimo swojej pozornej realnosci. Duzo tam przekrecen, niedopatrzen, nielogicznosci. Od gry nigdy nie oczekuj realizmu, bo to udalo sie chyba najlepiej w symulatorach (pociagow? :wink: ).

A na koniec bonu o grafice - ktos wspominal o porownaniu mini detow - uwierz mi (specjalnie sprawdzilem), u mnie Battlefront na MIN wyglada lepiej owiele niz San Andreas na ULTRA MAX :). Moze Twoj komp po prostu dostaje zadyszki na 'Minimalnej Wojence' i wyglada okropnie... u mnie tak nie jest ^^. Btw. sprobojcie odpalic Gta:Vc i Gta:Sa jednoczesnie, mi odpalilo bez problemu ale dzialalo gorzej niz odpalony Battlefront z HL2 jednoczesnie (hl2+bttlfron dzialal tak w 50-40 klatkach).

Pozdrawiam :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HoMMik

"Dyszka" dla Syberii II - to pewne. Grafika + klimat + fabuła + grywalność + udźwiękowienie... wynik może być tylko jeden :)

Pragnę się nie zgodzić z 10 danej... polonizacji Post Mortem. Nie jest ono doskonałe (IMHO 8-9),kiepskie głosy postaci w niektórych przypadkach zaniżają robotę, która

The Longest Journey w wersji PL winno dostać 10/10 - ale tu straciło pół punktu przez zwyczajnego pecha :( .

A oryginalne TLJ to podpisuę się pod dziesiątką obiema rękoma... powody wymienione wyżej :)

A teraz o San Andreas. 10/10 dla tej gry ma swoje plusy i minusy, ale niezależnie od tego gra jest jedną z najbardziej grywalnych pozycji, jakie powstały. I warto - jeśli nie masz na GTA alergii - zagrać, gdyż jak na razie wszystkie części trójwymiarowe można spokojnie wpisać obok takich tytułów jak Unreal, Fallout, Quake i wiele innych utwórów, które będziemy pamiętać latami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dyszka" dla Syberii II - to pewne. Grafika + klimat + fabuła + grywalność + udźwiękowienie... wynik może być tylko jeden :)

>>> popieram w całej rozciąłości! Dać mu piwa!!!

Pragnę się nie zgodzić z 10 danej... polonizacji Post Mortem. Nie jest ono doskonałe (IMHO 8-9),kiepskie głosy postaci w niektórych przypadkach zaniżają robotę,

>>> przykłady? Dla mnie wszystkie głosy bardzo0 klimatyczne, a błędów albo bardzo mało, albo brak.

która

The Longest Journey w wersji PL winno dostać 10/10 - ale tu straciło pół punktu przez zwyczajnego pecha :( .

>>> Imho polonizacja TLJ jest, mimo małej ilości aktorów biorących w niej udział, jednym z największych dzieł Cd-projektu. A głos Olszówki... ta seksowna chrypa... :]... a- ona wbrew pozorom potrafi być ironiczna, co pokazuje przez całą grę! Właśnie humor odróżnia TLJ od innych wielkich przygodówek. Zabawne komentarze April to świetny dodatek do doskonałej przygody!

A oryginalne TLJ to podpisuę się pod dziesiątką obiema rękoma... powody wymienione wyżej :)

>>> piwo to za mało! Dajcie mu beczkęprzedniego wina!

A teraz o San Andreas. 10/10 dla tej gry ma swoje plusy i minusy, ale niezależnie od tego gra jest jedną z najbardziej grywalnych pozycji, jakie powstały. I warto - jeśli nie masz na GTA alergii - zagrać, gdyż jak na razie wszystkie części trójwymiarowe można spokojnie wpisać obok takich tytułów jak Unreal, Fallout, Quake i wiele innych utwórów, które będziemy pamiętać latami...

>>> Nikty wielkości GTA: SA nie kwestionuje, ale pewne drobne potknięcia nie pozwalają jej (co było wałkowane jużsto lat + x) zdobyć dychy. Niemniej można ją spokojnie postawić obok takiego Far Crya

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na dyszkę z pewnością zasłużyła gra Enemy Territory. Świetnie rozwiązano system klas, grafika jest bardzo ładna, Misje są ciekawe i zróżnicowane no i jest za darmpo... Dobrze, że tą dychę dostała.

Za to zdziwiło mnie, że dychy nie dostał ani KotOR, ani KotOR II. Obydwie gry mają świetny klimat, fabułę, bardzo dobrze dobrane realia (Star Wars), sporo fajnych rozwiązań, no i wreszcie można stworzyć rycerza Jedi w cRPG' u.

Innymi moimi faworytami są obydwa Gothici. Kiedy wyszła jedynka to chyba nie grałem tyle na kompie (Więc i oceny nie znam), ale na pewno powinny dostać dychy. Dlaczego? Chociażby jako uchonorowanie dla Piranha Bites. Prace zaczynali z małym budżetem i mniej więcej PIĘCIOMA osobami w zespole!!!!! A jednak udało im się stworzyć gry, które nie zapomnę. Poza tym, za fabułę (głównie częśc pierwsza), zywi NPC, dodanie elementów zręcznościowych, ciekawe zadania (bardzo fajne są w klasztorze, kiedy w drugiej części jesteś nowicjuszem. Po prostu wprowadyaj w klimat zcia klasytornego, sykoda, e jest ich tak mało) oraz za wilee innych plusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgocić z Gothicami. Wszystkie powinny dostać 10, a nawet 11 :D Bo mimo paru bugów, to jedne z najlepszych gier, jakie grałem. Oprócz tego oczywiście cieszy mnie 10 Far Cry, bo to jeden z najciekawszych FPS-ów i NWN, ze względu na wiele nowości (choćby w wyglądzie) względem innych eRPeGów. No i należy pamiętać o chyba najbardziej zasłużonej 10, jaka kiedykolwiek była w CDA, czyli o World of Warcraft. Nie wyobrażam sobie lepszego MMORPGa!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że na 10 zasługuje Battlefield 2! Wymienione przez Elda wady nie były wcale czymś ważnym, czy przeszkadzającym w rozgrywce:

Brak tarczy po respawnie:

Większość internetowych wojennych strzelanin ma taki "mankament", a jakoś nikt się do nich nie czepia. Na dodatek jest też druga strona medalu, bo gdyby tarcza byłaby, często zdarzałoby się, że zrespawnowany bezkarnie załatwia innego gracza, korzystając z chwilowej nieśmiertelności, więc znowu byłoby źle.

Mechanik:

Eld napisał, że zanim mechanik dobiegnie do uszkodzonego pojazdu, ten jest już niszczony. A dzięki temu gra jest bardziej realistyczna, bo przecież mechanicy nie naprawiają pojazdów na placu boju, tylko po walce i mechanik z B2 także powinien naprawiać pojazdy, które już stoczyły bój i trochę ucierpiały, a jego broń- shotgun wcale nie jest taka słaba, o czym się parę razy boleśnie przekonałem :wink: !

Zmiana klasy po podniesieniu broni:

Takie rozwiązanie ma też dobre strony, gdyż gdy podczas walki chcemy zmienić swoją klasę, to wystarczy, że podniesiemy broń należącą do konkretnej klasy i już nią jesteśmy, więc jak widać ma to też zalety.

Poza tym sądzę, że Battlefield2 jest najlepszą strzelaniną internetową i dlatego zasługuje na 10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgocić z Gothicami. Wszystkie powinny dostać 10, a nawet 11

>>>Zgadzasz się, jak żadna nie dostała dychy? :P

:D Bo mimo paru bugów, to jedne z najlepszych gier, jakie grałem.

>>> Trudno zaprzeczyć! Piękne tytuły zrealizowane z rozmachem!

Oprócz tego oczywiście cieszy mnie 10 Far Cry, bo to jeden z najciekawszych FPS-ów

>>> Popieram, ale zaraz się zacznie...

i NWN, ze względu na wiele nowości (choćby w wyglądzie) względem innych eRPeGów.

>>> Zapomniałeś dodać: liniowości, płytkiej fabuły, małej interakcji z najemnikami, wielkiej sieczki. Ale rozumiem, zarówno dzięki edytorowi, którym siębawiłem niebotycznie długo, jak i całkiem sporej grywalności, jest dobrze.

No i należy pamiętać o chyba najbardziej zasłużonej 10, jaka kiedykolwiek była w CDA, czyli o World of Warcraft. Nie wyobrażam sobie lepszego MMORPGa!!!

I ode mnie- 10 dla Syberii II byłoby całkiem sprawiedliwe. Cóż... redakcja nie przepada za przygodówkami, ale trudno wyobrazić sobie tytuł piękniejszy, bardziej grający na emocjach i po prostu: lepszy. Wielokrotnie pisałem o jej zaletach i nie chcę się powtarzać. Choć- szanuję9+, a EGMa popieram (bo sam chciałdać dychę!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA uważam, ze najbardziej zasłużonymi dziesiątkami były:

Diablo 2 – Moja najukochańsza gra!!!! Fajna fabuła, 5 (cholernie różnych postaci, każda postać to zupełnie inna gra i strategia gry), Fenomenalny Multiplayer, a o klimacie nawet nie wspominam, tak jak o muzyce (genialnej zresztą). Za 10 jeszcze stoi to, że gra cieszy się niesłabnącą popularnością i na batllenecie, czy też w sprzedaży jej kopii.

Far Cry – Najlepszy FPS wszech czasów (pozach Half-Lifem 2), który pewnie będzie długo wspominany przez recenzentów i graczy (imho klimat ma niezły, ale przy H-L 2 wysiada)

A najbardziej niedocenione gry to:

Gothic 2 – Wszystkie gothicy miały FENOMENALNY klimat. Klimat taki, że gdy zapadała noc to gracz kazał postaci również się kłaść bo w nocy było hmm... średnio bezpiecznie. Duże obszary gry, ogromna ilość zadań i przedmiotów. Pamiętam jeszcze, że gdy po włącznie Gothica 1 czułem zagubienie. Po prostu było tam tak dużo NPC-ów, którzy mieli dla mnie od groma zadań, że normalnie nie wiedziałem od którego zacząć. Ale gry miały również błedy:

Sterownie – było przekombinowane, jak również dostęp do przedmiotów i leków!

Mapa – niezbyt poręczna, bardziej się z nią męczyło niż odnajdywało drogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że teraz gry nie powinny dostawać najwyższych ocen ?? Tzn jeśli mielibyśmy je oceniać w "Dawny" sposób. A czemu ?? Teraz nie ma gier rewolucyjnych.... Ostatnią taką grą był WoW. Powiecie S.T.A.L.K.E.R. ale był już przecież Deus Ex. Powiecie PoP ale był przecież TR. Tytuły by można wymieniać długo... Teraz najwyższą note dostają gry które mają największą grywalność, najlepszą grafe itd. Chociaż SA dla mnie nie powinno dostać 10/10. Dla mnie nie jest to rewolucja. Bo niby w czym ?! GTA 3 też nie powinno mieć 10/10. Bo jeżeli tak to Worms 3D też....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że teraz gry nie powinny dostawać najwyższych ocen ??

Coś ci się kolego delikatnie pomieszało w kwestii przyznawania dziesiątek. Rewolucyjność nie była jedynym aspektem przyznania najwyższje noty. poza grafiką, muzyką, grywalnością i rewolucyjnością wazny jest też inny aspekt. Otóż... chodzi o to, że gra na 10 pkt to taka, w którą zagra bez znudzenia, z jakimś zainteresowaniem i może nawet przejdzie całą również taka osoba, która na co dzień takiego gatunku gry nie lubi. I to jest chyba najistotniejsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość [Fpp]Lexer

Na 10 bez dwóch zdań należało się:

Homeworld- Kapitalny kosmiczny Rts. Bezwzględna dycha, mam nadzieję że w redakcji nie było dyskusji na temat niższej oceny :>

HOMM3- Tu chyba nie muszę się wypowiadać na temat tej gry. Przysięgam że spędziłem przy niej więcej czasu niż tyle co przesiedziałem w ławkach szkolnych przez 3 lata gimnazjum

Diablo2- Własnie przed chwilą zgładziłem Mefista :P

-------------- I osobno Far Cry ale nie dlatego że tą grę lubię tylko dychy należały by się jeszcze Hl2 i Doom3. To są poprostu giganci fps i podejrzewam że zostaną przez następny rok czasu przynajmniej.

Jak by była okazje napisać recenzję Diablo1 to chyba nie mielibyście wątpliwości co do dyszki ?? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexer]

Jak by była okazje napisać recenzję Diablo1 to chyba nie mielibyście wątpliwości co do dyszki ?? :>

Ja bym miał... nawet w tamtym czasie, gdy była to nowość. Szczerze mówiąc, osobiście wystawiłbym 8+ lub 9/10. Nie więcej. Na dychę moim zdaniem dójka i owszem, zasłużyła, lecz jedynka nie za bardzo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...