Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

siedział w startującym jecie ale nie poderwał go nawet z ziemi.

Jeszcze się tym chwalisz? :rolleyes: Baserape i tyle. To nie I WŚ i jakieś lotnicze kodeksy rycerskie, tylko gra.

@Salami

No bo po co innego :D Chociaż ja nie lubię mieć gunnera w czołgu. Zazwyczaj to kompletne nooby. Sam sobie lepiej poradzę zmieniając z głównego działa na gunnera i vice versa, niż żebym miał mieć ślepaka do osłaniania przed C4 i ludźmi, którzy są za blisko, żeby ich dosięgnąć działem. Na Harvest Day nie cierpię, gdy jak zwykle jadę oflankować wroga od strony wzgórza po prawej, a tu nagle mi się spawnuje jakiś noob i zaczyna naparzać w kierunku bazy, przez co zwraca uwagę i dostajemy spota. Albo jeszcze gorzej - akurat przełącze się na gunnera, aby np. zesnajpić kolesia, który akurat tak się skampi, że trudno go zwykłym działem zdjąć, a tu nagle w miejsce kierowcy spawni się jakiś fag i zaczyna jechać. Wtedy idzie proste "GTFO" na squad chacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie baserape'u. Wciąż uważam, że podkładanie C4 pod pojazdy różni się od campienia ze snajperką na wprost od wrażej bazy. Inna sprawa, że to rzeczywiście dosyć wkurzające. Korzę się przed wami, i uznaję taką formę baserape'u (każdą inną już uznałem) za noobską i chamską.

Jednak, wciąż wysadzenie w powietrze załadowanego po brzegi helikoptera transportowego jest zabawne. Do normalnej rozgrywki z tym już nie startuję. Od czasu do czasu miło sobie ponoobić :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Coz wysadzenie takie transportu to frajda. Ale nei dla tych paru osob siedzacych w balckhawku ;)

A ja wlasnie znalazlem Bug. Latam Jetem i widze jak wrogi chopper zostal zaznaczony przez soflama. wiec zmieniam bron na Guided missiles i w momencie gdy mam ciagly [beeep] i odpalam rakiete - Gra mi sie zwalila i " unexcpected error"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie już wkurzać ten "realizm" Battlefielda (lub raczej jego brak).

Kanały, jestem w odrzutowcu. Zahaczenie o metalowy nadajnik = suicide. Ale o solidny kawał stali (np. kontener) lub cholerny budynek = zakrzywienie odrzutowca w poziomie, i potem jazda dalej. Oba przypadki to skrzydła. Albo to jakiś żart, albo panowie z EA żyją w innej rzeczywistości z brakiem fizyki.

I coś jeszcze o rakietach. Wielokrotnie przewijało się mniej więcej taka informacja: dwie rakiety kierowane do unieruchomienia pojazdu = debilizm itp. Podpisuję się pod tym. Znacznie więcej zabiłem kogoś w helikopterze/czołgu niż rakietami w odrzutowcu. Więcej zabić mam nawet z działka. Zaś o braku spotingu pojazdów naziemnych (powietrznych też) to już nie napiszę, bo to w ogóle żenada piechoty (nie wszyscy, ale zdecydowana większość). SOFLAM naprawdę działa bez udziału Recon'a? Bo może to by był ratunek. Może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, SOFLAM pozostawiony sam sobie również namierza cele. Jedynny problem to, że jego zasięg moim zdaniem mógłby być ciut większy. Jednak w momencie rozstawienia go w dobrym punkcie (np. szkielet budynku na Kharg Island) może sporo zdziałać O ILE inżynierzy będą korzystać z javelinów a lotnicy z rakiet kierowanych. Pozostaje kwestja jego przydatności vs. jednostki latające. Przeciwko heli daje jeszcze radę, natomiast jety są zazwyczaj za szybkie/ latają za wysoko by wejść w zasięg namierzania.

Co do zahaczania o przeszkody to trzeba po prostu jakoś z tym żyć. Parę razy zgubiłem na nich ogon, a jeszcze więcej sam się o nie rozbiłem ;) Jedynie co mogliby poprawić na kanałach to "sufit" imo zdecydowanie za nisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdów fizyki Battlefield'a 3 ciąg dalszy. Paręnaście minut temu zaliczyłem dwa zderzenia z innym odrzutowcem na Kaspijskiej Granicy. Jak się skończyło? Małe zakrzywienie, kulturalne "wyminięcie" i jazda od nowa. Metalowe słupki jeszcze ujdą, ale to chyba ewidentnie do poprawy. Zaś zderzenie ze śmigłowcem kolegi z zespołu rejestruje normalnie. Dziwne ...

Zaś jeszcze: czy Wam też przełącza między pistoletami? Miałem w USA wybrany M9 z tłumikiem, zaś w Rosji mam wybrany potem M9 bez niczego. Potem powtórka, tylko, że w Rosji mam M9 z tłumikiem, zaś w USA znowu M9 bez dodatku. Wkurzające, bo pistolet zapowiada się ciekawie, ale ten bug wymagający ciągłego switchu na dłuższą metę byłby męczący co najmniej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Dziwne, bo ja dzisiaj na Wyspie Chark, miałem następującą sytuację: lecę A-10, zawracam, akurat tak się pechowo trafiło, ze uderzyłem w również zwracającego Su-25, obaj wybuchliśmy. Jedyne co, to właśnie te metalowe słupki, są okropnie wkurzające. Mimo to, i tak jest lepiej, niż w takim bf2, gdzie "dead zone" był tak ustawiony, że nie dało się myśliwcem jakkolwiek manewrować, zaś tu, mamy go bardzo dobrze zrobionego. Jedyne co, to pojedyncze sytuacja, np. taką jak miałem dzisiaj. Caspian Border, rush (atakujący) jestem pilotem, mam pełen śmigłowiec. Lataliśmy, przez dłuższy czas, pacyfikując siły wroga. W pewnym momencie, zdecydowałem się, że czas uzbroić ładunek. Lecę więc za linię wroga, ląduje i wysiadam. Wtedy też, wyskakuje mi komunikat, że mam 10 sekund na wrócenie do pola walki, niestety powrót do śmigłowca nic nie dał, komunikat nadal był, tak też, nie miałem szans uciec, i darmowy śmigłowiec dla obrońców, który nas pacyfikował przez resztę gry. Myślałem wtedy, że usunę bf3 z dysku na moim komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdów fizyki Battlefield'a 3 ciąg dalszy. Paręnaście minut temu zaliczyłem dwa zderzenia z innym odrzutowcem na Kaspijskiej Granicy. Jak się skończyło? Małe zakrzywienie, kulturalne "wyminięcie" i jazda od nowa.

;)

IMHO jeszcze długo nie doczekamy się realistycznej fizyki latadeł, a napewno nie w BF3. Można pomarzyć o łamiących się śmigłach helikopterów..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej wkurza w latadłach? Idioci w jetach (inaczej tego nazwać się nie da), którzy jedyny sposób jaki znają na rozwalenie helki to wlecieć w nie niczym kamikaze.... Żałosne... Kolejny debilizm to AA. Nie chodzi o to, że mocno biją (choć to też), ale o to, że jak lece w helce to po oberwaniu z działka helikopter obraca się o 90-180 stopni i w ciągu sekundy ląduje na glebie.... A że beczek czy czegoś takiego robić się nie da to nie ma szans na ratunek.... To do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te high fives sa komiczne :). Aczkolwiek mi sie nigdy cos takiego nie zdarzylo. Zwsze sie konczylo suicide.

Jak atakuje wrogi helikopter to zawsze z MG a pozniej w niego wlatuje poniewaz sa duza szanse ze nie skonczy sie to wybuchem ale przekreceniem sie choppera o 180 stopni i kille dla mnie.

IMO AA jest dobre zrobione vs. choppers i jety. Wydaje mi sie ze taki ogien ciagly z AA (w realu) bez problemu by przecial ogon helikoptera nie mowiac o przekreceniu sie o 90 stopni :P. Ale natomaist AA jest za mocny vs. infantry :S

@Timex: a ten bug z pistoletami to nie cos jak z strojami dla zoldakow? Ze za kazdym razem sie resetuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Raczej nie, bo jak sobie ustawię M1911 z tłumikiem, to zawsze go mam. Ech, a te resetujące się stroje też są badziewne. Do poprawy.

I czy ma ktoś jakieś dobre rady, jak dobrze rozwalać działkiem z odrzutowca? Bo dostaję białej gorączki*, będąc setnym raz zestrzelonym przez takiego Pr0'sa, gdy ja nie mogę zaliczyć nawet killa, bo rakiety kierowane to jakiś kiepski żart (przynajmniej na odległość sporą, w bliskim starciu nawet może uda się zestrzelić ;P ale to z pewnością bug).

I od czego to skrót AA?

* - użyłbym wulgaryzmu kończącego się na -icy, ale na forum zabronione <buu>.

Za to z nieśmiertelnikami idę jak burza. Jeszcze 12 nieśmiertelników i będzie 100 zabić z noża :D

I na pocieszenie beton godny Strasburgera:

Co to jest tajfun?

Wiatr któremu bardzo się śpieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX Ze strzelaniem z działka to jest tak że trzeba być cierpliwym. Podstawowa zasada to strzelać tylko wtedy gdy siedzi się przeciwnikowi na ogonie. Jak go zaczniesz głaskać pojedynczymi pociskami to zorientuje sie że jesteś w pobliżu i zacznie robić uniki. Najlepsza okazja do zestrzelenia jest wtedy gdy siedzisz przeciwnikowi na ogonie a on zaczyna wykonywać zakręt (w tym momencie jest największym celem). Wtedy wystarczy tylko wycelować odpowiednio przed niego i disable gwarantowany

Jak ktoś chce sobie nabić punkty w samolotach a nie idzie mu walka z wrogimi jetami to polecam grać w rush. Przy celnym nalocie działka w A10 i SU-25 są w stanie zniszczyć czołg (działko + FFAR i w ciągu meczu można zniszczyć nawet kilkanaście czołgów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa AA ogólnie są dobrze zrobione, ale ze względu na pułap na jakim toczone są bitwy powietrzne ich celność (i obrażenia) są zbyt duże. Co do skuteczności AA przeciw piechocie. Trzeba pamiętać, że są to naprawdę wysokokalibrowe działa (np. taka Takie 9K22T ma 2x30mm), które w walce horyzontalnej są równie skuteczne co w obronie przeciwlotniczej. Dlatego osobiście nie widzę potrzeby osłabiania dział AA w starciach z jednostkami lądowymi.

Ja zniechęcony brakiem możliwości polatania sobie w bf3 czymkolwiek dłużej niż 20 sekund powróciłem póki co do bc2.

Ja natomiast już dawno wbiłem kilka unlocków zgodnie z powiedzeniem "Dla chcącego...". ;) Jak się uprzesz to da radę w jednym przelocie (dopóki ktoś cię nie zestrzeli) nabić tyle punktów by odblokować flary oraz rakiety naprowadzające. A później wszystko idzie już dużo fajniej, bo flary dają defensywne możliwości choć i tak w walce powietrznej działko jest najważniejszą bronią... Rakiety mnie nie trafiają, ale jak znajdzie się jakiś przeciwnik, który za dużo naoglądał się Toma Cruise'a to i tak gryzę glebę*.

*Oczywiście wyskakując ze spadającego myśliwca, bo jakieś "honorowe zagrania" w grze komputerowej tylko mnie śmieszą. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może BtK zawierał będzie w sobie pacha poprawiającego destrukcję która jest na razie ograniczona przez bugi.

@Czechoslaw tak 1x basereap odebrałem fraga i później koleś nauczył się że ma nie wyskakiwać, przez co stoczyłem z nim jeszcze kilka pojedynków dogfight.

Od czasów BF42 niepisaną zasadą jest ze jeżeli przegrasz dog fight to nie wyskakuj, bo to nie jest zwykłe namierzam i zapominam jak w przypadku infantry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, odblokowałem dzisiaj Javelina jako technik, i w sumie fajna broń. Pozwala prowadzić ostrzał, na dłuższe dystanse, i lepiej przebija pancerz. Jedyne problem w tym, że nadal, o atakowaniu pojazdów latających nie ma mowy, więc pozostaje tylko te dwie wyrzutnie (tzn. jedna, ale dwa różne modele dla USA i Rosji).

@UP: Ja nadal nie pojmuje tej zasady, a)skąd wiesz, że np. dogfight'a nie wygrało za ciebie działko aa które, nawet nie musiało rozwalić, ale wystarczyło, że namierzało, twojego wroga, przez co on musiał dodatkowo robić uniki i marnować flary, b) dogfight, to dla mnie długotrwałą walka, i o ile dobrze pamiętam, to od bf2, kwestią "honorową" jeśli już o takiej mówimy, było rozwiązanie jej z działka pokładowego samolotu (tzn. zakończenie walki), a nie "wystrzelę rakietkę i mam nadzieję, że akurat zmarnował flary na coś innego", chyba, że, walka toczyła się tylko 1v1, i miałeś pewność, że nie ingerowało w to nic (np. walka toczyła się na maksymalnej wysokości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny ten BF3. Niesamowitą frajdę sprawia latanie myśliwcem. Dopóki nie wbije się flar jest ciężko, później idzie już z górki. Fajnie się kontroluje samolocik. Reszta też jest super i cieszę się, że kupiłem BF3, bo jest dużo lepsze od BC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cóż. Lakoniczna opinia. BC 2 jest pod pewnymi względami dużo lepszy niż BF 3. Chociażby modele postaci i brak bugów w postaci resetującego się ciągle wyposażenia (wygląd i niektóre bronie).

Zaś u mnie nowy rekord headshota. Około 580 metrów, wykonany na Wyspie Chark, zastrzeliłem jednego "base-campera". Zaś wcześniej dwóch zdjąłem jednym strzałem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cóż. Lakoniczna opinia. BC 2 jest pod pewnymi względami dużo lepszy niż BF 3. Chociażby modele postaci i brak bugów w postaci resetującego się ciągle wyposażenia (wygląd i niektóre bronie).

BC2 ma lepsze modele postaci? To raczej opinia oparta w całości na Twoim guście niżeli na faktach natury technicznej. A co do bugów to nie widzę sensu w porównywaniu gry która ma te kilka latek i nie jedną poprawkę za sobą z kompletnie świeżą grą, która jeszcze otrzyma poprawki. Tak czy owak ani BC2, ani BF3 nie jest idealne pod względem kodowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wszystko bardzo zacnie, tylko szkoda, że podobne akcje zmontowane na filmiku nie zdarzały mi się zbyt często w sensie intensywności :D Pozostaje mi tylko cierpliwie czekać na premierę i w sumie nawet ten tygodniowy exclusive dla posiadaczy PS3 nie robi mi różnicy - w końcu mam to DLC niejako za darmo w ramach EL ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...