Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Na czołgi to polecam Ci latać A-10 albo Frogfootem. Tylko jak na nie pikujesz to staraj się jak najbardziej z góry lecieć. Czolgiści stali się wyjątkowo celni i jeśli lecisz pod małym kątem ot możesz oberwać z głównego działa.

Na samochody weź rakietę P-Z (albo uniwersalne FFAR).

Na piechota to jak patrzysz przez ekran P-Ztki to lepiej widać zaspotowanych wrogów, potem przełączasz się z powrotem na działko i prujesz mniej więcej tam gdzie był wróg. Polecam do tego manewru zwolnić mocno.

Mi to zaczęło już wychodzić, takim Frogfootem nawet wrogą helkę ściągam bez problemu. Wrogie jety dalej stanowią gigantyczny problem. Czasami np. na Kargu na rushu udawało mi się dogadać z wrogim jetem, że on nie strzela do mnie, a ja do niego. I jednemu i drugiemu się od razu milej gra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekwlodyka28 - ja to za to mam jak MrBulletproof. :P

Najlepiej mi się lata odrzutowcami na nie-hardcorze, bo jest 3D spotting (serwerów HC z 3D spottingiem nie spotkałem). Ktoś oznaczy czołg to ja już z daleka lecę sobie moim jetem. Jestem dość wysoko i daleko - wtedy zaczynam pruć z rakiet FFAR, po wystrzeleniu wszystkich 14 zmieniam szybko na działko i dokańczam serią, do czasu aż muszę poderwać maszynę, by nie przyryć w ziemię.

Gdy wszystko się dobrze uda - czołg to już sterta złomu. Helki też tak próbowałem niszczyć, ale trochę gorzej mi idzie.

Za to walka kołowa? O matko, kiedyś zestrzeliłem chyba góra 5 wrogich odrzutowców, ale używałem naprowadzanych, a teraz z FFAR nie jestem w stanie zniszczyć wrogich odrzutowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi są na to za mocne, samochody za szybkie, a piechoty nie widzęconfused_prosty.gif I jak lecę w kierunku ziemi, by coś ustrzelić zazwyczaj zachacze o jakąś antenę...

Heh, mam podobne problemy (przynajmniej miałem jak jeszcze częściej grywałem ;p), ale swego czasu zobaczyłem jeden z filmów na 'tubie' dotyczący właśnie latania myśliwcami lecz tytułu sobie za nic nie mogę przypomnieć :) Były tam między innymi porady w trakcie rundy co trzeba robić, jakie ustawienia graficzne mieć, żeby widzieć piechotę z daleka (coś na high albo very high) i generalnie jak celować, żeby prawie zawsze w żołnierzy trafiać. Teraz tylko nie mogę go namierzyć, żeby tutaj rzucić linkiem, bo porady były całkiem przydatne ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie spoza tematu o odrzutowcach.

Na jakiej wartości pola widzenia gracie? Którą polecacie i Wam najbardziej pasuje?

Ja gram na FOV 75 i jest dla mnie w sam raz.

Na maksymalnym możliwym do ustawienia z poziomu gry czyli 90. Nie chce mi się ściągać dodatkowych programów, żeby ustawić wyższe. Z resztą po co... na moim monitorze już by źle wyglądało i przeszkadzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam 90 stopni ustawione. Parę razy mi to uratowało gardło od kosy.

Co do jetów: z niszczeniem celów naziemnych specjalnych problemów nie mam, w walkach z jetami ciężko mi trafić w niego, a helki naprawdę rzadko zdejmuję. Powód: latają mi ręce lub zła konfiguracja myszki.

Używam FFAR, działka i flar (może przerzucę się na ECM Jammera).

Co do destrukcji: To głównie będą raczej olbrzymie, otwarte mapy. Wątpię, by destrukcja była lepsza niż w CQ. A niektóre mapy to zmiany czysto klimatyczne. Widziałem Szczyt Demavendu w zimowej wersji na tym trailerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Szczyt Demawendu... czekaj, czy nie chodzi Ci o ten urywek, gdzie widać mapę zimową i w tle taką kulę jak na Demawendzie?

Skąd od razu pomysł, że dawaliby wersję zimową. To byłoby bez sensu - to pewnie całkiem nowa mapa, tylko podobna konstrukcja jest na niej i już. Chyba by se jajca robili żądając kasy za tą samą mapkę, tylko że w śniegu. :D

Jeszcze co do nadchodzącego DLC - mam nadzieję, że będą tam Thunderbolty i Frogfooty na podboju.

Najlepiej jednocześnie z Hornetami i Flankerami. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudy12

Szczerze wątpię, żeby to była nowa mapa. Mieliśmy odsłonę "wiosenną", to czas na zimową ^^. Choć może się mylę.

Mam nadzieję, że naprawią kamuflaże. Że będą zimowe z prawdziwego zdarzenia, i może doczekamy się tego, że w każdej klasie i po każdej stronie będzie inny kamuflaż. Niezależny. Po stronie USA: Pustynny, a po stronie RUS Leśny w paski. Marzenie moje.

Co do trybów, mam również nadzieję, że będzie tryb, w którym są maszyny latające, ale nie ma w nich odrzutowców. Bo szczerze mówiąc, jak się trafi jakaś wymiatarka, nikt z przeciwnej drużyny sobie nie polata. Ni zdjąć jeta rakietami, ni załatwić go z AA.

A argument, że wtedy ownić będą helki, to odpowiedź: Soflam i spam Javelinami. To już jest znacznie prostsza droga do wyrównania walk w powietrzu. Bo jak pisałem, jeta ni cholery zdjąć rakietami kierowanymi na laser.

484 zabić RPG i 329 SMAW. Wszystko podbite z około 80 na piechocie i czołgach, ewentualnie helkach. Dobijam do 500 i zmiana na Javelina/Igła/Stinger w zależności z czym jest do czynienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX: Nie przesadzaj z drugiej strony, nie dadzą żadnej "odświeżonej" (w taki sposób) mapy :D. Dodatek przyniesie zupełnie nowe cztery mapy, w tym jedna będzie największa z całej serii. Ciekawe tylko, czy naprawdę będzie największa, czy 70% mapy to będzie pustynia, zrobiona tylko po to, żeby nabić "licznik".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Czy do Bad Company 2 wyszedł jakiś mod, który dodawałby boty i umożliwiał grę z nimi bez konieczności łączenia się z serwerem?

2. Czy w BF 3 są dodane boty, albo wyszedł jakiś dodający je mod, który tak jak powyżej pozwoliłby by popykać sobie zatwardziałemu singlowcowi w mapki z multi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć na pytanie numer dwa - EA/DICE nie dodało żadnych botów ani w podstawowej wersji gry ani w dotychczasowych DLC, na serwerach jeszcze się z nimi nie spotkałem a tym samym wątpię czy ktokolwiek stworzył taką modyfikację ;) Zresztą nawet dla znawcy tajników skryptowania mogło by się to okazać zadaniem ponad siły, bo przecież twórcy nie wydali żadnych narzędzi moderskich (wszyscy pamiętamy pod jakim idiotycznym pretekstem a chodziło tylko o to, żeby ich dodatki sprzedawały się lepiej =]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo cholera, coś mnie tknęło i pomyślałem, że może kiedyś powstały jakieś boty do pierwszego Call of Duty i się nie rozczarowałem. Szału co prawda nie ma, bo to niezależny mod, ale postrzelać sobie można i to z niemałą przyjemnością. Myślałem, że może i w tym wypadku dopisze mi szczęście bo zastanawiałem się nad tym czy nie warto się aby w BF 3 zaopatrzyć, ale dla samego singla... Zdecydowanie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NorbissBoss

Nieco mnie źle doinformowałeś. 10 gwiazdek można w BC 2 zdobyć. 10 to platynka. Zdobyłem wszystkie na SW-98.

Czy tylko ja mam takie jazdy, że w karabinie F2000 i, bodajże, M416 nie mogę wybrać szyny montażowej? Coś znowu DICE pochrzaniło? Czy tak ma być?

A jeśli mogę prosić, weźcie tutaj podawajcie nicki osób, których blachy byście chcieli dopaść. Ja się zabawię w łowcę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timex mi chodziło o całkowitą ilość 1 brąz+ 1srebro+ 9 złoto+ 1 platyna razem 12.

A co do jetow to.zamiast ulepszonej taśmy lepiej brać radar nie raz uratuje wam tyłek. A helke łatwo zdjąć trzeba tylko zajść ją z odpowiedniej strony( najlepiej od dołu/góry lub tyłu). AA radził bym porzucić na rzecz FFAR ponieważ.większość ma już flary i.trudno utrzymać.namierzanie gdy wokoło wszyscy na ciebię polują a pozatym jak już oczyścisz niebiosa to wesprzesz piechotę unieruchamiajac wrogie.czołgi.

Ciekawe co posiadacze.premium dostaną w tym miesiącu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio probuje grac pojazdami AA, ale idzie mi dosc slabo. Jak puszczam naprowadzana, to Jety w 95% przypadkow je gubia, a do dzialka nie potrafie wziac odpowiedniej poprawki. Moze ktos doradzi jak to szybciej ogarnac, bo idzie mi to bardzo powoli, a radosc z ustrzelenia wroga jest niemala :P

No i jeszcze jeden problem: gdy probuje latac Jetem(mniejsza, ze w ogole nie potrafie), to baaardzo ciezko robi mi sie nawroty. Czulosc myszki dla pojazdow zwiekszylem i przy strzelaniu z dzialka gryzon jest baardzo czuly, ale gdy chce nawrocic, to czulosc jakby nagle zmniejszyla sie o polowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samolotów bardzo ważne: podczas nawrotów jak sam wiesz na bok i myszką skrećasz, a nie guziczkami a i d. Jednak najważniesze: podczas nawrotu skręcaj na "s", czyli zwalniaj. Daje to bardzo duży efekt. Choćby ktoś cię goni, s w dół walisz i pod nim przelatujesz. Co do AA pojazdów, coż rakiety ało co dają, bo flary każdy ma, a nawet jak nie to 5%hp zostaje. Musisz nauczyć się używać działka, możesz także ćwiczyć w tych które są w bazie, bo wtedy jesteś nieśmiertelny choć nieruchomy. Przy odrobinie praktyki powinien kosić samoloty i helikoptery, zważywszy tym bardziej na fakt, że działko ma niemały zasięg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sobie dobrze uświadomić, jaką poprawkę brać strzelając z działka, możesz strzelić w jakiś odległy cel i zobacz po jakim czasie pociski się odbiją. Mi to dość uświadomiło, iż poprawka o której myślałem, że jest słuszna, różniła się od tej trafnej o bardzo dużo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samolotów bardzo ważne: podczas nawrotów jak sam wiesz na bok i myszką skrećasz, a nie guziczkami a i d. Jednak najważniesze: podczas nawrotu skręcaj na "s", czyli zwalniaj.

Dokladnie tak robie, a i tak mi to duzo nie daje. Co do porad odnosnie pojazdow AA to dzisiaj sprobuje to ogarnac. Na pewno pojazdami AA idzie mi lepiej niz jetami, wiec w miare szybko powinienem zakumac o co tu chodzi :P

I jeszcze pytanie z innej beczki: da sie defibrylatorem zdetonowac ladunki c4? turned.gif Nigdzie nie widzialem takiej sztuczki, a ciekaw jestem czy w ogole jest to mozliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do walki w AA mogę doradzić element, nazwijmy to, psychologiczny. Po namierzeniu wrogiego samolotu można zaczekać, aż pilot pod wpływem stresu od razu uruchomi flary, po usłyszeniu ciągłego sygnału. Czekamy wtedy powiedzmy 2 sekundy i puszczamy obie rakiety. Jeżeli to nie zadziała można odpalić jeden pocisk, a po opadnięciu flar drugi (skuteczne też w walce helikopter - helikopter).

Śmigłowce najlepiej niszczyć działkiem. W wypadku gdy pilot ma ECM i ogarniętego strzelca z flarami, praktycznie nie ma szans zestrzelić go rakietami naprowadzanymi.

Zauważyłem, że dużo osób w AA kampi gdzieś blisko bazy i są tym samym praktycznie niepotrzebni. Najlepiej usytuować się w pobliżu linii frontu i mieć oko na całą mapę. Pomocne może okazać się powiększenie minimapy. Łatwiej wtedy zlokalizować wrogie pojazdy.

Kolejną rzeczą, której należy się wystrzegać, są czołgi. Zawsze dobrze jest się wycofać, gdy pojazd wroga jest w odległości 50m. Osobiście jako zaawansowany czołgista staram się niszczyć wrogie AA zawsze gdy mam okazję.

Ostatnią bardzo ważną rzeczą, która przychodzi mi na myśl jest niedopuszczenie do przejęcia pelotki przez wroga. To najgorsze co się może stać. Zawsze lepiej jest już zginąć w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie zwroty? Prędkość ok 300, plus ustaw pod spacją "dziób w górę" (w takim wypadku strzelamy tylko LPM). Potem to już tylko zrobić myszką przechył w lewo lub prawo, zalezy w którą stronę chcemy zrobic nawrót i to wszystko. To na prawdę bardzo pomaga, ale wciąż zostaje sporo do opanowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z lekka odpuściłem odrzutowce. Działko jest nieco znerfione za bardzo (choć skuteczne), to seria przez 3 sekundy w helkę i nie ma disable? Nie tędy droga.

I dziś pierwszy banulec na serwerze. Niemieckim oczywiście. Admin (wierzyć Battlelogowi - 18 lat i z Niemiec) pisał do innego, by nie kampił i "był cicho". No tamtem odszczekiwał, ale nie było absolutnie żadnych przekleństw ani słów obraźliwych. Można się było domyślić, że admini z syndromem małego ptaszka. Lub gimbaza (jako stan umysłu a nie wiek). Na moją odpiskę "jak może być cicho, skoro nic nie mówi" dostałem bana ... Po prostu żal tych 12-letnich gówniarzy.

A czemu tam wszedłem? Chciałem dopaść pracownika DICE. Zamiast tego ban (za nic, ale jednak boli ;( ) i kosa do pomszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z lekka odpuściłem odrzutowce. Działko jest nieco znerfione za bardzo (choć skuteczne), to seria przez 3 sekundy w helkę i nie ma disable? Nie tędy droga.

I dziś pierwszy banulec na serwerze. Niemieckim oczywiście. Admin (wierzyć Battlelogowi - 18 lat i z Niemiec) pisał do innego, by nie kampił i "był cicho". No tamtem odszczekiwał, ale nie było absolutnie żadnych przekleństw ani słów obraźliwych. Można się było domyślić, że admini z syndromem małego ptaszka. Lub gimbaza (jako stan umysłu a nie wiek). Na moją odpiskę "jak może być cicho, skoro nic nie mówi" dostałem bana ... Po prostu żal tych 12-letnich gówniarzy.

A czemu tam wszedłem? Chciałem dopaść pracownika DICE. Zamiast tego ban (za nic, ale jednak boli ;( ) i kosa do pomszczenia.

Ta, Niemiaszki bardzo często lubią banować. Dziwne że akurat trafia na Polaków zazwyczaj ten ban :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...