Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

"2012" (2009), Roland Emmerich

Polecane posty

2012

2012_Poster.jpg

Nigdy wcześniej jedna data nie była tak znana w historii ludzkości. Bez względu na kulturę, rasę, naukę oraz rządy państw rok 2012 istnieje w głowach ludzi jako zapowiedź apokalipsy przewidzianej przez kalendarz Majów*. Film ukazuje historię Jackona Curtisa, który wraz z rodziną próbuje przeżyć globalny kataklizm...

Co mogę powiedzieć o nadchodzących filmie? Nie będzie to kino rewolucyjne ani wybitne... Fabuła pewnie niczym nas nie zaskoczy a poziom dialogów będzie w miarę znośny... Jedyną rzeczą o jaką mogę być spokojny jest cała masa efektów specjalnych (które pewnie pożarły lwią część z 200mln $ budżetu filmu), które dadzą kopa katastrofizmowi i pozwolą po raz kolejny sprawić, że - przynajmniej ja - zacznę się zastanawiać czego to obróbka komputerowa jeszcze nie potrafi :=] Premiera już blisko.

WHO WILL SURVIVE 2012 - OFICJALNA STRONA FILMU

TRAILER I [HD]
TRAILER II [HD]

One day will unite us all.

* - swobodne tłumaczenie informacji z oficjalnej strony filmu :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie temat o tym filmie :P Od czasu zobaczenia trailera w kinie zaciekawiła mnie ta produkcja. Świadomy jestem, że fabuła będzie na poziomie fabuł tworzenia jajecznicy, ale jeśli efekty będą takie same, a myślę, że będą lepsze, jak w Transformersach (2) to będzie na co popatrzeć :P Szczególnie oczarowała mnie scena przelewania się wody przez Himalaje :) Cudo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wybrać się na premierę, bo "2012" zapowiada się nader smakowicie, ale z drugiej strony nie mogę pozbyć się przeczucia, że po raz kolejny będzie to film bardzo przereklamowany*. Świat się zawali, oceany zaleją kontynenty, a bohaterowie (amerykańscy ofkoz!) uratują się przyklajstrowani do jakiejś góry czy coś w tym guście. Tym nie mniej same efekty z pewnością nas powalą i już dla nich warto się będzie do kina pofatygować - wszak nieczęsto bywamy świadkami rozpierduchy wszystkiego (dosłownie), prawda?

* Pamiętacie zapowiedzi choćby takiego "Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia"? Miało być sci-fi jak nigdy, fajerwerki i szał w majtkach, a drętwotę tej produkcji mogę porównać jedynie do drętwoty głównego bohatera, Keanu Reevesa ni(e)jakiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polip, a Transformersy Bay'a nie były przereklamowane? :tongue: Heh, wspomniany tytuł widziałem - nic specjalnego, ale nie żenada :happy:

Wracają jednak do reszty twojej opinii to się mogę zgodzić - na trailerach widać skutki potężnych trzęsień ziemi, budynki i autostrady się zawalają, cambera [super wulkan] w Yellowstone wybucha, mega-wielkie fale tsunami przetaczają się przez Ziemię nie zważając na przeszkody terenu... nawet Himalaje nie są odpowiednim schronieniem (przy okazji tsunami wygląda lepiej niż to z Deep Impact, starszego dosyć filmu). Chociaż drugi raz, po

Knowing/Zapowiedzi

jest motyw z

nadmierną aktywnością Słońca

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twórcy "Pojutrze"

Dokładnie, oni już raz pokazali jak wyglądać może kataklizm... Więc i po tym filmie można spodziewać się na pewno dobrych efektów specjalnych oraz wrażenia tragizmu końca świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jestem bardzo ciekaw, jak będzie się ten film prezentował, z drugiej... Robią go twórcy ww. przez Was filmów, co dla mnie nie jest akurat mega-super newsem. Jestem pewien niesamowitych efektów i średniej fabuły. Spodziewam się filmu do oglądania i nie zastanawiania się zbytnio nad sensem pokazywanych zdarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę się do kina obowiązkowo. Bardzo podobało mi się pojutrze, ale taka skala zniszczeń, jaką prezentować będzie 2012 (film, bo nie wiem jak w rzeczywistości) powinna przejść wszelkie moje oczekiwania. Nieodzownym elementem będzie oczywiście happy end dla co najmniej 2 dwóch bohaterów - przecież jakiś ułamek zawsze przeżyje.

A co do samego 2012:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji ten film już reklamują, więc w kinach już leci. Jak ktoś go zobaczy to proszę o streszczenie, bo też jestem ciekaw.

Nope - film debiutuje 11 listopada. Wybieram się prawdopodobnie na niego właśnie w dniu premiery, więc pojawi się krótka recenzja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do kina.Moze nie zaraz po premierze ,ale raczej pójdę.Ale ja na pewno nie uważam ,żeby to była prawda .Te wszystkie "Końce świata" są już coraz częstsze .Robią to tylko żeby zrobić na ludziach wrażenie i chyba tylko po to ,żeby ludzie potem się cieszyli ,że zapowiedzianego końca świata nie było .A jeśli ktoś jeszcze nie wie ,to kolejny koniec świata jest już zapowiadany na 2060 rok.Ludzie!!!Świat istnieje 5 miliardów lat i akurat za naszego życia będzie koniec świata .Taa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dude, chill out :=) To jest tylko i wyłącznie film a, że kampania reklamowa próbuje uderzać w bardziej poważne nuty pokroju - czy nasze rządy byłyby gotowe uratować 6mld ludzi to zwykła zagrywka marketingowa. Ja tam oczekuję solidnego, wypełnionego po brzegi efektami specjalnymi filmu :happy: I nic więcej do szczęścia mi nie trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A jeśli ktoś jeszcze nie wie ,to kolejny koniec świata jest już zapowiadany na 2060 rok.Ludzie!!!Świat istnieje 5 miliardów lat i akurat za naszego życia będzie koniec świata .Taa...

I teraz komu tu wierzyć, Majom czy Newtonowi? :rolleyes: Tylko chyba te prawie 50 lat to za duży przeskok czasowy miedzy kolejnymi apokalipsami :wink:

A sam film zapowiada się dość ciekawie, przynajmniej pod względem efektów specjalnych. Jestem ciekawa jak spodoba się tym, co będą na premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz komu tu wierzyć, Majom czy Newtonowi? :rolleyes: Tylko chyba te prawie 50 lat to za duży przeskok czasowy miedzy kolejnymi apokalipsami :wink:

A sam film zapowiada się dość ciekawie, przynajmniej pod względem efektów specjalnych. Jestem ciekawa jak spodoba się tym, co będą na premierze.

A jeszcze trzeba wziąć pod uwagę kombinacje z kalendarzami które miały miejsce na przestrzeni wieków. Generalnie "nie znamy dnia ani godziny" :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina. Film według mnie to bardzo dobre kino akcji. Genialne efekty specjalne, i dobra gra aktorska. Niemal przez cały czas dzieje się coś ciekawego. Bardzo dobrze opowiedziana historia, i cała ta akcja z ewakuacją. Z pewnością mogę polecić ten film każdemu, bo jest naprawdę świetny. W moim odczuciu 9/10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Niby nie lubię się powtarzać, ale na takiego posta raz jeszcze muszę zareagować :happy: To jest tylko i wyłącznie film for goat's sake! Zwykły, masowy, szalenie efektowny wytwór Hollywoodu lub jakiegoś innego dostarczający rozrywkę dla mas :tongue: Koniec świata? OK, ale to tylko tło fabularne. I tak wszyscy będą zwracać uwagę na porażające efekty komputerowe :wink: Na filmie jeszcze nie byłem, ale się szykuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film zapowiada się wspaniale, ale mam obawy co do jednego, a konkretnie, że twórcy zrobili film głównie dla pieniędzy, i że na świetnych zapowiedziach się skończy, wiecie co mam na myśli:

-niedopracowana fabuła

-nieprzykładający się do gry aktorzy

-błędy

(ale to tylko skryta obawa i szczerze, mało prawdopodobna)

A co do wypowiedzi ziom123 pozostaje tylko jedno ;) :

:rozpacz:, oczywiście że to bzdury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...