Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

demogorgon

Planescape Torment

Polecane posty

Gość Rookie
Tak w ogole czy ktos wie czy dalo sie przejsc Grobowiec bez smierci, posiadajac jego plany??

Z tego co wiem, to bezwzględu na okoliczności aby przejść przez grobowiec trzeba zginąc (parokrotnie).

Teraz ja zadam kolejne pytanie: do czego można wykorzystać srebrny włos Raveli? Daje nam go jeżeli odpowiednio przeprowadzimy rozmowę. Jednakże co można z nim zrobić nie mam zielonego pojęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja zadam kolejne pytanie: do czego można wykorzystać srebrny włos Raveli? Daje nam go jeżeli odpowiednio przeprowadzimy rozmowę. Jednakże co można z nim zrobić nie mam zielonego pojęcia...

Z tego co pamiętam to ten włos jest kluczem do portalu do "komnaty" w której znajdują się różnego rodzaju przydatne

"cusie" (nasiona różnych roślinek porastajacych ogród, z których można wychodować eleganckie bransoletki rzucające czar ciernie czy jakoś tak) wejście do portalu tam wiodącego znajduje się z tego co pamiętam kawałek na południe od miejsca rozmowy z Ravelą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie przeszedłem grę do końca (aż żal...), ale zostało mi parę nie rozwiązanych zadań. Mam sejwa przed wejściem do portalu prowadzącego do Fortecy żalu, więc oto kilka z nich:

- rubin dla Jaryma - czy jeżeli da się skrzynkę temu kapłanowi, który wysyła biesa do Tartaru to już rubinu się nie uzyska?

- drukarnia - nie mogę tam wejść zeby skserować ulotkę od Giltspura, bo wcześniej naprzykrzałem się drukarzowi. Czy to oznacza, że już nie wejdę tam (a co za tym idzie nie dostanę się do zamkniętego pomieszczenia w kuźni)?

- za cholere nie mogę znaleźć Czarnego Tulipana. Niemożliwe też, żebym go "przypadkowo" zabił, bo Krystal nic nie gada, tylko pyta się, czy go zabiłem. Gdzie on jest?

- nie mogę skończyć sprawy skrzynki, bo gdzieś zapodział się Szpetny i też nie wiem, gdzie go znajdę.

- czy warto gdzieś pójść po powrocie do Sigil?

- ten gościu w Zakopanej Wiosce, co gada ze ścianą. Co z nim?

Jestem też ciekawy, bo ktoś cos wspomniał o Adahnie? Ja tak się nie przedstawiałem, ale co jeśli bym tak robił?

- natknąłem się też na coś dziwnego. Otóż po zabiciu króla zmarłych przychodzę do Wielojedności i jedyne co dostaję to 7500PD, a później co bym nie powiedział to muszę walczyć. Oczywiście wygrywam, ale słyszałem, że można tam dostać więcej PD

- mam takie zadanie "rozdziel Pestle'a i Kinna" , czy jakoś tak. Problem w tym, że w że nie pamiętam, bym kiedyś spotkał kogoś takiego. Podejrzewałem, że chodzi o Jazgoczącego Psa, na któym trzeba użyć butelki separacji, ale nic w rozmowie z nim się nie pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brethil to po kolei

- rubin- może spróbuj go okraść lub zabić

- drukarnia- on mnie teleportował jak go ZNOWU wqurzyłem a jak do niego przyszedłem, więc idź jeszcze raz do niego

- tulipan-jest gdzieś na północny wschód (BLISKO) od Krystal

- szpetny- też kuźwa nie wiem gdzie sukinkot jest

- nie wiem, sam jestem w dzielnicy urzędników i nie moge uwolnic Mortego, mam czache króla akasty i reszty gromadki trupów a ciągle mam tylko opcje że nie mam czachy

- wiem tylko że niby koło jego domku jest skrytka

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omega210a
Brethil to po kolei

- nie wiem, sam jestem w dzielnicy urzędników i nie moge uwolnic Mortego, mam czache króla akasty i reszty gromadki trupów a ciągle mam tylko opcje że nie mam czachy

Chodzi ci o wydostanie Mortego od Lotara?

Jeśli tak to najpierw trzeba odkryć że grobowiec jest pusty. A potem dać mu jakąś inną czaszkę ja zawsze dawałem czaszkę soego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
- za cholere nie mogę znaleźć Czarnego Tulipana. Niemożliwe też, żebym go "przypadkowo" zabił, bo Krystal nic nie gada, tylko pyta się, czy go zabiłem. Gdzie on jest?

>>>>>Jest na polnocnym srodku mapy, w takim zaciemnionym miejscu.

- ten gościu w Zakopanej Wiosce, co gada ze ścianą. Co z nim?

Jestem też ciekawy, bo ktoś cos wspomniał o Adahnie? Ja tak się nie przedstawiałem, ale co jeśli bym tak robił?

>>>>>Tez tego nigdy rozwiklalem, podejrzewam, ze tego sie NIE da rozwiklac...

- mam takie zadanie "rozdziel Pestle'a i Kinna" , czy jakoś tak. Problem w tym, że w że nie pamiętam, bym kiedyś spotkał kogoś takiego. Podejrzewałem, że chodzi o Jazgoczącego Psa, na któym trzeba użyć butelki separacji, ale nic w rozmowie z nim się nie pojawia.

>>>>>Chodzi o aptekarza, trzeba na nim uzyc butelki separacji

Kurde, dopiero teraz przeczytałem że chodzi o grobowiec ale nie wiem jaki Powie ktoś??A co mam już kwit na coś w kuźni dzięki jakiemus kodowi z dziennika, a jak mam się dowiedziec że jedna z kurtyzan to córka raveli??

>>>>>Chodzi o grobowiec w Zatopionych Ziemiach. Jesli chodzi o Ravele, to porozmawiaj z nia przez kamien czuciowy w Prywatnym Sensorium, wylecz Ecco, ktora na pytanie o Ravele powinna zdradzic sie, potem pogadaj bodajze z Dolora, nastepnie z Kessai-Serris, Kismaxi Zmijowy Jezyk (czy jakos tak) i raz jeszcze Kessai-Serris...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> drukarnia - nie mogę tam wejść zeby skserować ulotkę od Giltspura, bo wcześniej naprzykrzałem się drukarzowi. Czy to oznacza, że już nie wejdę tam (a co za tym idzie nie dostanę się do zamkniętego pomieszczenia w kuźni)?

Z tego co wiem, to nie ma takiej mozliwosci

-> za cholere nie mogę znaleźć Czarnego Tulipana. Niemożliwe też, żebym go "przypadkowo" zabił, bo Krystal nic nie gada, tylko pyta się, czy go zabiłem. Gdzie on jest?

Czarny Tulipan jest w centrum tej dzielnicy Weglow, w takiej 'altance'(;////) i dopiero jak sie blisko do niego podejdzie, to on staje sie widczony,.

->- nie mogę skończyć sprawy skrzynki, bo gdzieś zapodział się Szpetny i też nie wiem, gdzie go znajdę.

Podobnie jak Tulipan jest w takiej altance i pojawia sie dopiero, gdy sie do niego podejdzie.

-> czy warto gdzieś pójść po powrocie do Sigil?

Warto przejsc cale Sigil by odkryc smaczki gry i zejsc do podsigil i zdobycia cieakwych rpzedmitoow

-> ten gościu w Zakopanej Wiosce, co gada ze ścianą. Co z nim?

nic, jest troche chory na mozg ;]

->- mam takie zadanie "rozdziel Pestle'a i Kinna" , czy jakoś tak. Problem w tym, że w że nie pamiętam, bym kiedyś spotkał kogoś takiego. Podejrzewałem, że chodzi o Jazgoczącego Psa, na któym trzeba użyć butelki separacji, ale nic w rozmowie z nim się nie pojawia.

Pestle i Kinn prowadza bodajze apteke i to wlasnie na nich sie daje te butelke separacji.

-->estem też ciekawy, bo ktoś cos wspomniał o Adahnie? Ja tak się nie przedstawiałem, ale co jeśli bym tak robił?

>>>>>Tez tego nigdy rozwiklalem, podejrzewam, ze tego sie NIE da rozwiklac...

Jesli sie czesto bedzie potwarzalo, ze sie tak ma na imie, to w Gospodzie pod Gorejacym Czlkiekim sie pojawi po powrocie z Sigil Adahn Wyobrazny.. lub cos tedy ;]

-->Ale napiszecie jaki dokładnie grobowiec?

Nie jestem pewien, ale bodajze chodzilo tu o grobowiec bezimiennego.. ten z portalami i kluczami, gdzie trzeba bylo pare razy umrzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki rozpędziłem sie i jestem w baator ale mam znowu problem. Wiem od słupa czaszek że Trais to zdrajca i tylko tyle mam wiedzieć. Ale jak wrócić?Co to jest to coś powszechne dla tej sfery??No i czy jak zdobędę to coś to moge się tylko Anną przekraść do portalu(za słaby jestem na na tyle abiszajów :oops: )??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie pamiętam dokładnie co to było, ale wiem , że zrobiłem tak (teżtylu bym nie zabił):

zmieniłem się w złodzieja, zniknąłem, podszedłem do portalu (jest na SW) i wrzucilem ten przedmiot, któy jest kluczem (nie pamiętam co, ale w każdym razie juz ma się to wcześniej), później zwiałem (chłopakli sąwolne, więc spoko, nie dogonią cię). Następnie poszedłem tam Anną (też ukrytą) i wlazłem w portal. Na szczęxscie w tej grze nie ma "przed opuszczeniem obszaru musisz zebrać drużynę" :wink: .

Szpetny jest w "altance", ale na której mapie?

Grobowiec od Lotara - przesuń kanapę w jego komnacie i wejdź do podziemi. Jest tam trochę grobowców. Tak czy inaczej nic tam nie ma :wink: i musisz przynieść gściowi jaką sensowną czaszke (ja dałem Soego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zabrać Mortemu zębów "wężowych" kiedy go porywali. Kiedy go odbiłem miał tylko swoje. Czy jest jakiś sposób, żebym odzyskał tamte zęby? a może tk jak w baldursie są jakieś komendy czy programy do "stwarzania" przedmiotów. Nie uśmiech mi się granie, kiedy Morte zadaje uszkodzenia 1-3.

Proszę pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, ja mortemu zostawiłem zęby i jak go porwali to jego zęby automatycznie "wyrzuciły" sie na ziemie, więc poszukaj tam gdzie go porwali. Jak nie znajdziesz to wykonaj zadanie z ingressą(b. użyteczne zabki dostaniesz, wraz z awansowaniem mortego można je umagiczniac lub zmieniac obrażenia) lub w dzielnicy urzędników idź to tego sklepu w którym kupujesz zabawke mordona tam są ogniste zęby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwentarz Mortego powinien się automatycznie wyrzucić podczas porwania

Co do rubinu - można go potem odkupić, kapłanowi nie zalezy na klejnocie, tylko na pieniądzach na odbudowę świątynii, kosztuje "tylko" 300 sztuk złota.

a jeśli chodzi o portal w baator - kluczem jest odłamek skały wulkanicznej, który zbiera sie pooprzez ścieżkę dialogowa - wystarczy dojsć w odpowiednie miejsce. Tyle tylko, że trzeba o tym się dowiedzieć. Można się o tym dowiedzieć od słupa czaszek lub od Fhjulla - wystarczy sie tylko upomnieć.

A problemów z walką nigdy nie miałem (no, może poza pierwszym przechodzeniem gry, ale szedłem tak po lebkach że nie wiem co). Wystarczy odpowiednio rozplanowana drużyna i takież statystyki postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da. Musisz tylko sie dobrze zachowywac. Nie wolno np klamac, trzeba wspolczuc innym itp. na www.gamefaqs.com jest solucja Dan'a Simpsona w ktorej jest dokladnie napisane ktore twoje wypowiedzi maja jaki wplyw na charakter. (Bezimienny dostaje cos w stylu punktow za charakter. Twoj charakter jest od nich zalezny. Cos w stylu dwoch wskaznikow, jeden dobroci drugi praworzadnosci. Za zle i niepraworzadne czyny odpowiednio odejmowane sa punkty, za dobre i praworzadne dodawane. Po przekroczeniu pewnych barier zmienia ci sie charakter. Niestety nie widac na jakim etapie jestes w danej chwili, gdyz te statystyki sa ukryte przed graczem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się złoży przysięgę Grabarzom (trzeba przysiegać - opcja "kłamstwo" nas nie przybliży zbytnio do praworządnego :-) ) to się powinien zmienić, jak nie pomoże, a do frakcji za diasi nie chcemy należeć (bo po co :-) ) to się następnie przyznajemy, że jesteśmy nieśmiertelni - Emorik wywala nas z frakcji a charakter powinien się już zmienić. Jak się zmieni to biegniemy szybko do dzielnicy urzędników do sklepu z rzadkimi przedmiotami i kupujemy drugą łzę Salieru-Dei (czy jak się tam te krwawe łzy nazywają) :-). A biegniemy szybko bo Paladynem w Sigil strasznie cieżko być :-) Słyszałem też, że zabijanie stworów danego charakteru takze nie [pomaga nam zbliżyc się do danego - np. zabijanie Abishai może utrudnić zostanie Praworządnym, ale nie wiem czy to akurat prawda. Uproszczając - przebaczaj stworkom o podobnym charakterze i dotrzymuj "przysiąg" :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak-tylko ja ŻADNEJ

przysięgi nie złamałem, przed wyjściem z Sigil ja uno tego, co Sebastion chciał zgładzić zabiłem.... i co? Kłamać-nie wiele (głównie to potem Raveli nakłamałem :D ). A to prawda z tymi ,,gadającymi" przedmiotami? Ja żadnego nie znalazłem- a gre kilka razy przeszedłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadające przedmioty?

jedyne co mi przychodzi na myśl to te, z którymi można wykonać jakieś czynnosci w oknie dialogowym - dwunastoscian, zęby Ingressy, kostka Modronów itp.

Z charakterem jest zawsze problem - nie wiem, ale wygląda to tak, jakby było mało ścieżek dialogowych dodających punkty na osi Chaos-Prawo, zresztą GL1zda podał adres strony gdzie są te dialogi "rozbebeszone" bedzie się trzeba w tym zorientować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek problem techniczny- cały czas u mnie ekrany ładowania są zamazane brązowymi pikselami, w samej grze nie ma już zbyt wielu błędów (tylko przy otwarciu portali trochę psuje się grafika)

mój komp: Athlon 2400, GeForce 5200, 256 Ram, Windows 98 (wersja pierwsza), DirectX 9

...

Gdzie można znaleźć gościa który może zdjąć klątwę z Smierdziwiatra?

Jak można pomóc Ingrissie? (tej co się boi portali)?

CZym można pokonać tych szczurłaków? (zwykła broń na nich nie działa, a nie mam maga w ekipie...)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak, zdaje sie ze jest w budynku czuciowcow w dzielnicy rzadowej

2) Idz do kolesia ktory duzo podrozuje w karczmie z ignusem

3) Bron +1, albo inny tym broni (sieczna, obuchowa itp)

Moge sie mocno mylic, bo gralem bardzo dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... wiem, że ten problem już wypłynął ... ale gdzie dokładnie znajduje sie Szpetny? Czy w tym samym miejscu gdzie spotkałam go po raz pierwszy? Jak narazie nie udało mi sie go znaleźć i poprostu porzuciłam tego questa...

Drugą sprawą jest to co myślicie o Grimaurze szkodliwych myśli:

Czy można "wchodzić z nim w układy" ... czy jest to waszym zdaniem opłacalne dla naszego Bezimiennego? Propozycje typu sprzedaż swego kompana nie są łatwe do podjęcia... nie chodzi tylko o charakter postaci ale też o konsekwencje takiego czynu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpeny zazwyczaj przesuwa sie na brzeg mapy (jest pod takim lukiem, o ile dobrze pamietam). Tez mialem problemy by go znalezc. Co do grimuaru to zapewne kazdy czyn czyni cie bardziej chaotycznym lub zlym, wiec jesli chcesz miec dobra postac to nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...