Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

demogorgon

Planescape Torment

Polecane posty

Gość _madzia_2

mam jeszcze jeden problem w salonie tatułażu gdy dakon nie przetumacza mi wszystkiego w związku zmoimi pytaniami o 4 byłych towarzyszy powinno sę z nim o tym porozmawiać, a ja nie mam takiej opcji w dialogu co jest nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omega210a
mam jeszcze jeden problem w salonie tatułażu gdy dakon nie przetumacza mi wszystkiego w związku zmoimi pytaniami o 4 byłych towarzyszy powinno sę z nim o tym porozmawiać, a ja nie mam takiej opcji w dialogu co jest nie tak?

To może zalżeć od kilku rzeczy

1.Twoja postać ma zbyt małą mądrość/inteligencje

2.Błąd w grze.

3.O takich oczywistościach jak znajomość języka Debusów chyba nie muszę pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezyk dabusow mozn apoznac przygladajac sie im, jednak on napisal ze Dakkon mu tlumaczy, wiec nei musi znac jezyka. Tu jest cytat z solucji

Dak'kon doesn't translate all the message (you must have 15 INT or have learned the Dabus speech earlier). If you have 15 WIS you will *know* that Dak'kon is lying to you. Call him on it. (but don't ORDER him to tell you, or he becomes unhappy)

Dla nie znajacych angielskiego:e

Jesli masz co najmnie 15 INT to zauwazysz ze Dakkon cos ukrywa, majac 15 MDR zauwazysz ze klamie.

Polecam ta solucje. Koles bazuje na wiedzy zdobytej narzedziami do modow, wiec macie pewnosc ze absolutnie niczego nie przeoczyliscie. Mozna ja sciagnac z www.gamefaqs.com (autor: Dan Simpson)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Targu pod Gloym Niebem jest przy piecu jakis chlopak.. zapomnialem imienia. Ale jak go zapytasz czy ktos wychodzi z wiezy oblezniczej i jakos tam bezimienny wymysli, ze moze skoro tak wsyzscy bardzo chca sie dostac do srodka, to nie chcac sie uda.. no, i sie udaje, podchodzac na ta platforme obok Wiezy Oblezniczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie gdzie dokładnie w Baatorze znajduj się portal powrorny do krainn zewnętrznych??

Portal jest w zachodniej części planszy w jednym z "kamiennych korytarzy". Sam go dość długo szukałem. Otworzy się jak do niego podejdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Athamorh

Tak, ale otwiera się tylko jeśli się o nim dowiedziałeś od słupa czaszek. Bez tego można tak łazić w kółko - ja próbowałem z 5 razy zanim się tego domyśliłem - wiedziałem gdzie się otworzy, ale nie wiedziałem kiedy. Ciągnij czachy za język ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr

Nie masz racji. Wystarczy, ze wyciagniesz info na temat Fortecy Zalu od Slupa, a nastepnie skierujesz sie na poprzedni ekran. Tam wystarczy pojsc w lewy-dolny rog mapy zeby znalezc portal. Zeby z niego skorzystac trzeba najpierw naciac sobie jezyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej ciezko jest uizuyc kuli z brazu przed rozmowa z pragmatykiem, skoro to dopiero on mowi nam o tmy, ze to jest kula z naszymi wspomnieniami. A co do doladowania jednego i drugiego to po prostu mozemy sie dowiedziec, skonczyc rozmowe, uzyc kuli z brazu, uzyskac duzo punktow int i mdr i dzieki temu go wchlonac :]

Gwoli ścisłosci, jeżeli dobrze poprowadzimy rozmowę z Dobrym Wcieleniem i dowiemy sie kim ono jest (a w zasadzie było) to Bezimienny sam uzyje kuli. A co do dalszego pytania, o ucieczke z Baator - bo takowe tu też zauważyłem - przed udaniem się do piekieł należy sie spytać Fhjulla o drogę powrotną, bo mu się zapomniało nam o tym powiedzieć :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _madzia_2

ostatni problem :(

Jestem sobie w fortecy żalu latam i zabijam te cienie. znajduje 3 dzwignie uruchamiam je i nadal nie mam portalu czy sa jeszcze jakieś ukryte dzwignie czy co???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni problem :(

Jestem sobie w fortecy żalu latam i zabijam te cienie. znajduje 3 dzwignie uruchamiam je i nadal nie mam portalu czy sa jeszcze jakieś ukryte dzwignie czy co???

Na tej planszy jest więcej dźwigni, ale niestety nie pomogę Ci bo sam czasami się tam gubiłem. :)

Mam własne pytanie. Gdzieś przeczytałem, że w grze można znaleźć przedmiot o nazwie "serce Zachariasza". Czy ktoś go znalazł? Jeśli tak, to gdzie i czy warty jest tego wysiłku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmiot o nazwie "serce Zachariasza". Czy ktoś go znalazł? Jeśli tak, to gdzie i czy warty jest tego wysiłku?

Heretyku :evil: nie przedmiot tylko pomniejszy artefakt :D a pytanie troszkę naiwne ma go oczywiście Zachariasz :lol: No dobra pewnie cię to nie satysfakcjonuje więc na serio. Artefakt ma naprawde Zachariasz twój były kompan, a właściwie twojego innego wcielenia. Musisz zdobyć umiejętności gadania ze zmarłymi (Ziemie umarłych lub jest chyba też czar który na to pozwala) potem idziesz do salonu upadłego i prosisz Dakkona żeby dla ciebie tłumaczył i pytasz się (chyba!) o odcięte ramie które znalazles w jednej z krypt gdzie wysyła cię Farod. Jak wyczaisz ze Dakkon wali w ch... znaczy kłamie :roll: i spytasz go o to to dowiesz się o twojej byłej drużynie w tym o Zachariaszu, potem do kostnicy i po lewej stronie mapy na 1 poziomie kostnicy stoi zombie #331 to właśnie Zachariasz rozmowa jest dość prosta. Teraz przydatność no to zależy. Po użyciu daje +1 do zręczności i +1 do klasy pancerza przeciwko broniom strzeleckim. Bonus do KP raczej nie jest zbyt ciekawy (pokarzcie mi w Tormencie przeciwnika który do nas strzela) ale bonus do zręczności dla złodzieja to już coś np. dla Anny (z tatuażem to razem było chyba 22 zręczności) lub wojownika (Dakkon, Morte, VHAILOR-IMHO najlepszy siepacz Rzeczpos... znaczy w grze :) ) No i jescze eksp za wykonanie tego zadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
ostatni problem :(

Jestem sobie w fortecy żalu latam i zabijam te cienie. znajduje 3 dzwignie uruchamiam je i nadal nie mam portalu czy sa jeszcze jakieś ukryte dzwignie czy co???

Sa bodajze 4 dzwignie, chyba tak po rogach mapy, poza tym w jednym z zegarow ukryta jest wskazowka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heretyku :evil: nie przedmiot tylko pomniejszy artefakt :D a pytanie troszkę naiwne ma go oczywiście Zachariasz :lol: No dobra pewnie cię to nie satysfakcjonuje więc na serio. Artefakt ma naprawde Zachariasz twój były kompan, a właściwie twojego innego wcielenia. Musisz zdobyć umiejętności gadania ze zmarłymi (Ziemie umarłych lub jest chyba też czar który na to pozwala) potem idziesz do salonu upadłego i prosisz Dakkona żeby dla ciebie tłumaczył i pytasz się (chyba!) o odcięte ramie które znalazles w jednej z krypt gdzie wysyła cię Farod. Jak wyczaisz ze Dakkon wali w ch... znaczy kłamie :roll: i spytasz go o to to dowiesz się o twojej byłej drużynie w tym o Zachariaszu, potem do kostnicy i po lewej stronie mapy na 1 poziomie kostnicy stoi zombie #331 to właśnie Zachariasz rozmowa jest dość prosta. Teraz przydatność no to zależy. Po użyciu daje +1 do zręczności i +1 do klasy pancerza przeciwko broniom strzeleckim. Bonus do KP raczej nie jest zbyt ciekawy (pokarzcie mi w Tormencie przeciwnika który do nas strzela) ale bonus do zręczności dla złodzieja to już coś np. dla Anny (z tatuażem to razem było chyba 22 zręczności) lub wojownika (Dakkon, Morte, VHAILOR-IMHO najlepszy siepacz Rzeczpos... znaczy w grze :) ) No i jescze eksp za wykonanie tego zadania.

A więc to tak nazywał się ten ślepy łucznik... Dzięki stary, kolejna tajemnica rozwiązana :) . Nie trafiłem na ten quest bo chciałem być cwany i nie dałem sobie tłumaczyć :) . Mam jeszcze dwa pytania:

1) W Wielkiej Kuźni jest pewna kobieta (Sarossa). Otóż gdy grałem pierwszy raz i zagadałem do niej (już po przystąpieniu do frakcji) ona "spojrzała" na mnie i zwiększyła moją mądrość. Ale w późniejszych rozgrywkach tego nie zrobła. Czemu? Czy ma to jakiś związek że później przystępowałem do bogowców będąc wcześniej Grabarzem (kłamałem na przysiędze)

2) Czy ktoś zna więcej takich "specjalnych" sytuacji i przedmiotów w tej grze? Przeszedłem ją kilka razy ale coś mogłem ominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M!st
Gra bardzo fajna - wciągnęła mnie na długie dni ale niestety: Dochodzę sobie pewnego wieczoru do pewnej bramy (było to na płycie nr 2 chyba) arz tu nagle pisze że trzeba zmienić płytke - no nic nachylam sie do cd romu wkładam płytkę i .... i nic ! płyta nie działa ! Kurde chłam z CD Projektu - usterki nie zgłosiłem bo mi sie nie chciało prawde mówiąc na pocztę iść :)

Miałem podobny problem - 4 plyta nie działa. Już się miałem przenieść do Fortecy Żalu i gra się wtedy zacinała. A wydałem 99 zł na oryginał (parę lat temu)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Może banalne, ale u kogo mogę nauczyć się magii? Dak'on mówi, że może mnie tylko nawrócić na ścierzkę wojownika.

2. Jak otworzyć kolczyk znaleziony w kostnicy?

3. Jak złożyć kartkę, którą jeden z zombiaków z Kosticy trzyma w ustach. Niby drobnostka, ale nie daje mi spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Może banalne, ale u kogo mogę nauczyć się magii? Dak'on mówi, że może mnie tylko nawrócić na ścierzkę wojownika.

2. Jak otworzyć kolczyk znaleziony w kostnicy?

3. Jak złożyć kartkę, którą jeden z zombiaków z Kosticy trzyma w ustach. Niby drobnostka, ale nie daje mi spokoju.

Magii możesz nauczyć się od Mebbet na Śmieciowisku (czy jakoś tak). Spytaj ją, czy jest czarownicą i powiedz, że chcesz nauczyć się Sztuki. Do wykonania będą 3 proste choć upierdliwe zadania. Jeśli później zmienisz profesję, Dak'kon ułatwi Ci powrót do magii.

Kolczyk... W Kostnicy (krematorium) jest mała salka, a w niej kilka zombie i szkielet. Zbadaj jednego (nie pamiętam którego) z zombiech, Bezimienny sam sobie odpowie.

Na 3 pytanie niestety nie znam odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba znam odpowiedź. O ile się nie mylę rogi ponumerowane były 0,1,2,3 a ja jakoś tak to otworzyłem że chyba 0,3 i 1,2. Dlaczego? Zastanowiłem się nad sposobem takim aby pary rogów po dodaniu się równoważyły (0+3=3 = 3=2+1). Proste?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rookie

Nie pamiętam tego dokładnie, ale jestem niemal pewien, iż jeden róg (chyba prawy górny) zaginało się na początku i później jeszcze raz. Jeżeli dobrze myślę, to trza je po prostu zginać według 'numeru' (jeden, dwa, trzy, a później sprzecznie z tą metodą znowu jeden).

Bah! Po napisaniu tego juz sobie przypomniałem. Kolejność jest: prawy górny, prawy dolny, lewy dolny i jeszcze raz prawy górny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...