Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

demogorgon

Planescape Torment

Polecane posty

no i przy okazji jak mam prowadzić rozmowę z Ravelą by otrzymać wszystkie bonus. Jak na razie nie udało mi się otrzymać premii +2 do mądrości i nasion

Żeby wszystko dostać, musisz mieć mądrość / inteligencję na minimum 19 w chwili rozpoczęcia rozmowy + walić wszystkie wątki po kolei, a czasami i nawet po kilka razy... Oraz, rzecz jasna - musisz jej 3 razy powiedzieć pochlebstwo...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och to proste. Wystarczy nauczyc sie rozmawiac z zombie, a nastepnie pogadac z Krwawa Mary. Jesli ma sie wysoka madrosc to mozna ja przekonac zeby otworzyla portal do komnaty Milczacego Krola. O ile dobrze pamietam to wtedy albo nie atakuja w ogole, albo nie atakuja po podmienieniu (niezauwazenie) czaszki krola na zwykla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory kłopot, nie mogę ukończyć Planescape z przyczyn technicznych - w ostatniej lokacji, na dachu Fortecy Żalu po pokonaniu zielonego gostka ;-) Bezimienny zaczyna wskrzeszać przyjaciół... i wtedy widok zaczyna się przesuwać, akcja się zatrzymuje i mogę sobie tylko popatrzeć na krawędź tego dachu i czarną plamę nicości poza fortecą :(

Mam oryginalną wersję. W domu nie mam netu i nie miałem jak sobie poszukać łatek. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem :), nie mogę ZAGRAĆ w Tormenta z przyczyn technicznych owiniętych w skórzaną powłoczkę.

Mój wujek (jako że nie wiem czy on tu nie siedzi nazwę go wujkiem X), jest w rodzinnym środowisku znany pod pseudonimem Thief. I ów człowiek, gdy tylko zobaczył (w dniu kiedy kupiłem, a mnie nie było :!: ) nową grę u mnie w pokoju, łap za pudełko i do domu. I teraz, jak kulturalnie przekonać go do zwrotu, jeśli on idzie w zaparte, że gra ciągle.. a nie chce psuć sobie nienagannej opinii grzecznego chłopca :)

Eh... życie życie... taka gra... taki wujek :(:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości przedmówcę. ALe oprócz wywołania miłych wspomnień, ten artykuł poważnie mnie zdziwił. Autor (nie pamiętam kto :( ) napisał, że można dołączyć do jednego z 15 stronnictw. Normalnie się załamałem, sam znam tylko Anarchistów, Bogowców, Czuciowców, Grabarzy, Kaosytów, Autonomistów i Harmonium, czyli 7... Trzeba znowu poświęcić przygodom Bezimiennego kilkadziesiąt godzinek i uzupełnić braki w wiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po Planescape Torment mam problem. Otóż jestem w jakiejś tam kuźni czy palarni nie wiem i tam spoktałem jakiegoś typa co wmówił mi, że niby moja postać kiedyś tam coś zamówiła u niego, ale nie mogli skończyć budowy, bo nie są wposiadaniu ważnych składników. No to tak oddałęm mu już swoją krew i teraz jaśny pan zażyczył sobie klatkę jakiegoś ptaka czy coś, która znajduje się w wieży bez wejścia. I no właśnie jak tam wejść :|. Czytałem gdzieś w solucji, że należy iść do typka co robi trumny, looknąć na zombie, który stoi obok właściciela zakładu i pogadac o tym z magiem, który stoi w pobliżu. No ok robię tak idę do maga i jedyne co to mogę po prosić by mnie nauczył sztuki magicznej lub po prostu powiedzieć "pa" :/. Czy coś jeszcze powinienem zrobić? Czy może złapałem jakiegoś buga? Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pojsc na targ w Nizszej Dzielnicy, nastepnie zagadac do syna jednego z kupcow, ma imie chyba jakos na A... Zapytaj go wlasnie o portal, czy wieze a on ci powie jak sie dostac (trzeba za wszelka cene NIE chciec wejsc do wiezy). W wiezy wystarczy juz pogadac z Piescimetalem i jakos sie ulozy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się załamałem, sam znam tylko Anarchistów, Bogowców, Czuciowców, Grabarzy, Kaosytów, Autonomistów i Harmonium, czyli 7...

Nie mozna sie dolacyc do jednego z 15. Mozna sie dolaczyc do anarchistow, bogowcow, grabarzy, kaosytow i czuciowcow. Pare frakcji jest rowniez opisnaych w grze, pare postaci z innych frakcji mozna spotkac i pare mozna dolaczyc. W sumie, jesli dobrze pamietam, to masz takie frakcje ogolnie w czasach Tormenta: Anarchisci, Czuciowcy, Znak Jedynego, Rzady Niedoscignionego, Chaosyci, Przeznaczeni, Wolna Liga, Guwernanci, Harmonium, łaskobojcy, Atar, Bogowcy, Loza Ponurych, Straz Zaglady, Grabarze, z tym, ze w grze jest mowa o gora 10 z nich ;).

ma imie chyba jakos na A

Zdaje sie, ze nazywa sie Lazlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, tylko nie pamiętam jak. WIem że tylko do niesławy da się zostac kapłanem, ale że grałem w tormenta z 5 lat temu to nie moja wina :D

Bzdura, nie da się.

Dziennik Nie-Sławy miał ponoć pełnić taką samą funkcję jak Kręgi Zhentarimona, ale...nie pełni. Cóż, w grach na Infinity jest pełno niedokończonych przedmiotów i różnych śmieci (np. w plikach gry znajduje się...animacja śmierci Pani Bólu). Teoretycznie dałoby się zrobić moda, który pozwalałby osiągnąć Bezimiennemu klasę kapłana, ale z powodu braku konsoli w grze, byłoby to przede wszystkim denerwujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jako przerywnik, problem natury technicznej...

Ostatnimi czasy zmieniłem system na Win XP, i oczywiście po sterownikach wrzuciłem nja dysk Tormenta. Wszystko ładnie, pięknie, aż do momenut kiedy zaczyna się czarowanie...

Zamiast niektórych animacji czarów, pojawiają się duże kwadraty w roznokolorowe pasy. Także portrety bohaterów wtedy lubią znikać. Wygląda na to, że IMO komputer nie radzi sobie z nakładaniem czarów na tło. Kombinowałem z opcjami graficznymi, ale nie pomoglo, a gra tylko zwalniala od nich :P Także zgodność z Win ME albo Win 2000 g... daje. Może za nowe sterowniki do grafola ??? Problem specjalnie nie przeszkadza, ale za to obniza przyjemnosc z grania :P

Ide jeszcze sprobuje przeinstalowac giere, moze to cos da...

Sprzet - Athlon 2200 XP +, 512 RAMu, Geforce 4 MX...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś mojego pierwszego posta?

Mam spory kłopot, nie mogę ukończyć Planescape z przyczyn technicznych - w ostatniej lokacji, na dachu Fortecy Żalu po pokonaniu zielonego gostka Bezimienny zaczyna wskrzeszać przyjaciół... i wtedy widok zaczyna się przesuwać, akcja się zatrzymuje i mogę sobie tylko popatrzeć na krawędź tego dachu i czarną plamę nicości poza fortecą

Co trzeba zrobić, żeby to załatwić? Proszę, niech ktoś obeznany mi pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wygląda mi to na błąd skryptu zajmującego się cutscenką.

Jak to naprawić to nie wiem, bo trudno mi stwierdzić, czy informacje o odwiedzonych lokacjach i ich skryptach są przetrzymywane w sejwie (jak np. w Baldur's Gate). Jeżeli tak, to reinstalacja gry, ani też podmiana pliku nic nie da, bo gra i tak wykorzysta skrypt, który jest "w sejwie" - czyli ten pierwszy. Jedynym sposobem byłoby zaczęcie gry od nowa (wcześniej najlepiej usunąć wszystkie pliki gry i przeinstalować - tak dla pewności).

Sprawdziłbym jak ta sytuacja wygląda, ale w opbecnej chwili nie jestem w posiadaniu Tormenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z zadaniem w podziemiach,

dla Wielojedności mam znależć słabe punkty Milczącego Króla -> i tu właśnie pojawił się problem, bo gadałem ze wszystkimi i nic, żadnej wskazówki. Co powinienem dalej zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...