Skocz do zawartości
SwisteK

Zepsuł Ci się zasilacz?

Spalił ci się zasilacz?  

610 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spalił ci się zasilacz?

    • Tak
      321
    • Nie
      290


Polecane posty

Nie miałem szczęścia do zasilaczy. Prrzy pierwszym jak i drugim komputerze zasilacze no-name wytrzymywały dobre kilka lat, przy trzecim komputerze o configu pentium d 820, 1gb ram i 8500Gt zasilacz Procomp 500W (Shit) spalił się po około roku nie zabrał nic ze sobą, po awarii zasilacza ja wtedy ciemna masa razem ze znajomym 'informatykiem' zakupiliśmy Tracer HellFire 400/450W, poszedł po roku. Trzecim zasilaczem został Logic 420W działa do dziś, nie wymieniam go bo i tak korzystam już z innnego Peceta.

Szczęście w nieszczęściu 3 gówniane zasilacze w jednym komputrze, jeden po drugim nie zabrały niczego ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ja się podzielę martwymi sprzed paru miesięcy.

Megabajt 350W (dokładnego modelu nie ma, dawno na składowisku śmieci elektronicznych) - nic ze sobą nie zabrał, co dziwne.

Dwie godziny później poszedł z dymem Feel I, 350 (lub 300) W.

Efekt zabawy w modowanie starszego kompa (naszła mnie ochota na powspominanie s478), na szczęście, zanim dobrałem się do obudowy, przezornie sprawdziłem sprzęt, zasilacze padały po włączeniu systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortron FSP350-60GLC - kupiony na allegro po 55 + 15 zł. Spalił się, wywalając wszystkie korki w domu. Po ponownej probie włączenia to samo. Więcej nie dotykałem. Pozostawił sprzęt w stanie w jakim był. Uważajcie na takie tanie Fortrony sprzedawane hurtowo na allegro.

Megabajt MGB-350ATXP4 - spalił się i nie wstał. Zostawił na szczescie sprzet w spokoju. Ta "obudowa dla zasilacza" jest bardzo lekka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie spalenia zasilacza miałem związane z jedną marką - Akygę AK B1 420W. Ja oczywiście zamiast kupić od razu inną model to trzymałem się tej. Oto lista spaleń.:

1. Gra przy której się spalił - Call of Juarez: Więzy Krwi.

Przed swoją śmiercią zasilacz zaczął śmierdzieć topionym plastikiem. Ja to zignorowałem. Chwilę później komp zgasnął i już nie mógł się włączyć.

2. Gra przy której się spalił - Prince of Persia.

Nie było znaków zapowiadających bliską śmierć zasilacza. Po prostu coś w nim wybuchło - było widać dwa błyski.

3. Gra przy której się spalił - Battlefield 3.

Najefektywniejsza śmierć. Żadnych odznak zbliżającej się zagłady. Wybuchło w nim coś konkretnego aż poczułem to na nogach, które trzymałem blisko PC. Dziw bierze, że komputerowi się nic nie stało i korków nie wybiło.

4. Gra przy której się spalił - Battlefield 3.

Żadnych zwiastunów, że coś jest zasilaczem. Po prostu komp się wyłączył i koniec. Zasilacza czuć było leciutki odór spalenizny.

Po czwartym razie marka się przebrała i zakupiłem już inny model zasilacza.

Edytowano przez Koleus123
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dotyczy to zasilacza, ale w zeszłym roku w efektownym stylu padł wiatraczek w laptopie. Po trzech latach pracy poszły łożyska, przez co najpierw straszliwie buczał (jak piła łańcuchowa), a potem przestał chłodzić w ogóle.

Został wymieniony, a ja od tego czasu mam paranoję na punkcie dbania o chłodzenie laptopa.

Kojarzy mi się niejasno, że po wymianie RAMu i GPU (GF 6600GT--->GF 8600GT) padł zasilacz w starym kompie. Prawdopodobnie jakiś no-name o mocy ok. 400W, ale mówię - nie pamiętam szczegółów. Tylko tyle, że został kupiony Chieftec 500W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tracer 4 Life 400W - 2 latka i pewnego słonecznego dnia postanowił że to już koniec - skutek na szczęście tylko wymiana 4 kondensatorów na płycie Asus A7N8 X-X

2. Chieftec GPS 400AA-101A - troszkę dłuższa historia - najpierw zatarł się wentylator. co odkryłem zupełnie przez przypadek. Po kilku miesiącach zaczęły się robić zwisy kompa, w zupełnie losowych momentach (powodem okazało się opalenie 1 pinu na złączu 24pin, zarówno po stronie wtyczki jak i gniazda). Nie ryzykowałem - zasilacz poszedł na złom. Płyta działa do dzisiaj bez żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerocool VP-450 450W [312W @ 12V] - po niecałym roku użytkowania znienacka wysadził korki (tylko w jednym pomieszczeniu, więc to nie dostawca energii) i dopiero wyjęcie kabla z sieci go rozbroiło. Płyta + reszta osprzętu ocalały (przynajmniej póki co działają bez zarzutu). Uwaga - są najwyraźniej dwie wersje tego zasilacza, oparta na Andysonie 336W i moja felerna 312W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary modecom feel 400w chodzi już dobre 6 lat i nic z nim się nie dzieje pracuje z procesor e6500 karta gto9600

poprzedni tez feell i tez nic mu nie było za to kondensatory na płycie się po otwierały, ale nie pamiętam, jaki model płyty ani zasilacza wiem ze miał 200w

Edytowano przez Zwierz121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...