Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Kagex - Ja bardzo dobrze pamiętam i - co mnie mocno zdziwiło - mimo że gra zebrała baty od krytyki i była ogólnie marna, w necie jest nią bardzo duże zainteresowanie i po multi jest do kogo ogień otworzyć

"...Mówię o rasowych exclusive'ach, które mają prawo bytności tylko do jednej platformy..." - Też tak kiedyś myślałem ale zweryfikowałem swoje poglądy i teraz głoszę tezę "wszystko dla wszystkich" :tongue: Dobra gra ma szanse na każdej platformie jeśli nie zepsuć konwersji.

Istnieje nawet oprogramowanie pozwalające bawić się jak Natalem/Wandem/Wiilotem przy pomocy zwykłej kamery internetowej :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zdecydowanie PS3. Jak już ongiś pisałem, to nie czasy, gdzie w lichy sposób drwiono, że na PS3 dobre to są dwie gry - MS i Res. A xo jest mocniejszy.

Przecież to trochę, jakby przyrównywać siłę i szybkość nastolatka i dziecka. Niby można, ale po co ....

Teraz sprawa bardziej się wyklarowała. Takie tytuły jak Kz2, czy Uncharted2, pokazują, iż PS3 jest znacznie mocniejszym sprzętem. Ale przecież gry są najważniejsze.

I tak średnio obeznany gracz, zdaje sobie sprawę, że ogromna część wychodzących pozycji , to tytuły wieloplatformowe. Vide Batman, Dirt2, Borderlands, Dead Space. Tak z 96% nadchodzących produkcji też w ten segment się plasują (SplitSecond, nowy MoH).

Tylko, że jeśli chodzi o tytuły na wyłączność , ostatnimi czasy sprzęt Sony masakruje konkurencję (szczególnie konsolę M$). Ta druga właściwie dostała jedynie mocno średnie Halo ODST i wspaniałą FM3.

PS3 natomiast, Uncharted 2 , obecnie najpiękniejszą grę na konsolach, dodatkowo jeden z najwyżej ocenianych tytułów w historii gier w ogóle. Cudownego Raczeta i Klanka, niebawem elektryzujace Heavy Rain, a początek przyszłego roku .... God of War III, Gran Turismo 5. Topowe "musisz mieć". A inne są już zapowiedziane na 2010 - Resistance 3, Killzone3.

Dodatkowo kupując PS3, raczej wątpliwe, byś choć raz odwiedził serwis. A x0 .... wiadomo. Najbardziej awaryjny sprzęt w historii konsol - oficjalne dane mówią o blisko 40% konsol , które padają.

Wybór jest oczywisty zatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, PS3 to konsola z bardzo obiecującą przyszłością, nieporównywalnie lepsza technicznie, ale X też ma się czym pochwalić - jest tańszy i ma sporą bibliotekę tytułów (wśród których takie exclusieve'y jak Halo 3, GoW 2, Fable 2, PGR 4, wspomniana FM3); Z tą awaryjnością też nie ma co przesadzać, trzyletnia gwarancja na RRoD-a uratuje nawet największego pechowca :P

Jeszcze jakby był cichszy i miał darmowe multi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Sergi. Nikt tego zresztą nie neguje. x0 ma masę kapitalnych pozycji, długo by wymieniać. Jest też sporo tańszy od PS3. Dodatkowo te tytuły na wyłączność. Jak marzenie - wystarczy wymienić kapitalne GoW 2, czy FM3, które dostępne są tylko na tym sprzęcie.

Ja posiadam zarówno PS3, jak i x0, stąd niejako problem mam z głowy. Ale jakbym miał wybrać jedną konsolę , bez wahania postawił bym na sprzęt Sony. Dlaczego? Pisałem o tym uprzednio.

Sprzęt jest potężniejszy, ma wszystkie niemal fantastyczne tytuły co x0 (Dead Space, Fallou3, Burnout Paradise, X Men Orgins, serię CoD, Batmana, UFC:U 2009, NfS: Shift.... oj długo by wymieniać).

Nie ma GoW 2, ale ma Kz2. Nie ma FM3, ale będzie miał GT5. Brak NG2 (znakomita pozycja), zastępuje NG:S2 , a w przyszłości GoW III. A osobiście wolę Resistance niż Halo, czy Uncharted 2/LBP niż Fable 2.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Halo boy, choćby miał na x0 tylko grę Bungie, wybierze sprzęt M$. Jednak obiektywnie rzecz ujmując, PS3 wypada lepiej w danym segmencie.

Chyba tylko cenowo ustępuje rywalowi, ale za to mamy mocarniejszą maszynę z (co szalenie istotne) bardzo dobrym chłodzeniem.

Fakt, faktem. Zaproponowano trzyletnią gwarancję, jednak chyba lepiej, by przez ten czas sprzęt nie leżał w serwisie. Bądźmy poważni, cóż mi po gwarancji, jeśli nie mogę podczas wolnego pograć w nowe tytuły? Sprawa wcale zabawna nie jest. Mój dobry znajomy tak miał. W wakacje sprzęt .... dwa razy w serwisie. Później cisza i .... nadchodzą powoli święta, a jego x box wczoraj znowu odmówił posłuszeństwa.

A tak na prawdę, to wiadomo dlaczego x360, jest u nas bardziej popularny niż PS3. Przywłaszczył licznych wielbicieli z tytułu gier tańszych niż puszka Pepsi - nie oszukujmy się, tak jest w naszym kraju. A wiadomo jak to w Polsce jest, lubi się co się ma....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnąłem tą gwarancją, a potem przeczytałem temat użytkownika, któremu M$ odmówiło gwarancji z powodu podłączenia do XBL - OP

W ogóle pojęcie 'gwarancja' strasznie się zdewaluowało, zwłaszcza w Redmond. To już nie gwarancja bezawaryjności ale obietnica naprawy przez pewien czas przy spełnieniu odpowiednich warunków. Co mi po stuletniej gwarancji, jak sprzęt będzie awaryjny? Chcę mieć do czynienia z firmą raz, podczas zakupu, a nie ciągle.

Wiem że zrzędzę, ale tak to już jest - wydajemy szajs coraz szybciej, coraz częściej naprawiamy. I nie mówię tu o konkretnej konsoli, tak się rzeczy mają z większością sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jakiś rok temu również miałem problem z wyborem między Xbox 360 a PS3.

Wybór padł na X'kolcka ze względu na cenę no i paru exclusive'ach na Xbox'a takich jak:Fable II(1 tak mocno mi się podobała jak na tamte czasy ze w 2 część musiałem po prostu zagrać),GoW2,FM2(3 nie było :)) i jeszcze parę gier.

I co się okazało.Te gry przeszedłem i nie miałem w co grac a za to na PS3 wychodziły bardzo dobre gry których niestety nie było ani na PC ani na Xbox'a tylko i wyłącznie na PS3 w dodatku w przystępnych cenach:inFamous;Resistance 1i2;LBP,KZ2,MotoStorm 1i2 i również wiele innych gier.

Z jednej strony żałowałem że nie wybrałem PS3 ale z drugiej strony żałowałbym że nie pograłem w gry na Xbox'a.Więc zdanie było podzielone.Na chwilę obecną nie mam w co grać.Korzystam aby z PC net,muzyka,filmy.A klocek leży i odpoczywa.

Dlatego przerzucam się na PS3 ze względów oczywistych,gry,filmy BR(jeszcze żadnego nie oglądałem :)) no i sam sprzęt który jest przyszłościowy jak to nie którzy mówią.

Nie raz sobie myślałem nawet na nowym PC ale czar prysł że względu na gry których nie będzie na PC,M$ tylko na PS3 a mój dotychczasowy PC radził sobie znakomicie z grami w wysokich,średnich rozdzielczościach więc komputer sobie odpuściłem :)

Obecnie gry które wychodzą na X'ksa będą i na PC więc zawsze mogę pograć na PC niż na konsoli M$

To jest tylko moje zdanie o Xbox ale bynajmniej mnie się szybko znudził ;/ a myślałem że jej nigdy nie zmienię xD

Za wszelkie błędy przepraszam jakich mogłem się dopuścić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie - napaliłem się na te same gry (PS3 nie miało wtedy takiego wachlarza tytułów, więkoszść z nich dopiero była w produkcji), zagrałem w nie i cisza, bo następny tytuł który mnie interesuje na Xa to Alan Wake. W tytuł które nie są exclusive'ami gram na PC, bo jest taniej, a machina Sony nabrała rozpędu i wciąż czytam te ochy i achy jakie to killery dostają. Nie chcę zniechcęcać ludzi, którzy rozważają właśnie kupno Xboxa, ale radzę wam - dobrze porównajcie exclusive'y i ich ilość, żeby się nie przejechać.

Co do filmów BR - niby nic wielkiego, ale wrażenia na dużym monitorze/telewizorze są niesamowite. Do tego każdą klatkę możesz zatrzymać i spokojnie ustawić jako tapetę :icon_eek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze czasy nie opłaca się kupować tej konsoli.Praktycznie wszystkie gry na konsoli M$ trafiają na PC.A za to na PS3 wychodzą same exclusive'y których na pewno nie zobaczymy na konkurencyjnej konsoli jak i PC.

Żal mi trochę M$ że dał ciała z grami.Niestety ratuje się tylko niskimi cenami konsoli, no i przyszłymi grami Alan Wake,LP2 i ostatnio bodajże ME2 :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Więc tak :

Jako, iż zbliżają się święta, postanowiłem zamienić starego (aczkolwiek wciąż jarego) i wysłużonego PS2, na coś next-genowego. I tutaj dylemat : XB360 czy PS3? Telewizor ma 42 cale (Full HD, jutro postaram się podać coś konkretniejszego w kwestii telewizora), produkcji SAMSUNG, więc tutaj chyba nie będzie problemu. Kwestia ceny... tutaj można się zastanowić. Teoretycznie cena nie gra roli, ale praktycznie... sami wiecie. Wujek "gugle" powiedział, że ceny wahają się od 1 do 2 tys, ale wolę zasięgnąć po opinię eksperta (tak, o tobie mówię! :D). Jeszcze jeden problem sprawia kontroler. Wstrząsy (czy jak to się tam nazywa) są mi obojętne, ważniejsze jest dla mnie to, czy pad wygodnie leży w dłoni, przyciski itp. (miło by było, gdyby można go było podpiąć pod komputer, ale nie wiem czy to możliwe?).

Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już taki temat - http://forum.cdaction.pl/Xbox-360-czy-PS3-t56811.html

Tam napisz swoje pytanie.

Do moderacji: nie wiem, czy to kwalifikuje się do klikania raport więc nie ruszałem, a tekst tam potem wyskakuje tak straszny że się bałem :P

Przenoszenie mojego posta już nie było konieczne ;)

Ale do rzeczy - telewizor generalnie nie ma znaczenia, nada się tak samo dla maszynki od Microsoftu jak i do tej od Sony.

Kontrolery - rzecz względna, wiele osób (w tym ja) uważa Dualshocka 3 (ten od PS3) za małego i niezbyt wygodnego, ma też dziwne triggery i wypukłe analogi, inaczej niż ten od Xa - pod tymi względami jest dużo lepszy. Ten drugi ma za to gorszego D-pada i jest niesymetryczny. Najlepiej przejdź się do najbliższego sklepu, w którym będziesz mógł je pomacać i sprawdzić, jak Ci się na nich gra. Dualshock działa na bluetooth (jeśli mówię źle to niech mnie ktoś poprawi), więc wymaga dongle'a do PC, a Xboxowy odbiornika od Microsoftu.

Z cenami trochę zaszalałeś, zestaw PS3 Slim 250 GB + gra można wyjąć za 1400 zł max, X360 Elite + gra to wydatek rzędu 1100 zł. Warto też nadmienić, że większość usług na Xboxie (w tym multi) jest płatna -130 zł/rok, a Microsoft nie ułatwia życia graczom z Polski. Do tego Xbox jest nieporównywalnie wprost od PSa głośniejszy, jeśli masz czuły słuch to może denerwować.

Ale najważniejsze są gry, w szczególności exclusive'y. Dlatego rozejrzyj się w zestawieniach od IGN typu

oraz
i w ten sposób znajdź te tytuły, które podobają Ci się najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wujek Sam mówi: Xbox 360 Arcade(podstawowa wersja bez HDD, nie warto raczej kupować, jak cena nie gra roli): ok. 700 zł

Xbox 360 Elite(dużo lepszy, ma dysk 120 GB): ok. 1000

Kiedyś był też Premium z 60 GB HDD, ale nie jest oficjalnie dostępny. Nieoficjalnie: ok. 800 z jakimiś bonusami.

A co do PlayStation 3: zastanów się, czy fat, czy raczej slim. Ta druga jest mniejsza i zżera mniej prądu, ale jest podobno głośna i bardziej awaryjna niż starsza wersja.

Biorąc pod uwagę tylko slimy:

120 GB: ok. 1100 zł

250 GB: jest różnie, ale "gołą" znalazłem za 1250, a z jakimiś grami chodzą za 1300-1400 zł.

Teraz dylemat: która lepsza. W Xklocku płacisz za granie przez sieć, a Live jest w Polsce oficjalnie nieobsługiwany. Służy głównie do gier i jest podobno głośny jak kosiarka. PS 3 jest droższe, ale służy też jako odtwarzacz Blu-Ray, łączy się z PSP i inne różne bajery. IMO jest też ładniejsza :D

Co do pada: zależy jak co komu pasuje, ale skoro jesteś posiadaczem PS 2, to DualShock 3 pewnie bardziej Ci podpasuje, a przynajmniej poczujesz się jak w domu.

Wybór należy do Ciebie. Ja zbieram na maszynkę Sony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już taki temat - http://forum.cdaction.pl/Xbox-360-czy-PS3-t56811.html

Tam napisz swoje pytanie.

Do moderacji: nie wiem, czy to kwalifikuje się do klikania raport więc nie ruszałem, a tekst tam potem wyskakuje tak straszny że się bałem :P

Było raportować. Tematy scaliłem, a Frashoot otrzymuje ode mnie ustne upomnienie za lenistwo i założenie dublującego tematu.

A jak się Kag kiedyś za swój dział zabierze, to zostaną dwa tematy na krzyż :> Niech tylko znajdzie czas... - Kagex

Więc tak :

Jako, iż zbliżają się święta, postanowiłem zamienić starego (aczkolwiek wciąż jarego) i wysłużonego PS2, na coś next-genowego. I tutaj dylemat : XB360 czy PS3? Telewizor ma 42 cale (Full HD, jutro postaram się podać coś konkretniejszego w kwestii telewizora), produkcji SAMSUNG, więc tutaj chyba nie będzie problemu. Kwestia ceny... tutaj można się zastanowić. Teoretycznie cena nie gra roli, ale praktycznie... sami wiecie. Wujek "gugle" powiedział, że ceny wahają się od 1 do 2 tys, ale wolę zasięgnąć po opinię eksperta (tak, o tobie mówię! :D). Jeszcze jeden problem sprawia kontroler. Wstrząsy (czy jak to się tam nazywa) są mi obojętne, ważniejsze jest dla mnie to, czy pad wygodnie leży w dłoni, przyciski itp. (miło by było, gdyby można go było podpiąć pod komputer, ale nie wiem czy to możliwe?).

Co robić?

Podstawowe pytanie brzmi - w co grasz i chcesz grać? I na czym poza graniem ci zależy? Zresztą, poczytaj sobie temat, to pewnie znajdziesz jeśli nie odpowiedzi, to wskazówki, nad czym powinieneś się zastanowić wybierajac konsolę.

Odpowiem za to w kwestii kontrolerów. Skoro dużo grałeś na PS2, to z DualShockiem 3 jesteś za pan brat. Od starszego brata z PS2 różni sie jeno tym, ze jest bezprzewodowy, ma funkcje sixaxis oraz triggery zamiast przycisków L2 i R2... Wszystko inne to stary dobry DS2. Oprócz tego do PS3 podepniesz dowolny pecetowy pad na USB* i będzie działał (za wyjątkiem X360 Controller oczywiście, ale o tym zaraz), a DualShocka 3 bez problemu ładujesz zwykłym kablem minUSB-USB (nowy/dłuższy kosztuje grosze) - także podczas grania.

Można go też używać na PC, acz nie na pstryknięcie palcami - trzeba zainstalować nieoficjalne sterowniki. (sprawdź tę stronę: http://forum.polygamia.pl/index.php?topic=1718.0 , zwłaszcza ostatni post)

Kontroler X360 to nieco inna para kaloszy. Po pierwsze - owszem, wersję przewodową podepniesz do komputera (nie wiem jak z Wireless, jest chyba potrzebny specjalny adapter), używając przejściówki na 'zwykłe' usb. Po drugie, jest przeznaczony dla większych dłoni, a raczej posiadaczom takowych na ogół lepiej leży, niż DualShock. Moim zdaniem ma wygodniejsze (bo wklęsłe) grzybki analogów, jak i ich ułożenie (lewy na górze) oraz przyjemniejsze w użyciu triggery, na których palce układają się bardzo naturalnie. Ma za to zdecydowanie gorszy imho D-pad - inna sprawa, jak często będziesz go używać :)

Z wad bezprzewodowego pada X360 - aby równocześnie grać i ładować, musisz zakupić zestaw Play&Charge.

*)Po USB lub bluetooth podepniesz zresztą do PS3 także dowolną klawiaturę lub mysz (oczywiście obsłużysz tylko menu XMB i przeglądarkę, w grach działać nie będą), z konsolą Sony zadziała też większość słuchawek BT, więc jak masz taką do telefonu, to z voice chatem w grach nie powinno być problemu. Do X360 podłączysz tylko dedykowane akcesoria = zapłacisz więcej. Ale headset np. masz już w zestawie z wersją Elite konsoli.

A co do PlayStation 3: zastanów się, czy fat, czy raczej slim. Ta druga jest mniejsza i zżera mniej prądu, ale jest podobno głośna i bardziej awaryjna niż starsza wersja.

Gdzie Ty o tej większej awaryjności Slimów słyszałeś? Ta wersja ledwo co ukazała się na rynku, ciężko cokolwiek o jej (bez)awaryjności powiedzieć, ale biorąc pod uwagę, że zawiera procesor Cell wykonany w nowszym procesie technologicznym 45nm (mniejszy pobór prądu i niższa temperatura pracy), udoskonalone już luty bezołowiowe, których mierna kiedyś trwałość była zasadniczą przyczyną YLoD (jak i RRoD na X-ach.) oraz są zbudowane ze zdecydowanie mniejszej liczby części od wersji Fat (czyl mniej rzeczy, które mogą paść) - obstawiałbym raczej dłuższy ich żywot. Jak jest naprawdę - przekonamy się gdy pierwsze Slimki będą miały 1,5-2 lata, bo po takim okresie poprzednie modele PS3 najczęściej ulegały awarii.

Co do głośności - nawet głośniejszy podobno Slim (piszę podobno, bo nie miałem możliwości bezpośredniego porównania) jest też w zgodnej opinii posiadaczy obydwu konsol znacznie cichszy od Xboxa. Z mojego skromnego doświadczenia z PS3 Slim - maszynka chodzi naprawdę cicho, nie sądzę, by komuś przeszkadzała podczas nocnego grania (w dzień już zupełnie przestaje mieć to znaczenie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria Slimek była bardzo awaryjna - mam znajomego, który pracuje w serwisie, do którego przychodzą PSki na gwarancji. I w jednym miesiącu (wrzesień) przyszło kilka przegrzanych slimek. Z kolejnymi seriami już nie ma problemu. Więc upewnij się, że w przypadku slima nie weźmiesz pierwszej serii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybierzesz to będzie twój wybór.Ale jako że ja rok temu też napaliłem się na Fable II,GoW2 i jeszcze parę innych gier to teraz tego żałuję.Bo konsola leży bezużytecznie :/

Wszystkie gry z M$ trafiają na PC.Więc po co ją kupowałem dla paru gier.Co innego u Sony'ego gdzie mamy w tej chwili ogromną liczbę gier w bardzo przystępnych cenach których nie ujrzymy na PC i Xbox.

A DMC4 jest też na PC :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Na początek :

@k0nrad - jak już scaliłeś te 2 tematy, mogłeś mi wysłać PW z informacjami, albo e-maila. :wink:

Co? Myślisz, że mamy czas na takie zabawy? Zapomnij. To twoim zadaniem jest sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. - Kagex

Aha. Czyli np. ktoś usunie/przesunie temat, a ja (założyłem ten temat) nie zostanę powiadomiony? Temat został przeniesiony i trochę się zdziwiłem, gdy go nie było, a jakieś informacje odnoście tematu, by się przydały. Napisanie PW zajmuje 1-3 min.... (To co napisałem nie ma na celu obrażenie kogokolwiek!)

User nie ma możliwości usunięcia/przesunięcia/zmiany nazwy tematu. Pomyśl sobie ile dziennie musielibyśmy PW pisać. Jak chce ci się poświęcać koło pół h na same pisanie PW, to gj. - Kagex

Ale co by było, jakbym nie wpadł, że ten temat tutaj się znajduje, a? Pewnie założyłbym nowy temat "bo pewnie jakiś bug i się sam usunął. A skoro nie dostałem żadnego info od moda...". Jeszcze Wy udzielalibyście odpowiedzi na daremno.

Ale skoro to jest naprawdę problem, może trzeba pomyśleć nad jakimś skryptem, który by reagował na działanie moda i wysyłał odpowiednie PW do forumowicza?

UŻYWAJ OPCJI SZUKAJ! Więcej nie komentuje, jak coś jeszcze chcesz, to wiesz gdzie możesz pójść z uwagami. - Kagex

Więc odpowiedź na podstawowe pytanie brzmi : będę grał w różne gry, głównie akcji ("szczelanek" nie wyobrażam sobie przy padzie). Na pewno Batman, N4S, Assassin's Creed 2, i trochę innych gier ("Ratchet & Clank" "Jak" itp.).

Po za graniem zależy mi na odtwarzaniu filmów (4-letnie DVD długie nie pociągnie...). Czyli przeznaczenie mojej konsoli to filmy i gry.

Myślę, że jednak wybór padnie na PS3, tym bardziej, że nie zamierzam grać na multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie marudźcie. Skąd wiecie, że On ma dobrego kompa? Większość gier wychodzi na X'a i Pc. No super. Czyli PS3 ich nie ma, a w wojnie konsolowej to ma znaczenie! Nie wiem, chociażby Risen i nawet strategie można znaleźć. Na razie trzeba poczekać i dowiedzieć się jakiego kompa. No niby PS3 ma Blue -ray disk, ale co z tego jeżeli nie odtworzysz filmów na DvD?[jeżeli się mylę to przepraszam, ale tak chyba jest] Strzelanki są na konsole i to całkiem niezłe tylko trzeba się przyzwyczaić. No i zależy jakie gatunki lubisz. Jeżeli RPG to gier tego gatunku więcej wychodzi na X'a. No i patrząc przyszłościowo AW i natal, obejrzyj sobie coś o tym na youtube mi wydaje się fajne, a cała ta zabawka ma kosztować ok. 200-250zł czyli tyle ile jedna nowa gra. A i ceną gier się nie zrażaj, tak to już jest z konsolami. Ale na allegro np. nowy prince za 70zł nowy po polsku. Wybór zależy od Ciebie, ale ja od niedawna mam X'a i polecam Ci go, moim zdaniem było warto wydać te 1300zł na zestaw super elite, jednak to Twoja decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria Slimek była bardzo awaryjna - mam znajomego, który pracuje w serwisie, do którego przychodzą PSki na gwarancji. I w jednym miesiącu (wrzesień) przyszło kilka przegrzanych slimek. Z kolejnymi seriami już nie ma problemu. Więc upewnij się, że w przypadku slima nie weźmiesz pierwszej serii :)

Oh, no to rzeczywiście. Masz jakieś namiary, jak na podst. nr seryjnych zdobyć datę produkcji, nr serii etc? Nie sądzę, bym miał z pierwszego rzutu, ale sprawdzić warto. Tyle dobrego, że wyszło to już teraz, a nie po okresie gwarancji, a kilka sztuk to jednak nie dramat, biorąc pod uwagę, że Slim od początku sprzedawał się b. dobrze.

Na początek :

@k0nrad - jak już scaliłeś te 2 tematy, mogłeś mi wysłać PW z informacjami, albo e-maila. :wink:

Kagex w dobitnych słowach jasno wyraził, w czym rzecz. EOT.

Więc odpowiedź na podstawowe pytanie brzmi : będę grał w różne gry, głównie akcji ("szczelanek" nie wyobrażam sobie przy padzie). Na pewno Batman, N4S, Assassin's Creed 2, i trochę innych gier ("Ratchet & Clank" "Jak" itp.).

Po za graniem zależy mi na odtwarzaniu filmów (4-letnie DVD długie nie pociągnie...). Czyli przeznaczenie mojej konsoli to filmy i gry.

Myślę, że jednak wybór padnie na PS3, tym bardziej, że nie zamierzam grać na multi.

:ok: Skoro nie jesteś napalony na Xboxowe gry na włączność i nie zależy ci na XB Live (z wszystkimi jego wadami i zaletami), to PS3 jest imho zdecydowanie lepszą opcją.

Co do filmów jeszcze - PS3 dekoduje wszystkie obecne standardy dźwięku, więc można co nieco zaoszczędzić na amplitunerze (musi jedynie wpuszczać wielokanałowe LPCM po HDMI i masz wszystko).

W obrębie obsługiwanych przez siebie formatów PlayStation 3 bez problemu odbiera streaming z PC i innych urządzeń z DLNA, jest też rozwiązanie pozwalające przed streamingiem w locie transkodować na PC pliki, których konsola nie odtworzy (albo odtworzy ale np. bez napisów) - np. MKV z wmuxowanymi napisami w formacie ASS.

Odtwarza DVD bez problemu, ale musiałem, się upewnić i się upewniłem KLIK, zakładka specyfikacja, na dół i "Informacje o nośnikach"

Obsługiwane nośniki optyczne [odczyt] CD-ROM; DVD-ROM; BD-ROM

Ba, nie dość tego, że odtwarza, to jeszcze podbija rozdzielczość do FullHD - nie zrobi z DVD BluRaya, ale i tak wygląda to na dużym ekranie zdecydowanie lepiej, niż w zwykłym PAL.

Jedyny minus, to blokada regionalna ;] której, w przeciwieństwie do większości stand-alone dvd czy kin domowych, nie zdejmiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze czasy nie opłaca się kupować tej konsoli.Praktycznie wszystkie gry na konsoli M$ trafiają na PC.A za to na PS3 wychodzą same exclusive'y których na pewno nie zobaczymy na konkurencyjnej konsoli jak i PC.

Żal mi trochę M$ że dał ciała z grami.Niestety ratuje się tylko niskimi cenami konsoli, no i przyszłymi grami Alan Wake,LP2 i ostatnio bodajże ME2 :]

Prawie wszystkie tzn co? Mass Effect i pierwsze Gears of War (ze sporym poślizgiem)? Jakoś Forzy, nowych Halo, Fable2 i GoW 2 na PC za bardzo nie ma.

Inna sprawa, że next-genowe exclusivy to głównie dużo szumu i hajpu, przy czym gorzej wypada tu PS3, ale to dosyć oczywiste, bo konsola Sony stoi słabiej i musi się agresywniej reklamować.

Pad - zgodzę się, że Xboksowy jest wygodniejszy. Ale ten od PS3 ma żyroskop, który jakimś megabajerem nie jest, ale w niektórych grach całkiem fajnie go wykorzystano.

Głośność X360 nie jest takim dużym problem po zainstalowaniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówić że PS3 jest słabsze i nadrabia tylko tym ze się reklamuje.Xbox 360 tez ma swoje wady i też się reklamuje.

Konsole są na równym poziomie i tyle.Nawet w grach jest trudno zobaczyć różnice.

Mam Xbox'a i wiem co mówię że te gry co napisałem to nie są czymś wielkim.Fable II dało tak ciała że szok(zawiodłem się na całej linii).Forza 3 do gustu mi nie podpadła(za bardzo nie przepadam za grami wyścigowymi lecz w ramach testów oczywiście nie mogłem przegapić takiego exclusive'a),GoW2 moze i jest dobre ale ma zamiennika KZ2.

Nie będę tu dyskutował gdyż wiem co mówię bo sam jestem posiadaczem konsoli Xbox 360 od prawie roku.I sobie zdanie o nim wyrobiłem.Miałem zresztą na to dużo czasu.

Co do pada to owszem.Mogłem porównać go jedynie z DS2 bo kumpel ma PS2 i wiem ze od klocka jest o wiele gorszy(ale uważam tak gdyż przyzwyczaiłem się do pada od Xbox'a i w ogóle od PS2 mi nie leży).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówić że PS3 jest słabsze i nadrabia tylko tym ze się reklamuje.Xbox 360 tez ma swoje wady i też się reklamuje.

Nie mówię, że PS3 jest słabsze, tylko, że słabiej stoi na rynku (bo to fakt) i naturalnie próbuje się to nadrabiać szumem generowanym wokół kolejnych tytułów. Patrz choćby Killzone2, który jest uberprzereklamowaną grą i w każdej zapowiedzi i recenzji (jak jeden EDGE napisał uczciwie o wadach tej gry to niemal pożarto go żywcem) był nowym mesjaszem FPS. Gdy poznali się na nim gracze to nagle okazało się, że gra ma dosyć poważne wady i sprzedała się dużo poniżej oczekiwań.

Nie będę tu dyskutował gdyż wiem co mówię bo sam jestem posiadaczem konsoli Xbox 360 od prawie roku.

Powiedział err0rs, a rynek załamał się i MS zrezygnował z produkcji konsol. Moje zdanie jest np takie, że exclusive'y dają ciała po równo na obie konsole. Nie mówię, że to gnioty, broń boże, całkiem fajne tytuły często. Ale jeśli to ma być ten next-gen i nowy poziom rozrywki to ja jestem rozczarowany. Dość powiedzieć, że najlepszymi exclusivami, w jakie do tej pory grałem były Castle Crashers na X360 (mówię zupełnie serio) i Siren-Blood Curse na PS3 (który też pierwotnie był tytułem do dystrybucji elektronicznej i dopiero po ukończeniu wszystkich epizodów został wydane na blue ray).

Swoją drogą to zastanawia mnie często, dlaczego w wojence konsol nikt nie zauważa analogii między x360 vs PS3 do niegdysiejszego starcia PS vs Saturn. Można by tu pewne wnioski wyciągnąć:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinieneś kupić PS3,ponieważ ma lepszy sprzęt od xboxa,xbox tak grzeje,że możesz se żarcie odgrzać jak nie masz mikrofali(może to dla nie których to dobrze xD),i ma tańsze trochę gry niż xbx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...