Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

RROD jest już rzadkością YLOD ni z gruchy ni z pietruchy zaczął atakować jak Grypa w szkołach. Play Station Network jest dużo gorsze od Xbox live na tym drugim masz więcej gierek lepszych arcade i 2 darmowe (hexic HD i Dash od destuction) więcej dem a 13 miesięczny abonament kosztuje średnio 130zł czyli 10zł na miesiąc czy to tak drogo? OK blue ray fajna rzecz ale filmy są drogie i jeśli nie masz dobrego TV to zbyt wiele różnic od DVD nie zobaczysz

PS Tylko abonament na 13 miechów się opłaca np 6 abonamentów po miesiąc kosztuje 120zł..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle Xbox live działa w PL skoro oficjalnie jest niedostępna?

Ja dalej mam problem z wyborem - X czy play... Pad od X-a jest dla mnie wygodniejszy, ładniej się moim zdaniem prezentuje, jest póki co więcej gier i generalnie jakoś bardziej się ku niemu skłaniam... Z kolei PS3 ma darmowy Playstation network i póki co wydaje mi się że ma mniej "ukrytych" płatnych dodatków. W X-ie z tego co wiem nie ma Wi-Fi na przykład i trzeba je dokupić... Technologicznie PS3 wydaje mi się bardziej zaawansowany ze względu na napęd, na grafikę i tak nie zwracam uwagi więc czy konsola będzie miała lepszy procesor czy GPU to troche mnie mało obchodzi. Ale z drugiej strony - po co mi napęd Blu-Ray skoro i tak nie będzie mnie stać na filmy i bede dalej oglądać na DVD :)

Może mi ktoś powiedzieć - w pudle z X-em i odpowiednio PS3 jest 1 czy 2 pady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle Xbox live działa w PL skoro oficjalie nie jest niedostępna?

Playstation network i póki co wydaje mi się że ma mniej "ukrytych" płatnych dodatków.

Całe "niedziałanie" live w polsce ogranicza się do tego że nie można sciągnąć kilku gier arcade i DLC (ale dotyczy to nielicznych). "Ukryte opłaty" to całe 150 zł na 13 miesięcy live.

Ale z drugiej strony - po co mi napęd Blu-Ray skoro i tak nie będzie mnie stać na filmy i bede dalej oglądać na DVD :)

Wiesz, nie zawsze trzeba kupować, możesz sobie film np. wypożyczyć, problem w tym że oferta na BR jest jak na razie dość biedna.

Może mi ktoś powiedzieć - w pudle z X-em i odpowiednio PS3 jest 1 czy 2 pady?

Zwyczajowo jest jeden, ale w przypadku XO zauważyłem że drugi pad jest dość często dodawany w bundle pack'ach z jakąś grą, wystarczy poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, Xbox 360 jest bardzo dobrą konsolą. Posiada znakomitą oprawę graficzną, bardzo dużo gier, które wydawane są wcześniej niż dla użytkowników poczciwych pecetów. Ale ma również ma pewien minus, a chodzi mi o grę multi-trzeba płacić. :rolleyes:

Za to w PS3 jest wiele wygodniej z tej strony patrząc ale za to ma troszeczkę gorszą grafę lecz znowu ma troszeczkę lepsze tytuły. :dry:

Jak by Ci coś pomogło w tym to że jestem posiadaczem Xbox360 i jestem z niego bardzo zadowolony ! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika na PS3 jest gorsza tylko w grach multiplatformowych. Dlaczego? Bo na PS3 ciężko się pisze gry. Ale gry, które wychodzą tylko na PS3 wyglądają niesamowicie. Spójrz np. na Uncharted 2 czy PGR5. Dla mnie grafa super.

Choć grywalność, ponad wszystko. Na PS3 szykuje się God of War w wersji HD. Dla mnie bomba!

PGR to exclusive dla X0, son. - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach multiplatformowych grafika czasami jest lepsza na PS3, innym razem na X360. Chociaż są to różnica tak minimalne, że dla normalnego gracza praktycznie niezauważalne. Jednak Killozne 2 i Uncharted 2 pokazali, że jak ktoś robi grę tylko na konsolę Sony i wie co robi, to faktycznie można mówić o "ukrytej" mocy PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumi ile można narzekać na płatne xbox live , one jest po prostu lepsze od ps store i moze dlatego trzeba za nie placic ? pozatym policz ile wyjdzie ci na miesiac xbox live 130 zł = 13 miesięcy :) 10 zł na miesiąc , tyle to chyba każdy wydaje w sklepiku szkolnym lub jakieś kawiarence , więć po co od razu mówić że to minus :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz PS3 bo zaczynają na te konsolkę wychodzić niezłe tytuły . Przejrzyj bibliotekę gier i jakieś zapowiedzi.Co do Xbox360 to jest on dość drogi jak na konsole bez wi-fi i blue-ray jakieś 200zl różnicy miedzy PS3!!Obiektywnie rzecz biorąc to ps3 jest tańsze :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumi ile można narzekać na płatne xbox live , one jest po prostu lepsze od ps store i moze dlatego trzeba za nie placic ? pozatym policz ile wyjdzie ci na miesiac xbox live 130 zł = 13 miesięcy :) 10 zł na miesiąc , tyle to chyba każdy wydaje w sklepiku szkolnym lub jakieś kawiarence , więć po co od razu mówić że to minus :) ?

no cóż - zapłacić raz w miesiącu 130 zł na cały rok = 13 posiedzeń w kawiarence... A to już bardzo dużo, tym bardziej że w tym roku nie mam czasu na pracę. Patrzyłem na allegro na te zdrapki i są miesięczne w cenie od 20zł, co też jest sporym wydatkiem - mógłbym je wydać chociażby na godzinkę squash'a, pójść 3 razy na siłkę albo na piwo ze znajomymi. Dlatego to jest OLBRZYMI minus.

Ale i tak się skłaniam ku xboxowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one jest po prostu lepsze od ps store

mit. Nie jest lepszy. Wszystko zależy od gry, taki motorstorm na darmowych serwerach PSN 12 graczy i nic nie laguje na necie <512 (coś koło 128). Podobnie FIFA. Serwery PSN też są bardzo dobre i darmowe, a skoro nie widać różnicy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz PS3, obojętnie które, bo ich zalety się równoważą, FAT może mieć Linuxa i jest tańszy, a PS3 jest mniejsze, oszczędniejsze i ma pojemniejszy dysk. Jak wolisz...

Zalety PS3:

-Blu-Ray - zobaczenie "Mrocznego Rycerza" na BD to mus dla fana dobrej jakości obrazu (film był kręcony jednymi z najlepszych kamer cyfrowych na świecie, wiec efekt jest rewelacyjny). Poza tym dzięki Blu-Rayowi gry nie muszą być kompresowane, przez co są lepszej jakości.

- Gry - jak zobaczyłem gameplay z Uncharted 2, to sobie pomyślałem, że może zamiast wydawania całej kasy na nowy sprzęt, może lepiej pół na pół i kupić PS3.. Taka ta gra dobra. Poza tym wychodzą tacy killerzy jak: Gran Turismo 5, God of War III i Tekken 6 (choć ma być na X360, to mi się to zwyczajnie nie widzi); a Killzone 2 i pierwszy Uncharted już są. A jakby było mało, to God oW I i II też wychodzą....

- Przyszłościowść - Blu-Ray, choć powoli, robi się coraz popularniejszy, więc...

A i PS3 dużo droższe nie jest: lepsze od Elite, jeśli chodzi o sprzęt, a już za Tysiaka znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.co bardziej opłaca się kupić?

2.internet jak to działa na tych konsolach?

3.o co chodzi z głośnym chodzeniem Xpoxa 360?

4.Jeśli xpox lepszy to jaka wersja?

5.A co z gramy?

6.Niektórzy mówią ze jak się ma peceta to nie opłaca się kupić xpudła co o tym sądzie?

7.Wiem ze nie da się powiedzieć ile będzie chodzić konsola ale podobno Ps 3 dłużej prawda?

8.Ile mają gwarancji obie konsole i od czego to zależy?

Z góry dzięki

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy od twojego gustu, domu potfela, telewizora Od tego czy wolisz przede wszystkim grać czy pooglądać film posłuchać muzy

2. Żeby korzystać z najciekawszych funkcji internetowych na xboxie trzeba wykupić abonament XBOX liVe GOLD za 130 zł na 13 miesięcy (wtedy możesz grać przez neta pościągać niektóre dema zasilić swoje konto micro$oftowymi punktami za które możemy kupować małe gry Arcade i wypożyczać filmy. Funkcje te nie są oficjalnie w polsce trzeba zarejestrować się na Anglię bądź niemcy. Xbox nie odbiera wifi

W PS3 wszystkie funkcje internetowe Są darmowe choć niekoniecznie lepsze a za pełniaki i filmy można płacić w ZŁotówkach. PS3 odbiera wifi

3. Mi tam nie przeszkadza, bo nawet najciszej puszczona gra to zagłusza, ale jeśli chcesz grać w nocy to może być dla innych uciążliwe

4. Jest wersja Arcade za średnio 900zł (1 pad 3 gry arcade karta pamięci 256mb), Elite 1200/1300 zł( 1 Pad czarny Czarna obudowa 120gb hdd) i Super Elite (dostępna na razie tylko przez Allegro) 1350/1450zł (Gra Forza motorsport, lub call of duty 6. 2 czarne pady konsola czarna ( wersja z COD6 ma fajne wzorki ) dysk 250BGB)

PS3 Ma wersję 40 gb , 80 gb i Slim 250 gb

5. Nie rozumiem pytania :/

6. No bo większość gier z xboxa wychodzi na PC ale powoli Microsoft od tego odchodzi

7. ??? w sensie że cały czas włączona czy ile lat ? a PS3 ma takie same szanse żeby paść ale statystyce xbox prowadzi bo modele do 2007 r były gorszej jakości, a ostatnio wiele się słyszy o yellow light of death czyli PS3 odpowiedniku RROD

8. Xbox 24 miechy na wszystko i 36 miechów na RROD u M$ nie wiem jak to jest u ps3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścierze mówiąc to nie wiem na filmikach wyglądają normalnie i nawet podobnie grałem w halo i mi się nawet podobało a reszta to tylko recenzje i trochę filmików ale spodobało mi się uncharted 2 a to tylko na Ps 3 ale na pudle jest gta i dodatki hmmm sam nie wiem

aha mam jeszcze jedno pytanie co to neta podłącza się go tak jak to kompa? czy jakoś inaczej? a inne strony można przeglądać czy internet na konsolach to tylko wybranie strony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princefan - masz rację że Blu - ray jest bardzo zachęcający - przy czym dla mnie nie jest specjalnie atrakcyjny. Konsola będzie podłączona do monitora 22', podłączona przez kabel VGA, nie wiem czy jakość z Blu - rau'a jest mi potrzebna przy takim monitorze. Do tego cena filmów na razie jest za wysoka a z wypożyczalni nie korzystam.

Telewizora nie będę miał dopóki nie skończę studiów, znajdę pracę i kupię/wynajmę mieszkanie, z kasą na filmy podobnie. A zanim to nastąpi to prawdopodobnie filmy i odtwarzacze na Blu ray będą już w cenach porównywalnych z obecnymi DVD ;)

szczerze mówiąc to skłaniam się ku X-owi z dwóch powodów. Pierwszy jest błahy i bardzo głupi - bardziej mi się podoba wizualnie. Drugi jest już poważny - pad do X-boxa wyjątkowo przypadł mi do gustu, a ten z ps3 jakoś nie bardzo. A że z pada będę korzystać najwięcej - to jest ważne kryterium.

A tak odnośnie X-boxa - jak wygląda podłączenie dysku na wersji Arcade? Widziałem instrukcje i porady na forach, ale nie do końca są one dla mnie jasne - wystarczy jakikolwiek dysk 2,5 cala? czy musi mieć określoną pojemność? (np. 120GB) Bo myślę czy nie kupić taniego Arcade i po miesiącu dwóch dokupić dysk do niego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Imo PS3 bo ma ciekawsze gry, no i leszy wygląd :)

2. Na PS'ie darmowy, na X-klocku płatny :/

3. Nie wiem

4. Jeśli X-kloc to elite ew ten w CoD6 (gdzieś widziałem zdjęcie, że ma to być oddzielna wersja iksa)

5. Poczytaj recenzje gier tylko na daną konsolę i zdecyduj, które bardziej się Ci opłacają

6. A to różnie, jeśli chcesz grać w gry które są tylko na tą daną konsolę to jasne, że się opłaca

7. X-kloc podobno częściej pada :/

8. Nie wiem ale chyba po 2 lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...