Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

Ze statystyki wynika że PS3 jest dużo mniej awaryjna, ma też (przynajmniej w mojej opinii) lepsze wyposażenie - napęd BluRay, większe dyski, WiFi, Bluetooth. Jeśli nie zależy Ci bardzo na serii Halo ani Gears of War i jesteś gotów zapłacić wyższą cenę to polecam Ci PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajzen, co do punktów, według których warto wybrać konsolę, odsyłam cię na poprzednią stronę tego tematu. Hipotetycznie zakładając, że twój wybór padnie na Xboxa 360, proponuję wersję Arcade z dokupionym zewnętrznym dyskiem twardym, gdyż w ten sposób jest taniej i lepiej. Dlaczego? Zobaczysz z moich wypowiedziach w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dema, trailery etc są za free - płatne są pełne wersje gier (minis, PSone Classics, inne tytuły w dystr. cyfrowej), niektóre motywy XMB, dodatkowe avatary, no i DLC (acz czasem DLC są też darmowe, patrz multiplayerowy dodatek do Uncharted 2).

Na XBL dema są zdaje się po tygodniu dostępne za darmo...?

EDIT: Jak napisał java, ceny masz bezpośrednio w złotówkach, płacisz środkami, którymi uprzednio doładowałeś z karty płatniczej lub zdrapki (chyba są niedostępne w Polsce?) portfel swojego konta PSN. Można też ustawić, by sklep automatycznie 'dociągał' z karty środki na zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy myśli nad kupnem konsoli. Był za PS 3, a ja za Xbox 360. Ale zmieniłem zdanie czytając "Tipsomaniak 2009". No bo w PS 3 jest wbudowane Bluetooth i Wi-Fi, a także odtwarza filmy Blu-ray i DVD. Za grę w sieci nie trzeba płacić i zdaje mi się że lepiej wygląda. A teraz prośba do was: jak macie którąś z tych konsol lub znacie się na tym, to napiszcie którą polecacie i dlaczego. Byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dzięki wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić X360 ale zaczęło mnie dręczyć pytanie czy na tym dobrze wyjdę?

Niby w 2012 ma być nowy Xklocek, a PS3 posiedzi dłużej, na PS3 nie wykorzystali jeszcze całej mocy więc gry będą lepiej wyglądać, ale PS3 nie podoba mi się z wyglądy a pad jest praktycznie taki sam jak w PSX (tylko na tej konsoli grałem) więc mi się nie podoba, cena gier jest porównywalna, płacenie 10zł miesięcznie za Xbox Live mi nie przeszkadza, ceny samych konsol też nie są takie dalekie...

Lubie strzelanki, przygodówki, może jakaś fifa albo pesik... Nie wiem co wziąść...

P.S. Żadne Blue-Ray ani WiFi nie jest mi potrzebne więc nie używajcie tego jako argumentu, no i nie zmienię zdania ze względu na załóżmy 2 gry (uncharted, killzone). Gear of War (1&2), Bourne Conspiracy (to jest tylko na x360? bo nie jestem pewien), to są gry w które chce zagrać, czy na PS3 są podobne tytuły (bez killzone i ucharted)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci Xboxa. Fajna konsola gierek jest więcej i więcej jest RPG. Jak kto woli.

Lista:

Ace Combat 6

BioShock on Xbox 360Age of Conan: Hyborian Adventures*

Alan Wake*

All Points Bulletin*

America?s Army: True Soldiers *NEW*

Banjo-Kazooie 3

BioShock*

Blazing Angels 2: Secret Missions of World War II

Blue Dragon

Castle Wolfenstein*

Command & Conquer 3: Tiberium Wars on Xbox 360Cry On

Culdcept Saga

Dead or Alive Code: Cronus

Dungeon Hero* *NEW*

Elveon*

Eternal Sonata

Fable 2

Far East of Eden Ziria

FlatOut: Ultimate Carnage

GTR*

Halo 3

Halo 3 on Xbox 360Halo Wars

Hour of Victory

Huxley*

Infinite Undiscovery

Kengo: Legend of the 9 *NEW*

Kingdom Under Fire: Circle of Doom

Left 4 Dead*

Lost Odyssey

Marvel Universe Online*

Mass Effect

Mobile Ops: The One Year War

MotoGP 07*

Naruto: Rise of a Ninja

Mass Effect on Xbox 360Overlord*

Postal III*

Project Gotham Racing 4

Project Progressive

Project Sylpheed: Arc of Deception

Sacred 2: Fallen Angel*

The Secret World*

Theseis* *NEW*

Tom Clancyâ??s Splinter Cell: Conviction

Too Human

Two Worlds*

Universe At War: Earth Assault*

Vampire Rain

Amped 3

Battlestations: Midway*

Bomberman: Act Zero

Dead Rising on Xbox 360Bullet Witch

Call of Duty 2*

Call of Juarez*

Chromehounds

Command & Conquer 3: Tiberium Wars*

Condemned: Criminal Origins*

Crackdown

Dance Dance Revolution

Dead or Alive 4

Dead or Alive Xtreme 2

Dead Rising

Earth Defense Force 2017

Forza Motorsport 2

Full Auto

Fuzion Frenzy 2

Gears Of War on Xbox 360Gears of War

Import Tuner Challenge

Kameo: Elements of Power

Lost Planet: Extreme Condition*

MotoGP 06*

Ninety-Nine Nights

Over G Fighters

Perfect Dark Zero

Prey*

Project Gotham Racing 3

Quake 4*

Ridge Racer 6

Project Gotham Racing 3 on Xbox 360Rumble Roses XX

Saints Row

Shadowrun*

Star Trek: Legacy*

Table Tennis

Tenchu Z

Tetris Evolution

The Elder Scrolls IV: Shivering Isles*

The Lord of the Rings: The Battle For Middle-earth II*

The Outfit

Top Spin 2*

Viva Pi??ata

WarTech: Senko No Ronde

Xbox Live Arcade Unplugged Volume 1

Trochę tego jest, co? A do tego to jest stara lista...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 32-calowy telewizor HD Ready i możliwość "zdobycia"* konsoli, więc zwracam się do Was z pytaniem-która lepsza do takiego sprzętu? PS3 czy X360? Głównie zależy mi na grach typu GTA4, PES 2010 lub FIFA (chyba ta druga lepsza na konsolach?). Halo czy GoW mnie nie interesują, może ew. Forza albo GT5...

*Z tym wiąże się drugie pytanie. Zbierałem punkty w pewnym amerykańskim serwisie, którego nazwy nie przytoczę :). Mam już wystarczającą ich ilość na PS3 lub X360 (chyba Elite). Obawiam się jednak o regionalizację-jak to z tym jest? Czy konsola z USA będzie działała w PAL?. Zasilacz w PS3 obsługuje chyba napięcie do 240V, więc to nie problem, nie wiem jak w X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grać w gry multiplatformowe to bież x360, takie gry prawie zawsze lepiej wyglądają i działają na konsoli Microsoftu, do tego na xbox'e masz ekskluzywne dodatki do gier (np. dwa dodatki do GTA).

PS3 z USA nie powinno mieć problemów z grami z europy (za to filmy na BR mają blokadę regionalną). Na X0 gry mogę mieć blokady, acz nie muszą). Na twoim miejscu kupił bym sobie konsolę w europie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

org - Dyskusja nie do tego działu, ale szansa na zdobycie czegoś w tym serwisie jest raczej mała (choć sam wciąż próbuję ;)), niemniej jednak polecałbym Ci PS3. Po pierwsze z powodu braku ograniczeń regionalnych - Xbox NTSC nie będzie odtwarzał gier PAL, które kupisz w MM czy Empiku.

Po drugie cena - za mniejszą ilość punktów dostajesz konsolę droższą.

Reszty argumentów nie będę powtarzał, pisałem je już kilka razy w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu posiadam xboxa 360 elite i jestem z niego zadowolony :smile: Ja też miałem dylemat, czy wybrać PS3, czy xboxa, ale PS3 ma mniej gier i ogólnie mniej mnie przekonuje do siebie (co z tego, że Sony ma jakiś odtwarzacz BR). Xbox to konsola, która przekonała mnie do jej kupna, gdy byłem kiedyś u kumpla. Wcześniej byłem wiernym użytkownikiem PC i twierdziłem, że konsole są słabe. Teraz moje zdanie się zmieniło: obie platformy są wspaniałe na swój sposób :wink:

Xbox 360 co prawda ma płatnego golda, aby grać multiplayer, ale na początku ma się triala na miesiąc. Do tego silver jest bezpłatny, a dzięki niemu możemy śćiągać dema itp za free. Czasami MS robi eventy i na silverze można pograć online (np. w weekendy lub święta). PS3 jak narazie ma internet za free, ale podobno ma wprowadzić opłaty za korzystanie z usług i innych trybów online. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zniwiarz, no fajna ta lista, przeglądałem też normalną bibliotekę gier na Xboxa360 i nawet to ciekawie wygląda, tylko czy do tego 2012 (niby wtedy ma być nowy Xbox) nie będzie tek że będą wychodziły super gry na PS3 a na Xboxa jakieś tytuły co na PS3 to gnioty a na kompie wyglądają 5x lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tytułów pokroju Gears of War, Fable, Halo, Mass Effect'a czy Forzy gniotami bym nie nazwał. Druga sprawa to to że multiplatformy będą ukazywać się jeszcze długo na obu konsolach, a jak na razie to lepsze wersje tych gier są na X0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilkunastu tygodni zbieram pieniążki na zakup next-gena. Zależy mi na rpg, samochodówkach i grach akcji, aczkolwiek nie chodzi mi tylko o exclusivy, bo mam zamiar się permanentnie przesiąść z pieca na konsole. Cóż powinienem wg was wybrać, eks boksa tri-siksty czy peesa3 (a może nintendo siksti fooooooor)? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives

Ale te gierki właśnie są świetne chodzi mi o to że np wyjdzie sobie taki GTA V (podaje to jako przykład nie znam daty premiery) no i na PS3 będzie wyglądać bosko (może już wtedy programiści nauczą się wykorzystać wszystko w PS3) a na Xboxie słabo i przestarzale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na rpg, samochodówkach i grach akcji,

Ja bym brał PS3, dlaczego:

Demon's Souls (PS3 exclusive) - najlepsze RPG roku 2009 według GameTrailers

Gran Turismo 5 (PS3 exclusive) - Forze 3 możesz mieć zarówno na X0 jak i PS3, ale Gran Turismo jest tylko na PlayStation

Uncharted 2 (PS3 exclusive) - najlepsza gra roku 2009 według GameTrailers

Oczywiście Xbox również ma dużo exclusive'ów jednak moim zdaniem lepsze wychodzą na PS3. Można do nich zaliczyć również KillZone 2 (bardzo dobra strzelanka, jednak nie wiem czy aż tak dobra jak Halo), Flower (gra którą możesz polecić najmłodszym oraz płci żeńskiej). W nadchodzącym roku też tego trochę będzie: Final Fantasy XIII: Versus, God of War III, Heavy Rain, The Last Guardian. Będzie też trochę semiexclusive'ów (PS3/PC), między innymi Final Fantasy XIV.

Innymi zaletami PS3 jest jego żywotność, brak opłat przy korzystaniu z internetu, napęd Blu-Ray oraz niższe ceny gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives

Ale te gierki właśnie są świetne chodzi mi o to że np wyjdzie sobie taki GTA V (podaje to jako przykład nie znam daty premiery) no i na PS3 będzie wyglądać bosko (może już wtedy programiści nauczą się wykorzystać wszystko w PS3) a na Xboxie słabo i przestarzale...

No to powiem ci że tak nie będzie, od trzech lat słyszymy iż PS3 się rozkręca itd. Coś mi się wydaje że to rozkręcanie będzie trwało do końca tej generacji. Co do GTA V to na 90% wyjdzie dopiero na 8 gen. konsol i to tam będzie wyglądało najlepiej, a nie na X0 czy PS3 :)

Witam, od kilkunastu tygodni zbieram pieniążki na zakup next-gena. Zależy mi na rpg, samochodówkach i grach akcji, aczkolwiek nie chodzi mi tylko o exclusivy, bo mam zamiar się permanentnie przesiąść z pieca na konsole. Cóż powinienem wg was wybrać, eks boksa tri-siksty czy peesa3 (a może nintendo siksti fooooooor)? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz grać w FPS/Tpp i RPG (samochodówki są podobne na obu konsolach) to zdecydowanie bież xbox'a. Na X0 masz najwięcej gier tego rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...