Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Fable 2 okazało się klapą

Dziwne, bo mi się podoba, no i zebrało całkiem dobre oceny, no ale że ty tak twierdzisz to musi być prawda.

(1 ukazała się na pc wiec nie jest exluziwem na xboxa),

Czy przez to że ukazała się na PC gra jest gorsza? Nie ma jej na PS3, więc w wojnach konsolowych jest exem. Poza tym nie porównuj mi pierwszej i drugiej części, bo to tak troch bez sensu.

a pozostałe tytuły to sredniaki

No i tutaj sobie dowaliłeś, bo te "średniaki" sprzedają się o wiele lepiej niż wszystkie "wielkie ekskluziwy" na PS3 (i to mimo piractwa na XO). Pewnie dzieje się tak dlatego że te gry są słabe i ludzie kupują je z litości...

co do grafiki popatrz sobie na Killzone 2 albo uncharted 2- która gra tak wygląda na xbox360?

Chwila konsternacji...Gers of War! Pomijam już to że ta gra ukazała się tak jakby "trochę" wcześniej od KZ2 i U2.

Dopiero teraz zaczynają wychodzić gry na ps3 które zaczną wykorzystywać jej możliwości.(pomiędzy 3rdzeniami a 8 jest duża różnica).

Nie wiem czy słyszałeś, ale te konsole mają zupełnie inną architekturę, więc te cyferki możesz sobie wiesz gdzie wsadzić. Za to istnieją dane według których GPU na XO jest o 1/3 szybsze od układu PS3.

filmów na blu-ray jest bardzo dużo - w najbliższym czasie powinny powstać pierwsze wypożyczalnie filmów blu-ray.a co do ceny to może koszyuje 200zł drożej ale dostajemy dysk 250gb, blu-ray i wbudowane wi-fi

IMO, konsole od gier są (chyba...) do gier, skończyłem. Poza tym xbox też ma dysk 250GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, konsole od gier są (chyba...) do gier, skończyłem. Poza tym xbox też ma dysk 250GB.

A według producentów są centrum multimediów w domu(np. Windows Media Center), więc X0 robi za DVD, a PS3 za BR.

Za to gadanie, o możliwościach jest równie dobrym pomysłem co wróżenie z fusów. Nie wiadomo co programiści wyciągną z tych konsolek, a może to być coś przy czym kryzysy czy inne dalekie płacze(łzy?) mogą się pochować. Zresztą, kto podczas premiery PS2, spodziewał się co ta konsolka potrafi?

@DOWN - Zgadzam się w 100 % :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa i o co się kłócić? Tak sobie myśle, że fanboy'e bardzo się nudzą, poza graniem na swojej konsoli walczą tylko o pokazanie, jaka to "ich" konsola jest świetna. Każdy lubi co innego i po co przekonywać do tego innych? Mi np. Gears of War zupełnie do gustu nie przypadło, a fanem Halo nigdy nie byłem. Dlatego wziąłem PS3. Ale jeśli kotś uważa, że taki U2 i KZ2 jest denny (i GRAŁ w te gry) to ma do tego pełne prawo a ja się mu nie sprzeciwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucacie tylko tytułami gier nie podając tak naprawdę głównych kategorii gier na X360 i PS3. Na Xboxa wychodzi więcej gier RPG i RTS, natomiast PS3 koncentruje się bardziej na grach akcji/strzelaniny/funiaste (Uncharted'y,LBP,Resistance,InFamous itp.). Warto też zwrócić uwagę na program SONY pt. Lokalizacje 2.0 - większość gier na Playstation będzie polonizowana :smile:

Jeżeli zaś chodzi o grafikę to warto wziąć pod uwagę że X360 pod względem techniki programowania nie różni się od tej z PC. Tworzenie gier na PS3 jest trudniejsze gdyż ludzie dopiero uczą się programować na tak skomplikowanym sprzęcie(60% z tego co oferuje konsola).

Na koniec Online - PlaystationNetwork jakoś dla mnie jest bardziej przystępny dla polaka niż cały ten bajzel z LIVEm :tongue:

P.S. A i podobno lepsze są kierownice do playa :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na PS3 jest na niego dużo fajnych gier ale zapominacie że ceny tych gier wynoszą ponad 200zł(nowości).Dla przeciętnego gracza jest to suma bardzo duża.Nie każdego stać na gry które wychodzą w dniu premiery dlatego przesiadają się na Xbox'a.

Nie jestem Fanboy'em że PS3 jest gorszy od Xbox'a.Są to 2 dobre maszyny do grania.Niestety nie ma możliwości grania na każdej z konsol w te same gry(są wyjatki typu FIFA,PES i jeszcze jakieś).Każda ma swój tytuł i trzeba się bardzo dobrze zastanowić w co chcemy grać i czy kupno tej konsoli nie będzie naszym błędem i nie będziemy żałować ze moglem wybrać tą druga bo wychodzi nowa gra.

Dużo gier z Xbox'a jest na PC i zakładam ze w większość z nich graliście np.Just Cause,Mass Effect.ale jest też dużo gier w które nie graliście na PC no i chyba nie zagracie chyba że coś się zmieni np.Fable II,FM3.

Ceny obu konsol są praktycznie takie same.Rożnica kilkudziesięciu złotych więc dylemat moze być i to wielki.Ale problem zawsze leży w grach więc najpierw proponuję obejrzeć YT i gameplaye gier z obu konsol i porównać sobie które są bardziej lepsze.

PS3 i Xbox 360 ma wiele fajnych tytułów ale patrzcie na ceny gier.Używane gry na oba konsole sa praktycznie identyczne w cenie.Ceny są nawet poniżej 50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo jest na niego fajnych gier ale zapominacie że ceny tych gier wynoszą ponad 200zł.

A Ty zapomiasz, że nie wszystkie. A coraz częściej mają cenę podobną do gier na PC, gdzie nowości zaczynają coraz częściej przekraczać barierę 99 zł. I to dość znacznie.

Dla przeciętnego gracza jest to suma bardzo duża.

Jak rozumiem, ten wywód masz poparty badaniami rynku...

Z resztą, nieważne. Jaka w takim razie jest różnica, czy gra będzie kosztować 200, czy 150 zł? I tak kupisz jedną na miesiąć.

Nie każdego stać na gry które wychodzą w dniu premiery...

Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten ktoś poczekał kilka/kilkanaście miesięcy i kupił grę w niższej cenie.

...dlatego przesiadają się na Xbox'a.

Ale chodzi Ci o pierwszego Xa, czy o 360? Jeśli o to drugie, to pleciesz bzdury, bo ceny są bardzo podobne.

Również nie każdy ma TV HD więc po co mu PS3...

Żeby grać? Oczywiście, na Full HD gry wyglądają lepiej, ale na zwykłych tv też się całkiem nieźle prezentują. Problem występuje tylko w przypadku, gdy się chce wykorzystać PS3 jako odtważacz Blue-Ray.

jak sami wiedzie grafika jest tragiczna na monitorach od PC...

Tutaj jest tak samo jak z tv, tyle że obraz jest mniejszy.

...bo większość osób właśnie podłącza konsole do tych monitorów ze względu na koszty.

Biedactwa, stać ich było na konsole za 1500 zł, ale już na tv kineskopowy (27') za ok 700 zł. nie. Poza tym, skąd o tym wiesz? Na razie ten Twój wywód populizmem zalatuje.

Niestety nie ma możliwości grania na każdej z konsol w te same gry.Każda ma swój tytuł i trzeba się bardzo dobrze zastanowić w co chcemy grać i czy kupno tej konsoli nie będzie naszym błędem i nie będziemy żałować ze moglem wybrać tą druga bo wychodzi nowa gra.

Nie wiem, z których lat ten "niułs" pochodzi, ale na chwilę obecną sprawdza się tylko w kilku przypadkach. Na chwilę obecną znakomita większość gier wychodzi na obie platformy, bo producentom nie opłaca się skupianie tylko na jednej platformie. Jest to związane z mniejszą sprzedażą takich gier i co za tym idzie, z mniejszym zyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillborn

Nie każdy moze pozwolić sobie na grę za 150zł nawet na miesiąc.Dlatego wybiera Xbox'a 360 z możliwością przeróbki by grać o wiele taniej w tytuł.Zresztą jest to powszechne w śród PC'towów nie od dziś.Że lepiej ściągnąć niż płacić.Innym to odpowiada inny nie.Bo jeden zapłaci 150zł a drugi tyle co kosztuje płyta 8zł.Rożnica jest i to wielka.

Jeśli myślisz ze gry na PS3, Xbox 360 i PC są w podobnych cenach to może i masz rację ale w niektórych się mylisz.Różnica miedzy konsolą a komputerem jest nawet o 80zł i nie jest to mała suma w stosunku do gry.

Nie na każdym telewizorze da sie grać.Nie które mają problemy z regionem PAL 50 i 60 a na nie których jakoś jest strasznie marna.

Jeśli ktoś zbiera na Xbox'a 1200zł przez rok to co myślisz że kupi od razu TV do niego by dobrze się grało?Właśnie nie bo nie każdy moze pozwolić sobie na taki luksus, wiadomo że będzie chciał go podłączyć do tego co ma a nie inwestować w nowy sprzęt.Wiem że są tacy ludzie którzy kupują od razu telewizor ale wiem również ze każdy szuka jak najlepszego rozwiązania by cieszyć się grą jak najmniejszym kosztem.

Wiadomo że nie które gry wychodzą na wszystkie platformy ale nie na wszystkie.Np.Taki inFamous,God of War a inne np.Fable II,Mass Effect,FM.Gry które wyszły na te 3 platformy do grania to najprostsza odpowiedz to Fifa,PES.

Mała modyfikacja posta.Sorki ze trochę obraziłem towarzystwo ale pisałem pod presją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz ze gry na PS3 i Xbox 360 są w podobnych cenach to może i masz rację ale w niektórych się mylisz.Różnica jest nawet o 40zł i nie jest to mała suma w stosunku do gry.
- ty też się mylisz, widziałem gry na PS3 po 90 zł - nówki, w hipermarkecie - z ciekawości sprawdziłem półkę obok gry na Xa - poniżej 150 nie zejdziesz.

Jeśli koleś zbiera na Xbox'a 1200zł
To ile on tych xboxów kupuje? Dwa? Nie oskarżaj innych o brak wiedzy jak sam nie wiesz jak się sprawy mają.

Nawet na zwykłym TV nie da się gra
A na FullHD to już nie da się w ogóle patrzeć.

Wyedytuj tego posta bo trudno cokolwiek z niego odczytać.

Wiem że nie należy cytować ostatniego posta ale chciałem odnieść się do konkretnych fragmentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się i mylę nie twierdze że tak nie jest.Ale i swoje wiem ;]

Nadal Cię nie rozumiem. "Ile on tych Xbox'ów kupuje"Chyba logiczne ze jednego.

Może i pisałem chaotycznie ale musiałem to napisać gdyż nie dawało mi spokoju.

Z robię Edita posta :)

Ps.I jak nie można cytować to nie można nie am wyjątków.Taki regulamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 1200zł by podana tak dla przykładu.Ale nie twierdze ze nie można za tyle jej kupić.Są bundle packi np. 3 gry i 2 pady.Więc to tez nie jest powód ze ktoś ma wypasiony tv po prostu dołoży trochę kasy i ma 2 gry gratis i pada w dodatku.A i tak moze grac na monitorze od komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy moze pozwolić sobie na grę za 150zł nawet na miesiąc.Dlatego wybiera Xbox'a 360 z możliwością przeróbki by grać o wiele taniej w tytuł.

I w tym miejscu polemikę z Tobą kończę definitywnie. To, o czym piszesz, to piractwo. Nie zdziw się, jak ktoś zaraportuje Twój post.

PS

Odnośnie cytowania: nie można w całości raportować poprzedniego posta, ale jego poszczególne części już tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*up

Nie chodziło mi o piractwo w tym co napisałem.Po prostu gry na PS są droższe od Xbox'a dlatego tak napisałem że większość osób wybiera Xbox'a.Napisałem o przerabianiu bo dużo osób wybiera właśnie przerobione konsole bo nie ma pieniędzy na oryginalne gry.Szczerze to zapomniałem ze na tym Forum nie mówi się o piractwach bo jest to zakazane ale jakoś o tym zapomniałem ;/

Przepraszam za to co napisałem i również osoby które w jakiś sposób obraziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...