Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shaar

Baldur's Gate 2

Polecane posty

Gość blobbel

U Ribalda na targu przygód można kupić dwa zwoje ochrony przed magią. Taki zwój działa chyba 24 tury i daje całkowitą ochronę przed magią. Ja w taki sposób załatwiłem Kangaxxa jakimś młotem +2 (trochę to trwało ale się udało 8) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umiejetnosci z dodatku to wedlug mnie sa zryte, bo zalatwo sie gra. Dajmy na to, ze Abazigala rozwala sie w czasie mniejszym niz minuta, dzieki dwom wojakom i kaplanowi nawet jedna postacia mozna go pokonac bardzo szybko ale nie az tak. Wedlug mnie ToB jest lipny, psuje rozrywke i klimat.

Co do Demilisha to najprostszy sposob bez zadnych strat niemalze to wziecie do teamu Korgana i uzywanie nim Crom Feyra po owczesnym zastosowaniu berserkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy :shock:.

Wadą TOB-a jest to, że ma fabułę jak na następną część, a jest dodatkiem, przez co nie mógł być rozbudowany, dlatego wszystko jest skoncentrowane i cholernie liniowe, a walk jest strasznie dużo... Zresztą, TOB na szaleńczym wcale taki łatwy nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wejscia do cmentarza (chyba poludniowe) stoi kapła z dziewczynką. Musisz z niim porozmawiac. DOwiesz sie ze straciła rodziców,i poszukuje jakiegoś opiekuna.On tobie to zaoferuje ale ty chcą niechcąc odmowisz.Jak spotkasztego Paladnyna to pwoeidz mu o tje dziewczynce i zaprowadz go do niej. Dostaniesz troche exp za to ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam problem natury technicznej bardziej...

W Podmroku jest taki mostek, strzrzony przez Kuo-Tan, czy jakoś tak, i po wybiciu tych potworów z jednej strony, przechodzac przez most gra wychodzi do Windowsa i ukazuje sie komunikat, że cośtam file failed in line 250 :?

To tragedia jest, bo musze przejsc przez ten most zeby przejsc gre :evil: Chcialbym ja wiedziec, co by moglo pomoc - patch, ktory znajduje sie na oficjalnej polskiej stronie BG2 (Bezpieczna Przystan), nic nie pomógł, HELP!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przeinstalować grę....?

Oficjalny patch do Cieni Amn jest IMO beznadziejny - on nawet na tle międzynarodowym nie jest oznaczony jako patch (!). Jeżeli masz TOB-a, ściągnij do niego patch. Jeżeli i on nie pomoże, albo Tronu Bhaala nie masz, wejdź na www.baldurdash.org i w zależności od tego czy masz dodatek czy nie, ściągnij NIEOFICJALNE poprawki do gry (w zasadzie to są nieoficjalne i zarazem obowiązkowe :). BG ma błędów w cholerę :/). Podaję linki:

Same Cienie Amn: http://baldurdash.org/fixes.html - wybierz FixPack (kliknij na ikonkę dyskietki po lewej stronie)

Cienie Amn + Tron Bhaala: http://baldurdash.org/ToB/Fixes/TOBfixes.html - też ściągnij FixPacka.

Oczywiście instalując jedno nie instaluj drugiego - poprawki dla TOB-a zawieają też poprawki do SoA.

Jeżeli to nie pomoże, to nie wiem co poradzić :/. A może podaj cały tekst błędu, będzie być może wiadomo o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabiciu Irenicusa włączył się Tron Bhaala, z nim nowa mapa i rozumiem, że do starej mapy, a z nią do starych questów, dostępu już nie bedę miał?

To mi sie nie podoba, bo na starej mapie mam jedynie: (dla porządku, ale pisac mi się tego strasznie nie chce :? ): oprócz Athkatli i tego co na morzu, to: Suldanessellar, Przełęcz Małego Zęba, Północny Las, Targowo, Wzgórze Wichrowych Włóczni, Gaj Druidów, Wzgórze Umar, Ruiny Świątyni, Warownia d'Arnise. W czym problem? Że to cholernie mało, jak na "najdłuższą grę RPG" i jestem pewien, że coś przegapiłem, ale jak aż tyle? Większość mapy jest nieodsłonięta.

Jeśli jednak, to naprawdę wszystko :cry: , to mam w plecaku trochę dziwnych rzeczy, o które chciałbym zapytać:

1)Dziennik Tombelthena (z ruin świątyni)

2)mikstura Festule'a Alchemika

3)Serce Bodhi i pare książek o wampirach (nie, w świątyni Oghmy nikt mi o nich nic nie mówi :? )

4)Księga Kazy (z questu tego krasnala, Kergana, czy jakoś)

5)Złoty posąg (korpus i kończyny; gdzie głowa?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exebeche - -> Księge Kazy mozesz sprzedac, a tamtan dziennik z tego co wiem do niczego nie jest potrzebny...Nie wiem co z innymi przedmiotami, ale MOGŁEŚ sprawdzic u Cromwella, czy nie moglby zrobic czegos pozytecznego z tych gratów :P . Po za tym, masz już chyba torbe przechowania, wiec w czym problem? Ksiazki wywal, a serce Bodhi sobie na pamiatke zostaw :lol:

Aha, Joneleth --> po przeinstalowaniu gry ten problem nadal mi sie pojawial, a FixPack, do ktorego link mi podales, nie podzialal :cry: Podaje treść tego komunikatu:

"An Assertion failed in ChDataTypes.cpp at line number 250"

Może to ma jakies znaczenie: uzywam WinXP Professional

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lisza - głowy chyba nie trzeba znajdować... Bo głowa do CIebie gada i daje CI quest znalezienia części ciała ;). Ale jestem człowiekiem i mogłem się pomylić. Quest zleca Ci Kangaxx, znajduje się on w Dokach :).

Cromell -----> jeszcze mi powiedz, czy ten błąd objawia się po teleportacji Adalon, czy jak chcesz przejść do następnej lokacji? Wbrew pozorom to jest BARDZO ważne ;). Mógłbyś dokładnie wytłumaczyć jak się to wszystko odbywa? No i czy w ogóle wykonywałeś quest dla Adalon...czy sam chcesz ucieć z Podmroku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem natury technicznej.

Kupilem obydwie części w NEK. Druga częsc sie zainstalowala z dodatkiem ale pierwsza w ogole nie nawet autorun sie nie pojawia a reczne klikanie na setup tez nie dziala, co jest?

Moj komputer to Celeron 766, 128 MB RAM, karta Riva TNT2 m64 32MB.

PS Ale Opowiesci z wybrzeza mieczy chce sie instalowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój problem: Próbuję uruchomić po kolei questy kazdego z NPC-ów, ale coś nie wychodzi. Taki Jan Jansen np.: ma sie zjawić po niego posłaniec "po jakimś czasie podróżowania". No to podróżuję, przesypiam kilkanaście dni pod rząd i nic. Moze to kwestia nabitego razem doświadczenia?

I jeszcze coś. Rozumiem, że z kim wejdę do "Tronu Bhaala", ten mi zostanie i towarzyszy (poza Sarevokiem) zmieniać już nie mogę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOżesz,możesz, o każdej porze dnia i nocy :wink: .Ja, gdy Yoshimo is dead, to bioręImoen i potem w Trombalu wymianiam jąna Sarevoka.

A zwiechy w questach postaci to rzecz uciążliwa i czasami nienaprawialna. Choćby romans z Jaheirą...co zrobić, gdy romans zwiesi się i nie będzie można go ruszyć :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, questy NPC nie zawsze zależą od spędzonych dni, a od godzin grania. Ale mówię, to zależy. Dlatego każdemu proponuję poprawki Baldurdasha, do których linka już podawałem kilka postów wcześniej. Cóż, fani naliczyli się już ok. 500 błędów w grze więc... Pełno w nim niewykorzystanych postaci, banterów, skryptów i innych śmieci... Romanse też poprawiają poprawki z moda Ease of Use - http://www.crpg.dmkhost.net/ , wśród wielu komponentów znajduje się upragniony patch do romansów. Patch do romansu Jaheiry jest na http://www.awt.conect.pl/infopage.php?id=6...155e1e4bc2acb40 . A jak popchnąć romans do przodu? Konsolą, albo użyć Shadow Keepera. Konsolą nie bardzo umiem (może znajdę na którymś forum...), a w Shadow Keeperze trzeba znaleźć odpowiednią zmienną i przestawić ją na bodajże "2", ale głowy uciąć nie dam :/.

Dobra, mam linka do odpowiedniego tematu na forum, tam jest wszystko opisane: http://www.forum.isle.px.pl/viewtopic.php?t=144

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOżesz,możesz, o każdej porze dnia i nocy :wink: .Ja, gdy Yoshimo is dead, to bioręImoen i potem w Trombalu wymianiam jąna Sarevoka.:

No, nie o to mi biega... Gdy jest koniec Cieni Amn, moja drużynę przenosi na nową mapę Tronu Bhaala, a stara mapa, wraz z pozostałymi na niej NPC-ami znika. I moje pytanie, czy tych, którzy tam zostali, nie spotykam już więcej? Czy nie zostają przenoszeni na nową mapę?

A co do modów... To ja im nie ufam za bardzo. :? Zawsze jak sobie jakiegoś moda zainstalowałem, to kończyło się to reinstalacją gry. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Mody na WeiDu są bardzo z grą (i między sobą) kompatybilne, zresztą wystarczy zrobić kopię katalogu Override, Dialog.tlk, DialogF.tlk i Chitin.key - wtedy nie będzie potrzeby reinstalować gierki. Tym bardziej, że Ease of Use jedynie zmienia, poprawia i ulepsza niektóre rzeczy, a nic nie dodaje, więc raczej nie ma możliwości, żeby się coś stało.

A co do NPC-ów - będzie się dało ich wezwać przez taki posąg, którego spotkasz na początku Trąbala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...