Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shaar

Baldur's Gate 2

Polecane posty

Heh, a ja mam dosyć dziwny problem. Gra czasami nie chce się po prostu uruchomić - "czasami" bo uruchamia się, ale po jakimś czasie. Wygląda to tak - gram sobie w coś, potem wsadzam CD z Baldursem do napędu i klimam "Uruchom"(lub korzystam z ikony na pulpicie). Komp przez chwile pracuje, a potem nic się nie dzieje(nie zawiesza się czy coś, po prostu NIC - normalna praca kompa). Nooo, a jeszcze innym razem wyskakuje mi błąd "aplikacja nie została poprawnie zainicjowana" - też przy uruchamianiu. Dziwne jest również to, że jak potem zagram w coś, albo poczekam to można potem ją włączyć normalnie i jest git - tyle że to krępujące bo nie wiem kiedy moge sobie zagrać :( Czy ktoś miał podobną sytuację ???

Grę mam z Exstra Klasyki - mój komp: P3 600MHz, 320Ram, GeForce2 MX 400 64mb, Service Pack 2 no i naturalnie Win XP - dodam, że w kiedyś(nietak dawno bo kilka miechów temu) wszystko było OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Pomogło w 100%. Nadal mam jednak problem z tą baterią zasilającą kapsuły podtrzymywania życia, czy jak to się tam zwie. Wziąłem ją od konającego Rieleva, ale nie wiem jak jej użyć na innych kapsułach???

Na niektórych kapsułach kursor przybierze wygląd dwóch zaokrąglonych strzałek - wystarczy kliknąć. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jak zgrać kraka i co to jest? ja nie mogę uruchomić połowy gier od kolegi, kupiłem je od niego ale tylko mario i kółko i krzyżyk działają jako tako a resztę to o pupcie potłuc

"Kraka"??? Chyba o cracka ci chodziło. Jakbyś kupował oryginałki, to byś nie miał problemu :). A mario to fascynująca gra. A poza tym, co to ma wspólnego z BG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są części do Fali(poza styliskiem, które mam)

"Falę można połączyć w jedną broń po odebraniu jej Drzewca od Strażnika Więzienia Astralnego oraz zabraniu Ostrza księciu Villynaty w mieście Sahuaginów. Na koniec pozostaje opłata 7.500 sztuk złota."

[z http://bg2.cdprojekt.com/default.asp?id=ht...romwell/halberd]

czy można dostać krew srebrnego smoka bez walki?

Że niby jak? Miałaby się zranić i wylać trochę krwi do słoika? Chyba się nie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do modu dodającego Solaufeina. Wiem że można z nim romansować. Gdy tego nie robiłem to dostawał fajny miecz. I jeszcze jedno - skończyłem z nim romans w SoA (tak mi się zdaje) i nie wiem , bo słyszałem że są z nim związane jakieś zadania. Co to za zadania ? I gdzie ich szukac ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu ponownie usiadłem do Baldura. Trochę rzeczy już pozapominałem, ale ogółem gra się dobrze. Może poza irytującym błędem (który chyba wcześniej również występował, ale nie pamiętam, jak go rozwiązałem...). Otóż od pewnego momentu (bodaj początku 2 rozdziału) moja główna postać- czarownik, używa czarów i broni dystansowych TYLKO z odległości koniecznej do walki w zwarciu. Czym to może być spowodowane i jak problem rozwiązać?

[baldur w wersji z Extra Klasyki]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na skrypty sprawdź ich ustawienie.

To była pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy. Niestety, jakakolwiek zmiana skryptu postaci nic nie daje. Postanowiłem zainstalować ponownie BG2 i upatchować je do najnowszej wersji. A jeśli to nic nie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, problem! Problem mam!

Postanowiłem ostatnio odkurzyć sobie starusieńkiego Baldura wraz z Tronem i zagrać po raz pierwszy jedną postacią. A dokładnie półelfem wojownikiem/złodziejem/magiem. No i gram tak sobie, gram powoli, całkiem super mi idzie, sporo questów już zrobiłem, ale aktualnie w Gaju Druidów będąc zauważyłem, że coś z moją postacią jest bardzo nie tak... Otóż poszedłem w styl walki dwoma broniami ( aktualnie prawa - Flail of Ages/lewa - Wysysacz od Kambiona z questu w teatrze ) no i jest tak, że lewa ręka w ogóle nie trafia! Nigdy, przenigdy, ani razu! Po powaleniu jednego z trolli wyjąłem cep z prawej ręki aby sprawdzić i nic - trafiała tylko pięść, miecz z lewej reki nie:( Nie ukrywam, że jest to spory zonk. Miał ktoś coś takiego kiedyś? Wiadomo, jak na to zaradzić? Hilfe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że wrócę jeszcze do swojego problemu ale znalazłem rozwiązanie. Na początku myślałem że to coś z grą i ją przeinstalowałem(savy oczywiście zostawiłem :D ), ale dalej to samo było... Tak przypadkiem wylogowałem i jeszcze raz wszedłem na swoje konto i... dalej to samo. Hmm... tak u wszystkoch użytkowników. Wyłączyłem kompa normalnie(bez tzw. "hibernacji") i go włączyłem ponownie. Wszystko ładnie już się uruchamia za każdym razem. Po prostu wcześniej dawałem "hibernację" i jakieś procesy(user32.dll) się chrzaniły i nie mogłem praktycznie w nic grać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś sposób na ustawienie "dobrych" (czytaj takich, jakie dają minimum takie cechy: 18/00, 18, 18, 10, 10, 14) cech. Jak kiedyś grałem to już pierwszego dnia po zainstalowaniu udało mi się wylosować 18/00, 18, 18, 10, 10, 16 (oczywiście po odpowiednim przełożeniu punktów), a dzisiaj mija już czwarty dzień od instalki a ja nadal nie mam satysfakcjonujacych mnie cech. Raz mi się trafiło 18/00, 18, 18, 8, 8, 13, ale próbuję od nowa, bo nie lubię grać debilem. Zamierzam tym razem (wcześniej używałem mieczy półtoraręcznych, ale save mi sie zrypał) stworzyć "kataniarza", ale mi nie wychodzą te cechy. Coś ostatnio nie mam szczęścia.

PS. Nie chcę żadnego kodu, bo wiem, że taki istnieje. Wpisuje się go a on wstukuje ci maksymalne cechy po 18. Wszelkim cheatom mówię stanowcze nie!!! :x

EDIT:

1.Co konkretnie dodaje edycja kolekcjonerska (bonus CD)? Wiem już o Deidre na Targu Przygód i chciałbym wiedzieć co jeszcze dojdzie.

2.Jaki patch mam zainstalować, w przypadku gdy zainstalowałem od razu BG2 SoA i ToB? Ten do BG2 SoA PL czy ten do ToB PL? Będę grał (porypane cechy :x ) w to pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BGII+ToB (z Extra Klasyki): przez kilka dni gra działała normalnie, ale teraz, kiedy chcę wczytać jakiś save (z Cieni Amn), to pojawia mi się coś takiego: http://img475.imageshack.us/img475/5117/beztytuu4ns.png i gra się wyłącza.

Ktoś wie dlaczego?

Mój sprzęt to Duron 1.3, 256 Ram, GF FX 5200 + WinXP Pro z Service Pack 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous

Skoro gra z początku działała, na 99% nie jest to wina twojego sprzętu. Przenieś save'y w bezpieczne miejsce i zainstaluj grę na nowo powinno pomóc. Musiały powstać jakieś blędy w plikach lub rejestrze to się czasem zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury sentymentalnej, tzn. uruchamiam na moim nowiutkim 19-calowym monitorku gre i od razu przechodzę do ustawienia grafiki na max - patrzę, a tam opcja eksperymentalnych rozdzielczości - ustawiam 1280x1024 (najlepiej wyświetlana na moim sprzęcie i naksymalna osiągalna :) ) - uruchamiam grę, a tu ekran menu osobno w lewej górnej części ekranu, rozpikselowane przyciski osobno w centrum - a w czasie gry "paski" opcji, postaci i rozkazów też nie wyglądały poprawnie, dziwnie poustawiane i wyświetlane.

Przestawiłem na 1024x800 - gra chodzi i wygląda idealnie - tylko filmiki wyświetlają się w małym okienku na środku ekranu - vidocne to se po prostu ne da.

Rozumiem, że eksperymentalne to eksperymentalne i ma prawo nie działać, ale ciekawi mnie, czy nie ma sposobu, żeby to jednak działało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...