Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shaar

Baldur's Gate 2

Polecane posty

Gość Dunmer

A potrafi się ktoś włamywać chowańcem do snów?? HAHAHA Fajny babol. Można sobie atakować postać Irenicusa chowańcen w "wyśnionych" lokacjach, a on nic. Co pawda obrażeń mu nie zadajesz bo chowaniec ma z słabe ataki, ale trudno. I tak zabawa jest przednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowicie denerwujący problem: gdy chcę z kimś porozmawiać, pojawia mi się komunikat : "Nie możesz rozpocząć rozmowy, ponieważ (tu jakieś imię) robi coś innego". Jestem w cyrku zabiłem udawanych wieśniaków, ale gdy wracam oddać klucz Aerie, ona nie ma czasu ze mną rozmawiać.

Zapewne masz Win2K lub pozniejsze. Sciagnij patche.

Albo zapisz grę, następnie wczytaj i spróbuj ponownie zagadać. Bądź też idź się przespać i potem zagadaj. No ale chyba jednak patch jest lepszym wyjściem :wink: Ja "poradziłem sobie" bez niego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniu niewidzącego oka. Zabiłem beholdera przy pomocy różdzki i mam ją teraz odnieść do avatara, jednak on nie chce ze mną rozmawiać. Co robić? Próbowałem się najpierw udać do Galla, ale potem również avatar nie chce ze mną rozmawiać.

[edit]

Już mi sięudało. Okazało się, że po użyciu na beholderze różdzki, ta upda na ziemie - wystarczyło ją tylko podnieść i już wszystko ok 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniu niewidzącego oka. Zabiłem beholdera przy pomocy różdzki i mam ją teraz odnieść do avatara, jednak on nie chce ze mną rozmawiać. Co robić? Próbowałem się najpierw udać do Galla, ale potem również avatar nie chce ze mną rozmawiać.

Pisząc "nie chce" masz na myśli "... robi coś innego"? Jeżeli tak, to eRaXaOS666 (Darth Wojtex) (oraz w drobnym stopniu ja :wink: )wypowiadaliśmy się na ten temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BG2: Tob (oczywiście legalnym). Otóż gdy na ekranie pojawiają się jakieś duże stwory (smoki) to wyskakuje błąd i gra się wyłącza. Miałem z tym sporo problemów, ale przy sporej determinacji udało mi się wytłuc te smoki tak, żeby ich nie widzieć (jak były na zaciemnonym obszarze, a to naprawde nie było łątwe). Ale na końcu, podczas ostatniej próby pojawia się taki duży demon i tego już za nic nie moge obejść. Próbowałem wszystkiego, reinstalowałem grę, zmieniałem instalkę, zmieniałem OS na 98, instalowałem patche, dalej to samo. Miał ktoś może podobnie i wie co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że u mnie też się kiedyś wykrzaczało, ale nie pamiętam, czy to był ten sam błąd. W każdym razie w grze miałem ustawione na 32bity, a w monitorze 16. Odpowiednia zmiana pomogła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer

Nogard napisał że przeszedł Baldura 63 razy grając tylko 4 godziny dziennie. :lol: Ja gram znacznie dłużej a nie ośągnołem takiego wyniku,dziwne.Przeszedłem Baldur's Gate -całą sagę-43 razy. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w tronei bhala.Musze zdobyć serce yagashury i nyale czy jakoś tak i właściwie te serca zdobyłem,mam wpis w dzienniku i doświadczenie dostałem.Tylko żę nie mam serca yaga shury w plecaku,a użyłem "wiecznego ognia" czy czegoś żeby to zabrać.Myślałem że to nie przedmiot,ale jak ide to ten nyale to ona mówi żę potrzebne są 2 serca.I nie wiem co robić :(,wprawdzie mam sejwa wcześniejszego ale dopiero z saradush przed wyjściem,a tą drużyną przeszedłem już całą twierdze strażnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, serce Yaga Shury jest u niego w pałacu, za drzwiami w tej dużej sali najeżonej pułapkami (łatwo tam przeoczyć wejście, żeby otworzyć te drzwi, trzeba mieć co najmniej siłę ognistego giganta) zdaje się, że po środku łóżka (nie pamiętam, dawno nie grałem) Może pójdź tam jeszcze raz, i sprawdź, czy nie pominąłeś go, albo nie zostawiłeś przez przypadek :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa boczne wejścia które otworzyłem,a serce jest pod ścianą i jest przedmiot który trzeba użyć a nie pojemnik.O to użyłem ,ide używam jeszcze raz i "Nic już nie zrobisz z tą rozrzażoną klatką na węgle" .Ja pamiętam co Bg2 jest ,wprawdzie nie pobiłem rekordu innych forumowiczów w przechodzeniu ,mam taką dziwną pamięc,a taki bug mi się wcześniej nie przydarzył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik z BGII Cienie Amn :lol: jak wychodze z podziemi do amn i zakapturzeni czarodzieje porywają Imoen zaczyna mi wyskakiwać krytyczny wyjatek i muzse restartować kopma, co z tym robić?? Pomórzcie please!! :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry nie ma prostego rozwiązania na tego typu problemy.

Kiedyś jak grałem 1 raz to wychodziło mi z gry po 3 minutach grania względnie następował samoistny restart :) ale mimo to przeszedłem. Teraz znowu zawiesza mi sie przy uruchamianiu, musze wejść do konfiguracji zmienić na 16 bitów i dopiero po teści uruchamia się... ciekawe też jest, że po instalacji TOBa każde uruchomienie gry jest pierwsze (konfiguracja). Jedyna moja rada to reinstalacja jak nie pomoże to format...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem spróbować gry złym do szpiku kości łotrem. Po wykonaniu zadania z wyeliminowaniem Mae Vara dostałem własną gildię złodzieji. Co się stanie, jeśli zdecyduję się przejść do Bodhi? Stracę ją, czy tylko przestanę widywać "pobieraczy opłat"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem poradę by nie dołączć do bohdi nawet jak się gra złym gościem, ale ja sam zawsze gram jako praworządny dobry więc nie wiem co się stanie. Mam małe pytanko komus się udało rozwalić drużynę dritza czy to gra warta świeczki? Wiem, że u dritza jest sejmitar +5, +2kp któey jest całkiem całkiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko komus się udało rozwalić drużynę dritza czy to gra warta świeczki? Wiem, że u dritza jest sejmitar +5, +2kp któey jest całkiem całkiem :D

Drizzta rozwalić można i to w dodatku dość łatwo (jest Łowcą 16 lev, co znaczy, że na tym etapie nie jest godnym przeciwnikiem). Jest tylko jedno "ale": sprzęt, który zabieramy z zimnych, sztywnych rąk :) jego towarzyszy jest beznadziejny, jedynie jego pałasze są jakie takie. Niestety, po pewnym czasie pojawia się jakiś mag żadający ich oddania. Po paru wizytach, jeśli odmówimy, rzuca na drużynę Uwięzienie (!!!). Osobiście się z tą sytuacją nie spotkałem (zawsze spieniężałem jego sprzęt), przeczytałem o niej w solucji.

Poza tym, żeby zabić Drizzta bohater powinien być zły (tzn. można też dobrym, ale wtedy byłoby to bez sensu), a jego sejmitar +5 może być używany tylko przez "dobrych".

PS: Podobno jeśli gra się elfem o imieniu Drizzt, to nasz mroczny elf sam będzie dążył do walki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i samego dritza jest łatwo rozwalić, ale nie jego drużynę, mając -18kp i ponad 220 życia nie dawałem im rady :(

Cóż... Może problem w tym, że próbowałeś pokonać ich samym wojownikiem (popraw mnie, jeśli się mylę). Dla maga to starcie to bułeczka z masełkiem. Wystarczą plugawce, a goście leża i kwiczą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym wojownikiem tylkom samym paladynem :D tylko on mi został w drużynie jak odeszła jaheira :) i oczywiste, żemaga w mej drużynie brak ale mimo to przeszedłem gre jak burza :) i to jedyna walka jakiej nie byłem w stanie wygrać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznać, ale będę stawiał dopiero pierwsze kroki w tej grze i w związku z tym mam pytanie.

Jeżeli złodziej nie może ubrać jakiejś zbroi, a wybiorę postać dwuklasową np. wojownik/złodziej to czy wtedy będę mógł korzystać z tej zbroi :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...