Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość peightter

eMule

Polecane posty

Mam taki problem z eMule (0.46b). Jak biore test portów, pojawia się błąd. Ustawiłem xp by nie blokował portów, tak samo w fire wall`u, i nadal nie mogę sie połączyć. wie ktoś jakie porty wpisać, żeby można było korzystać z programu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy, jak to jest rozwiązane na serwerze. jeśli pewne porty zostały poblokowane, to możesz spróbować ciosu poniżej pasa - puścić program na porcie 80 - jest to port odpowiedzialny za WWW, jego raczej nie zamkną:D (no chyba, że masz www przez proxy, ale wątpię).

może też być zrobione filtrowanie pakietów, a wtedy raczej nie przeskoczysz tego (oprogramowanie na serwerze rozpoznaje sygnaturki pakietów i odpowiednio filtruje). w takim wypadku ewentualnie możesz liczyć na szczęście, że pakiety jakiegoś programu nie są filtrowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz jakie masz łącze, po drugie napisz jaki masz firewall, po trzecie napisz czy masz zewnętrzne IP, po czwarte napisz czy tak jest z każdym plikiem czy z jakimś konkretnym, po piąte napisz jaką masz wersje eMule i jak długo go używasz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanzerFaust - jeśli masz od kogo ściągać dany plik a się nie ściąga to najprawdopodobniej po prostu jesteś któryśtam u niego w kolejce (dwuklik na nazwie pliku - masz listę źródeł, a QR przy każdym to twoje miejsce w jego kolejce) a ściągasz plik dopiero gdy znajdziesz się na miejscu 0 (czyli jak masz QR:1 to jeszcze nie ściągasz). eMule tak ma, że trzeba czekać, ale można to przyspieszyć udostępniając własne pliki (szybciej się wtedy przesuwasz w kolejce).

No i to chyba tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ściągnołem niedawno eMula i mam lamerskie pytanie. Jak ściągać cokolkwiek przez ten program? Nie wyśmiejcie za bardzo :D

No na serio jest to pytanie, na które powinieneś sam sobie odpowiedzieć, no eMule jest bardzo łatwy w obsłudze. Ale co tam. Jak włączysz program to najpierw musisz sobie ywbarć serwer, do którego się będziesz podłączał i zniego bedziesz ściągał. Mam nadzieję, że to już masz za sobą :P. Wchodzisz w taką zakładkę szukaj i tam bedziesz miał w kewym górnym rogu dwa okienka poziome. W górnym wpisujesz nazwę pliku, któreogo szukasz natomiast poniżej wybierasz sobie jaiego typu ma to być plik. Po wybraniu po proawej stronie masz na pierwszym od lewej przycisku napis start i powinno zacząć szukać. Jak chcesz to obok nazwy pliku i jego rodzaju masz inne bardziej szczegółwe ustawienia takie jak wielkość pliku szukanego itp. Pomogło? Mam nadzieję, że tak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto sie zdarza, ze przy pobnieraniu jakiegos pliku nagle w zakladce "status" pojawia sie "wstrzymany" i przestaje sciagac. Jesli nawet recznie wlacze "wznow" to i tak po pewnym czasie spowrotem sie przelacza na "wstrzymany". Nie pomaga nawet zmiana priorytetu na ustawienie reczne bo i tak wtedy nie rusza ze sciaganiem.

Czym to "wstrzymywanie" jest spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto sie zdarza, ze przy pobnieraniu jakiegos pliku nagle w zakladce "status" pojawia sie "wstrzymany" i przestaje sciagac. Jesli nawet recznie wlacze "wznow" to i tak po pewnym czasie spowrotem sie przelacza na "wstrzymany". Nie pomaga nawet zmiana priorytetu na ustawienie reczne bo i tak wtedy nie rusza ze sciaganiem.

Czym to "wstrzymywanie" jest spowodowane?

a na partycjach z folderami "incoming" i "temp" masz wystarczająco dużo miejsca na ten plik ? to był jedyny powód powodujący kiedyś u mnie 'wstrzymanie' w emulu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W emule podłączam się do serwera i jak chcę coś wyszukać to mi wyskakuje że się do serwera nie podłączyłem, a ja przecież już to zrobiłem. Dostałem też wiadomość, że być może jest to wina tego, że nie skonfigurowałem emule, jeśli o to chodzi to jak to zrobić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przeszukujesz zasoby KAD a do tej sieci nie jestes jeszcze podlaczony. Popatrz na ten globusik na pasku u dolu. Jezeli jest owiniety zielonymi strzalkami to szukaj. Jezeli mimo tego bedzie taki komunikat wyskakiwal to:

ustawienie->parametry lacza->wizard

tam skonfigurujesz lacze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie czaję tego programu! Niby daję podłącz, ale to ma trwać aż 2 godziny? A jak klikam sprawdź firewall to tak samo trzeba czekać 2 godz. Tam jescze jest cos takiego jak bootstrap, do czego to sluży? Może to o to chodzi? I są też okienka gdzie można wpisać IP lub jakiś ades. To też trzeba wypełnić?? Aha jeszcze jak się do Kad-a podłączałem to na tej liście na dole mi się ajkiś klucz na chwilę pojawił, ale potem zniknął, czy to coś znaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomiles wizarda, tak jak CI pisalem przedtem?

Ustawienie->paramentry lacza

Tam masz dwa okienka z portami. Najpierw otworz te porty w wew. firewallu WinXp a pozniej test ports. Jezeli oba przejda testy pomyslnie to sprobuj sie polaczyc. Jezeli nie to:

1) wylacz swojego firewalla i sporobuj. Jezeli to pomoze to musisz te dwa porty co tam sa otowrzyc w firewallu Twoim,

2) zapytaj admina czy p2p nie jest zablokowane

EDIT do postu ponizej:

No, ale po co to pisales?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...