Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość peightter

eMule

Polecane posty

a ja mam taki dość dziwny problem z emule:

po pewnym czasue od uruchomienia i podłączenia do servera emule przestaje wyszukiwać źródła - i te do ściągania i wysyłania - musze wtedy jeszcze raz połączać się do servera ale najcześciej wtedy pokazuje mi się że podłączenie uległo przedawnieniu - problem troche został zniwelowany gdy zwiększyłem ilość połączeń [wcześniej zapomniałem i jechałem na 10 teraz jest 500](winda jest jeszcze świerza bo instalowałem ją około 10 - 15 sierpnia)

specifikacje kompa i eMule można zobaczyć w podpisie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zauważyłem że nikt nie odpowiedział na moje zapytanie ale problem sam rozwiązałem - okazało się że jest to problem tylko z MorphemXT 8.13 (coś te 13 w nr wersji przeszkodziło bo czytałem że sporo ludzi miało z nim jakieś problemy) bo juz następna wersja działa dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja coś ściągam z emule to zupełnie pod koniec jakieś pozostałe 300kb, prędkość spada mi krytycznie do jakiś 185b/s, a cały czas wcześniej leciało mi ok 30 kb/s, albo w ogóle mi sie nie ściąga. I jeszcze jedno, jak próbuję dać jakiś link z osloskopu powyżej 4gb to nie moge bo wyskakuje mi okienko

nie można przetworzyć tego wyrażenia

You cannot downolad this file because your filesystem doesn't supports file which larger than 4gb, consider converting it to NTFS

Proszę o pomoc, z góry thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz systen plików na dyskach? ntfs czy fat32 bo jeśli fat to nie możesz ściągać plików większych niż 4gb lub masz teżstare emule które nie obsługuje większych plików,

a co do pierwszego pytania - gdy ściąganie zbliża siędo końca emule niestety zrywa cześć połączeń aby tylko 1 osoba wysyłała i najczęściej wybiera źle (np. osoby z najniższym transferem zostawia a szybsze rozłącza) i na to nie można nic poradzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z eMule 0.47c. Dodam, że we wcześniejszych wersjach było wszystko w porządku. Otóż:

- gdy włączam program i się połączy do jakiegoś serwera to po ok. 10 minutach pisze coś w style: Serwer [nazwa_serwera] wygląda na wyłączony!

- wtedy siada mi internet i muszę restartować komputer, odczekać chwilę i dopiero po chwili włączyć, żeby był internet.

Co się dzieje? Pomóżcie...

Pozdrawiam,

Kasohey

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy może macie jakieś uniwersalne rady jak pozbyć się tego LowID? Wszystko pobiera się fatalnie, ja już nie mam do tego nerw, wcześniej miałem Neo i było super, teraz mam neta 2x szybszego a pobiera jak tamten. Ustawiałem wszystko wg. pomocy tam na ich stronie, kombinowałem z wieloma ustawieniami i ciągle to samo (dwie żółte strzałeczki). Ponadto moje IP wpada na czarna listę (chyba, że używam maskowania) a jak zmieniam porty to pojawiają się komunikaty, że te porty nie są obsługiwane. Nie mam żadnego SP, system XP, antyvir – avast! Home, jego wyłączenie nic nie zmienia. A no i net: Toya 512 Kb/s ~ 256 Kb/s. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie moge sciagac przez Emule bo mam poblokowane porty. Mowia ze to nie legalne, no niby to prawda ale jak mam internet to mam miec do wszystkiego nie? Mam radiowke 1mb za 25 zl! jakby mieli odblokowane porty i zamulona sciaganiem siec (tak slyszalem) to gdy spadnie do 512 to chhyba wielkiej tragedii nie beda mieli. da sie jakos przekierowac porty? prosze o instrukcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ten sam problem i jedyną radą jest rozmowa z dostawcą netu a ja prosić się o coś, za co jeszcze mam dopłacać nie będę. Płaci się majątek za net a shit a nie usługi.

Oto screen z programu BitComet - tutaj niby pobiera się jak należy ale duży problem stanowi znalezienie dobrych plików, wiele to fake lub zwykłe podpuchy.

http://img224.imageshack.us/img224/2096/schj0.jpg

Co to znaczy, że nie znajduje urządzenia UPNP? To jest to o czym pisaliście - polokowane porty/za NAT-em?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie moge sciagac przez Emule bo mam poblokowane porty. Mowia ze to nie legalne, no niby to prawda ale jak mam internet to mam miec do wszystkiego nie? Mam radiowke 1mb za 25 zl! jakby mieli odblokowane porty i zamulona sciaganiem siec (tak slyszalem) to gdy spadnie do 512 to chhyba wielkiej tragedii nie beda mieli. da sie jakos przekierowac porty? prosze o instrukcje

Chyba można, spytaj o to na irc-u #emule-polish, wchodzisz w emula w zakładkę irc i powinien ci się sam podłączyć. Tam dużo wiedzą i mi też pare razy pomogli. pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie moge sciagac przez Emule bo mam poblokowane porty. Mowia ze to nie legalne, no niby to prawda ale jak mam internet to mam miec do wszystkiego nie? Mam radiowke 1mb za 25 zl! jakby mieli odblokowane porty i zamulona sciaganiem siec (tak slyszalem) to gdy spadnie do 512 to chhyba wielkiej tragedii nie beda mieli. da sie jakos przekierowac porty? prosze o instrukcje

Wiesz, zanim spróbujesz przekierować jakiekolwiek porty może lepiej sprawdź, co w umowie pisze na ten temat? Spora część mniejszych usługodawców nakłada kary za próby użycia niedozwolonego przez nich oprogramowania.

Poza tym zastanów się, kupujesz łącze 2 Mb/s, ale okazuje się, że ktoś nadużywa sieci i zamiast cieszyć się swoją prędkością masz marne 512kb/s nie wkurzyłbyś się? Płacisz pełną stawkę a masz cztery razy wolniej - co robisz? Dzwonisz na skargę dlaczego tak wolno :!: Usługodawca sprawdza, widzi, że jakiś gość zajmuje sieć emulem i wyciąga konsekwencje ;) ... To że łącze jest tanie i szybkie nie znaczy, że dobre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tych ustawień - jak wiecie TOYA blokuje porty osobom bez publicznego IP. Jednak w odpowiedzi Biura pomocy technicznej słyszymy co innego:

Ze względów bezpieczeństwa jedynymi blokowanymi portami w sieci TOYAnet są:

11768/tcp, 15118/tcp, 135/tcp, 137/tcp. 138/tcp, 139/tcp , 445/tcp i udp

Dziwne, że nie działają także inne. W rozwiązaniu problemów z pobieraniem danych ma pomóc doinstalowanie protokołu NetBEUI. Co o tym sądzicie? Może faktycznie coś dać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w tej sieci to są właśnie jedyne porty zewnętrznego nasłuchu i ze względów bezpieczeństwa są pozamykane. Z drugiej strony dziwne, żeby nie chcieli ich otworzyć na życzenie klienta na jego własną odpowiedzialność. Z kolei wybranie losowych portów nic nie da. Będzie tak samo jak by korzystać z tych poblokowanych.

Doinstalowanie NetBEUI nic nie da bo sieć działa prawdopodobnie i tak tylko w oparciu o zwyczajne TcpIP. W siecich lokalnych jest wręcz zalecane odinstalowanie innych niepotrzebnych protokołow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :!:

Mam wkurzający problem z moim Emulem 0,47 c. Polega on na tym że czasami (nie za każdym razem) jak mi się zatnie komputer podczas pobierania plików to po restarcie lista plików do ściągania jest pusta i musze zaczynać pobieranie od początku. Zauważyłem jednak że ściągane pliki sie nie kasują i cały czas znajdują się w folderze pobierania, tyle tylko że emule ich nie widzi. Pozostaje mi tylko usunąć je ręcznie. Jest jakiś sposób na uratowanie tych plików? Mam windowsa xp sp2, łącze neostrade 1mb. Dzięki za wszystkie sugestie :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu muła masz katalog config, a w nim trochę plików oraz katalogi backup i backup2 (nie dam głowy, ale chyba w opcjach można ustawić czy 1 czy 2 backupy robi). Po padzie zrób kopie plików z katalogu config i spróbuj je zastąpić tymi z backup lub backup2.

Poza tym każdemu ściąganemu plikowi towarzyszą dwa pliki (że tak je nazwę) "informacyjno-konfiguracyjne) - jeden z rozszerzeniem met, a drugi .bak. Po padzie możesz spróbować zastąpić plik met plikiem bak przez usunięcie tego ".bak".

Pobranego będzie mniej, ale nie będziesz zaczynał od zera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zainstalowałem eMule'a, moja wersja to: eMule Plus v1.2b. Mam bardzo niską prędkość pobierania plików. Jak moge ją zwiekszyć? Czytałem na poprzednich stronach tematu, że trzeba zezwolić na działanie eMula w windowsie i programie antywirusowym, ale nie wiem jak to zrobić. Mam windows Xp z SP2 i Norton AntiVirus. Proszę o pomoc.

Poszperałem i okazało sie, że w windowskie i antywirusie jest wszystko dobrze poustawiane. Mimo to prędkość pobierania nadal jest mała. Czy powodem może być to, że jestem nowym użytkownikiem i dopiero od paru godzin używam emule??

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...