Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartosznorbert

Muzyka filmowa, a/i muzyka z gier.

Polecane posty

A może ktoś powiedzieć, w jakim filmie była ta muzyka ?

"Immediate music: Imperativa"

Bo fajne nawet, a chciałbym zobaczyć w filmowej wersji, wiem że w Spider manach filmowych, była muzyka z Immediate music Serenata.

Nie będę odkrywczy i powiem tak.

Z gier.

Metal gear solid, Lord of the rings, Star wars, Warcraft, GTA, Command & Conquer, Starcraft, Halo i trochę innych.

Z filmów.

Lord of the rings, star wars, 300, Gladiator, Szybcy i wściekli, Ocean's elven i reszta, Piraci z Karaibów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film:

"Edward Nożycoręki"

"Jeździec bez głowy"

"Gnijąca panna młoda"

"Kontrolerzy"

"Pasja"

"Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa"

"Władca Pierścieni" (cała trylogia)

"Mój sąsiad Totoro"

...i wiele wiele innych.

Moim ulubionym kompozytorem oczywiście jest Danny Elfman. Wymieniłbym jeszcze kilka filmów, do których muzykę skomponował John Williams ale... ale nie zrobię tego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sophi13

Z filmów: Władca Pierścieni, Alicja w Krainie Czarów (Burtona), Opowieści z Narnii... Dalej nie pamiętam :)

Z gier: Soundtrack z DMC 4 (trochę specyficzny - nie dla każdego), HoMM 5 i mój faworyt: soundtrack z King's Bounty: Legenda. Ach, te piękne melodie... Wciąż myślę o tym, by włożyć do napędu płytę z muzyką (dołączona do mojego egzemplarza gry^^) i posłuchać.

Jak widać, mój gust jest raczej nietypowy... :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry:

Mass Effect - Niezwykły klimat kosmosu... Na dodatek wprost epickie... Tylko trzeba było szybko wybierać odpowiedzi w tym momencie, bo się inaczej muzyka zatrzymywała, i klimat pryskał jak bańka mydlana...

Supreme Commander - Doskonale buduje nastrój wielkiej armii.

Filmy:

- Drink up, me hearties, yo ho!

Harry Potter - Brak mi słów... Tak klimatyczne, że nie wiem co powiedzieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry:

Gothic 3: Swietnie sie sluchalo dopasowanych klimatycznie kawalkow czy to podczas wycieczek po Varrancie czy Nordmarze.

Prince of Persia: Warrior Within: Fajne, "nielekkie" brzmienie, idealnie pasujace do klimatu.

Medieval 2: Total War: Tak samo jak powyzej, klimatyczne kawalki, przyjemne dla ucha. Kto gral, wie, jakie to uczucie, gdy nasza armia rusza naprzod a w tle "odpala sie" ta muzyka :D

Filmy:

W sumie wszystkie filmy, do ktorych muzyke robil Hans Zimmer. Geniusz. (Helikopter w Ogniu, Pearl Harbor, Piraci z Karaibow, Krol Artur, Gladiator itd.itd.)

Poza tym to:

300

Trylogia Wladcy Pierscieni

Avatar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej z filmów to przypadły mi filmy:

-300

-Iron-Man

-X-Man geneza: Wolverine

-Star Wars

A z gier... hmm..:

-Call of Duty: Modern Warfare 2

-Flatout

-Need for Speed Most Wanted

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gier:

Wiedźmin (Ogólnie)

"Hirołsy" (Głównie z 3 części)

Mirror Edge (Still Alive)

Chrome

Muzyka z trailera Mass Effect 2

Z filmu:

Requiem for a Dream

Marsz Imperialny (star Wars)

Matrix (Navras)

Pirates of the Carribean (Drink up Me)

Różyczka (Wyjazd z Polski - Michał Lorenc)

Benny Hill Theme

James Bond Theme

Muzyka z gier i z filmów jest na podobnym poziomie, bo teraz jest tworzona przez te same wytwórnie, jednak zawsze bardziej wpada mi w ucho muzyka z filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm aż trudno uwierzyć że nikt jeszcze o tym nie wspomniał, nawet ja zapomniałem.

Resident Evil soundtrack

1. Red Queen

2. Slipknot - My Plague (New Abuse Mix)

3. Marilyn Manson - The Fight Song (Slipknot Remix)

4. Coal Chamber - Something Told Me

5. The Cyrstal Method - Name of The Game (Clean Game)

6. Adema - Everyone

7. Fear Factory - Invisible Wounds (The Suture Mix)

8. Static-X - Anything But This

9. Rammstein - Hallelujah

10. Depeche Mode - Dirt

11. Ill Nino - What Comes Around (Day Of The Dead Mix)

12. Mudvayne - Dig (Everything And Nothing Remix)

13. Method Man - Release Yo' Self (Prodigy Mix)

14. Saliva - 800

15. Five Pointe O - The Infinity

16. The Umbrella Corporation

17.

-- genialny kawałek!

18. Marilyn Manson - Seizure of Power (Score)

19. Marilyn Manson - Reunion (Score)

20. Marilyn Manson - Cleansing (Score)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yetem- nic dodać, nic ująć;) . Requiem for a dream i muzyka z wiedźmina, szczególnie.:)

Requiem for a Dream miało strasznie kiepski soundtrack, oprócz jednej klimatycznej "piosenki", która leciała pod sam koniec, jak główni bohaterowie lecieli już do pierdla i zbliżał się "moment kulminacyjny".

A w Wiedźminie tylko jedna piosenka Vadera jest ok, reszta średniawa.

Najlepsze growe soundtracki jakie słyszałem to te z gier Fahrenheit, Dave Mirra Freestyle BMX (dobry punk rock) i Saints Row 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave Mirra Freestyle BMX (dobry punk rock)

hry, hry, hry, przezież prawie każda gra sportowa ma w soundtracku albo punk rock, albo drum and bass albo lekki transik... albo wszystko razem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muzyka Jeremiego Soule'a do Morrowinda oraz Obliviona, słucham bardzo często bo to jest coś pięknego. Równie genialny jest soundtrack Pierra Esteve do Atlantisa 1 i 2 (zapewne niewielu z Was kojarzy w ogóle tę przygodówke) oraz Harolda Faltermeyera do gry Jack Orlando. Gothic 3, Wiedźmin również mają bardzo przyzwoity soundtrack. Poza tym Super Mario 64 na N64, oczywiście Mafia, Neverhood, Tony Hawk 2, GTA: Vice City, World of Warcraft, Guild Wars (również Jeremy Soule).

Co do filmów i seriali, to m.in Dexter, Pacyfik, Godfather, Lord of the Rings, Gladiator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=4HGQS5XSoJ4 - Ace Combat 6 utwór tak pięknie wpadjący w ucho, że moim skromnym zdaniem brak słów. No, może oprócz przydługawego wstępu;)

Co do soundtracków z gier to już wyżej wymieniony tytuł hmm motywy u nocnych elfów w Warcrafcie 3 TFT bardzo mi się podobają, Heroes V z dodatkami, Warhammer 40k z dodatkami, no i oczywiście Metal Gear Solid;) Soundtracki IMHO świetne;)

Co do filmów to jak narazie króluje orkiestrowe wykonanie Aeroplane Tala Bachmana z American pie: Band Camp (wbrew pozorom najmniej zboczona i moim zdaniem najlepsza część serii, no ale cóż może to ze względu na to, że gram w orkeistrze dętej;) z kumplem beirzemy się za rozpisanie tego ze słuchu bo nut nigdzie nie można znaleźć;/)

Tutaj link dla ciekawskich;)

P.S. Aha, sax tenor rządzi!;)

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=JHLawUIOSz0

JAAAAAAAAZZZZZZZZZDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAAA

Soundtrack z tej gierki to praktycznie pierwsza muzyka, jaką się zainteresowałem w ogóle! Miiiiiiiissssstrzowssssssskiiiiii!! ACID ACID ACID! Jakim cudem potem zostałem metalem? Nie wiem, to były Ciemne Wieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony soundtrack pochodzi z Final Fantasy 7.. praktycznie każdy utwór idealnie wprowadzał w klimat gry..

Po kolei:

http://www.youtube.com/watch?v=m9LrE6dRHn8 - nie wiem jak to zrobili, ale ta melodia świetnie komponuje się z wszelkimi animacjami walk i puszczanych spelli..

http://www.youtube.com/watch?v=TDGBUp25i8U...feature=related - świetna melodia, mam nawet na mp3.. pierwszy raz podczas walki z bossem skorpionem (chyba).. szybkie tempo idelne na walke z bossem :P

http://www.youtube.com/watch?v=_YNhhD-Zt-8...feature=related - chocobo theme :) Zawsze gdy to slysze widze przed oczami choccobo..

http://www.youtube.com/watch?v=xO1V9OSW3ys - no i perełka wg. mnie - świetnie podkreśla apokaliptyczne obrazy.. przygnębiające

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o soundtracki z gier, to wygląda to tak:

Konsole:

Shadow of the Colossus (Kow Otani)

ICO (Pentagon, Michiru Oshima)

Silent Hill - wszystkie części (Akira Yamaoka)

PC:

Hitman Contracts, Blood Money - genialne soundtacki w wykonaniu Jesper'a Kyd'a.

Warcraft

Operation Flashpoint

SHOGO MAD

Natomiast filmy:

Leon The Professional (Eric Serra)

Scarface

Twelve Monkeys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...