Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tam radzę handlować. Znaczy się, kraść wszystko, co ma wartość trzy razy większą niż masę, a za zdobytą kasę nauczyć się co nieco walczyć. Po kilkunastu minutach można szaleć z zadaniami. Aha- sprzedać TYLKO u kupca w Calderze, w posiadłości... ehm... Ghorak chyba. W każdym bądź razie- mieszkańcy to orkowie, tylko kupiec to taki mały stworek, nie pamiętam nazwy. Kupiec skupuje towary po 100% ceny. Bez względu na umiejętności gracza.

Na ten błąd odsyłam na Adamantytową Wieżę. Ew. od razu radzę zapewnić grze więcej wolnego RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu nazywa się Pełzacz i jest Młokosem, więc raczej łatwo będzie go rozpoznać. Ale nie zmienia to faktu że łatwo jest dzięki temu zarobić. Jak masz odpowiednio dużo siły, możesz chodzić po daedrycznych ruinach i wtedy je rozkradać, lecz trzeba mieć dobrą postać, jednak trud się opłaca(Ja wychodzę czasami o 15 tyś. bogatszy) i wtedy też możesz wykorzystać tą kasę na ćwiczenia.

(Mógłby mi ktoś w końcu pomóc z moimi poprzednimi problemami, nadal nie mogę ich rozwiązać.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja mam taki problem, wieszczka w obozie Urszilaku nie chce ze mną handlować, mówi mi że mam Skoome i mam się jej pozbyć, no mialem jakąś fajke wywaliłem ja, ale dalej się jej nie podoba i mi mówi "pozbądź się skoomy" Co to ma być???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem, otóż w gildii wojowników dostałem zadanie skradzenia księgi szyfrów gildii złodziei (w której jestem mistrzem) i nie wiem co zrobić. Nie zostane wyrzucony czy coś ? A jeśli chodzi o najbogatszego kupca jest nim... krab błotny!!! Ma 10000 gotówki a mieszka na południu mapy pod ruinami... emm... nie pamiętam nazwy...

A mam takie pytanko zna ktoś może jakieś POLSKIE mody powtarzam POLSKIE które pozwalają dołączyć do wszystkich trzech rodów ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja byłem w gildii złodzieji i dostałem misje ukradnięcia księgi dla wojowników. DObrze że wziąłeś tą misję po przystąpieniu do złodziejów :D bo później nie można do niej dołączyć. :P JA poprostu podszedłem do tej babki co ma księge, próbowałem okraść ją z tej księgi, nie udało się, zrobiła się bójka, zabiłem ją. Złodzieje obrazili się, ale za jakąś opłatą, dosyć duża pozwolili mi przystąpić spowrotem bez konsekwencji , Ale zanim rozwalisz tą babkę radzę zgreomadzić duuuuzooo pieniędzy, bo jak ją zabijesz będziesz poszukiwany listem, i musisz mieć kase a) na powrót do gildii złodzieji, pogadaj z tym kotem co im dowodzi ib) na zapłacenie za czyste konto u tego gostka z gildii żeby nie ścigali cię stra.żnicy (można też zapłacić u nich ale to kosztuje dwa razy więcej) Gdzieś 1500 zeta mieć musisz. JA tak zrobiłem, może jest inny sposób, ale ja rzadko korzystam z poradnika. I uważaj żeby nie zabić innych członków gildii, do bójki sprowokuj tylko ją!!!

Aha tej babki nie da się namówić do dobrowolnego oddania księgi, nie da rady jak jesteś w gildii złodziej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem wreszcie zagłębić się w Morrowinda i mam pewne pytanie. Rzadko trafiam przeciwników w walce. W co trzeba inwestować najmocniej, żeby trafiać coraz częściej w walce toporem/mieczem etc? Zwinność, siła i broń którą walczę, czy powinienem też wybrać sobie CELNOŚĆ jako umiejętność główną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak grałem w Morrowinda to nigdy szczególnie nie miałem problemów z trafieniem przeciwnika. Zwinność z tego co pamiętam zwiększa celność ciosów, co też potwierdza Adamantytowa Wieża ;) Siła, Althorion, raczej zwiększa zadawane obrażenia, niż ich celność.

Natomiast celność rzeczywiście, wpływa na bronie długodystansowe, takie jak łuki, kusze, gwiazdki...

Więc osobiście polecałbym w tym kierunku rozwijać zwinność, siłę i wybrany rodzaj broni (możesz też zawsze przy kolejnych levelach dorzucać punkty do szczęścia, ale ono aż tak wielkiego znaczenia nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż w gildii wojowników dostałem zadanie skradzenia księgi szyfrów gildii złodziei (w której jestem mistrzem) i nie wiem co zrobić. Nie zostane wyrzucony czy coś ? A jeśli chodzi o najbogatszego kupca jest nim... krab błotny!!! Ma 10000 gotówki a mieszka na południu mapy pod ruinami... emm... nie pamiętam nazwy...

A mam takie pytanko zna ktoś może jakieś POLSKIE mody powtarzam POLSKIE które pozwalają dołączyć do wszystkich trzech rodów ??

Sposób tomwaca mimo, że siłowy, jest dobry, ale jeśli nie chcesz mieć konsekwencji prawnych można tą kobitkę sprowokować zniewagami (jeśli masz wysoką umiejętność Retoryka) albo jakąś miksturą ("Mikstura sprowokowania humanoida" , bodajże) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie. Zapomniałem że zrobiłem zadanie dla gildii złodziei a konkretnie Dżentelmena Jima Steycyego które owo zadanie z księgom szyfrów anuluje. A jeśli chodzi o trafianie w przeciwnika to zależy od zręczności i stopnia wytrenowania w danym rodzaju broni.

A i jeżeli chcecie zrobić dobrą postać nigdy nie bierzcie do umiejętności głównych ani dodatkowych (czyli tych które dają punkty do awansu) tych umiejętności w których chcecie się specjalizować np. postać nastawiona na złodziejstwo czyli: krótkie ostrze, skradanie się, zabezpieczenia, te umiejętności idą do pobocznych. Dzięki temu można uniknąć dużego levela ze zbyt słabymi umiejętnościami i zbyt silnymi przeciwnikami do pokonania. Parę razy już zamiast stworzyć świetnego wojownika wychodziła mi melepeta niezdolna w niczym i we wszystkim XD Ponawiam pytanie: POLSKIE mody pozwalające dołączyć do wszystkich wielkich rodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja mam pytanie co do nekromancji.

Czy istnieje coś takiego w Morrowindzie? Chodzi mi o babranie się w ciałach i takie tam. Czy nekromancja ogranicza sie tylko do zaklęć w stylu "przyzwanie szkieleta na 30 sekund"?

Nie można się babrać niestety. Jedyne co możesz poza przywołaniem szkieletu albo wysysaniem życia to robić miksutruki z maczki kostnej i mięsa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła odpowiada za udźwig i obrażenia zadawane bronią białą

Zwinność odpowiada za obrażenia bronią dystansową. i trafianie (wszystkimi rodzajami broni)

Umiejętność celnoś - łatwość trafienia i obrażenia bronią dystansową

Umiejętności typu długie ostrza, topory - obrażenia danym rodzajem broni i łatwość trafienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność nie ma znaczenia, zależy tylko od Twojej postaci i jej umiejętności. Najlepiej zacząć od Gildi Magów i Wojowników. Zrób parę zadań i dołącz do Złodziei i od tych 3 gildii rób równocześnie. Tylko jak będziesz wykonywał zadania wojowników i złodziei to uważaj bo w jednym zadaniu ze sobą kolidują (łatwo się przekonasz które, sytuacje da się rozwiązać). Potem Kult Tamriel, Rody, Legion Cesarski, Morag Tong i na końcu Świątynia (bo wymaga najpierw złażenia całej mapy).

Ale ogólnie to polecam dowolność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność nie ma znaczenia. Ważne jest to, by dołączyć na początku do gildii magów, złodziei i wojowników jak radził Olimp Bathory. Jeżeli nie zrobisz tego, a zaczniesz wykonywać zadania jednej z nich(dowiesz się której), to może okazać się, że nie będzie mógł dołączyć do innej gildii. Będąc już w niej, sprawa potoczy się inaczej i będziesz mógł wszystko, ładnie skończyć :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...