Skocz do zawartości
Marcin1916

RtxDay

Polecane posty

Moim zdaniem, lepszą opcją jest np. Lian Li Lancool III. Pojemna, przewiewna i wygląda lepiej niż Fractal Define z otwartymi drzwiczkami (co bywa konieczne przy wydajnych zestawach). Drobnym mankamentem może być brak filtra przeciwkurzowego na froncie, co jest od jakiegoś czasu modne wśród producentów - rolę filtra ma spełniać gęsta siatka, co nie do końca zdaje egzamin. Wystarczy jednak częściej przedmuchać wnętrze.

Inną opcją jest be quiet! Silent Base 802 (819 zł w x-kom). Ten model jest wyposażony w filtr z przodu. Na górze i na froncie można zastosować siatkę lub panele z matą wyciszającą - wszystko w zestawie. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w Phanteks P600S.

W dniu 2.10.2022 o 20:42, Marcin1916 napisał:

A jeżeli chodzi o pamięci to lepiej po jakimś czasie mieć 2x16GB czy 4x8GB ?

Pod względem wydajności - bez różnicy, jeśli osiągniesz takie same parametry. Łatwiej powinno być "wycisnąć" więcej z dwóch kości po 16 GB, ale przy parametrach 3600/CL17 raczej obędzie się bez problemów przy czterech kościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zestawu, który chcę zbudować, dobrze będzie dobrać taką płytę i ram, czy w moim przypadku nie opłaca się dopłacać do ddr5 ?

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-msi-pro-z690-a

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-kingston-fury-beast-black-16gb-5600mhz

 

I oczywiście pytanie najważniejsze czy ta płyta pasuję do tych pamięci :D bo one są 5600, a płyta obsługuje 4800 ?? Nie wiem czy ja to dobrze odczytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta buda to piekarnik.

Wbrew pozorom wyciszona buda wcale nie gwarantuje ciszy - bo ma gorszą wentylację i przez to wentylatory w środku pracują z wyższymi obrotami żeby schłodzić podzespoły. Więc suma summarum - jest często głośniej.

Jak zależy ci na ciszy, to przede wszystkim szukaj karty z cichym chłodzeniem i cichego coolera na CPU, a budę weź z dobrą wentylacją.

Ew. postaw na Fractala gdzie jest wyciszenie i dość dobra wentylacja - https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-7-compact-tg-dark-tint-czarna-fd-c-def7c-02-5942682/ - przy czym raczej warto dorzucić tu jeszcze 1 śmigło na przód - https://www.morele.net/wentylator-fractal-design-dynamic-x2-gp-14-pwm-czarno-bialy-fd-fan-dyn-x2-gp14-pwm-wt-5626579/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie CPU już jest, polecane przez Ciebie SilentiumPC Navis F240 - mam nadziej, że będzie ciche

Grafika zostaje ta GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 

zaproponowany Fractal jest fajny, obecnie mam innego i w sumie jestem zadowolony ( chociaż myślałem, że za budę wydam coś koło 500 )

Reasumując czy to wszystko do siebie pasuje ?

https://www.morele.net/inventory/info/4ca35c6e/ + GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0)  + SilentiumPC Navis F240 + SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold 

po nowym roku planuje dokupić drugą kość pamięci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć dysk WD, bo ma dłuższą gwarancję i wyższy współczynnik TBW.

W dniu 14.10.2022 o 23:48, Marcin1916 napisał:

zaproponowany Fractal jest fajny, obecnie mam innego i w sumie jestem zadowolony ( chociaż myślałem, że za budę wydam coś koło 500 )

Reasumując czy to wszystko do siebie pasuje ?

Tak, wszystko pasuje. Jeśli chcesz tańszą obudowę, to możesz wziąć Phanteksa P500A - nie ma filtra z przodu, ale za to można bez problemów zamontować AiO 280 na górze (gdyby była kiedyś taka potrzeba), a do tego jest wyraźnie przewiewniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dał bym sobie rękę obciąć, że to są te same dyski tylko jeden w wersji 3.0, a drugi 4.0 :D 

 

 znalazłem tego Fractala w dobrej cenie koło 500 zł tylko w wersji solid, tak że chyba się na niego zdecyduję 

 

A tak jeszcze dopytam, żeby nie tworzyć nowych tematów, którą klawiaturę byście polecili. Potrzebuję bezprzewodowej i naprawdę cichej, obecnie używam Microsoft SideWinder x4, gdyby nowa była cichsza było by super, może być bez bloku numerycznego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest mega nie wiadoma :D bo w zasadzie nie mam określonego budżetu na klawiaturę

jak chcecie polecić tego logitecha za 1000 to trochę dużo, ale może wart swej ceny

ale jak moglibyście dać jakieś przykłady to sobie je z chęcią rozpatrzę

Corsair K57 RGB Wireless - to jest godne uwagi ? cena jeszcze do przełknięcia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin1916 napisał:

no i tu jest mega nie wiadoma :D bo w zasadzie nie mam określonego budżetu na klawiaturę

Zatem zaszalej i kup sobie jakiś bezprzewodowy model z przełącznikami Topre.😁

 

Do czego będziesz głównie używał klawiatury? Koniecznie musi być "naprawdę cicha"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że budżet jest nie określony nie równa się temu, że jest nieograniczony :D 

nawet nie wiem co to te Topre :( 

no cicha musi być, nie może hałasować jak maszyna do pisania. Klawiatury używam głównie do gier i normalnego użytkowania komputera i internetu, nie pracuje na niej 8 godzin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamówienie złożone, dzięki za pomoc 

zestaw będzie wyglądał tak:

WD Blue SSD SN570 NVMe 1TB M.2 2280 PCIe Gen3

KINGSTON 32GB 3600MHz DDR4 CL16  FURY Renegade Black

Fractal Design Define 7 Compact TG White

i7-13700KF

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G

SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold

MSI PRO Z690-A DDR4

 SilentiumPC Navis F240

 

W przyszłości pewnie dojdzie do zmiany grafiki i monitora ale to spokojnie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...