Skocz do zawartości
Marcin1916

RtxDay

Polecane posty

Heja, mam pytanie czy warto się zainteresować RtxDay w Media Expert i sprzedawanymi tam modelami ? 

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 EAGLE OC 12G (REV. 2.0) 12GB GDDR6   1999 zł

KARTA GRAFICZNA GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 GAMING OC 12G (REV. 2.0) 12GB GDDR6 2099 zł

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI EAGLE 8G (REV. 2.0) 8GB 2339 zł

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 2649 zł

ASUS GEFORCE RTX 3060 PHOENIX V2 LHR 1899 zł

ASUS GEFORCE RTX 3060 TI DUAL MINI V2 LHR 2339 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się nabyć, drogą zakupu, tą kartę 

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 

Wiec mam pytanie, co do niej dobrać aby to miało ręce i nogi. Pozostały budzę to 2500 zł  max 3000 zł jeżeli warto dopłacić. Do kupienia w zasadzie wszystko.

Ewentualnie jeżeli warto czekać na te nowe procesory Intela, to mam pytanie czy ta nowa kartę moge wsadzix do mojego starego zestawu 

ASROC P67 PRO, INTEL I5-2500K, ZASILACZ 550W (tutaj nie pamiętam jaki ale żaden no name), i Pamięć Corsair Vengeance LP, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL9 (CML8GX3M2A1600C9)

I czy się nic nie zepsuje ? i czy poprawi się wydajność w grach typu RD2 stsrs karta graficzna to gtx 670 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przyfarciło, walka była jak o karpia w Lidlu? :P 

Na ten moment coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/eef89918/

Dorzucić warto, bo taniej będzie już mocno budżetowo.

Na nowe procesory można w teorii zaczekać, ale pewnie wtedy w 3k się nijak nie zmieści. Procki pewnie będą trochę droższe, podobnie jak i płyty główne, plus podatek od nowości i nie wiadomo jak z dostępnością na start... Może skończyć się tak, że będziesz czekać do stycznia-lutego, zanim to się w miarę uspokoi. Nie wiem czy warto.

Do obecnego PC można wsadzić kartę (sprawdź tylko czy zasilacz na pewno porządny), ale w nowych grach procesor będzie ją mocno ograniczał (przez to, że ma tylko 4 rdzenie / 4 wątki).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział tak: https://www.morele.net/inventory/info/632ddef6/. Ewentualnie, można podmienić zasilacz na Supremo L2 650W i wziąć dysk SSD z zestawu Diriana. Na pewno wziąłbym płytę Asusa, bo w tej cenie (540 zł) to spora okazja.

 

W tym roku mogą mieć premierę jedynie odblokowane procesory Intela i płyty Z690, więc pewnie należałoby doliczyć przynajmniej 500-600 zł do ceny zestawu. Wybór i5-12600K(F) zamiast zablokowanego i5-12400(F), może mieć jednak dużo więcej sensu niż do tej pory, bo ponoć zablokowane i5 Alder Lake nie będą miały 4 mniejszych rdzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie, nie, do Kaprpia w Lidlu było daleko

Generalnie całkiem dobrze przygotowane to wydarzenie, tylko 12 godziny trzeba było odstać ? 

Zasilacze taki roczny SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold więc mam nadzieję że wszystko  powinno działać ale rozumiem to, że stary zestaw mocno  będzie ograniczał nowa kartę 

Edytowano przez Marcin1916
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem :D minął szalony rok i nic nie kupiłem do tej karty..... coś się zmieniło od tamtego czasu ? nadal potrzebuje dokupić płytę główną, procesor i pamięć ram. Budżet 3-4 tys zł, bez systemu, chociaż jeżeli macie jakąś fajną promocję mogę skorzystać, ale bez wliczania do budżetu, monitor kiedyś chce wymienić na coś 144Hz, ale to melodia przyszłości. Jeżeli możecie to pomóżcie coś dołożyć do tego co już mam, czyli:

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 

Dysk SSD Samsung 870 EVO 500 GB 2.5" SATA III

Obudowa Fractal Design DEFINE R3 USB 3.0 Black Pearl ------ ale mogę ewentualnie wymienić na jakąś cichą 

SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z zakupem "na teraz" - i5 12600K+Z690. Dałbym jeszcze dodatkowy dysk SSD na NVME, bo 500GB w obecnych czasach, to bardzo mało. 

A jeśli masz opcję poczekania, to poczekałbym na odpowiedź AMD z ich nowymi Ryzenami. Szczególnie na Ryzena 7600X, który "podobno" ma mieć bardzo mocny pojedynczy rdzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już sam musisz zdecydować. 

3060 Ti nie jest jakąś super mocną kartą więc spokojnie można składać już teraz i to nie koniecznie wydając az 3-4k. 

Chyba że chcesz mieć procka na dłużej i pod kolejne karty, to wtedy raczej bym zaczekał na nowe CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie ta płyta kosztuje pod 900 zł, a co myślicie o tym i7- 13700KF?  warto do niego dopłacić, nie ukrywam, że chciałbym zbudować komputer aby mi spokojnie starczył na powiedzmy 5 lat (tak wiem, że w tej branży pół roku może zmienić wszystko:) ) 

Zakupu muszę dokonać do końca 2022 roku :D od stycznia temat może być nieaktualny haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-13700KF wygląda na nieco wydajniejszego i9-12900K, więc też niezła opcja. Do niego przyda się już pewnie jakaś lepsza płyta, np. MSI PRO Z690-A DDR4.

Do obu tych cpu chyba warto już wziąć lepsze chłodzenie niż proponowany wcześniej Fortis 5. Do i5 może nadać się np. Deepcool AK620, ale do i7 rozważyłbym już jakieś AiO, co prawdopodobnie wymusi zmianę obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzę właśnie, że wydatki w takim przypadku wzrosły, ewidentnie muszę rozłożyć zakupy na 2 lub 3 części, dysk ssd na m2 kupię pewnie po nowym roku, obecnie posiadam samsunga 870 evo, nieużywany to akurat się nada. 

A czy zakup pamięci 16GB w jednej kości i dokupienie za jakiś czas drugiej ma wgl sens?

Z podświetlenia wolał bym zrezygnować i nie stosować go, więc czy takie chłodzenie było by dobre https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-msi-mag-coreliquid-p360-306-7zw2p31-813-10229567/ ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć 16GB w jednej kości póki co, ale wydajność będzie wyraźnie niższa bez Dual Channel. 

AIO można wziąć śmiało tańsze i mniejsze, np. https://www.komputronik.pl/product/753490/silentiumpc-navis-f240.html - tylko słabo z dostępnością tego modelu ostatnio, więc nie zwlekałbym za długo z zakupem bo w swojej cenie bezkonkurencyjne jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście słabo z dostępnością, złożyłem zamówienie i już nie ma dostępnego modelu :D 

Fractal Design DEFINE R3 USB 3.0 Black Pearl --- tam moja leciwa obudowa chyba to wszystko pomieści i wytrzyma :D 

SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold --- zasilacz nie okaże się za słaby na tego i7, z690, rtx3060ti i to chłodzenie ?

Można wziąć 16GB w jednej kości póki co ----- a który model konkretnie :D (nawet lepiej jak by był bez podświetlenia) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien podołać zadaniu.

RAM - https://www.morele.net/pamiec-kingston-fury-renegade-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-kf436c16rb1-16-8813152/, chociaż lepiej byłoby wziąć te kości

Obudowa raczej nie ma miejsca na AiO na górze (foto), a przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Zakładam, że można pokusić się o montaż z przodu obudowy, ale klatka na dyski nie pomaga w przepływie powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na ta swoją obudowę i pewnie wszystko się zmieści, a kieszenie na dyski można zdemontować, ale przekonałeś mnie do zmiany, bo to jednak 10 lat już ona ma, więc zakładam, że może coś nowego będzie lepsze, np. takie coś 

https://www.x-kom.pl/p/242797-obudowa-do-komputera-fractal-design-define-s-usb-30.html

chyba, że polecilibyście coś innego 

 

A jeżeli chodzi o pamięci to lepiej po jakimś czasie mieć 2x16GB czy 4x8GB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...