Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

My Dying Bride jest świetne, zwłaszcza abum "The Angel And The Dark River" mi podchodzi. Oprócz tego zasłuchuje sie Dimmu Borgir, Behemoth, Nile, a ostatnio Hate Eternal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Ja słucham My dying Birde, Opetha, Dream Theater i całej tej chimkowej bandy

ej, co za chimkowa banda? :P MDB to [beeep] zespol - pozostale dwa srednio mi podchodza;]

Dołowanko jak Lacrimosa

BA! To krolowie dolowania - zwlaszcza na "Stille"

kłeszczyn mam - slyszelista "Demigod"? Bo ciekaw jej jestem - widzialem tylko clip na vivarock(hehe nergal niedlugo te zakola bedzie mial na dupie :P)

i calkiem znosne to bylo;] chociaz brzmialo jak zośka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA! To krolowie dolowania - zwlaszcza na "Stille"
Ja tam zaczynam się cieszyć, że tej płytki Lacrimosy mi nie przywiozłeś... Jak ostatnio usłyszałem oryginalną wersję 'Copycat' (miałem remiksa by Samael) to chciałem się rzucić przez okno... Bynajmniej nie dlatego, że mnie tak zdołowała, tylko że tego się nie dało słuchać :D

Tributy są fajne, ale np. taki Tribute to Paradise Lost to cienkie szczyny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Dying Bride to druga fala doom metalu.. w sumie brzmi podobnie jak inne kapelki doom z konca lat 80, jak Paradise Lost i Tiamat, czyli to jest naprawde deathowy doom :].. potem graja taki doom metal, a na nowszych plytkach to w sumie goth-metal.

Co do Nergala.. cooooz.. nie kazdy musi miec tyle wlosow co ja ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co sondzicie o zespołach (może) metalowych, bo wiecie ostatnio mi tutaj się okazało że Beetelsi to zespół metalowy jak to pisało w gazecie mojej matki "Twój Styl"....

Aaaaaa!!! Zaliczylem LOLa!!! :D:D:D

Marlyn Manson

Dla mnie to jest hard rock, moze troche zajezdzajacy hardcorem... ogolnie kicz. :)

Iron Maden (no to właściwie mocny rock ale cotam :) )

Kolejny LOL!!! :) Ironi to klasyka heavy metalu. Klasyka!!!

AC-DC

Klasyka rocka, no moze hard rocka w najlepszym wydaniu... i co tu duzo mowic?

Metalica

Z Metallica jest taki problem ze oni grali roznie. NA pocztaku thrash metal, pozniej rock, a teraz... nikt nie wie co to jest... :)

No może to niejest najmoczniejszy metal ale dobra

Wazje ze to klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaczynam się cieszyć, że tej płytki Lacrimosy mi nie przywiozłeś... Jak ostatnio usłyszałem oryginalną wersję 'Copycat' (miałem remiksa by Samael) to chciałem się rzucić przez okno... Bynajmniej nie dlatego, że mnie tak zdołowała, tylko że tego się nie dało słuchać

hmm...Copycat jest taki sobie - jak dla mnie opus magnum Lacrimosy to "Stille" albo "Satura".

a ja zamieniam sie w Feanora(buahaha) - slucham se tego Happysad co mi przyslal:twisted:

Żadnych pirackich propozycji na tym forum! :]

<EDIT> skad wiesz co mi przyslal? moze podarowal mi plytke z tym :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Kijassie!!!

Jak tam ci się podobało My Dying Bride, co ci pożyczyłem, hmmm???

Mają świetne utwory... tylko trochę przydługie

Mnie najbardziej podchodzi kawałek "Cry of Mankind".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Athamorh

W ogóle to ostatnio coś tu mocno offtopem zajeżdża... Jakaś Lacrimosa, Dream Theater - no sorry...

Inna bajka: ostatnio w przepastnej szufladzie wpadła mi w ręce płyta Nechrist - Nokturnal Mortum. Włączyłem - wymiata! Heh - postanowiłem przeszukać całą płytotekę i znalazłem sporo niezłych kapel zza wschodniej granicy:

Anubi, Korozy, Astrofaes, Dub Buk - naprawdę wysoka klasa. Dla każdego coś miłego - trochę brudnych dźwięków w Dub Buk, wysublimowanej sieczki (tia..) z elementami jazzu w Anubi, symfoniki w Korozy...

Ukraińcy i cała reszta naprawdę mają potencjał!

Od dziś jestem wiekim fanem pogańskiego/słowiańskiego metalu zza wschodniej granicy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówimy o Ukraińcach to polecam Mental Demise i Fleshgore. Na tej drugiej kapeli byłem we wrześniu poprzedniego roku na koncercie w Toruniu i dosłownie masakra totalna. Przecudny grind death :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Kredki trudno zaszufladkować, osobiście uważam, że to mieszanka blacku i gotyku, taki swoisty Gothic Metal. Niektórzy zaś uważają Kredki za przedstawicieli nowej fali Blacku, tzw. Symfonicznego Black Metalu, co ja osobiście uważam za bzdurę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Kredki trudno zaszufladkować, osobiście uważam, że to mieszanka blacku i gotyku, taki swoisty Gothic Metal. Niektórzy zaś uważają Kredki za przedstawicieli nowej fali Blacku, tzw. Symfonicznego Black Metalu, co ja osobiście uważam za bzdurę.

Nie zgadzam się do końca z twoją wypowiedzią z ,,syfonicznym blackiem''...z jedneuj strony jak black to nie może być synfoniczny :twisted: ale jak to nowa fala więc morze się zmienić pojęcie blacku i ogólny całokształt tego typu metalu :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowa fala" Blacku to zespoły grające niewątpliwy Black, lecz nie tak ortodoksyjny. Starają się odświeżyć trochę Black Metal i wnieść do niego coś nowego.

Por.

Dimmu Borgir

Anorexia Nervosa

The Amenta

Thy Hastur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ciezko to nazwac nowa fala blacku, skoro ona istnieje prawie tak dlugo jak norweska scena blacku /zuznajac za jej poczatek 1991 rok :)/. Poza tym ciezko mi sie pogodzic ze stwierdzeniem, ze Dimmu gra jakikolwiek black, hehe :).

Ogolnie, to po prostu inna odmiana blacku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dimmu nie gra Blacku, to CoF na pewno...

Tzw. Old Shool Black rozwinął się w latach '80, głównie w Norwegii. Ta "Nowa Fala", czyli tzw. Symfoniczny/Melodic Black Metal rozkręcił się na dobre ok. połowy lat '90 (wcześniej był jeszcze kojarzony ze sceną gotycką)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dimmu nie gra Blacku, to CoF na pewno...

No, pisalem, ze zadne z tych zespolow dla mnie nie grea zadnego blacku.

Tzw. Old Shool Black rozwinął się w latach '80, głównie w Norwegii.

Nie wiem,cz y w Norwegii byl w latach 80 black. Zespolu jak Mayhem, Immortal, Emperor czy Darkthrone wtedy graly jeszcze death. Nie wglebialem sie w historie Mayhemu i nie wiem, kiedy wydali pierwsza black metalowa epke, ale Darkthrone jeszce na ich pierwszym lonplayu hgrali death, wiec szczerze watpie, czy istnial jako taki black w latach 80 w tamtym rejonie.. no, moze poza Bathory. Ale oni jak wiadomo byli ze Szwecji.

Ta "Nowa Fala", czyli tzw. Symfoniczny/Melodic Black Metal rozkręcił się na dobre ok. połowy lat '90 (wcześniej był jeszcze kojarzony ze sceną gotycką)

Wiesz, black metal jako taki sie rozkrecil na dobre na poczaktu lat 90, wiec 3 lata roznicy, to dosc niewiele moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość &#8224;R.I.P&#822

Dla mnie to jest hard rock, moze troche zajezdzajacy hardcorem... ogolnie kicz. :)

MArlyn Manson jest na stowe!! Metalem. Sprawdzilem w paru serwisach;]

Iron Maden (no to właściwie mocny rock ale cotam :) )

Kolejny LOL!!! :) Ironi to klasyka heavy metalu. Klasyka!!!

Serio?? Nieno.. Wiesz zalewzy od piosenki.. Np. Ich Fear of the darki.. fajna tresc' date=' ale Metal raczej niejest to.

AC-DC

Klasyka rocka, no moze hard rocka w najlepszym wydaniu... i co tu duzo mowic?

No hard rock pewnie.. bo rock to to troszke zamocne.

Metalica

Z Metallica jest taki problem ze oni grali roznie. NA pocztaku thrash metal' date=' pozniej rock, a teraz... nikt nie wie co to jest... :)

.[/quote']

Heh.. nowy gatunek ;] Alei nteresujonce.. Mozna ich w pewnym sensie proównać do U2 Któzy sie bawili różnymi stylami przez pewien czas.. Tak właściwie niewiem czy ta nowa płyta wyszła im na dobre ;]

.

Wazje ze to klasyka.

Klasyka tak.. a co pordzas z poza klasyki?? No coś własnego... Ale moze sie zkontaktuj zemną zamiast na forum i je zasmiecac przez gg lob cos..

Kazdy ktory ma rady jakies, kontakt ze mna

Mail- x_Amigo_gringo_x@tlen.pl

GG- 6503798

Strona- www.efpklan.za.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zyraff666

Chopy powiedzcie mnie prosze do jakiego gatunku mam zaszufadkowac Children Of Bodom .Bo jak tak was slucham(czytam) to sam nie wiem co mam o tym sadzic, ale na black to mi to nie wyglada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy powiedzcie mnie prosze do jakiego gatunku mam zaszufadkowac Children Of Bodom .Bo jak tak was slucham(czytam) to sam nie wiem co mam o tym sadzic, ale na black to mi to nie wyglada

Mi sie wydaje ze jest to black z duzo iloscia klawiszy, bo na gotyk to mi nie pasuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawe to nikt nie wie co oni grają, pewnie sam Laiho też nie wie :) To nie moja troche działka, ale ja tam widze death metalowe riffy, klawisze typowo blekowe, jakiestam elementy thrashu, a i powera tam by zmieścił. Tak więc ni cholery nie podejme sie tego nazywać :P Zresztą wcale ich nie lubie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość &#8224;R.I.P&#822

Czy zauważyliście że zespoły starają sie być coraz bardziej komercyjne i/lub próbują niepasować do jakiś norm?? Chociaż to by bardziej było do nowego temtau o nazwie np. CO się dzieje z metalem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że zespoły starają sie być coraz bardziej komercyjne i/lub próbują niepasować do jakiś norm?? Chociaż to by bardziej było do nowego temtau o nazwie np. CO się dzieje z metalem...

Zgodzę się w 99%(:P0...Jest coraz więcej zespołów które starają się,żeby ich muzyka orginalna i nie do zaszufladkowania np.Cradle of Filth,Children of Bodom....Niezgodze się jednak,że wszyscy robią to dla pieniędzy....Moim zdaniem próbują wnieść powiew świerzości do Metalu :twisted: ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...