Skocz do zawartości
Coyote123

Rozwiązany: PC + Monitor do 5500 PLN

Polecane posty

Witam wszystkich!

Zdecydowałem, że pora na zmianę sprzętu, ale kiepsko orientuję w hardware. Generalnie potrzebuję skrzynkę + monitor do 5500 zł głównie do gier, ale również do grafiki 3D oraz montażu wideo. Chce się oprzeć na karcie graficznej NVIDIA, ale procesor może być intel lub AMD. Co do monitora 27" powinien być wystarczający. Możliwe, że w przysłośći dokupię drugi monitor. A teraz dokładniejsze dane:

  • Budżet na komputer: 5500 zł
  • Części do kupienia: skrzynka + monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: tak
  • Zastosowanie komputera: gry, grafika 3D, montaż wideo
  • Preferowany sklep: morele, ale nie będę się upierał
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): docelowo nowy
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: do końca lutego.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor zmień na Core i5 10400F i do tego jakaś płyta B460.

Poza tym wygląda w porzadku, choć cena karty graficznej zwala z nóg.

Rozważyłbym jeszcze ewentualnie czy monitor 27 cali z rozdziałką tylko 1080p to dobry pomysł - pikseloza może kuć po oczach przy tak niskiej rozdzielczości pod taką matrycę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena karty ściska za serce. Nie wiem jaki pułap Cię interesuje jeżeli chodzi o wydajność karty ale koledzy z forum doradzili mi kilka tygodni temu zakup 1060 albo 1660, oczywiście używka. Kupiłem 1060 6GB za 500zł i cieszę się jak dziecko :). To nie jest topowa karta, nie jest to karta do ultra w 1440p, a już napewno nie w nowych produkcjach. Ale może warto rozważyć zakup tej karty na przeczekanie. Ja miałem ją kupić na max pól roku do roku i wymienić na coś mocniejszego ale nie zrobię tego absolutnie. Do moich potrzeb to widzę, że karta będzie mi służyła co najmniej drugie tyle niż zakładałem. Ogrywam raczej stare gry  bo Wiedźmin 3, czy Far Cry 4 ale wszystko wyciągnięte na Uber i wszystko płynnie. Cisza jak makiem zasiał. Do grafiki 3D 6GB w karcie myślę, że będzie okej. Naprawdę jestem wdzięczny kolegom z forum za doradzenie mi tej karty. W tej cenie to jest po prostu miazga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ludziska.

Ogólnie nowy komputer miałem zakupić w późniejszym terminie, ale niestety zakup był podyktowany awarią laptopa i musiałem podjąć takie kroki. Nie mniej dziękuję za wszelką pomoc i jeżeli będę coś wymieniał w przyszłości to na pewno się odezwę. Trzymajcie się!

Temat można zamknąć lub usunąć.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...