Skocz do zawartości
TakiTamMagik

Upgrade platformy do 1,5K

Polecane posty

@TakiTamMagik

Do wyższych cen, szczególnie kart graficznych należy przywyknąć. Porównałem sobie zestawienie składaków z różnych serwisów sprzętowych z grudnia i listopada bieżącego roku. I tak jeszcze miesiąc temu za około 3500 zł można było mieć zestaw z RTX 2060, teraz trzeba wybulić 4000 zł! Za 3500 zł to teraz kosztuję zestaw z Geforce 1650/1660, ponadto jeśli marzy wam się opcja z RTX 3070 to w listopadzie najtańszy pakiet komputerowy kosztował 5100 zł, teraz to 5500 zł.

Ciekawa sytuacja z RTX serii 2000, bo bo w poprzednim miesiącu cena 1600-1700 zł za 2060 była realna, teraz to koszt nawet 2100-2200 zł. Wersja z 2070 to całkiem paranoja, bo dawanie ponad 2700 zł za kartę, kiedy w podobnej cenie jest RTX 3070 to całkowite nieporozumienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj, 

Jako że jesteśmy już po CES2021, zwracam się do Was z nurtującym mnie pytaniem: myślicie że AMD wypuści w ogóle coś takiego jak 5 5600? Nie zapowiada się na to, aby Intel coś namieszał na rynku, biorąc pod uwagę że 11 generacja jest ponownie odgrzewanym kotletem (i w dużej mierze backportem 10nm do 14nm).

Nie ukrywam, że zakup 5600x za 1550 zł (za tyle "jest" w xkomie, ale bardziej realnie 1650 zł) niezbyt mi się podoba, z kolei 5 3600 za 900 zł w 2021 jest nieporozumieniem. W tym momencie rozważam już nawet zakup 5 3600 OEM z Ali (i modlenie się, żeby nie był używką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że AMD nie wyrabia z produkcją obecnie dostępnych procków, to jeśli wypuści, to raczej dopiero za kilka miesięcy.

Moim zdaniem na ten moment najrozsądniej kupić Core i5 10400F + płytkę Z490 + szybki RAM. W przyszłości jak zacznie brakować mocy to zmiana procka na i7 z 11gen.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 19:58, TakiTamMagik napisał:

Nie zapowiada się na to, aby Intel coś namieszał na rynku, biorąc pod uwagę że 11 generacja jest ponownie odgrzewanym kotletem (i w dużej mierze backportem 10nm do 14nm).

Jeśli i5-11400F oraz płyty B560 (wsparcie OC pamięci) będą dobrze wycenione, to może to być solidny zestaw.

AMD stawia - przynajmniej aktualnie - na większy zarobek, stąd wyłączność R7 5800 i R9 5900 dla rynku OEM. Wygląda na to, że R5 5600 raczej nieprędko się pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

W takim razie będę się rozglądał za używką 5 3600, a w przyszłości zrobię upgrade do czegoś z serii 5000.

Tak nota bene - orientujecie się, czy 5 2600 zadziała na wyżej wymienionej płycie? Niby nie jest oficjalnie wspierany, ale patrząc po reddicie niektórym działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, płytę mam tę wymienioną wcześniej MSI MPG B550 Gaming Plus, udało się ją kupić wtedy za 540 zł plus mam potwierdzone 140 zł cashbacku, więc całkiem fajnie to wyszło.

Generalnie mobo, ram i dysk leżą już ponad 2 miesiące bo czekałem na 5 5600, ale jak widać się nie doczekałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany trochę się zmieniły, dostawa 5 5600X przedłużała się z dnia na dzień, więc kupiłem 5 3600X za 850 zł, co chyba nie jest aż tak złą ceną w tym momencie. W związku z tym, że zostało trochę funduszy, chciałbym od razu kupić heatsink na cpu. Czy różnica między tym macho rev. C a np. takim grandisem 3 jest znacząca? 180 zł vs 250 cenowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...