Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spilner

Wymarzone realia,

Polecane posty

A co byście powiedzieli na RPGa osadzonego w epoce kamienia łupanego? :happy: Różne fajne bojowe skille typu:

Obsługa pięściaka

Rzut kamieniem

Walka włócznią

a niebojowe, np.

Obróbka kości

Krzesanie ognia

Oprawianie dinozaurów :happy:

Poza tym, że nie ma czegoś takiego, jak epoka kamienia łupanego, a są Paleogen i Neogen (a ludzie to chyba w Neogenie się pojawili, choć tu pewności nie mam) - super pomysł. Gdyby jeszcze dodać odrobinkę fantasy (nie chodzi mi o prehistoryczne elfy i krasnoludy, a raczej o moce nadprzyrodzone) i ożywione w jakiś magiczny sposób (np. za pomocą jakiegoś artefaktu) dinozaury (nieumarłe oczywiście) - byłby murowany hit!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłbym sobie w FPS-a osadzonego w czasach napoleońskich. Kampania dla Francuzów bądź Koalicji. Wziąć udział jako zwykły żołnierz w bitwie pod Lipskiem czy Waterloo to byłoby coś. Bagnety, kawaleria, to byłoby coś pięknego. Niestety jest to raczej mało nośny temat w porównaniu z choćby II wojną światową, więc wątpię, że coś takiego kiedyś powstanie. Nie pogardziłbym też strzelanką w realiach karaibskich piratów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy super pomysły.

1)

GTA w realiach Warszawy w trakcie 2 wojny światowej, w trakcie okupacji, jako partyzant. Akcje partyzanckie, ostre strzelaniny z Niemcami, odbijanie kumpli, zamachy, przemyt...Tylko z cywilami trzeba by coś zrobić :confused: .

2)

FPS (byle nie od City Interactive!!!) w trakcie Powstania Warszawskiego...

3)

Strategia z polskimi partyzantami w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone realia ? Proszę bardzo. Feudalna Japonia.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5635

Podobno GTA w Japonii. Tak to przynajmniej określił kumpel. Szkoda że tylko na konsole.

Co ja bym najchętniej zobaczył? Remake Final Fantasy VII. Ta sama fabuła, ulepszony gameplay (chociaż czy można ulepszyć coś co już jest idealne?) i next-genowa grafika i muzyka. Taaaak, to by było to.

Nie obraziłbym się jeszcze na jakąś grę akcji w tych realiach, z Cloudem w roli głównej. Nie jakieś dziwne mutanty pokroju Crisis Core, tylko czystą grę akcji. Taki Devil May Cry 3 w realiach FF. Oczywiście na PC :wink:

@down

Nie wiem, możliwe. Sam w to nie grałem, słyszałem tylko jak kumpel o tym opowiadał. I takich właśnie określeń używał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym graniem w polskich realiach, gdyby wyszła taka gra to chętnie bym pograł, bez względu na czas i miejsce akcji, miło byłoby np. pobiegać po Warszawce z karabinem albo powalczyć z hitlerowcami w Krakowie.

Ja proponowałbym jeszcze jakąś wojnę w USA(np. Rosja lub Korea zaatakowała wybrzeże) , bo w wojnie zazwyczaj uczestniczy USA ale działania toczą się przeważnie po drugiej stronie konfliktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja bym chciał aby powstała gra FPS w realiach Wojny Secesyjnej, II Wojny Światowej i dosyć bliskiej przyszłości. Jeżeli chodzi o to pierwsze to chciałbym aby gra wyglądała jak najbardziej realistycznie, czyli pełno dymu, armat itd. II Wojna Światowa, pomyślmy, masa ludzi biegnie za czołgami, kule świszczą koło nosa, pełno odłamków, czołg strzela w wierze na której stoi snajper, a ta rozsypuje się. Wielkie płaty betonu przygniatają ludzi którzy stali koło niej. No a przyszłość, nie chciał bym aby bronie strzelały laserami lecz pociskami (no może nie które, wybrane przez twórców np. bazooka). A resztę wiecie, prosimy o wsparcie lotniskowca który wysyła niewidzialny samolot zwiadowczy, ten wykrywa wrogi czołg za rogiem, wysyłamy człowieka z wymienioną wcześniej bazooką. Ten z kolei wdrapuje się na budynek i rozwala maszynę itd. A, i jeszcze jedno. Chciałbym aby gry te były zrobione jak filmy czyli dużo wybuchów, krwi, porozrzucane części ciała itp. POZDRAWIAM!!! :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone realia ? Proszę bardzo. Feudalna Japonia. Przejście wzdłuż i wszerz całego kraju stworzonym przez siebie samurajem dałoby mi mnóstwo radości ( tak na marginesie bez wątpienia gatunkiem, który w tym przypadku mi odpowiada jest erpeg stylem zbliżonym do Gothica, a pod względem różnych bajerków do Fable) . Sądzę, że dałoby to twórcom gry szerokie pole do popisu. Szkoda, że pewnie nigdy nic takiego nie powstanie.

Ten pomysł jest świetny, też chętnie pograłbym w czasach feudalnej Japonii ;]

Ale także fajna byłaby taka gra GTA:World. Możliwość podróżowania po całym świecie różnymi środkami lokomocji i wszystko co w GTA najlepsze^^

Realne odwzorowanie krojów, np. w Polsce - te połatane drogi, rozkopane obwodnice itp. ;p

Albo przynajmniej GTA:Europa i osobno reszta kontynentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy taki RPG w czasach teraźniejszych . Żeby bohater odczuwał głód (przejście całej gry pojąc gościa tylko eliksirami jest dziwne) Gra zaczynałaby się na takim polskim blokowisku podczas ataku goblinów . Podczas naszych podróży bylibyśmy zaczepiani nie przez bandytów tylko dresiarzy . Takie ogólna polskie realia :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulator życia - ale nie żadne badziewie pokroju "Second life" czy "Simsów" tylko symulator nastawiony na pełen realizm z pełną swobodą działań - wychodzisz z domu na miasto i robisz dowolnie co sobie życzysz. W trybie FPP (najbardziej zbliżony do rzeczywistości). Coś podobnego do GTA, ale lepsze, większe - i praktycznie bez końca (pierwsza gra Single Player, w której nie ma zakończenia? Ewentualnie Twoja śmierć..).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy super pomysły.

1)

GTA w realiach Warszawy w trakcie 2 wojny światowej, w trakcie okupacji, jako partyzant. Akcje partyzanckie, ostre strzelaniny z Niemcami, odbijanie kumpli, zamachy, przemyt...Tylko z cywilami trzeba by coś zrobić :confused: .

2)

FPS (byle nie od City Interactive!!!) w trakcie Powstania Warszawskiego...

3)

Strategia z polskimi partyzantami w roli głównej.

Nie wiem, może mamy inne "czucie" takich spraw, ale gra traktująca o Powstaniu Warszawskim to trochę dla mnie tak, jak np. gra o tym co się działo w komorach gazowych. Nie widzisz tego w ten sposób? Cóż, może np. obejrzyj sobie film archiwalny o Powstaniu i potem odbudowie Stolicy. Nawet do gazet w czasie obchodów Powstania często takie dodają. Wiem, że może najmłodsi patrzą na to nieco inaczej, ale we mnie taka gra budziła by niesmak podobnie jak budzi go "śpiewanie" przez raperów itp. powstańczych piosenek. No ale jeśli to jedyny sposób by do niektórych trafić z takim przesłaniem...

A co ja bym chętnie widział? Kiedyś była taka gra ekonomiczna Airport INC. Chętnie bym widział jej bardziej współczesną i nowocześniejszą wersję, o jeszcze większych możliwościach. Czyli ogólnie gra traktująca o portach lotniczych.

Drugi pomysł to również gra raczej ekonomiczna. Prawdziwy multigatunkowiec, nieco pokręcony jak Black&White. Realia to miałyby być ogólnie planety, kosmos itp. Ogólnie chodziłoby o zrobienie całego zaplecza, opracowanie wynalazków, a potem wysłanie dzięki nim człowieka w kosmos. Potem już na innej planecie moglibyśmy sami kierować astronautami, robić badania, budować kolejne bazy do wypadów na inne planety itp itd. Wszystko to mogłoby być okraszone jeszcze jakąś ciekawą fabułą i np. kiedy byśmy dotarli na koniec wszechświata moglibyśmy poznać jakąś zaskakującą informację o jego powstaniu itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak dla mnie wymarzonymi realiami do gry byłyby te z gry fabularnej Cyberpunk 2020, razem z Rolami takimi jak:

Businessmann, Fixer, Netrunner, Nomad, Gliniarz, Reporter, Rockman, Solo, Technik, Technik Medyczny. Fajnie by było jak by przenieśli cały system, wraz z cyborgizacjami, utratą człowieczeństwa, walkami w sieci, po prostu z wszystkim co oferują podręczniki do Cyberpunka 2020 :D

Najlepiej jak był by to MMORPG (pewnie bym musiał się zwolnić z pracy, bo i tak bym do niej nie chodził :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowka pracowala :laugh: i wymyslila co nastepuje:

symulator strazaka (w TPP albo FPP, oczywiscie taktyczny), ale to prawdziwy symulator - zadnych taryf ulgowych, jeden poziom trudnosci, w ktorym ogien zachowywalby, sie mozliwie jak najprawdziwiej - i do tego zadnych skrytpow, pozar musialby rozprzestrzeniac sie w czasie rzeczywistym (czyli np im pozniej dojechalibysmy na miejsce, tym pozar obejmie wiekszy obszar). przeciwnikami w grze bylyby czas, szalejace plomienie i (zaleznie od misji) walace sie budynki, wybuchajace butle z gazem itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone realia dla mnie choc moze troche dziwne to gra akcji: FPS, FPP, TPP w ktorej gralo by sie tylko i wylacznie zlymi np. II Wojna Swiatowa - dzialasz nazistowskim oficerem i nawalasz w dobrych...chore ale moglo by sie spodobac ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim największym marzeniem (ale tak nierealnym ,że ho ho) byłoby stworzyć (więc oczywiście i zagrać) w grę osadzoną w XIV-XVw w Polsce oraz okolicznych krajach. Zaczynałoby się tak jak w Fable małym dzieciakiem (możliwość wybrania płci, wyglądu itd.) oraz klasy postaci (Łotr, Husarz, Tatar, Łucznik). Pierwsze co się rzuca w oczy to brak jakiejkolwiek magii oraz nierealnych stworzeń, klimat typowo wiedźmiński ale społeczność w której zaczynamy (Polacy) jest bardziej zgodzona, szczęśliwa i jednolita, taka z którą łatwo sie zgrać i do niej przyzwyczaić.

Z czasem roziwjamy postać w dość typowy sposób wykonujac zadania np. jakiś wieśniak widział duchy na cmentarzu i mamy go przeszukać docieramy do lochu gdzie okazuje się iż lokalne rabusie przebierają się za duchy okradając groby i pobliskie chałupy oraz porywając kobiety, oczywiście zabiojamy wszystkich, znajdujemy kobiete i mamy wybór czy ją zostawić bo nikt nie dawał nam zlecenia na jej uwolnienie czy uwolnić, później sie okazuje ,że tak naprawdę to była przywódczyni tych bandytów ale próbując nas przechytrzyć przebrała sie za ofiare itd. Ogólnie wybory moralne itp. itd.

Ale co byłoby niezwykłego w tej grze, to to,że oprócz zmian pór dnia np. po 20 godzinach gry dałoby się zauważyć zmieniające pory roku (wiem jaka mordercza byłaby to robota z teksturami, ale ze względu na dość podobną flore w całej Polsce jest możliwe) oraz po zakupie domu, uczestniczeniu w paru rozrubach w gospodach, przebieganiu pół kraju, zdobyciu sławy oraz tytułu szlacheckiego przybędzie do nas kurier z wiadomością od króla która tyczy się wzięcia udziału w bitwie (moga być historyczne albo i fikcyjne). Przebieg bitwy byłby podobny torchę do wschodnich siekanek ale z mozliwością bullet time i np. zaznaczeniu miejsca oddalonego 10 m od nas co spowoduje ,że po powrocie do normalnego trybu gry wszystko na drodze my->punkt zostaje posiekane/zastrzelone.

Kolejną ważną rzeczą była by walka z mini bossami na polu bitwy których pokonanie przeważyło by szalę zwycięstwa na naszą strone, unikatowym jest to, że ciagle atakują nas wrogowie z otoczenia oraz miniboss może zniszczyć nam np. nasza tarcze i nas powalić (możliwym będzie podniesienie tarczy jakiegoś nieszczęśnika i od razu jej użycie). Sama walka skupiała by się bardziej na akcji, a szczególnie ruchu, bo jeśli ktos stoi w miejscu = nie żyje.

Bardzo ważną rzeczą byłaby również walka na koniu, a dzięki bullettimowi nie przyprawiałby ona o siwe włosy i pozostała przyjemna. Kolejną możliwością jest skon taktowanie się z dowodzącym (czy nawet zostanie jego prawą ręką, jednak nigdy nim samym gdyż jego śmierć/ucieczka = przegrana) co daje nam możliwość przejścia na mape walki oraz nakazania danej jednosce (piechocie, jaździe) do zaatakowania wybranego miejsca które uprzednio zmiększyliśmy bądź mamy taki zamiar.

No to chyba tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wymarzona gra? Chciałbym kiedys zobaczyc grę ASG albo paintball jako grę komputerową w sensie zawody. Dużo możliwości, własna ekipa, ładna grafa, najlepiej jakby była osadzona jako FPS. Własne mapki i gotowe itd Taką grę można by było zrobic i myślę ze ludzie by w nią grali .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze realia na gre są podobne do tych Przemyslawa1995, z tą różnicą, że walczylibyśmy na początku w bitwach II wojny światowej, ale nie tylko w tych najsłynniejszych, następnie byśmy uczestniczyli w wojnie w Wietnamie, kolejnym punktem jest współczesność, potem oczywiście przyszłość. Gra by była FPS'em

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie swietna gra była by FIFA w która mozna było by zagrac razem z zawodnikami.Fajnie by było gdyby np.ja zagrałbym w 11 Barcelony czy Man.U. Np mamy na sobie okulary i wchodzimy na nasz stadion w miateczku w którym mieszkamy i właczamy konslole o wielkosci pudełka zapałek i gramy np.za kake w milanie na pomocy i grajac z nimi jak w realiach a czujniki na nogach sprawiały by wrazenie ze czuje piłke kiedy ja posiadam.Troche to głupie ale fajnie by było gdbyy zamiast grac z kolegami chociaz raz zagrac i poczuc sie jak prawdziwy piłkarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy takie GTA w czasie II Wojny Światowej. Ciekawa mogła by też być gra, w której wcielamy się w postać zwykłego chłopa podczas PRL-u, a później pniemy się w górę i zostajemy prezydentem i niszczymy komunę. Kolejna gra, to mógł by być jakiś symulator rolnika w czasie teraźniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra którą chciałby Reizen też mi się strasznie podoba.Mi się marzy taka gra w której możemy uczestniczyć w największych bitwach na całym świecie ,jako zwykła szara jednostka wojska, używając broni z danego okresu.Okresy historyczne zmieniały by się z postępem w grze począwszy od starożytności do Drugiej Wojny Światowej.Żadnej magi tylko stal i ołów :happy: :whoops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...