Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Militarne

Polecane posty

Hełm normandzki, zaczął tracić popularność pod koniec XII wieku, poniewaz pojawiły się inne "modele", które zapewniały lepszą ochronę twarzy. Nie znam niestety drugiej nazwy, domyślam się, że tej zwyczajowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChosenOne: Jedna rzecz jeszcze mi nie pasuje. Ale jesteś już bardzo blisko. Weź pod uwagę, że Devil był troszkę bliżej prawidłowej odpowiedzi niż T3tris. Przeanalizuj ich posty.

Edit: Tak, stożkowy/normański hełm używany do XIII wieku. Twoja kolej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie coś - co to jest?

http://img291.imageshack.us/img291/8559/ufoc.jpg

@Devil94 - tak to nie Eurofighter, ani F-102, to również nie Draken, ani XF-92 :( Nie jest to również X-35, F-35, ani X-32 (pojedyncze usterzenie pionowe)

EDIT - To jak nie ma pomysłów to należy zwrócić uwagę na malowanie. Kto maluje swoje samoloty na biało i jako konieczny element musi wstawić czerwone i niebieskie barwy narodowe :) Jest to malowanie NASA.

@opti - Nie

EDIT2 - Już podpowiedziałem że to NASA :) Ale jak zdjęcie chcecie to proszę bardzo - http://img515.imageshack.us/img515/4766/ufo2l.jpg Teraz chyba widać co to za jeden? :)

EDIT3 - Nie wiedziałem że tak zablokuje temat :F Podpowiedź (myśle że spora): Ten samolot to modyfikacja bardzo popularnego myśliwca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przypomina mi Eurofighter Typhoon. Ale to raczej nie on inny układ skrzydeł.

Edit

Convair F-102 Delta Dagger

Edit nr 2:

Saab J35 Draken

Edit nr 3: To już nie wiem. Nie mam pomysłów.

Edit nr 4: XF-92

Edit nr 5: Daj jakąś podpowiedź. Bo jakoś nie można tego ruszyć. Jakieś inne zdjęcie czy coś innego.

Edit nr 6: X-35 inaczej mówiąc F-35 ew. X-32

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Katana. On już napisał, ale ja dodam 3 powody. Mozna pomylić to z Gunto - mieczem oficerskim, ale Gunto ma krótszą rękojeść, przyozdobienia przy rękojeści, oraz dłuższe zakończenie klingi, oraz brak miejsca na ostrza rzucane, które nosili roninowie na obronę przed bandytami w XV wieku, które były chowane przy górnym końcu rękojeści. Używane również do rozwiązywania więzów - były bardziej ostre, niż katana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spilner , Listonosz - obaj źle można powiedzieć że ta broń należy do rodziny katan ale coś nią różni.

EGM - nie.

altair14 - poniekąd to pasuje do tej broni.

Mała podpowiedź broń ta stanowiła alternatywę dla naginat i nakimak. Służyła do walki w polu.

Lord_Vader - blisko,blisko ,ale jeszcze nie to. Chodzi mi o dokładną nazwę miecza. Odachi odnosi się ogólnie do dużych mieczy, a ten miecz należy do tej grupy. Jesteś najbliżej poprawnej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...