Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Militarne

Polecane posty

Ratte- miał to być taki gigantyczny czołg dla armii III rzeszy.Budowy czołgu jednak nigdy nie skończono.Olbrzym ten miał zostać wyposażony w 2 działa kalibru 280mm, a napęd miały stanowić dwa 24 cylindrowe silniki o mocy 8500 KM.

Maus ? czołg superciężki konstrukcji niemieckiej z okresu II wojny światowej. Na podstawie ekstrapolacji oznaczeń niemieckich czołgów nazywany czasem "PzKpfw VIII", choć brak na to potwierdzenia w dokumentach.(źródło:wikipedia.pl)

Dane techniczne Mausa

Silnik benzynowy Daimler-Benz MB509

Moc 1200 KM (895 kW)

Moc jedn. 4.8 kW/t

Wymiary

Długość maks. 10.09 m

Szerokość 3.67 m

Wysokość maks. 3.66 m

Masa

Masa bojowa 188 t

Opancerzenie

Grubość pancerza 60-240 mm

(źródło:wikipedia.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maus i Ratte to były czołgi (chociaż Ratte to nie wiem :)) Maus 192 tony Ratte 1000 ton (!)

Opiszę lekko Mausa: 128mm i 75mm działa (sprzężone), 192 tony, 1200 konny silnik (mało!) i 13 km/h. Więcej?

Ratte to taka forteca miała być napędzana ośmioma silnikami okrętowymi razem to jakieś 16 tysięcy koni miało być, uzbrojenie to 2x 280 mm 1x 128 mm 8x 20 mm i 2x 15mm (te dwa ostatnie przeciwlotnicze). Miało to być coś w rodzaju krążownika na lądzie (Landkreuzer - Land Criuser :D). Mam nadzieje że wystarczy :P

EDIT :( Jestem niepocieszony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil94 - to na pewno dobra odpowiedź, ale łączy je również... rodzaj stali wykorzystanym do produkcji w późniejszym okresie wojny :)

EDIT @Milion - nie no jasne - ja tutaj dorzuciłem tylko ciekawostkę, bo raczej takiego hardkoru byś nie dał? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czog.jpg - co to za maszyna. Co ma wspólnego z poprzednią zagadką. I czym się różni w stosunku do słabszej wersji tego czołgu. Czym zasłyną.

Edit:

Wacham się pomiędzy sUk'iem a the Mon'em. Ten który poda prawdziwy powód dla którego zasłynął wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o "Dzień później batalion wspierał uderzenie 16. DPanc na Staszów w rejonie radzieckiego przyczółka na Wiśle pod Sandomierzem. Niemieckie czołgi napotkały doskonale zamaskowane działa przeciwpancerne i czołgi. Atak zakończył się całkowitą klęską, zniszczeniu uległa większość atakujących czołgów (kilka w wyniku trafienia w wieże, co spowodowało eksplozje znajdujących się tam pocisków)."? Nie wiem, na historii się nie znam :) Oczywiście z Wikipedii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz w dobrym miejscu ale za bardzo się zagłębiasz. By znaleźć rozwiązanie musicie wrócić do początku ale czego nie powiem ci.

Mała podpowiedź w formie zagadki.

Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Może inaczej sformułuje pytanie jakim czołgiem był w tamtych czasach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh :)

To może chodzi o to że to był jeden z czołgów które pokonały trzecią rzeszę? :) Może chodzi również o jego legendarną awaryjność? Różne mogą być przyczyne - w boju jednak się nie zasłużył zbytnio.

EDIT - Był czołgiem przyszłościowym - zbyt zaawansowanym jak na tamte czasy, pole walki i przede wszystkim sytuacje gospodarczą Niemiec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Tak więc co łączy te dwa pojazdy?

http://www.edcoatescollection.com/ac3/Civi...208%20Fedex.jpg Cessna C208B

http://www.minihelicopter.net/AH64Apache/AH-64%20Apache.jpg - AH-64

Może być trochę hardkorowe :)

EDIT - I nie jest to kraj pochodzenia (to znaczy jest, ale nie o niego mi chodzi )) - to jest taki pewien nie-do-końca szczegół. Obrazki dałem tak tylko - nie chodzi o te konkretne modele - po prostu "Co łączy Cessne C208B i AH-64" :)

EDIT2 - @Opti - a nie prawda bo obiema można latać w pojedynkę :) Błąd

@Devil94 - C208B nie ma radaru (tylko ten do mierzenia AGL - ale co to za radar :)) Tak, ale jak podrążysz temat to znajdziesz odpowiedź (Uzbrojenie?) Zły kierunek - FedEx, firmy i konstruktorów w spokoju zostaw - ale z wojskiem kombinujesz dobrze :)

EDIT3 - Odpowiedź nie jest taka oczywista i prosta - trzeba poszukać (wikipedia? :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys Królewski w stosunku do pierwszego Tygryska miał ten sam kaliber, ale trochę dłuższą lufę, co znacznie poprawiało skuteczność czołgu. Oczywiście były też zmiany w pancerzu. Po zdobyciu tego czołgu, Rosjanie myśleli że to jakaś ulepszona Panterka jest. Czołgi te miały duże problemy z przemieszczaniem się, dlatego często były zostawiane na drogach.

EDIT: Nowa zagadka - i jedno, i drugie pilotują dwie osoby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie posiada osobisty system radarowy??

Edit:

Oba używane są w celach militarnych. Tzn oba wykorzystywane są w wojsku

Edit nr 2:

Apache produkowane są przez McDonnell Douglas. Firma ta produkuje samoloty zarówno wojskowe jak i normalne. Niektóre z tych samolotów wykorzystywane są przez firmę FedEx to transportu przesyłek.

Edit nr 3:

Wersja AC-208 "Combat Caravan" jest wyposażona w rakiety typu hellfire tak samo jak Apache

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...