Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego teraz słuchacie

Polecane posty

Gość Chess_Board
Sabbat to ten cały japoński black (??) ? Nie wiesz może skąd to... khem... załatwić? Oczwiście na próbę :)

japonski thrash, nie black... chociaz blackiem tez to mozna okreslic. Poszukaj w Pagan Records. Znasz adres?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Metallicy (tej starej i "troszkę" tej nowej). Poza tym zakochałem się w japońskim rocku (Dir En Grey, X-Japan i ostatnio cukierkowy L'arc en ciel :) ). Zacząłem w miarę trawić gotyk... Na razie co prawda jestem na poziomie muzyki celtyckiej i Within Temptation z Evanem na czele ;p.

Co do Evana to niby ludzie kwalifikują to do gotyku... ale jak dla mnie to strasznie light.... Jeśli ktoś jednak bardziej potrafi zakwaliwikować to proszę o "iluminację" mnie abym nie głosił herezji na tym polu (na które dopiero wkraczam :).

No oczywiście do popu też należy :) ale nie patrząc na to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Evana to niby ludzie kwalifikują to do gotyku... ale jak dla mnie to strasznie light.... Jeśli ktoś jednak bardziej potrafi zakwaliwikować to proszę o "iluminację" mnie abym nie głosił herezji na tym polu (na które dopiero wkraczam :).
Wiesz, teoretycznie można zaliczyć Eva do gotyku, podobnie jak Britnej czy Kristinę. Po prawdzie to jest stuprocentowy pop stylizowany na gotyk i nie ma z tym nic wspólnego.

Samael - Angel's Decay, Shining Kingdom. Dwa utwory Samael,a których cholernie nie doceniałem... dopiero teraz odkrywam uroki ich słuchania. Gdyby z SK wywalić refren to mógłby kandydować do stanięcia w szranki z 'I'...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się ich cover Madonny - Frozen (ale to z innej płyty). :D

Mi tez sie podoba bardzo, ale wole Mohikanina :)

Wiesz, teoretycznie można zaliczyć Eva do gotyku, podobnie jak Britnej czy Kristinę. Po prawdzie to jest stuprocentowy pop stylizowany na gotyk i nie ma z tym nic wspólnego.

E.. zdaje ci sie, Cardi. Pomimo, ze ogolna stylistyka Evanescence oscyluje w granicach gotyckiego popu, to np Lies jest rownie gotyckie, co najnowsze dokonania panow z Paradise Lost. W sumie calkiem fajna piosenka. My Immortal.. hm, pomijajac nieco popujacy wokal, to ogolnie jest to piosenka bardziej instrumentalna i ogolnie wcale taka zla nie jest. Falling Forever jest dosc nudne, ale jest gotycko-rockowa, a poza tym ma jedna solowke, ktora sie nawet mojemu ojcu podoba. A jeszce ta najbaridzje znana piosenka - Bring Me To Life.. no, ta to jest ewidentny gotycki pop. Ogolnie, to gdyby Evanescence pochodzilo z Europy, a nie z USA, to mogloby byc jedna z ciekawszych gotycko-rockowych kapel:)

Samael - Angel's Decay, Shining Kingdom. Dwa utwory Samael,a których cholernie nie doceniałem... dopiero teraz odkrywam uroki ich słuchania. Gdyby z SK wywalić refren to mógłby kandydować do stanięcia w szranki z 'I'...

Angel's Decay, to choc jedna z mniej lubianych piosenek Samaela, to dla mnie jest jedna z piekniejszych. Opisowa, ten pieny automat z klawiszami na poczatku, a pozniej gitarki i wokal Vorpha. I przez caly song te piekne klawiszki.. czasem nieco 'organujace'.. potem zwolnienia, powolny, spokojny i przepelniony zalem glos Vorpha idace tylko z klawiszkami i automatem.. pozniej piekne vibrata, slide'y.. zwolnienie.. przyspieszenie i klawisze wysuwajace sie na pierwszy plan.. i tak juz do konca na jednym riffie.. 'for i let the angel rise'.. i koniec. Piekne jest tez wykonanie tego songa na zywo, nie jest takie gladkie i czyste jak na plycie, a vocal jest taki.. hm, ostry, a jednoczesnie czysty.

A co do Shining Kingdom - troche w klimacie Rain, ale juz mnie 'Oppositowskie', dynamiczny, agresywny song, zbudowany glownie na brzmieniu gitary z polaczeniem klawiszy. Pozniej zwolnienia z vibratami i nie lubiany przez ciebie refren, ktory brzmi duzo bardziej kosmiczno-industrialnie niz reszta piosenki. W sumie jeden z pierwszych songow Samaela, ktory mi sie spodobal. A na zeszlorocznej Metalmanii ten song po prostu miazdzyl, bardzo brudnie zagrany /w koncu bylo zdupione naglosnienie :D/ i agresywnie.. miodek. Obok The Ones Who Came Before oczywiscie i Supra Karma i moze Together najlepiej zagrany w zeszlym roku.

jak wy nie znacie Pagan Records to sie nie dziwie ze nazekacie na to, ze ceny plyt sa wysokie

A ja znam dosc dobrze, a i tak twierdze, ze sa wysokie ceny plyt.

Samael - The Ones Who Came Before /tez doskonale zagrany, jak zawsze w sumie, hehe/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Maiden - Virtual XI. W sumie nawet bez Bruce'a całkiem nieźle sobie Mejdeni poczynali...Ich piosenki były trochę bardziej zakręcone niż na ostatnich BNW lub DoD i więcej w nich było klimatu i brudu, niż na czyściutkich ostatnich wydawnictwach.

Ogolnie, to gdyby Evanescence pochodzilo z Europy, a nie z USA, to mogloby byc jedna z ciekawszych gotycko-rockowych kapel:)
Trudno zaprzeczyć... Zresztą i tak są jedną z najpopularniejszych klimatyzujących kapel ostatniego czasu. Niech im będzie.

Co do SK - uwielbiam kawałki z wyraźnym rytmem, nic więc dziwnego, że od Samaela spodobał mi Rain i Shining Kingdom. Każde zdanie jest jak strzał z pistoletu... o to w tym chodzi. Zresztą to samo mam z Two Worlds Collide z Virtual XI ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Impaled Nazarene- Nihil to moja pierwsza styczność z tym zespołem i muszę powiedzieć, ze grają przednio. Zarąbisty blek :)

Nihil jest w miare - polecam ci "Suomi Finland Perkele"; "Absence Of War Does Not Mean Peace" i jak sie spodoba to looknij tez na "All That You Fear".....

a u mnie nadal Arcio ale zaraz puszcze jakies demko czegos........ hm...

np. Beherit - Morbid Rehersals

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
To da się załatwić :) Dzięki za poradę :wink:

Na Suomi jest troche rock'n'rolla, blacku, thrashu i ogolnie zabojczy mix - jak dla mnie - najlepsza ich plyta.... i dsoc krotka, dlatego moze dorwiesz split z Latex Cult.....

Bathory - Blood. Fire. Death.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...