Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego teraz słuchacie

Polecane posty

Samael - ballady.. Winter Solstice - bo ma taki neoklasyczny klimat, taki troche klimat ogrzewania sie po dlugiej podrozy w karczmie.

Moonskin - wspaniala piosenka o miloisci, podniosla, atmosferyczna, gotycka :wink:

Us - love-popowa piosenka Samaela.. mimo iz brzmi jak piosenki duchu elektro-pop albo milosne balladki na przesterze Metal Zone, to trzyma jakos dziwnie i klimatycznie.

Together - wspanialy, miazdzacy wstep i ogolnie gotycko-doomowa stylistyka, polaczona z chorkami, taki extremal romantic ;)

Angel's Decay - wspanialy automat perkusyjny i piekne pianinko. Balladowy utwor, bardzo klimatyczny.. miodzio.

i obowiazkowo The Cross, najpiekniejszy song jaki slyszalem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle W.A.S.P. (wszystkie plyty) - genialny zespol!

Ostatnio wrocilem do plyty "Cold White Light" Sentenced.

Nowe Iced Earth "The Glorious Burden". Plyta bardzo fajna, choc nowy wokal czasem daje rade, a czasem nie (Ripper Owens, ex-Judas Priest).

No i zawsze i wszedzie Kai Hansen (Gamma Ray, stare Helloween - bacznosc!) wzorem mi bedzie ;)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham ostatnio dyskografii Led Zeppelin, którą to ostatnio zrippowałem na dysk (i nie oskarzać mnie tu o propagowanie piractwa - tato ma wszystkie płyty LZ w oryginałach, a ja tylko zrobiłem z nich mp3, by wygodniej się słuchało). Ale to nie metal, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Z metalu - ostatnio słuchało mi się Thy Disease. Trochę... śmieszne, ale fajne. Zwłaszcza covery Madonny (Frozen) i muzyki z Ostatniego Mohikanina :)

EDIT:

CormaC, czy mógłbyś mi powiedzieć coś o tym Iced Earth? Widziałem ostatnio w TV teledysk i bardzo mi się spodobało, zwłaszcza wokal. Kojarzy mi się z Judas Priest i Halfordem, czyli przyjemnie się kojarzy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pozyczylem od kumpeli kilka plyt Blind Guardian. Moze nie jest to jakies arcydzielo ale calkiem przyjemnie sie slucha w szczegolnosci jesli sie cos rozumie po angielsku bo teksty tez maja ciekawe.

Noo i tez w wiezy czesto kreci sie plytka Rage'a (najnowsza bodaj, zreszta tez pozyczona) no i jakos sie staram przekonac do tego zespolu.

Poza tym? Klasycznie czyli Gamma Ray, Helloween, Avantasia...

Jeszcze w ucho wpadl mi The Devil To Pay wspomnianego tu juz Iced Eartha i cos czuje ze dolacze kolejna plytke tego zespolu (po Something Wicked This Way Comes i Horror Show) do swojego zbioru :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, czy mógłbyś mi powiedzieć coś o tym Iced Earth? Widziałem ostatnio w TV teledysk i bardzo mi się spodobało, zwłaszcza wokal. Kojarzy mi się z Judas Priest i Halfordem, czyli przyjemnie się kojarzy. :)

Czyli pewnie slyszales cos z nowej plyty, bo na niej spiewa byly wokalista Judasow. Wolalem zreszta poprzedniego, ktory niestety nie spiewa juz wogole :( Jak dla mnie Ripper jest przy nim malutki. A co do samej kapelki, to co ja Ci moge powiedziec? Amerykanie, graja juz AFAIK od ponad dekady, rewelacyjne (REWELACYJNE) gitary rytmiczne, rasowe metalowe kawalki, zadnych tam radiowych przebojow a'la metallica. Skoro Ci sie jeden kawalek spodobal (pamietasz tytul?) to sie zainteresuj. Polecam tez przedostatni album "Horror Show" - rewelacja, az sobie edycje kolekcjonerska znalazlem po dlugich atakach na rozne sklepy.

Poza tym? Klasycznie czyli Gamma Ray, Helloween, Avantasia...

Widze, ze masz podobny gust jak ja :) Avantasia rządzi, zwlaszcza pierwsza czesc. Coz, w koncu zebral sie w tym projekcie swoisty dream team sceny powermetalowej (czlonkowie byli i obecni Helloween, Gamma Ray, Edguy, Rhapsody + masa genialnych wokalistow z mniej znanych kapel). Potezna plyta. Polecam wszystkim fanom melodyjnego metalu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potezna plyta. Polecam wszystkim fanom melodyjnego metalu.

NO wiesz.. Samael tez jest melodyjny i ogolnie jest duzo zespolow szwedzkiego melodyjnego deathu, Carcass tez gralo kiedys melodyjny death, wiec napisz po prostu, ze dla fanow power metalu :wink:

In Flames - Whoracle plytka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Obecnie słucham In Flames. Czekam na ich nową płytkę.

Iron Maiden-Fear Of The Dark-Klasyka, po prostu cudo.

Popieram. Na żywo Fear of the Dark brzmi jeszcze lepiej.

Nowe Iced Earth "The Glorious Burden". Plyta bardzo fajna, choc nowy wokal czasem daje rade, a czasem nie (Ripper Owens, ex-Judas Priest).

Słyszałem najnowszą płytkę Iced Earth u kumpla (nie jestem pewien czy to była najnowsza. Okładka nawiązywała do wojny secesyjnej). Ciekawie grają. Podobno poprzedni wokal był lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karjax

Huh... Większości nazw zespołów które tu wymieniacie - nie znam.

Ostatnio kupiłem sobie moją pierwszą płytę ManowaR'a - 'Battle hymns"

ostatni utwór "Battle Hymn" jest wspaniały, genialny, cudowny. W najbliższej przyszłości chciałbym sobie kupić następną płytę. Tylko nie wiem jaką wybrać :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, czy mógłbyś mi powiedzieć coś o tym Iced Earth? Widziałem ostatnio w TV teledysk i bardzo mi się spodobało, zwłaszcza wokal. Kojarzy mi się z Judas Priest i Halfordem, czyli przyjemnie się kojarzy. :)

Czyli pewnie slyszales cos z nowej plyty, bo na niej spiewa byly wokalista Judasow. Wolalem zreszta poprzedniego, ktory niestety nie spiewa juz wogole :( Jak dla mnie Ripper jest przy nim malutki. A co do samej kapelki, to co ja Ci moge powiedziec? Amerykanie, graja juz AFAIK od ponad dekady, rewelacyjne (REWELACYJNE) gitary rytmiczne, rasowe metalowe kawalki, zadnych tam radiowych przebojow a'la metallica. Skoro Ci sie jeden kawalek spodobal (pamietasz tytul?) to sie zainteresuj. Polecam tez przedostatni album "Horror Show" - rewelacja, az sobie edycje kolekcjonerska znalazlem po dlugich atakach na rozne sklepy.

Pozdrawiam!

Dzięki za przybliżenie tej kapeli. Niestety nie pamiętam tytułu tamtego utworu. Ostatnio "załatwiłem sobie" kawałek Dracula. Super! Czuję, że któraś z płyt tego zepsołu (np. wspomniany przez Ciebie Horror Show) zagości na mojej liście "must buy" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler
Ostatnio kupiłem sobie moją pierwszą płytę ManowaR'a - 'Battle hymns"

ostatni utwór "Battle Hymn" jest wspaniały, genialny, cudowny. W najbliższej przyszłości chciałbym sobie kupić następną płytę. Tylko nie wiem jaką wybrać

Polecam Warriors Of The World United.Tytułowy kawałek jest wręcz genialny.

A ja dzisiaj:

Iron Maiden-Killers

Iced Earth-Days Of Purgatory-ta płyta jak na razie nie przypadła mi do gustu, nie licząc świetnych gitar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wiesz.. Samael tez jest melodyjny i ogolnie jest duzo zespolow szwedzkiego melodyjnego deathu, Carcass tez gralo kiedys melodyjny death

Ja mowie o melodyjnym metalu, a Ty mi tu z jakims deathem wyskakujesz :P Tak, zwlaszcza wokale byly np. w Carcass cholernie melodyjne i wpadaly w ucho... Sorry, ale sie czepiasz.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o melodyjnym metalu, a Ty mi tu z jakims deathem wyskakujesz :P

No, bo nie ma takiego gatunku jak melodic metal, a melodyjnych zespolow jest duzo, i to nie tlyko power, hejwi, ale tez death czy tam black :)

Tak, zwlaszcza wokale byly np. w Carcass cholernie melodyjne i wpadaly w ucho...

Zalezy na ktorej plycie, bo na poczatku oni grali grindcore, hehe :). Pozniej zaczeli grac melodyjnie.

Sorry, ale sie czepiasz.

POdtrzymuje dyskusje :wink::wink: a co do czepiania, to mam juz taka nature, hehe :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o melodyjnym metalu, a Ty mi tu z jakims deathem wyskakujesz :P Tak, zwlaszcza wokale byly np. w Carcass cholernie melodyjne i wpadaly w ucho... *

Yeah!! "Heartwork"!! Cudowna płyta. Takich krązków jak ten plus wszystkie At The Gates nikt juz nie nagra... A szkoda :(

* Sarkazm, czlowieku, to byl sarkazm! :) - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o melodyjnym metalu, a Ty mi tu z jakims deathem wyskakujesz :P

No, bo nie ma takiego gatunku jak melodic metal, a melodyjnych zespolow jest duzo, i to nie tlyko power, hejwi, ale tez death czy tam black :)

Nie twierdze, ze jest cos takiego jak "melodic metal". Wlasciwie to termin jest uzywany, tyle ze jest dosc sztucznym tworem. A co do "defu" i "bleku" to bardzo sie rozmijaja z moim pojeciem melodyjnej muzyki. Ty twierdziles, ze Ironi to power metal, ja moge twierdzic, ze death i black to halas i dziki lomot :twisted:

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to termin jest uzywany, tyle ze jest dosc sztucznym tworem.

Na przyklad In Flames byly melodyjni do niedawna, kiedy przeszli na nu-metal, Agathodaimon tez jest melodyjny i polski Waterfall. Wspaniali przedstawiciele melodic death metalu i melodic black metalu :roll: :roll: :wink::wink:

A co do "defu" i "bleku" to bardzo sie rozmijaja z moim pojeciem melodyjnej muzyki.

Na moje oko, to za malo sie naslcuhales deathu i blacku. No, albo na Twoje ucho te melodyjne rytmy, choc ciezkie, sa zbyt ciezkie, by byc melodyjnymi, LOL :lol: :lol:

Ty twierdziles, ze Ironi to power metal,

To bylo dawno i nieprawda :roll: :roll:

ja moge twierdzic, ze death i black to halas i dziki lomot :twisted:

Halas i dziki lomot, to podrobki death i black, jak Slipknot, tudziez rozne odmiany muzyki elektronicznej, industriaowej, jak noise. Wbrew pozorom, prymitwyny black i death sa calkiem melodyjne po przesluchaniu takiego Merzbowa albo Hermaphroditusa.. albo, innymi slowy, maja melodie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na dobry początek Paradise Lost - Draconian Times. Wiecie jakie jest stopniowanie zespołów? Dobre, lepsze i Paradise Lost :twisted:

Poza tym ostatnio:

In Flames - Whoracle. Chyba najgorszy z albumów IF, ale i tak ta kapela nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu.

Iron Maiden - wyjątkowo Where Eagles Dare. Chyba jeden z najlepszych kawałków Dziewicy, gdzieś blisko za BQoBD, Aces High, Lighning Strikes Twice i Dream of Mirrors :)

A co do "defu" i "bleku" to bardzo sie rozmijaja z moim pojeciem melodyjnej muzyki
Nenene... Ja rozumiem, że ktoś potrafi się zachwycać melodyjnym Stratovariusem, ale braku melodyki wszystkim death/black zespołom nie można zarzucać. Wbrew pozorom melodii tam nieraz więcej niż w heavy czy power, tylko że w tym wypadku schodzi na drugi plan. :wink::wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "defu" i "bleku" to bardzo sie rozmijaja z moim pojeciem melodyjnej muzyki
Nenene... Ja rozumiem, że ktoś potrafi się zachwycać melodyjnym Stratovariusem

Akurat Stratovariusa nie trawie. Jawi mi sie do cna plastikowym i bezjajecznym. Po prostu nie ma takiej mocy, jak np. w Ride The Sky Helloweenow. I wokal ma ten Timo Kotipelto slabiutki. A ja slabiutki wokal moge wybaczyc tylko Dave'owi Mustainowi ;)

ale braku melodyki wszystkim death/black zespołom nie można zarzucać. Wbrew pozorom melodii tam nieraz więcej niż w heavy czy power, tylko że w tym wypadku schodzi na drugi plan. :wink::wink:

Ta, bo na pierwszym planie skutecznie zagluszaja wszystko inne growle/skrzeki/ryki/wrzaski i nap******* w werbel :P

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleash

Jag Panzer "Age Of Mastery". Swietna, amerykanska kapela. Jak na razie posiadam dwa albumy: Thane To The Throne i AOM wlasnie. Oba stoja na bardzo wysokim poziomie, wiec zamowilem juz Mechanized Warfare. Szkoda, ze ten band jest w Polsce stosunkowo malo znany. Muzyka tejze kapeli charakteryzuje sie bardzo "miesistymi" riffami, a takze bardzo dobrym wokalem Harry'ego Conklina. No coz, polecam :)

A po AOR poslucham sobie Masterplana, ktory wlasnie do mnie dotarl. Slyszalem kilka mp3(nabytych w celach rozpoznawczych :wink: ), wiec wiem ze plyta Masterplanu stoi na wysokim poziomie. Tworza ja dawni muzycy Helleween: Roland Grapow i Uli Kusch(wczesniej takze w Gamma Ray). A na plycie spiewa sam Jorn Lande(jak ktos go nie zna - niechaj zaluje). Z tego co slyszalem moge wywnioskowac ze to kawal swietnej muzy.

Co do nowego Iced Earth. IMO nie jest to stare IE, znane z takiego Night Of The Stormrider. Co nie znaczy ze zle. Ba! Najnowsza plyta jest bardzo dobra, heavy metalowa produkcja. A Owens wg mnie sprawuje sie bardzo dobrze, ale do klasy Barlow'a mu troche brakuje. A w telewizji czesto leci "Dont Tread On Me", jeden z najlepszych kawalkow na plycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...