Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brando

Zagadki mitologiczne

Polecane posty

Toż tu chodzi o Orochimaru!! Uwaga mimo iż imiona postaci wręcz narzucają na myśl mangę/anime Naruto to nie o to chodzi^^ Orochimaru- uczeń Jirayi, którego zwiodła magia węży. Mógł zamieniać się w ogromnego węża. Zabił Jiraiyę i jego żonę Tsunade. Poprzednie imię (imię Orochimaru przyjął po wejściu na droge węży, że się tak wyrażę) to Yashagor?. W mitologii japońskiej ?Orochi? jest nazwą olbrzymiego ośmiogłowego węża. Kanji (jap. ??, daija lub orochi) oznacza dosłownie ?olbrzymi wąż?.

Oddaję jeśli zgadłem^^

POPRAWKA: Jiraiya i Tsunade zostali tylko otruci potem uratowali ich ich własni uczniowie przepraszam za wtopę^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chodzi o Dagdę? Na to wskazywałaby nazwa jednego ze zdjęć^^ (chociaż Giganta z Cerne Abbas kojarzyłem wcześniej).

Artefakty:

- magiczna maczuga - mogła zabić 9 ludzi jednym uderzeniem, mogła też przywrócić życie zabitym

- magiczny kociołek - bez dna, każdy mógł się z niego najeść do syta

Miał też kilka innych ciekawych przedmiotów, ale to chyba o te dwa Ci chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadłeś ^_^ Świętego Graala pozwoliłam sobie umieścić, ponieważ jedna z jego cech (jest zawsze pełny), wg. tego, co słyszałam, wzięła się właśnie od kociołka Dagdy :) <swoją drogą, ciekawa jest też oryginalna legenda dotycząca śladu, który zostawiła jego maczuga :D >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shennong (czyli Boski Rolnik) jeden z pięciu mitycznych cesarzy, panujący w latach 2737 ? 2697 p.n.e. Odkrył podobno herbatę

Moja mała uwaga, jeśli można, to prosiłbym osobiście o niezadawanie tu zagadek związanych z mitologią w anime i mandze. Jeśli można

Zagadka!

To + to. Jako bonus to

Wychodzi nazwa bóstwa. Proszę też o mitologię

@Dobra, jeszcze raz. Dwa pierwsze obrazki dają jedno z imion bóstwa, to znaczy, że trzeba odgadnąc co na nich jest, połączyć w sensowną całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się kojarzy z Apollem z greckiej mitologii bo

puchar/mistrz Apollo był ideałem piękna, doskonałym strzelcem, opiekował się muzami

śmierć to jedna z jego dziedzin

byk syn Zeusa którego symbolizuje byk

To może Apis z mitologii Egipskiej? ale tu mi nie pasuje puchar :confused:

FrankSlade nie rozumiem Twojej podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię potężnego, starożytnego bóstwa proszę podać kojarząc

To i to. Jak będzie za trudno to coś dodam. A z czołgiem, może o to że się wywalił? :cool:

@Adamnus- źle off cors, a co do czołgu, dlatego że ofiary Teutatesa składano w bagnie?

@mashtre - fail

@niziołka - źle. Jeszcze 2 faile i dam podpowiedź

@Gianlorenzo23 - przedostatnie źle;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...