Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brando

Zagadki mitologiczne

Polecane posty

1. Obowiązuje netykieta i regulamin FA

2. Zgadujemy postać bądź wydarzenie, które miało miejsce w dowolnie wybranej mitologii

3. Forma zagadki zależy od zadającego- może to być opis, fragment obrazu, rebus- co dusza zapragnie (byle by nie było za trudno)

4. Jeśli zagadką jest opis, ma on być wymyślony przez zadającego, a nie ściągnięty z wikipedii czy innego źródła

5. Jeśli jest to mało znana mitologia, to należy przy podawaniu zagadki podać JAKA.

6. Zagadkę zadaje osoba, która pierwsza poprawnie oddała poprzednią, jeśli nie ma czasu/ochoty może oddać kolejkę pierwszej osobie, jaka się zgłosi.

W czasie zabawy reguły mogą się jeszcze zmienić.

Igrzyska czas zacząć, czyli pierwsza zagadka:

http://img404.imageshack.us/img404/5488/xxxr.jpg

Z czym wam się to kojarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu facetów ogląda obraz przedstawiający karę Prometeusza. Jeden długo patrzy, po czym zwraca się do drugiego: - Wiesz, żal mi trochę tego sępa. Nic, tyko wątróbka i watróbka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka potrzebuje chwili, bo ma tremę:P Ale już ją zapraszamy na scenę. Powiedzcie, do jakiej mitologii i jakiego konkretnie momentu odnosi się ten przedmiot:

lolmsc.jpg

Tutaj akurat może być kilka skojarzeń, więc kto poda właściwe - wygrywa paczkę żelek:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę poszukiwań i wyszło mi, co następuje:

Herakles pierwotnie nazywał się Alkaeus (jest też wspominane imię Alkides). A co do stosunku pokrewieństwa z Odyseuszem. Nigdzie nie znalazłem informacji, że Odys jest potomkiem Heraklesa. Pozostaje więc jedynie możliwość, że są braćmi, ponieważ oboje pochodzą od Zeusa. Co prawda Herakles bezpośrednio a Odyseusz przez dziadka (Arkejsjosa) ale zawsze to bracia:P Popraw mnie, jeśli się mylę, Generale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę poszukiwań i wyszło mi, co następuje:

Herakles pierwotnie nazywał się Alkaeus (jest też wspominane imię Alkides). A co do stosunku pokrewieństwa z Odyseuszem. Nigdzie nie znalazłem informacji, że Odys jest potomkiem Heraklesa. Pozostaje więc jedynie możliwość, że są braćmi, ponieważ oboje pochodzą od Zeusa. Co prawda Herakles bezpośrednio a Odyseusz przez dziadka (Arkejsjosa) ale zawsze to bracia:P Popraw mnie, jeśli się mylę, Generale.

Prawdę rzeczesz, choć może jeszcze należałoby dodać, że matka Odysa, Antyklea, była córką Autolikosa i poprzez Hermesa prawnuczką samego Zeusa. Ci greccy bogowie parzyli się jak króliki i z kim popadło... Jeden z Tytanów zgwałcił nawet chmurę... :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...