Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Cóż, skoro metal ogólnie to ogólnie ;)

Co myślicie o elementach elektronicznych w metalu? Tak jak np. Samael - Eternal, czy inne takie. Albo takie połaczenie tekkno-metal jak u TK.

Mhm? Dobre to Waszym zdaniem, czy nie?

Bo jak dla mnie to dobrze. Mógłby ktoś się przyczepić, że to pod publikę nagrywane, ale sam nie znam osoby, która przerzuciłaby się z techna na zespoły mealowe z elemenatmi elektroniki. Mi to pasuje, bo w końcu nie samym giratowym nap... człowiem żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby pod publike? IMO uzywanie elektroniki to normalna sprawa, normalny środek wyrazu niczym nie rozniacy sie od np. blastów, skrzeku czy solówek. Jedni tak robią, inni nie, zalezy od kapeli. Coraz wiecej zespolow wplata chociash troszke pitu-pitu w swoja muzyke nawet jesli kiedys unikali tego jak ognia. Wplywa to na klimat, urozmaica, ubarwia... Naturalnie w takich momentach rozlegają sie glosy trv fanow domagajace sie linczu. Prosty przyklad - panowie (i Pani) z MDB chcieli poeksperymentowac i wyszlo im genialne 34.788%... Complete. I co? No jak to co - zdrada!

Prywatnie lubie elektronike w metalu, nawet bardzo, ale w zasadzie jest z nią jak z wszystkim - jest dobra jeśli jest dobrze zrobiona. A "kosmiczny" Samael jest zrobiony wrecz rewelacyjnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skoro metal ogólnie to ogólnie ;)

Co myślicie o elementach elektronicznych w metalu? Tak jak np. Samael - Eternal, czy inne takie. Albo takie połaczenie tekkno-metal jak u TK.

Mhm? Dobre to Waszym zdaniem, czy nie?

Bo jak dla mnie to dobrze. Mógłby ktoś się przyczepić, że to pod publikę nagrywane, ale sam nie znam osoby, która przerzuciłaby się z techna na zespoły mealowe z elemenatmi elektroniki. Mi to pasuje, bo w końcu nie samym giratowym nap... człowiem żyje.

Osobiście jak przesłuchałem płytę Samaela - Eternal to najbardziej mi przeszkadzały właśnie elementy elektroniczne. Może to wynikać z tego, że nie jestem przyzywczajony do wplatania tychże elementów do muzyki metalowej. Ogólnie wszelkie klawisze, elektroniczne wstawki mi średnio przypadają do gustu, ale być może bedzie kiedyś tak, że do takich elementów powrócę z przyjemnościa tak jak powoli zaczynam sie przekonywać do Paradise Lost (Cardi miałesrację :)). Po prostu nie jestem przywuczajony do takich wstawek i dlatego średnio mi to do gustu przpada. IMO trochę udziwnia utowry choć zapewne wielu osobom może się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak przesłuchałem płytę Samaela - Eternal to najbardziej mi przeszkadzały właśnie elementy elektroniczne. Może to wynikać z tego, że nie jestem przyzywczajony do wplatania tychże elementów do muzyki metalowej.

Ale...elektronika w tym albumie to najważniejsza sprawa ;) Klawiszki z The Cross, no rewelacja! Bez tego ten album mogłby się nadawać na jakąś undergroundową produkcję punkową :lol:

Lubię elektronikę w metalu, lecz żeby tej elektroniki nie było za dużo. Np. nie wyobrażam sobie, żeby w thrash metalu były jakiekolwiek klawisze...co najwyzej w introsie :D Albo... funeral doom. Owszem, jakieś ambientowe klawiszki robiące tło, ewentualnie symfoniczne wstawki (ale schowane bardziej z tyłu) jak najbardziej moga być, stymulują klimat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zeszliśmy na temat klawiszków... Kto słuchał nowego Theatre of Tragedy? Jest toto ciągle niewarte mojego czasu, jak bywało za jego gotyckich czasów? :)

Sorry Winetou, nie mój rewir 8) Ale szacun dla ToT bo to jeden z nielicznych zespołów metalowych dostępnych w nyskim muzycznym xD

Komercha!!! Zaorać! ;] - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiszki z The Cross, no rewelacja!

Ale one nie maja nic wspolnego z tekno. W zasadzie, to The Cross, Together czy nautilus'n zeppelin jest blizsze symfonicznemu rockowi czy industrialnemu, w przeciwienstwie do Infry Galaxii czy I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiszki z The Cross, no rewelacja!

Ale one nie maja nic wspolnego z tekno.

Wojciech, ale ja tam nigdzie nie napisałem, że ma cos wspolnego z tekno. Po prostu napisałem ze są świetne i koniec.

Posikacie się ze śmiechu. http://free.of.pl/m/metalowcyzlem/ zapraszam. Nie wiem kto to napisał ale są brechy. :lol:

hueah, stare, ale to raczej jakaś marna prowokacja 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posikacie się ze śmiechu. http://free.of.pl/m/metalowcyzlem/ zapraszam. Nie wiem kto to napisał ale są brechy. :lol:

Już to gdzieś czytałem. Najlepsze są "porady" i badania "naukowców" :shock: :lol: :lol: :lol: Łaaa!!! Szataniści wszędzie!!!!! Ratuj się kto żyw!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posikacie się ze śmiechu. http://free.of.pl/m/metalowcyzlem/ zapraszam. Nie wiem kto to napisał ale są brechy. Laughing

Dobrze, że wolę hardcore :D

A tak serio - mi się wydaje, czy ktoś sobie robił jaja. Bo jak dla mnie to nawet ciężko prowokacją nazwać...

A te straszne strony? Byliście tam? ^^ Ja się bałem, ale wszedłem... Ci stataniści tam są naprawdę SZATANISTAMI, bo słuchają Linkin Parka... A tamtych porwało UFO... Chociaż moim zdaniem porwali ich sataniści...

Swoją drogą dlaczego nikt nie zastanoawia się jak bity wpływają na pracę mózgu i ciśnienie krwi? Przecież jak do uszu wleci taki 300 razy powtórzony bit (w ciągu 5 sekund ofkozz) to ciśnienie krwi zwykle skacze. I tak akacze, że może doprowadzić do wybuchu serca. A wtedy z takiego technomana robi się zombie! Więc co tam darcie ryja... Metalowiec przynajmniej jest człowiekiem, a taki techno-zombie nie! :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika w metalu >>> Jestem całkowicie za. Ponoć właśnie w Samaelu jest tego dużo, ale ja się z blackiem nie za bardzo lubię. :P Ale w Ulverze to brzmi świetnie, więc czemu nie. :)

Co do tej listy... Super kwiatki z tej listy zespołów podejrzewanych o satanizm:

-Avril Lavigne

-Kombajn do zbierania kur po wioskach

-Michael Jackson

-Myslovitz

-The Doors

-The Police

I the best of:

-Trubadurzy

:D

Podpuch grubymi nićmi szyta... Ale pośmiać sie zawsze można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa, wydaje mi sie, że to sie ma nijak do tematu czego słucham....wg., mnie pytanie pasowało tutaj.

Z zespołu odszedł basista Fuzz, Disturbed nagrywa nową płytę na którą czekam z niecierpliwością i mam nadzieje że David nie odejdzie.

(To też pasuje tutaj bo to tak ogólnie jest o metalu)

A nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi to muzyka elektryczna umiejętnie wkomponowana, pasuje do metalu jak ulał! <Disturbed>

PS. eRaXaOS666 weź coś zrób z tym avikiem! Wstyd się pokazywać na zwykłym forum, a co dopiero w temacie dla metalowców!

TH jest jakimś rozdmuchanym przez media nowym beztalenciem

A nastolatki mają nowy boysband....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. eRaXaOS666 weź coś zrób z tym avikiem! Wstyd się pokazywać na zwykłym forum, a co dopiero w temacie dla metalowców!

TH jest jakimś rozdmuchanym przez media nowym beztalenciem

A nastolatki mają nowy boysband....

Chyba nie myslisz, że taki prawdziwek jak Wojtex ma na avie Billa, bo słucha TH. :P Zgrywa sie ot co, ale choć może... kto go tam wie. ;) A o TH już dawno powiedziano, że to beztalencia. Ale ten topic, to chyba nie jest odpowiednie miejsce na dyskusje o TH. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myslisz, że taki prawdziwek jak Wojtex ma na avie Billa, bo słucha TH. :P Zgrywa sie ot co, ale choć może... kto go tam wie. ;) A o TH już dawno powiedziano, że to beztalencia. Ale ten topic, to chyba nie jest odpowiednie miejsce na dyskusje o TH. :]

Wojtek nie jest prawdziwkiem, o czym może poświadczyć jego chomik :twisted: A fenomenu TH to nawet ja nie potrafie zrozumieć. Męczy chłopoczyna na gitarze ze trzy riffy na kawałek, a trznastoletnie dziewuchy i tak ściągają majty przez głowę... Kto by zrozumiał niemców :twisted:

Koniec tematu TH. Koniec off'a. Wracać do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: od czego zaczynaliście słuchać cięższej muzyki? I czy uważacie to za dobry początek?

Ja zaczynałem od Slipknota i uważam że źle zacząłem bo po tym nie mogłem się przyzwyczaić do "normalnych" wokalów i dużo czasu zajęło mi by polubić chociażby Metallice :? No i Slipknot gra dosyć prosto (i dosyć ostro przynajmniej jak na początek) więc trudno mi było polubić bardziej techniczne kapele

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: od czego zaczynaliście słuchać cięższej muzyki? I czy uważacie to za dobry początek?

O żesz Ty! Chciałem się o to wczoraj rano spytać, ale nie miałem czasu... :P

Ale tak - w ogóle zaczynałem od LP :/ A potem System of a Down. A potem... Hmmm... Slipknot to tylko kawałekime 'Wait and bleed' mnie urzekł. Więc raczej ich liczyć nie będę... Potem był Blid Guardian... Potem Chimaira. A potem Hatebreed. I tak o to polubilęm HC, MC. Potem jeszcze In Flames i AtG. A potem grindcore. A teraz słucham właściwie wszytskiego, co mi się spodoba ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty! Chciałem się o to wczoraj rano spytać, ale nie miałem czasu...

Kto pierwszy ten szybszy :wink:

w ogóle zaczynałem od LP
a początku nie mam chwalebnego... Wpierw LB, później LP

Hm ja właściwie tez od tego zaczynałem ale nie zaliczam tego do cięzkiej muzyki. Ale jeśli tak, to LP konkretnie teledysk do "Points of Authority"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: od czego zaczynaliście słuchać cięższej muzyki? I czy uważacie to za dobry początek?

Ja dzięki swoim starszym braciom przygodę z cięższą muzyką zacząłem od Metaliki. Ogólnie przez kilka lat słuchałem takich popierdółek jak LP, Limp Bizkit, Korn, Papa Roach, Drowning Pool itp. W międzyczasie poznałem SlipKnot, który od kilku miechów jest moją ulubioną kapelą. Od jakiegoś czasu zapoznaje się z In Flames, CoB, Soulfly...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...