Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Gość Kriegsmaschinaraiser
Mnie ostatnio, po obejrzeniu w telewizji teledysku zainteresowała kapela Sinergy. Gitarzysta Children of Bodom, perkusista In Flames i kobiecy wokal (z resztą pani Kim Goss ma podobno coś wspólnego z Dimmu Borgir, choć nie przypominam sobie, by Dimmu kiedykolwiek miało w składzie kobietę - wiecie coś na ten temat?) to już zapowiedź ciekawa sama w sobie, a wychodzi to wcale nie rozczarowująco. Jeśli ktoś wie coś ciekawego na temat tej kapeli czekam na komentarze.

Ta, ja wiem. Płytke wyda im Sony w limitowanym nakładzie do miliona sztuk, do dostania za cenę 60 złoty, reklama w telewizji, dwa teledyski będzie można zobaczyć za miech na MTV. Więcej szukaj w empikach i mediamarktach, który jest tak tró, że powinni tego zabronić.

Takie dywagacje na kilka chwil przed pojawieniem się 10. płyty Paradajów w sklepach... Tym razem na temat Symbol of Life, czyli 9.

Skrobnij coś do metal hłamera, ponoć szukają gratki w postaci artykułu pod tytułem "Takie dywagacje przed pojawieniem się 10. płyty paradajów w sklepach".

Gdybym miał robić zestawienie 5 najlepszych utworów z tych płyt, to byłyby to:

Coś ty tak pieprzysz się w te zestawienia? za dużo MTV się naoglądałeś, braVVo naczytałeś?

Skąd się biorą ? Ano z porodówek... Żyją obok nas, trując nam życie smrodem swojej egzystencji.

Wczoraj właśnie marzyło mi się takie mini commando złożone z utralewicowych radykałów, uzbrojonych po zęby, eksterminujących to g_ówno bez mrugnięcia okiem... Utopia Panowie, utopia - niemożliwa do osiągnięcia - ale pomarzyć warto.

Lepiej za nauke sie weź

Ja [beeep] Skąd się biorą tacy ludzie i z kąd oni mają taką opinię o metalach?

Już Ci tłumaczę. A właściwie radze.... spojrzyj w lustro i zadaj sobie to pytanie raz jeszcze, ok?

Mnie na dobrą sprawę jebie to, co myśli o mnie ten spustoszony przez kościół katolicki naród. Niech się bulwersują, biedne kundle. Pluję na ich mierność!

Ty się dziecko lepiej uspokój, bo na razie zachowujesz się jak 3-letni szczyl, któremu ktoś zabrał babkę z piasku - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 month later...

Przeniosę dyskusję z recek:

sluchac metalu , a nie sluchac Slayera to tak jak .. nie wiem , byc czlowiekiem i nie oddychac ;]

Dziwne stwierdzenie, ja osobiście nigdy Metalliki nie lubiłem i jakoś żyję. A za Slayerem przepadam bardzo.

Ta, ja wiem. Płytke wyda im Sony w limitowanym nakładzie do miliona sztuk, do dostania za cenę 60 złoty,
Takie Burzum albo Mayhem (De Mysteriss...)też jest do dostania po nie małych kwotach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę dyskusję z recek:
sluchac metalu , a nie sluchac Slayera to tak jak .. nie wiem , byc czlowiekiem i nie oddychac ;]

Dziwne stwierdzenie, ja osobiście nigdy Metalliki nie lubiłem i jakoś żyję. A za Slayerem przepadam bardzo.

Ta, ja wiem. Płytke wyda im Sony w limitowanym nakładzie do miliona sztuk, do dostania za cenę 60 złoty,
Takie Burzum albo Mayhem (De Mysteriss...)też jest do dostania po nie małych kwotach...

po 65 złotych moge ci skołować... chyba zę chcesz jakiś tribut czy spilt to z 75 złociszami musisz się pożegnać.

Tak samo jak nam CRD I WOJ szaleją za samuelem, ja nic takiego w nim niewidze :) pewnie zamało się słuchało ale co tam przyjdzie i czas...

Natomialt LP z PAinkillerem rządzi i nieprzestanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nam CRD I WOJ szaleją za samuelem, ja nic takiego w nim niewidze :) pewnie zamało się słuchało ale co tam przyjdzie i czas...

Natomialt LP z PAinkillerem rządzi i nieprzestanie :D

LP ? a nie JP ? czyli Judas Priest ? ;] ( nie czepiam się tylko nie jetsem pewien czy to jakas literówka czy inne cuś )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP ? a nie JP ? czyli Judas Priest ? ;] ( nie czepiam się tylko nie jetsem pewien czy to jakas literówka czy inne cuś )

Painkiller ?? Zdecydowanie wolę wersję w wykonaniu Death (tą z "Sound of persevarence"). Lepiej to brzmi, lepiej się słucha - ogólnie lepsza... Ale za tytułowy środek przeciwbólowy raczej nie może służyć. Kawał solidnego metalu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP ? a nie JP ? czyli Judas Priest ? ;] ( nie czepiam się tylko nie jetsem pewien czy to jakas literówka czy inne cuś )

Painkiller ?? Zdecydowanie wolę wersję w wykonaniu Death (tą z "Sound of persevarence"). Lepiej to brzmi, lepiej się słucha - ogólnie lepsza... Ale za tytułowy środek przeciwbólowy raczej nie może służyć. Kawał solidnego metalu!

Ja już się nawet bałem, że ta literówka [ LP ] dotyczy Linki parku..brrrrr...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną rzecz sobie kupiłem. Mianowicie DVD KATa. Jest to dwupłytowe wydanie w digipacku z koncertem Somewhere in Poland 2003 na jednej płycie i różnorakimi bajerami na drugiej. Koncert bardzo dobry, choć zabrakło mi drugiej gitary, a i montażu możnaby się miejscami przyczepić. Ostatecznie jednak jest OK. Dużo ciekawsza jest jednak druga płyta. Jest tam na przykład fragment stareńkiego koncertu ze Spodka (zapewne z okolic wydania 666), gdzie można się pośmiać z pomruków Romana, gejowskich strojów i pozycji oraz fatalnego nagłośnienia (wokal, wtedy z resztą daleki od perfekcji, mocno podgłośniony w stosunku do reszty). Jest też jednak zarąbisty koncert z Jarocina, który miał miejsce w 1992 (w dodaktu jest to CAŁY zapis koncertu!). To najlepszy okres dla zespołu - gdy grał z nimi Regulski. Pod wieloma względami koncert ten wyprzedza suchy i dopieszczony Somewhere in Poland.

Dalej jest też parę ciekawych materiałów, jak teledyski czy wywiady. Ogólnie gratka dla entuzjastów zespołu oraz swego rodzaju kompendium dla tych, którzy chcieliby się z kapelą zapoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchał ktoś baphomets throne? mam tylko jeden utwór- bitewny zgiełk. troche to dziwne ale całkiem fajne (jak na polskie).

nie jak na polskie.. ogolnie jest bardzo fajne :). Ale rowneiz ogolnie ciezko mi cos ocenic na podstawie jednego utworu.

A co sadzicie o Hunterze? Mam zamiar kupic ich plyte MedeiS, ale nie bardzo wiem czy jest tego warta...

Basista ma sliczne wlosy ;]. A Hunter jak Hunter.. dosc letko graja, ale ogolnie nie sa zli.. wlasciwie to z takiego lekkiego metalu jest to moja ulubiona polska kapelka. A Medeis.. Kiedy Umieram albo Fallen sa naprawde swietnymi utworami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basista ma sliczne wlosy ;]. A Hunter jak Hunter.. dosc letko graja, ale ogolnie nie sa zli.. wlasciwie to z takiego lekkiego metalu jest to moja ulubiona polska kapelka. A Medeis.. Kiedy Umieram albo Fallen sa naprawde swietnymi utworami.

Zassalem wczoraj z sieci kilka kawalko z ich oficjalnej stronki. Kilka urywa glowe. :) Naprawde kawal dobrej metalowej roboty! Zwlaszcza Kiedy umieram, albo Fallen, czy Requem.... Kupie sobie ich plytke, a co mi tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem tych ochów i achów nad Hunterem... Przeciętna kapelka grająca przeciętne kawałki i jeśli ma czymś się wyróżniać to przeciętnością. Jak dla mnie cały szum wokół niej to jakieś nieporozumienie, no ale tak bywa jak się gra na Woodstocku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem tych ochów i achów nad Hunterem... Przeciętna kapelka grająca przeciętne kawałki i jeśli ma czymś się wyróżniać to przeciętnością. Jak dla mnie cały szum wokół niej to jakieś nieporozumienie, no ale tak bywa jak się gra na Woodstocku :P

Degustibus... Mi tam Hunter bardzo się podoba, zwłaszcza rzeczona Medeis. Moim zdaniem wszystkie kawałki na płycie są warte uwagi, choć naturalnie jedne są od drugich lepsze. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo podoba mi się metal. TO brzmi lamersko ale przyznaje się że jestem amatorem. Znam takie zespoły jak Metallica, Korn, Acdc, Hey ale chyba do końca nie wiem co to znaczy 'prawdziwy metal'. Wszyscy tutaj są wielkimi znawcami wieć prosze abyście polecili mi jakieś fajne zespoły. Jeżeli ktoś ma w kompie metal to proszę o przysłanie mi utworu który waszym zdaniem byłby najlepszą wskazówką dla początkującego. Dzięki.

Ps co to takiego jest ten numetal? Bo jeżeli linkin park gra numetal a numetal to nie metal to nie lubię linkin park :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo podoba mi się metal. TO brzmi lamersko ale przyznaje się że jestem amatorem. Znam takie zespoły jak Metallica, Korn, Acdc, Hey ale chyba do końca nie wiem co to znaczy 'prawdziwy metal'. Wszyscy tutaj są wielkimi znawcami wieć prosze abyście polecili mi jakieś fajne zespoły. Jeżeli ktoś ma w kompie metal to proszę o przysłanie mi utworu który waszym zdaniem byłby najlepszą wskazówką dla początkującego. Dzięki.

Zacznijmy od tego, że wymiana pirackimi empetrójkami za pośrednictwem tego forum nie wchodzi w grę. Pozostają darmowe, promocyjne kawałki, ale te możesz sobie ściągnąć z netu...

Jeśli zaś chodzi o polecenie czegokolwiek... 'Metal' to pojęcie bardzo ogólne i taki np. heavy-metal niewiele ma do deathu, więc podanie jakiegokolwiek zespołu jako "typowego przedstawiciela metalu" mija się z celem.

No, ale żebym nie okazał się chamem, dam Ci namiary na mało znane, ale fajne kapele heavy-metalowe, jako że heavy jest moją ulubioną odmianą muzyki metalowej.

www.mp3.wp.pl :

Miecz Wikinga

Monstrum

Hellfire

To tak na początek, tyle mi teraz do głowy przychodzi. Zależnie od tego na ile podpasuje Ci taka stylistyka będziemy mogli bawić się w konkretniejszą edukację metalową. :)

Ps co to takiego jest ten numetal? Bo jeżeli linkin park gra numetal a numetal to nie metal to nie lubię linkin park :)

Nu-metal ma więcej z hard-core'u niż z metalu, choć i tak prezentuje jego bardzo ubogą, "upopowioną" formę. Choć owszem, trafiają się rodzyny (nowe In Flames, starszy Korn). Inna rzecz - wydaje mi się, że muzykę lubi się za... muzykę, a nie przynależność gatunkową. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na mp3.pl jest dosc duzo dobrych kapelek. Sciagaj z tych, ktore maja najwiecej sciagniec. Poza tym, sciagnij eRyahXa0S/Darth Wojtex, zeby poznac tez industrial ;].

Sztandarowi wykonawcy:

thrash -> Metallica do 91 roku, Kreator, Slayer, Megadeth

death -> Death, Obituary, Morbid Angel

black -> Mayhem, Darkthrone, Marduk

melodic black/post black/progressive black-ish -> Borknagar, Ancient Rites, Anorexia Nervosa, Agathodaimon

viking metal -> Vintersorg, Bathory, Enslaved

industrial metal -> Samael, The Kovenant, Deathstars, Pain

brutal death/grind i grindcore - Napalm Death, Carcass, Agathocles

doom metal -> Candlemass, stary Tiamat, Paradise Lost, Anathema

gothic metal -> Cradle of Filth, Tristania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrash -> Metallica do 91 roku, Kreator, Slayer, Megadeth

Megadeth to thrash?! Nigdy bym nie pomyslal... :)

death -> Death, Obituary, Morbid Angel

A Vader i Behemoth?

viking metal -> Vintersorg, Bathory, Enslaved

Bathory... to jeden z moich ulubionych zespolow. Mam Blood on Ice, Hammerheart i Desrtoyer of Worlds i kazda plytka wymiata! No moze Destroyer... jest gorszy, ale i tak super!

industrial metal -> Samael, The Kovenant, Deathstars, Pain

Samael... super, zwlaszcza Passage.

gothic metal -> Cradle of Filth, Tristania

Kredek nie lubie, choc kolega staral sie bardzo mnie do nich przekonac. Nawet z poczatku uleglem, ale jednak zmadrzlaem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megadeth to thrash?! Nigdy bym nie pomyslal... :)

Nigdy byś nie pomyślał, bo jeszcze tego nie robiłeś, tak??

Oczywiście, że Megadeth to trash!

PS. DO Darth Wojtexa:

Mogłeś jeszcze wymienić:

> symfoniczny black metal (tu prym wiedzie Dimmu Borgir)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gothic metal -> Cradle of Filth

Bardzo odważne stwierdzenie, bardzo. Jeśłi chodzi o warstwę tekstową, to owszem. Ale muzyka o_O Gotyk ? Jak na mój gust, to takiemu "Cruelty..." bliżej do "czarnej" odmiany metalu niż do gotyku.

ALE... To nie moja działka muzyczna, więc sporów nie będę wszczynał. Jeśli Analex mówi, że to gotyk - niech tak będzie......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimizu Dzięki za link. Bardzo fajna strona. A co do linkin park, chciałem tulko zapytać co to jest nu-metal. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

Nie wiem czy ten problem został poruszony bo piszę na tum forum od niedawna, a mianowicie- moi koledzy uważają że ten kto słucha metal

musi nosić wusokie, czarne trapery i skurzane fachy. NIE rozumiem tuch ludzi! Przecież muzy ka jaką słucham nie decyduje o tym jak mam się ubiera czy zachowywać. Co o tym sądzicie :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Vader i Behemoth?

Ten pierwszy gral zawsze death z pewnymi nalecialosciami thrashu, ale zasadniczo death. Natomiast Behemoth do czasu Gromu byl zespolem black metalowym.. pozniej coraz baridzej w death i Zos Kia Cultus i Demigod to w zasadzie death metal :)

Mogłeś jeszcze wymienić:

> symfoniczny black metal (tu prym wiedzie Dimmu Borgir)

Wiesz, Dimmu to raczje dla mnie srednio blackowa kapela.. juz predzej bym stwiedzil, ze symfoniczny black to Emperor np na Anthems.. nawet polskie Elenium jest duzo baridzej symfo black niz Dimmu.

Ale muzyka o_O Gotyk ? Jak na mój gust, to takiemu "Cruelty..." bliżej do "czarnej" odmiany metalu niż do gotyku.

Nie znam calej dyskografii Cradle na pamiec, ale z tych kawalkow, co slyszalem, to mi oni baridzej na ostry gothic metal pasuja niz do jakiegokolwiek blacku :)

musi nosić wusokie, czarne trapery i skurzane fachy. NIE rozumiem tuch ludzi! Przecież muzy ka jaką słucham nie decyduje o tym jak mam się ubiera czy zachowywać. Co o tym sądzicie

Metal powinien pic i bic tych, ktorzy mowia, ze nie jest true ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam calej dyskografii Cradle na pamiec, ale z tych kawalkow, co slyszalem, to mi oni baridzej na ostry gothic metal pasuja niz do jakiegokolwiek blacku

hehe to ja sie wypowiem, bo chociaz w przypadku kredek jestem kompetentny troszke :P

jesli chodzi o ich blekowosc, to nigdy nie byli zespolem grajacym taki black jak jakis tam Marduk czy inne cholerstwo - bardziej podchodzilo to troche pod symfoniczny czy gotycki(?) blek. przynajmniej na pierwszych plytach - Principle of evil made flesh czy Vempire. Potem przyszlo Dusk and her embrace - IMO ich najlepsza plytka, najlepiej skomponowana zagrana i takie tam. Potem juz Cruelty and the beast, gdzie - jesli mieli kiedykolwiek jakies symptomy bleku - ich czarnosc znikala na poczet klawiszkow, zawodzenia panienek i skrzypcow;] a te ostatnie plyty to juz w ogole jakis kosmos jest i nie-wiadomo-co;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten problem został poruszony bo piszę na tum forum od niedawna, a mianowicie- moi koledzy uważają że ten kto słucha metal

musi nosić wusokie, czarne trapery i skurzane fachy. NIE rozumiem tuch ludzi! Przecież muzy ka jaką słucham nie decyduje o tym jak mam się ubiera czy zachowywać. Co o tym sądzicie

Nikt nie MUSI nosic sie na czarno, w skurach i w glanach. Nikt do tego nie zmusza. Mozesz sluchac metalu i nie ubierac sie jak metal. Oczywiscie mozesz zaczac ubierac sie na metalowa modle,quote="Pumex"]Nie wiem czy ten problem został poruszony bo piszę na tum forum od niedawna, a mianowicie- moi koledzy uważają że ten kto słucha metal

musi nosić wusokie ale dopiero wtefy kiedy juz naprawde jestes w temacie i wiesz co jest grane. Jesl ktos bedzie chodzil na czarno, a zapytany o ostatnia plytke... no bo ja wiem... Behemoth`a odpowie zdziwieniem w oczasz to jest pieprzony pozer. Ja na przyklad slucham metalu bardzo krotko, bo dopiero... hmmm... nie caly rok, ale wiem ze jeszcze troche minie nim zaczne chodzic jak na metala przystalo. Nic mnie do tego nie zmusza, po prostu SAM teog bede CHCIAL. Po co? Po to aby jesze bardziej identyfikowac sie z muzyka ktorej slucham. Sa jeszcze ludzie ktorzy sluchaom metalu od dawan ale nie chodza na czarno. Coz, to ICH sprawa, mamy wolny kraj, a muzyka metalowa nie zmusza do tego. Aha! Nie sluchaj jak ktos piowie Ci ze nie jestes "prawdziwym metalem, bo nie nosisz sie na czarno". To zwykla bzdura gloszona przez true, grim & necro gosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...