Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Gość Krwawy Spawacz
E tam zaraz Metalika się porobiła... po prostu dziadki poszły na kasę. Doskonale wiem, że jakby chcieli, to by mogli się pokusić o zrobienie drugiego czarnego albumu, tylko że dranie mają tyle forsy, że im teraz nie zależy. A fani kupią i tak, choćby nagrali hiphop... ;]

No właśnie - starość, nie radość :D Chroby itp. trzeba sobie odłożyć na lekarzy itd. :D Może spróbują nagrać coś lepszego, niż st.anger... może zróbmy jakąś petycję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
E tam zaraz Metalika się porobiła... po prostu dziadki poszły na kasę. Doskonale wiem, że jakby chcieli, to by mogli się pokusić o zrobienie drugiego czarnego albumu, tylko że dranie mają tyle forsy, że im teraz nie zależy. A fani kupią i tak, choćby nagrali hiphop... ;]

No właśnie - starość, nie radość :D Chroby itp. trzeba sobie odłożyć na lekarzy itd. :D Może spróbują nagrać coś lepszego, niż st.anger... może zróbmy jakąś petycję :D

Muhahaha rosmieszyłeś mnie tym ostatnim zdaniem. Myslisz, że Jaymz zrobi to co każdemu się podoba. Oni robia muzyke dla siebie niezależnie od mody na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz Metalika się porobiła... po prostu dziadki poszły na kasę. Doskonale wiem, że jakby chcieli, to by mogli się pokusić o zrobienie drugiego czarnego albumu, tylko że dranie mają tyle forsy, że im teraz nie zależy. A fani kupią i tak, choćby nagrali hiphop... ;]

Oj Cardinal prawdziwi fani kupili ostatnia płytke i są zadowoleni. A po koncercie w Chorzowie było wiecej zwolenników st. anger niz przeciwników.

A nie uważasz, że kocha się za coś, a nie dla samego kochania? Więc jak rozumiesz bycie "prawdziwym fanem"? Sądzisz, że to taki gość, który z łezkami w oczach kupi wszystko co zrobiła Metallica, nawet jeśli miałoby to być disco-polo? Więc "prawdziwym mężem" miałby być taki, który kochać będzie swoją żonę, nawet jeśli na jego oczach, będzie się ku... puszczać? Nie no, sorry, więc ja "prawdziwym fanem" Metallicy zdecydowanie nie jestem.

Muhahaha rosmieszyłeś mnie tym ostatnim zdaniem. Myslisz, że Jaymz zrobi to co każdemu się podoba. Oni robia muzyke dla siebie niezależnie od mody na rynku.

Muhahaha rosmieszyłeś mnie tym ostatnim zdaniem. St. Anger zdecydowanie jest zaprzeczeniem Twoich zapewnień. No, chyba że na starość Hetfieldy powiedziały sobie "Tak naprawdę to thrash i heavy nam się znudziły. Już nie lubię tamtych kapel! Teraz kocham Linkin Park i SoaD". No, chyba że to wtedy, nagrywając Ride The Lightening i Mastera grali pod publiczkę i dopiero współcześnie doszli do wniosku, że powinni uzewnętrznić to co od lat dławili w sobie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Liquid_Snake
"Tak naprawdę to thrash i heavy nam się znudziły. Już nie lubię tamtych kapel! Teraz kocham Linkin Park i SoaD".

:arrow: Jeżeli mimzu napisał przawde ze lubi LP to jest miszczu. Wszyscy piszecie o Metalice która, może nie jest zła ale schodzi troche na psy i nastepna płyta w ich wykonaniu może być bardzo kiepska i zrobiona w pośpiechu bo "musimy zrobić szybko nową płytę bo fani przestaną nas lubić zanim ja wydamy". Napewno jest wielu którzy będą mnie teraz cytować "jaki z niego kretyn", ale zaprawde powiadam wam że Metalica musi teraz zrobić bardzo dobrą płyte aby ludzie sie o niej nie odwrucili...I mimo ze St.Anger jest płytą dla mnie na 4+ to nie jest to co było kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimizu widać, że nie jesteś fanem metalliki :D . Nagrali taka płytę bo chcieli, nigdy nie mówili, że bedą grać cały czas thrash. Polecam przeczytać książkę Piotra Kaczkowskiego "42 rozmowy". Mozna się dowiedziec dlaczego taki jest st. anger

Aha co do st. anger. Nie moja wina że po jednym wysłuchaniu płyta może się nie podobać, trzeba ją kilka razy wysłuchac bo naprawdę materiał na płycie jest bardzo cieżki. Kiedyś się czepiałem perkusji, teraz uważam, że perka na st. anger jest najlepsza w porównaniu z pozostałymi albumami mety (co nie oznacza że na poprzednich albumach perka była zła)

snake ludzie od mety się nie odwrócili i się nigdy nie odwrócą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimizu wcale nie napisał, że lubi LP :wink: Troche źle go zrozumiałeś :roll:

Co do zespołu Metallica, to ja prawie wcale go nie słucham, jednak po usłyszeniu niektórych kawałków z St. Anger uważam, że nagrali cos innego. Niektórym to się spodoba, innym nie, jednakzawsze to jakiś powiew świeżości :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bycie prawdziwym fanem nie oznacza ślepego uwielbienia dla zaespołu i wybielania wszystkiego co źle zespół zrobił, jak tego chce kszaq. Tacy ludzie to fanatycy, nie fani. I skąd wiesz kszaku, że prawdziwi fani są zadowoleni? Kim są ci prawdziwi fani i skąd masz takie informacje, że każdy z nich jest zadowolony?

Ile trzeba dać wpisowego, żeby stać się Prawdziwym Fanem Metaliki? :D

A po koncercie w Chorzowie było wiecej zwolenników st. anger niz przeciwników.
Robiłeś badania? :wink: Ale w Chorzowie stosunkowo mało zagrano kawałków z St. Anger, więc nie ma co rozdrabniać - Metallica jest dla mnie dobrym zespołem i jeden gorszy album wcale nie oznacza, że przestanę mieć dla nich szacunek. Co nie przeszkadza mi twierdzić, że St. Anger to pójście na łatwiznę i kasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś badania? :wink:

Słyszałem opinie niektórych możecie wierzyć albo nie Wasza sprawa. Ja nadal uważam że st. anger to bardzo odbry album i zdania nie zmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mnie żaden z albumów Metallicy nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, bądź co bądź zrobili sporo dla metalu, zainspirowali sporo zespołów i nagrali sporo dobrego materiału...

z drugiej strony - przejrzyjcie sobie ich dyskografie, a bedziecie wiedzieli czemu uważam ich za zespół komercyjny 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja bylem na Metalice w chorzowie i wiem cosie działo jak grali kijowstwo zs Et Anger a jak zagrali mastera lub the one :D.....

Heh mimiz oczy słońc lubie za skojażenia związane z tekstem :D.... ale zobacz jak tu jestem fanem piosenek jak Cmok cmok mlask mlas i płaszcz skrytobójcy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha co do st. anger. Nie moja wina że po jednym wysłuchaniu płyta może się nie podobać, trzeba ją kilka razy wysłuchac bo naprawdę materiał na płycie jest bardzo cieżki.

eee bardzo ciezki?? po twoim avatarze widze ze dla ciebie jest naprawde ciezki - ale mniejsza o to. Zazwyczaj kiedy płyta nie podoba mi sie za pierwszym razem wywalam ja do kosza :) [taki juz jestem - jak mi sie plyta od poczatku nie podoba to jakim cudem ma mi sie pozniej podobac??? - nie mam pojecia]

akurat st. anger lezy sobie na poleczce i gdy mam ochote posluchac czegos lzejszego to sobie ja wlaczam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj kiedy płyta nie podoba mi sie za pierwszym razem wywalam ja do kosza :) [taki juz jestem - jak mi sie plyta od poczatku nie podoba to jakim cudem ma mi sie pozniej podobac??? - nie mam pojecia]

Łehehe, to ja nie miałbym połowy z moich płyt. :D Zwyczajnie żadko kiedy płyta/kawałek metalowy podoba mi się za pierwszym razem. Z początku nawet Oddech Wymarłych Światów, Ride The Lightening czy Whoracle uważałem za kał.

akurat st. anger lezy sobie na poleczce i gdy mam ochote posluchac czegos lzejszego to sobie ja wlaczam :)

Jeśli ja mam ochotę na coś w stylu St. Anger to zapuszczam... System of a Down. Napewno bardziej oryginalne i nie takie... hmmm... na siłę?... jak St.Anger.

Z innej beczki. Czy ktoś mógłby polecić mi jakąś płytę Sweet Noise? Ostatnio zainteresowałem się tą kapelą, ale między ich kawałkami widzę dość spory rozrzut stylistyczny - jedne to napier... w gitary + darcie gęby, a inne brzmią jak industrialny rock + hip hop. A mi chodzi o coś pomiędzy tymi dwoma - żeby zarówno męczyli gitki jak i plumkali trochę na tych samplerach, żeby Glaca zarówno darł mordę jak i ładnie śpiewał. O ile SN w ogóle wydał tak wypośrodkowaną płytę. Tak więc - polecajcie :)

Yuber, co ja widzę, fragment z Odi Profanum Vulgus w sigu. :) Aha - i staraj się nie pisać kilku postów pod rząd. Od tego jest funkcja "edytuj"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z drugiej strony - przejrzyjcie sobie ich dyskografie, a bedziecie wiedzieli czemu uważam ich za zespół komercyjny 8)

Eeeee :?: :!:

mówie raczej o stosunku longplayów do typowych komercyjnych zagrać typu wydawawnie tego samego po kilka razy, EPki, single, kompilacje.... nie wiedzieć czemu wynosi 1 do.. 5? :P a w latach 88-99 1 do 8 nawet..

Zazwyczaj kiedy płyta nie podoba mi sie za pierwszym razem wywalam ja do kosza [taki juz jestem - jak mi sie plyta od poczatku nie podoba to jakim cudem ma mi sie pozniej podobac??? - nie mam pojecia

no cóż, dajmy na to taki Opeth, to trzeba przesłuchać pare(naście) razy zanim wejdzie... :P a nie od dziś wiadomo że to zespół pierwszej klasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdrabniać - Metallica jest dla mnie dobrym zespołem i jeden gorszy album wcale nie oznacza, że przestanę mieć dla nich szacunek. Co nie przeszkadza mi twierdzić, że St. Anger to pójście na łatwiznę i kasę.
Tyle ze to nie byl 1 gorszy album... Wg. mnie Load i Reload sie nie da sluchac. Za to S&M (dalej moim zdaniem) powinien byc bootlegiem tylko lepszej jakosci (choc nie mowie ze jest zly - od niego zaczynalem przygode z metallica - zacofany jestem). Juz nic nie mowie o Garage Inc. i Garage Days costam... A St.Anger jest do sluchania fajny, ale nie dluzej niz dwa miechy... Moglby tak samo jak tamte istniec jako bootleg "O, Metallica cos takiego grala? No ladnie, dobra, gdzie lezy Master?" i nic wiecej.. To tak IMO ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... Load ma swój klimat i jest w porządku... ale z kolei porównywanie go do Mastera, ride'a czy chodźby justice'a to bezsens...

"Garage Days costam"

Garage days Re-Revisited :wink::P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby tak samo jak tamte istniec jako bootleg "O, Metallica cos takiego grala? No ladnie, dobra, gdzie lezy Master?" i nic wiecej.. To tak IMO :wink:
Nie ma co marzyć, żeby Metallica zrobiła drugi Black Album, to pewne... Ale dotychczasowe wydawnictwa trzymały poziom, w przeciwieństwie ST.A, który już niczego nie trzyma a musi się podpierać ;] Po prostu zawsze Metallica była dla mnie porządnym zespołem robiącym porządną (choć nie genialną) muzę, a że zdarzają im się awarie typu St. A i cuda typu BA - to spoko ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janosik
Z innej beczki. Czy ktoś mógłby polecić mi jakąś płytę Sweet Noise?

No więc ja Ci polece "Czas Ludzi Cienia" - jak dla mnie najlepszy :P

Czas ludzi cienia jest najgorszą płytą w ich dorobku! Posłuchajcie sobie Getto. To jest prawdziwy metal. Coś w stylu Acid Drinkers. Czas ludzi cienia został stworzony dla pieniędzy :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janosik
E tam zaraz Metalika się porobiła... po prostu dziadki poszły na kasę. Doskonale wiem, że jakby chcieli, to by mogli się pokusić o zrobienie drugiego czarnego albumu, tylko że dranie mają tyle forsy, że im teraz nie zależy. A fani kupią i tak, choćby nagrali hiphop... ;]

No właśnie - starość, nie radość :D Chroby itp. trzeba sobie odłożyć na lekarzy itd. :D Może spróbują nagrać coś lepszego, niż st.anger... może zróbmy jakąś petycję :D

Z tą petycją to nie taki zły pomysł. Może się zmobilizują chłopaki :wink: . Poza tym można by się zrzucić na perkę dla nich bo to naczym grali na st.anger bardzij przypomina puszki po farbach. A w chorzowie byłem tylko po to żeby usłyszeć VADER'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)+-->

(Janosik aka. Marek Perepeczko :))
Czas ludzi cienia jest najgorszą płytą w ich dorobku! Posłuchajcie sobie Getto. To jest prawdziwy metal. Coś w stylu Acid Drinkers. Czas ludzi cienia został stworzony dla pieniędzy :evil:

Ale pieprzysz. "CLC" jest jedną z lepszych pozycji na polskim rynku. Fakt, że bardziej elektroniczną niż gitarową, ale jest.

"Getto" było ostrą zżynką z stylu który zaprezentował Machine Head na "The more things change..." więc nie przypadł mi do gustu zbytnio.

Druga sprawa, to to że za bardzo czepiasz się faceta. To jego subiektywne zdanie. Może se napisać że podoba mu się nawet "Kolorowe Dzieci" Majki Jeżowskiej. To jego indywidualna sprawa.

A po trzecie, to na dzień dzisiejszy to Acid Drinkers, grają taki metal że lepiej nie wspominać. To już raczej rock, nie metal....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yuber'owi dostałem się na tą stronkę:

http://metal.eu.org/fun/swiatlo_zycie/zlamuza.htm

Wspaaaniale. Czemu całym świetem rządzą imbecyle i ludzie mocno niedoinformowani. Za pisanie takich bzdur powinno sie palić ludzi żywcem.

Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Soulfly jest zaliczony do zespołów satanistycznych ? Kapela stricte chrześcijańska poruszająca się w rejonach pozytnych teksów (vide 'Prophet', Prophecy' i cała reszta) jest stawiana w rzędzie z tekim Samael'em. Skrajne krytyństwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...